صفحه 10 از 91 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط Feri61 نمایش پست ها
    دوستان عزيز
    مي خواستم بدونم آيا چاپ مقاله در ژورنال هايي که به ازاي هر نويسنده مبلغي پول درخواست ميکنند در رزومه تاثيري داره؟ حقيقتش تو رشته من مقاله دادن معمولا کار راحتي نيست و شايد بدليل نداشتن امکانات و وسايل مدرن آزمايشگاهي يا علم کافي، مقاله هاي کمي توسط بعضي اساتيد خيلي تاپ ندرتا چاپ مي شه.
    يکي از دوستام وقتي ديد که نمي تونه در ژورنال هاي Impact دار مقاله بده تصميم گرفت مقالشو به ژورنالي بفرسته که در ازاي هر نويسنده ازش 40 دلار پول خواستن و يکماهه جوابشو دادن. من براي کار
    پايان نامم واقعا 2 سال تمام زحمت کشيدم ولي حتي ژورنال ايمپکت 0.5 هم همون اول ردش کرد.به نظرتون اگه بخوام مثل دوستم چاپش کنم برام امتياز محسوب مي شه يا برعکس؟ مي خوام براي کانادا و استراليا و آمريکا اپلاي کنم و مي ترسم اين نوع مقاله اثر منفي تو رزومم داشته باشه. تا اونجائيکه خبر دارم تو دانشگاه هاي ايران اگه دانشجوهاي دکترا اينطوري مقاله بدن ازشون قبول نمي کنن.
    اگه از اعضاي فروم کسي تجربه اين کارو داشته باشه خوشحال مي شم بدونم چون نمي خوام حداقل 200 دلار براي مقاله دور بندازم. ممنون مي شم اگه بگين نوشتن review يا مقاله هاي غير مرتبط به زمينه کاري چقدر تاثير داره؟
    شرمنده ام که خيلي طولاني شد
    دوست عزیز

ضمن تشکر از توضیحات کامل کاربر krig1960 باید خدمتتون عرض کنم که بر خلاف گفته ایشون بهتون اطمینان قطعی میدم که چاپ مقاله در چنین ژورنالهایی تا همیشه رزومه شما رو به نوعی کثیف خواهد کرد و قطعا امتیاز منفی بزرگی براتون خواهد بود. من خودم چندین نمونه حاظرش رو به عینه دیدم که به این دلیل و به خاطر طمعشون برای صرفا داشتن مقاله ژورنالی فقط رزومه خودشون رو خراب کردن و با واکنش منفی طرف مقابل روبرو شدند.
    در نهایت اکیدا بهتون توصیه میکنم که هرگز چنین کاری رو نکنید.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    دوست عزیز

ضمن تشکر از توضیحات کامل کاربر krig1960 باید خدمتتون عرض کنم که بر خلاف گفته ایشون بهتون اطمینان قطعی میدم که چاپ مقاله در چنین ژورنالهایی تا همیشه رزومه شما رو به نوعی کثیف خواهد کرد و قطعا امتیاز منفی بزرگی براتون خواهد بود. من خودم چندین نمونه حاظرش رو به عینه دیدم که به این دلیل و به خاطر طمعشون برای صرفا داشتن مقاله ژورنالی فقط رزومه خودشون رو خراب کردن و با واکنش منفی طرف مقابل روبرو شدند.
    من با نظر شما چندان موافق نیستم . همانطور که دوستان اشاره کردند برخی مجلات پولی دریافت می کنند که هزینه هاشون را تامین کنند و این نکته بدی محسوب نمیشه، چون بهرحال چاپ مجله هزینه داره و باید از یک منبعی تامین شود که یکیش گرفتن پول از محققی است که قراره کارش منتشر شود.
    و در پاسخ به اون دوستمون، شما ببینید علت رد شدن کارتون چی بوده؟ فک نمیکنم ایمپکت نیم آنقدر بالا باشه که بخواهید دلسرد بشید که چون کار شما را رد کرده حتما کار شما اشکال داشته! خودتون دست کم نگیرید.
    اینکه در رشته شما اساتید مقاله کم چاپ می کنند دلیل بر سخت بودن اون رشته یا نیاز به امکانات فوق پیشرفته نیست یک دلیلش تنبلی اساتید میتونه باشه. اساتید ایران اکثرا را الگوی خود قرار ندهید. خودتون ایده بدهید خودتون کار کنید و خودتون هم چاپ کنید کار نشد نداره.

