صفحه 86 از 91 نخستنخست ... 3676777879808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

سلام دوستان

من یه سوالی داشتم که ممکنه کمی مرتبط با این تاپی نباشه:

حقیقتش من با یه محقق آمریکایی ( که حدود یک ساله که باهاش در ارتباطم) دو تا مقاله قراره کار کینم. این شخص خودش یک محقق در یک موسسه تحقیقاتی نسبتا معروف در ژاپن هست . امروز به من یک ایمیل زد و گفت " میخوای این دو کار تحقیقی که قراره با هم انجام بدیم در قالب یک برنامه Internship در این موسسه برات در نظر گرفته بشه؟ " و همچنین اضافه کرد که " این میتونه یک امتیاز مثبت توی CVــت باشه ".

حالا سوالم اینه که آیا این مورد را بپذیرم یا نه؟ آیا واقعا اینجوری که اون میگه این Internship برام مفید هست؟

ممنون

ممنون

Junior Member

سلام.من میخوام واسه دکترای مستقیم از آمریکا فاند بگیرم.خواستم بدونم که واسه این کار حتما باید مقاله بدم؟چون بقیه ی رزومم خوبه .مرسی.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط houmannnnn نمایش پست ها
    سلام.من میخوام واسه دکترای مستقیم از آمریکا فاند بگیرم.خواستم بدونم که واسه این کار حتما باید مقاله بدم؟چون بقیه ی رزومم خوبه .مرسی.
    رشته شما چیست؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوالی داشتم که ممکنه کمی مرتبط با این تاپی نباشه:

حقیقتش من با یه محقق آمریکایی ( که حدود یک ساله که باهاش در ارتباطم) دو تا مقاله قراره کار کینم. این شخص خودش یک محقق در یک موسسه تحقیقاتی نسبتا معروف در ژاپن هست . امروز به من یک ایمیل زد و گفت " میخوای این دو کار تحقیقی که قراره با هم انجام بدیم در قالب یک برنامه Internship در این موسسه برات در نظر گرفته بشه؟ " و همچنین اضافه کرد که " این میتونه یک امتیاز مثبت توی CVــت باشه ".

حالا سوالم اینه که آیا این مورد را بپذیرم یا نه؟ آیا واقعا اینجوری که اون میگه این Internship برام مفید هست؟

ممنون

ممنون
    خیلی خوبه و حتما رزومه اتون رو خیلی قوی میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at Tabriz University

دوست من با یه کنفرانس فاند گرفت از آمریکا. تافلش 106 بود جی آر ایشم بالا بود.

Junior Member

برای فول فاند گرفتن در دکترای مستقیم حتما باید مقاله داشت؟چون میگن تو لیسانس مقاله دادن آسون نیست.مرسی

پیش فرض پاسخ : تعداد مقالات در کارشناسی ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط mohhhamad نمایش پست ها
    دوستان من یه سوالی دارم این بچه هایی که تو ایران کارشناسی ارشد می خونن وقتی فارغ التحصیل میشن چند تا مقاله دارن4 و 5.
    من موندم چطوری؟البته یه سری راه به نظمر می رسه اما غیر اخلاقی.
    میخواستم بدونم دوستان چطوری به این موفقیت نائل میشن.آخه ببینید سال اولش که باید به خرخونی طی بشه.ساله دوم هم تا بخواد مقاله بدید وچاپ بشه وتصحیح بشه وانیها هر مقاله حدود 7 ماه طول میکشه.من نمیدونم بچه ها درسشون تموم میشه چطوری مقاله میدند 4 5 تا.
    ممنون میمش راهماییم کنید
    دوست عزیز در پاسخ به سوال شما می تونم اینو بگم که تعدد مقالات به هیچ عنوان ملاک نیست. و هیچ استادی منطقی به تعدد مقالات اهمیت نمیده.(البته بعضی از دانشگاه ها به تعداد مقالات امتیاز میدن). بنده به عنوان فردی که 2 تا مقاله ISI در رزومه خودم دارم باید بگم با این وجود که فیلدم بسیار فیلد داغی هست و استادم توی فیلد خودش و دانشگاه محل تحصیلم به عقیده خیلی ها بهترین هستند توی ایران و خودم 2 سال تمام شبانه روز و دیوانه وار تمام زندگیم رو صرف پژوهش کردم پدرم درومد تا تونستم همین دوتا رو Accept بگیرم. الان همه کسایی که وضعیت من رو دارن می دوون که کار چاپ کردن در ژورنال های تخصصی بسیار سخت شده و واقعا خیلی مواقع کار شما بدلایلی غیر از محتویات علمی مقالتون رد میشه. به عنوان کلام آخر بخاطر اینکه یقیین پیدا کنی به صحبتام یک ژورنال تخصصی مرتبط با فیلد خودت با ایمپکت متوسط پیدا کن برو توی لیست مقالات سال های اخیرش و نویسنده های مقالات مختلف اون ژورنال رو دنبال کن(توی linkedin, research gate,....) وببین چندتا کارشناسی ارشد توشون پیدا می کنی. مطمئن باش که 1 درصد نویسنده هارو هم تشکیل نمیدن. پس می شه خیلی ساده نتیجه گرفت که ردصد بسیار زیادی از دوستان ارشد (نمیگم همه) که ادعای تعدد مقالات ISI رو دارن یا ژورنال هاشون سطح پایین و غیر تخصصیه و یا منظورشون از مقاله مقاله کنفرانسی که در اکثر مواقع ارزش علمی چندانی نداره

