صفحه 11 از 91 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    دوست عزیز
    صد البته که داشتن مقاله کنفرانسی بی ارزش نیست.
    ولی واقعاارزش مقاله ژورنالیه خوب با مقاله کنفرانسی به هیچ وجه قابل قیاس نیست.
    یه عرف قدیمی نشون میده که مقاله کنفرانسی نشون دهنده اینه که شما در اون زمینه فعالیت داشتی و مقاله ژورنالی نشون میده که شما در اون زمینه حرفی برای گفتن داری. در ضمن ارزش مقاله کنفرانسی داخلی و خارجی هم خیلی در رزومه فرقی نمیکنه.
    کاملا حق با شماست و اين فقط يه نمونه است که همه جا نمي شه روش حساب کرد. فقط خواستم انگيزه اي بشه براي بچه ها براي دادن مقاله ژورنالي خوب و اگه نمي تونن همايشي

Junior Member

با سلام! در زمینه مبحث ترتیب افراد در مقاله که در این تاپیک مطرح شده سوالی داشتم.
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی معماری هستم. مقاله‌ای را با راهنمایی یکی از اساتیدم نوشته‌ام و قصد داریم آن را برای یکی از مجلات elsevier شرکت دهیم. استادم پیشنهاد کرده برای افزایش اعتبار مقاله نام ایشان اول باشد و ایشان نویسنده مسئول باشد. سوالات من این است:
    1- اگر نام من اول باشد آیا بر احتمال پذیرش مقاله تاثیر منفی خواهد گذاشت؟ آیا این کار به اعتبار استادم لطمه می‌زند؟
    2- اگر نام ایشان اول باشد، آیا برای گرفتن پذیرش و grant برای من مشکل ساز خواهد شد؟ (به این علت که تصور شود که نقش من در این مقاله فرعی تر بوده است) و آیا اگر بخواهم برای apply سال آینده با استادان خارجی ارتباط برقرار کنم آن‌ها می‌پذیرد که ایده از من بوده؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط HDY نمایش پست ها
    با سلام! در زمینه مبحث ترتیب افراد در مقاله که در این تاپیک مطرح شده سوالی داشتم.
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی معماری هستم. مقاله‌ای را با راهنمایی یکی از اساتیدم نوشته‌ام و قصد داریم آن را برای یکی از مجلات elsevier شرکت دهیم. استادم پیشنهاد کرده برای افزایش اعتبار مقاله نام ایشان اول باشد و ایشان نویسنده مسئول باشد. سوالات من این است:
    1- اگر نام من اول باشد آیا بر احتمال پذیرش مقاله تاثیر منفی خواهد گذاشت؟ آیا این کار به اعتبار استادم لطمه می‌زند؟
    2- اگر نام ایشان اول باشد، آیا برای گرفتن پذیرش و grant برای من مشکل ساز خواهد شد؟ (به این علت که تصور شود که نقش من در این مقاله فرعی تر بوده است) و آیا اگر بخواهم برای apply سال آینده با استادان خارجی ارتباط برقرار کنم آن‌ها می‌پذیرد که ایده از من بوده؟
    دوست عزیز.
    اسم اول بودن مسئله بسیار مهم و تاثیر گذار هست که در همین سایت بارها به اون اشاره شده.
    در ارتباط با احتمال پذیرش یا رد مقاله شما اونچیزی که اهمیت داره کیفیت علمی مقاله شماست نه اینکه اسم چه کسی اول باشه.
    در ضمن هم اخلاق و هم منطق و هم انصاف حکم میکنه که اسم کسی که بیشتر در مقاله کار کرده یا به قولی به کار contribution داشته جلوتر باشه.
    به نظر من اشکال نداره که استادتون نویسنده مسئول مکاتبات باشه ولی در صورتی باید اسمشون اول باشه که واقعا بیش از شما در مقاله تاثیر داشتن.