بله، مقاله مروری هم اگر با یک استاد باشه هم نشون دهنده علاقه شماست. مقاله غیر مرتبط هم چندان کمرنگ جلوه ندهید بهر حال اون مقاله در حیطه کاری و رشته تحصیلی شما بوده.
    پ.ن: مقاله غیر مرتبط یعنی اینکه شما رشتتون مثلا فیزیک باشه ولی در زمینه زیست مقاله بدهید!.
    فراموش نکنیم که چاپ مقاله در یک رشته خاص(هرچند موضوعات کم ارتباط) تمرینی است برای پیدا کرده موضوع مورد علاقه و بطور کلی تمرین روش تحقیق.

البته اگه در یک زمینه خاص باشه خوب بهتره

ایام بکام.
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member krig1960 آواتار ها

دوست عزیز

سلام دوست عزیز.
    ضمن سپاسگزاری از مشارکت شما در این تاپیک، ذکر چند نکته را لازم دانستم:
    1 - به نظر بنده بهتر است دوستان در پاسخ های خود، تا حدالامکان از به کار بردن عبارات قطعیت بخش مثل "بهتون اطمینان قطعی میدم..." پرهیز کنند. چون برای بسیاری از مسائل یک قانون کلی و نوشته شده وجود ندارد، ضمن این که بر اساس استثنائات و تجارب موردی اطرافیان هم نمی توان یک حکم کلی در مورد یک مسئله خاص صادر کرد. اگر دقت بفرمائید در پاسخ بنده به این دوست عزیز، قطعیتی وجود ندارد. فرض بفرمائید این دوستمان در این مورد خاص طوری عمل کند که با احتمال یک در هزار، پیشنهاد شما اشتباه از آب در بیاید آیا باز هم حاضرید در این مورد خاص اطمینان قطعی بدهید؟
    2 - در اینجا روی سخنم به طور خاص با شما نیست، منتهی به نظر بنده یکی از نمودهای تضارب آرا و گفتگوی آزاد این است که هر یک از طرفین صرفاً عقیده خود را بیان کنند و تصمیم در مورد درست یا غلط بودن آن مطلب را به عهده شنونده بگذارند. به دفعات نمونه هایی در این فروم به خصوص در انجمن مقاله دیده ام که افراد با به کار بردن عباراتی همچون "نظر فلانی اشتباه است"، " نظرات شما اشکال زیادی دارد" و... سعی در درست جلوه دادن پاسخ خود داشتند. پیشنهاد بنده این است که به جز در مواردی که مراجع معتبر و مستند موجود است و نمی توان خلاف آنها حرف زد، برای بقیه مواردی که به قول خودمانی قضیه Case به Case فرق می کند، اجازه دهیم هر کس نظر خودش را بدهد و تصمیم گیری نهایی با خود شنونده باشد و ما چیزی را در مورد درست یا غلط بودن نظرات به وی القا نکنیم.
    و اما در ادامه پاسخی که به دوستمان دادم و برای روشن تر شدن موضوع، می خواهم اینجا دو نوع ژورنال پولی را با هم مقایسه کنم:
    1 - ژورنال اول، با عنوان Journal of Biological Chemistry چاپ شده توسط موسسه American Society of Biochemistry and Molecular Biology که هزینه های نسبتاً قابل توجهی بابت چاپ مقاله می گیرد. این ژورنال هم در سایت ISI web of knowledge و هم Scopus نمایه می شود. IF این ژورنال در سال 2009 برابر 5.3، شاخص SJR این ژورنال (به کار رفته توسط Scopus) در سال 2008 برابر 1.4 و شاخص H-Index این ژورنال در سال 2008 برابر 317 بوده است. اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت علمی این ژورنال و هزینه هایی که بابت چاپ می گیرد را می توانید از لینکهای زیر و عکس ضمیمه شده در این پست دریافت کنید.
    http://www.scimagojr.com/journalsear...ip=sid&clean=0
    http://www.jbc.org/site/misc/edpolicy.xhtml