سلام آیا مقاله ی که چند سال پیش اکسپت شده و چاپ هم نشده لازمه در رزومه آورده بشه و البته کلا فیلد فعلی تحقیقات هم الان عوض شده و دیگه روی اون موضوع نمیخواد کار کنه

سوال دیگه اینه که اگه در رابطه با همون مقاله اکسپت شده و البته یکی از مقالاتش که چاپ شده ریویوور کنفزانس و ژورنال هر چند معمولی بوده باشه آیا بهتره در رزومه قید بشه اگه آره در کجا در کدوم قسمت

وآیا سوابق کاری که مرتبط با همین فیلدی هست که الان میخواد کار کنه باید ذکر بشه بصورت کامل از مسئولیتها یا خلاصه

ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadshams نمایش پست ها
    دوست عزیز در پاسخ به سوال شما می تونم اینو بگم که تعدد مقالات به هیچ عنوان ملاک نیست. و هیچ استادی منطقی به تعدد مقالات اهمیت نمیده.(البته بعضی از دانشگاه ها به تعداد مقالات امتیاز میدن). بنده به عنوان فردی که 2 تا مقاله ISI در رزومه خودم دارم باید بگم با این وجود که فیلدم بسیار فیلد داغی هست و استادم توی فیلد خودش و دانشگاه محل تحصیلم به عقیده خیلی ها بهترین هستند توی ایران و خودم 2 سال تمام شبانه روز و دیوانه وار تمام زندگیم رو صرف پژوهش کردم پدرم درومد تا تونستم همین دوتا رو Accept بگیرم. الان همه کسایی که وضعیت من رو دارن می دوون که کار چاپ کردن در ژورنال های تخصصی بسیار سخت شده و واقعا خیلی مواقع کار شما بدلایلی غیر از محتویات علمی مقالتون رد میشه. به عنوان کلام آخر بخاطر اینکه یقیین پیدا کنی به صحبتام یک ژورنال تخصصی مرتبط با فیلد خودت با ایمپکت متوسط پیدا کن برو توی لیست مقالات سال های اخیرش و نویسنده های مقالات مختلف اون ژورنال رو دنبال کن(توی linkedin, research gate,....) وببین چندتا کارشناسی ارشد توشون پیدا می کنی. مطمئن باش که 1 درصد نویسنده هارو هم تشکیل نمیدن. پس می شه خیلی ساده نتیجه گرفت که ردصد بسیار زیادی از دوستان ارشد (نمیگم همه) که ادعای تعدد مقالات ISI رو دارن یا ژورنال هاشون سطح پایین و غیر تخصصیه و یا منظورشون از مقاله مقاله کنفرانسی که در اکثر مواقع ارزش علمی چندانی نداره

در تایید صحبت شما، استاد راهنمای من هم عقیده داشت که از یک تز کارشناسی ارشد اکسپریمنتال در رشته مون حداکثر دو تا مقاله خوب ISI امکان داره منتشر بشه. در ضمن تاکید داشت که تعدد مقالات یه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد باید آدم رو به شک بندازه که آیا واقعا همه اینها حاصل تلاش واقعی خودش بوده یا...؟
    واقعیت هم همین بود و داده های تز در حدی نبود که ما بتونیم بیشتر از دو مقاله داشته باشیم و واقعا از زمان نگارش مقاله تا اکسپت ، پروسه زمانبری هست حداقل از 4-5 ماه الی 1 سال و گاهی بیشتر.
    بحث من این هست که موارد نقض کننده این روزها زیاد میبینم. مثلا دوستی که با پرداخت وجه اسمش توی 5 تا مقاله اومده و به اعتبار این تعداد مقاله از فلان دانشگاه معتبر کانادا پذیرش با فاند گرفته و در کمال خوشحالی مشغول ادامه تحصیل هست.
    این موارد خود من رو ناامید میکنه.

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1391 نمایش پست ها
    در تایید صحبت شما، استاد راهنمای من هم عقیده داشت که از یک تز کارشناسی ارشد اکسپریمنتال در رشته مون حداکثر دو تا مقاله خوب ISI امکان داره منتشر بشه. در ضمن تاکید داشت که تعدد مقالات یه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد باید آدم رو به شک بندازه که آیا واقعا همه اینها حاصل تلاش واقعی خودش بوده یا...؟
    واقعیت هم همین بود و داده های تز در حدی نبود که ما بتونیم بیشتر از دو مقاله داشته باشیم و واقعا از زمان نگارش مقاله تا اکسپت ، پروسه زمانبری هست حداقل از 4-5 ماه الی 1 سال و گاهی بیشتر.
    بحث من این هست که موارد نقض کننده این روزها زیاد میبینم. مثلا دوستی که با پرداخت وجه اسمش توی 5 تا مقاله اومده و به اعتبار این تعداد مقاله از فلان دانشگاه معتبر کانادا پذیرش با فاند گرفته و در کمال خوشحالی مشغول ادامه تحصیل هست.
    این موارد خود من رو ناامید میکنه.
    یکی این که شما فرضیه‌ای دارید که «به اعتبار این تعداد مقاله» پذیرش گرفته که الزاماً درست نیست.
    دوم این که ای که اسم چندم باشه شخص توی مقاله هم مهمه. یعنی ۵ تا مقاله اگه اسمتون چهارم باشه یعنی برای هر کدوم کار زیادی انجام ندادید و قابل قبوله که فرصت شده باشه. این که حداقل یک مقاله اسم اول یا دوم باشید و چند تای دیگه اسم‌های آخر بهترین حالته. اونی که اسم شما اوله نشون می‌ده توان تحقیقاتی شما رو و بقیه در حد تأیید اون نقش دارن.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)