2 - ژورنال دوم که دفاترش واقع در کشورهای کنیا و نیجریه هستند و ظاهراً در زمینه مهندسی و علوم کامپیوتر مقاله چاپ می کند. مقالات این ژورنال در هیچ پایگاه علمی معتبری نمایه نمی شوند، هیئت تحریریه آن ناشناخته اند، مدت زمان پذیرش مقاله آن 3 هفته و مدت زمان چاپ مقاله آن دو ماه است. این ژورنال برای چاپ هر مقاله 550 دلار از نویسندگان طلب می کند. ضمن این که موسسه ناشر این ژورنال، به طور فله ای تعداد دیگری ژورنال با عناوین کلی در زمینه های دیگر هم چاپ می کند. اطلاعات بیشتر در مورد این ژورنال را از لینک زیر می توان دریافت کرد:
    http://www.academicjournals.org/JECI/Instruction.htm

حال شما خود قضاوت کنید، آیا می توان به صرف پولی بودن هر دو ژورنال، اعتبار هر دو را نیز یکی دانست؟

موفق باشید.

پی نوشت:
    دوست عزیز جناب Mehdi.Chem.Eng، بنده به هیچ عنوان از این که پاسخ شما مخالف پاسخ من بوده است، ناراحت نشده ام و اتفاقاً از نقد شدن استقبال هم می کنم. ضمناً حس خیرخواهانه و دلسوزانه شما را در پاسخی که ارسال کردید، درک می کنم. دلیل اصلی ارسال این پست این بود که به نظر بنده ما در قبال پاسخ هایی که ارسال می کنیم مسئولیتهایی داریم و بایستی در عباراتی که به کار می بریم، طوری عمل کنیم که موجب سردرگمی و تردید بیشتر فردی که سوال می پرسد، نشویم.
    یک نکته هم خطاب به همه دوستانی که در این فروم سوال مطرح می کنند این که شما خودتان در قبال تشخیص درست یا غلط بودن پاسخ های دریافتی مسئول هستید و افراد اینجا اکثراً نظرات شخصی خود را بیان می کنند که ممکن است لزوماً و کاملاً درست نباشد. لذا پاسخ ها را به عنوان وحی منزل و قانون حتمی تلقی نکنید.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg JBC.jpg (105.0 کیلوبایت, 44 views)
    ویرایش توسط krig1960 : January 6th, 2011 در ساعت 02:05 PM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان عزیز Royal2009 و Krig1960
    من با نظر شما از این منظر مخالف نیستم و تایید میکنم ولی همونطور که Krig1960 عزیز هم گفت این جور ژورنالها معمولا استثاء هستند. و حال آنکه مواردی که در این جور مسایل مورد بحث قرار میگیره معمولا در حالت جنرال هست . از این گذشته ای نظری که من دادم در جواب دوست عزیز Feri61 بود که پرسیده بودند در مورد ارزش و اعتبار ژورنالهایی که در ازای دریافت مبلغی راحت در عرض یک ماه مقاله چاپ میکنند. اطمینان دارم که شما هم این موضوع رو تایید میکنید.
    در پایان از همه دوستانی که در این نوع بحث ها شرکت میکنند که قطعا باعث افزایش تجربیات دوستان و غنای فروم میشه تشکر میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان یه سوالی؟
    به نظرتون داشتن citation یکی از مقاله ها ارزش ذکر کردن در رزومه رو داره؟
    حتی اگه کم باشه، مثلا یک citation ؟

Member vtmesx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Texas A&M University

دوستان یه سوالی؟
    به نظرتون داشتن citation یکی از مقاله ها ارزش ذکر کردن در رزومه رو داره؟
    حتی اگه کم باشه، مثلا یک citation ؟
    Hi,
    No, regardless of no. of citations, I have not seen such a thing in any resume

Junior Member thunder آواتار ها

سوال خیلی مهم:
    واسه مقاله داخلی چطور گواهی ای باید گرفت؟؟؟

مثلا میشه فامیل آدم صاحب یه مجله باشه و بگیم گواهی بده که مثلا اینا مقاله های ماست؟
    لو نمی ره؟؟؟
    یعنی باید رفت جایی و تاییدش کرد؟

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط thunder نمایش پست ها
    سوال خیلی مهم:
    واسه مقاله داخلی چطور گواهی ای باید گرفت؟؟؟

مثلا میشه فامیل آدم صاحب یه مجله باشه و بگیم گواهی بده که مثلا اینا مقاله های ماست؟
    لو نمی ره؟؟؟
    یعنی باید رفت جایی و تاییدش کرد؟
    دوست عزیز زیاد وقتتو واسه این کارا تلف نکن
    اولا که مقاله داخلی‌ از لحاظ تجربه خوبه،،،اما واسه اونور ارزشی نداره چون نمیشناسن ضمنا اینکه قابل پیگیری نیست،،،
    شما ۱۰تا مقاله داخلی‌ هم داشته باشی‌ نسبت به کسی‌ که هیچی‌ ندارد خوب فقط نشون میده که علاقه مندی به کار تحقیقاتی‌ همین
    اما ثلا یه مقاله ISI ژورنال داشته باشی‌ می ارزه به همهٔ اون ۱۰تا داخلیا
    خواستم اینو بهت بگم که مقاله داخلی‌ ارزشی نداره که بخوان صحتشو چک کنن
    ضمنا کسی‌ که وقتی‌ تو رزومش میگه چندتا ژورنال یا کنفرانس خارجی‌ داره که قابل اثبات و پیگیریم هستند به فرض بگه ۳تا داخلیم دارم خوب میدونن طرف حتما درست میگه،،،

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

سلام
    اميدوارم پست بي ريطي ننويسم چون ممکنه شما تو اين تاپيک منظورتون فقط مقاله هاي isi باشه نه همايش ها. که در اون صورت هم فکر مي کنم بکارتون بياد. من ديروز اتفاقي به مطلبي در رابطه با شرايط اعطاي يک نوع بورس! (از چند نوع) تو يکي از دانشگاه ها برخورد کردم. اين بورس توسط دانشگاه هر ساله به تعدادي دانشجوي بومي و اينترنشنال داده مي شه. شرايط درخواست بورس:
    To be eligible, the student’s entrance GPA, as determined by the College of Graduate Studies and Research, must be at least 85.0%.
    Under exceptional circumstances a student with an entrance grade between 80% and 85% and promise of
    research potential, as indicated by previous research productivity may be considered
    .Evidence of previous research productivity would include, as examples, authorship or coauthorship
    of a refereed journal publication or a conference presentation/publication for a
    student applying for support at the Master’s level; and 2 journal publications or 3
    conference presentations/publications for a student applying for Doctoral support

پس فکر مي کنم مقالات همايشي هم مي تونن ارزشمند باشن البته اگه بين المللي باشن و certificate انگليسي داشته باشن و تو کتابچه همايش چاپ بشن. بايد بگم اين بورسيه مربوط به رشته هاي خاصي نبود و شرايطش کلي بود.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    سلام
    اميدوارم پست بي ريطي ننويسم چون ممکنه شما تو اين تاپيک منظورتون فقط مقاله هاي isi باشه نه همايش ها. که در اون صورت هم فکر مي کنم بکارتون بياد. من ديروز اتفاقي به مطلبي در رابطه با شرايط اعطاي يک نوع بورس! (از چند نوع) تو يکي از دانشگاه ها برخورد کردم. اين بورس توسط دانشگاه هر ساله به تعدادي دانشجوي بومي و اينترنشنال داده مي شه. شرايط درخواست بورس:
    To be eligible, the student’s entrance GPA, as determined by the College of Graduate Studies and Research, must be at least 85.0%.
    Under exceptional circumstances a student with an entrance grade between 80% and 85% and promise of
    research potential, as indicated by previous research productivity may be considered
    .Evidence of previous research productivity would include, as examples, authorship or coauthorship
    of a refereed journal publication or a conference presentation/publication for a
    student applying for support at the Master’s level; and 2 journal publications or 3
    conference presentations/publications for a student applying for Doctoral support

پس فکر مي کنم مقالات همايشي هم مي تونن ارزشمند باشن البته اگه بين المللي باشن و certificate انگليسي داشته باشن و تو کتابچه همايش چاپ بشن. بايد بگم اين بورسيه مربوط به رشته هاي خاصي نبود و شرايطش کلي بود.
    دوست عزیز
    صد البته که داشتن مقاله کنفرانسی بی ارزش نیست.
    ولی واقعاارزش مقاله ژورنالیه خوب با مقاله کنفرانسی به هیچ وجه قابل قیاس نیست.
    یه عرف قدیمی نشون میده که مقاله کنفرانسی نشون دهنده اینه که شما در اون زمینه فعالیت داشتی و مقاله ژورنالی نشون میده که شما در اون زمینه حرفی برای گفتن داری. در ضمن ارزش مقاله کنفرانسی داخلی و خارجی هم خیلی در رزومه فرقی نمیکنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)