Junior Member

دوست عزیز.
    اسم اول بودن مسئله بسیار مهم و تاثیر گذار هست که در همین سایت بارها به اون اشاره شده.
    در ارتباط با احتمال پذیرش یا رد مقاله شما اونچیزی که اهمیت داره کیفیت علمی مقاله شماست نه اینکه اسم چه کسی اول باشه.
    در ضمن هم اخلاق و هم منطق و هم انصاف حکم میکنه که اسم کسی که بیشتر در مقاله کار کرده یا به قولی به کار contribution داشته جلوتر باشه.
    به نظر من اشکال نداره که استادتون نویسنده مسئول مکاتبات باشه ولی در صورتی باید اسمشون اول باشه که واقعا بیش از شما در مقاله تاثیر داشتن.
    با تشکر از راهنمایی شما.
    آیا نویسنده اول باید همیشه نویسنده مسئول باشد؟ اگر من به خاطر رضایت استاد مجبور باشم اسم ایشون رو اول بنویسم، آیا ممکن است خودم (نویسنده دوم) رو نویسنده مسئول اعلام کنم و آیا این به تاکید نقش اصلی من در تهیه‌ی مقاله کمکی می‌کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام،
    برخلاف نظر دوستمون تا اونجاییکه بنده از دوستان پذیرش گرفته شنیدم، اینکه اسم طرف چندمه خیلی مهم نیست و متاسفانه این مسئله بیشتر در ایران به چشم می خوره
    با تشکر از راهنمایی شما.
    آیا نویسنده اول باید همیشه نویسنده مسئول باشد؟ اگر من به خاطر رضایت استاد مجبور باشم اسم ایشون رو اول بنویسم، آیا ممکن است خودم (نویسنده دوم) رو نویسنده مسئول اعلام کنم و آیا این به تاکید نقش اصلی من در تهیه‌ی مقاله کمکی می‌کنه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    سلام،
    برخلاف نظر دوستمون تا اونجاییکه بنده از دوستان پذیرش گرفته شنیدم، اینکه اسم طرف چندمه خیلی مهم نیست و متاسفانه این مسئله بیشتر در ایران به چشم می خوره
    با نظر شما موافقم.
    باید به این نکته توجه داشت که استادی که قراره به ما پذیرش بده مقالاتی رو که تو رزومه اوردیم میخونه تا ببینه چقدر به رشته خودش نزدیکه، چیکار کردیم تو اون مقاله و...
    اگه مقاله رو کار خوبی ببینه اینکه شما نفر چندم اون کارید مهم نیست ، مهم اینه براش که فکر شما تونسته سهیم باشه در اون مقاله خوب و همین برای یه استاد راهنما کافیه.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان عزیز
    کسانی که نظرات اینچنینی میدن قطعا عبارت "contribution to work"
    به گوششون نخورده.
    هیچ میدونید موقع اعطا بورس در محاسبه امتیاز پژوهشی چطور به مقالات شما امتیاز میدن؟
    فکر کردید امتیاز نفر اول ، دوم ، پنجم و ششم یا هفتم یکیه؟
    فکر کردید مقاله ای که فقط یک نویسنده داره و مقاله ای که هشت نویسنده داره و اسم شما هم نفر ششمه هر دو یک امتیازی دارند؟
    بسته به اهمیت اون مقاله و محل اسمتون در اون مقاله هست وتعداد اسامی.
    هر کدام از نویسندگان امتیاز پژوهشی مشخصی میگیرن که بر اساس استاندارد معینی هست.
    حتی با افزایش تعداد اسامی در مقاله از امتیاز پژوهشی نویسندگان کم میشه.
    این سیستم امتیازدهی استاندارد بین المللی مشخصی داره .
    در پایان از همه دوستان خواهش میکنم قبل از دادن نظراتشون صفحات قبلی و و تاپیک مرتبط رو با دقت بخونند.
    در مورد این موضوع قبلا به تفصیل صحبت شده. لذا از دادن پستهای بیشتر و اضافی قبل از مطالعه صفحات قبلی و تاپیک مشابه خودداری کنید.

Junior Member

با تشکر بسیار از راهنمایی‌های همه‌ی دوستان.
    اگر اسمم دوم باشه امکانش هست من نویسنده‌ی مسئول باشم؟
    اگر من برای پذیرش نخواهم با استاد خاصی ارتباط برقرار کنم و فقط مدارک رو به دانشگاهها بفرستم، آیا دوم بودن اسمم در مقاله امتیازم رو کم خواهد کرد؟

Junior Member

دوستان عزیز
    کسانی که نظرات اینچنینی میدن قطعا عبارت "contribution to work"
    به گوششون نخورده.
    هیچ میدونید موقع اعطا بورس در محاسبه امتیاز پژوهشی چطور به مقالات شما امتیاز میدن؟
    فکر کردید امتیاز نفر اول ، دوم ، پنجم و ششم یا هفتم یکیه؟
    فکر کردید مقاله ای که فقط یک نویسنده داره و مقاله ای که هشت نویسنده داره و اسم شما هم نفر ششمه هر دو یک امتیازی دارند؟
    بسته به اهمیت اون مقاله و محل اسمتون در اون مقاله هست وتعداد اسامی.
    هر کدام از نویسندگان امتیاز پژوهشی مشخصی میگیرن که بر اساس استاندارد معینی هست.
    حتی با افزایش تعداد اسامی در مقاله از امتیاز پژوهشی نویسندگان کم میشه.
    این سیستم امتیازدهی استاندارد بین المللی مشخصی داره .
    در پایان از همه دوستان خواهش میکنم قبل از دادن نظراتشون صفحات قبلی و و تاپیک مرتبط رو با دقت بخونند.
    در مورد این موضوع قبلا به تفصیل صحبت شده. لذا از دادن پستهای بیشتر و اضافی قبل از مطالعه صفحات قبلی و تاپیک مشابه خودداری کنید.
    سلام ببخشید من پست شما رو بعد از گذاشتن پست خودم دیدم. من پیامهای قبلی رو خوندم. علت این که سوال رو تکرار کردم این بود که مقطع تحصیلی من کارشناسیه و در واقع میخواستم بدونم آیا اول بودن اسم من به اعتبار علمی مقاله لطمه نمیزنه؟ و اینکه اگه اسمم دوم باشه میتونم نویسنده مسئول باشم؟
    در هر حال اگر سوال تکراری بود ببخشید.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام ببخشید من پست شما رو بعد از گذاشتن پست خودم دیدم. من پیامهای قبلی رو خوندم. علت این که سوال رو تکرار کردم این بود که مقطع تحصیلی من کارشناسیه و در واقع میخواستم بدونم آیا اول بودن اسم من به اعتبار علمی مقاله لطمه نمیزنه؟ و اینکه اگه اسمم دوم باشه میتونم نویسنده مسئول باشم؟
    در هر حال اگر سوال تکراری بود ببخشید.
    دوست عزیز
    اسم اول بودن شما هیچ لطمه ای به اعتبار علمی مقاله نمی زنه و به شدت بهتون توصیه میکنم که اگه واقعا بیشتر برای مقاله مذکور نسبت به بقیه نویسندگان وقت گذاشتید اسمتون اول باشه.
    در ضمن هر کدوم از نویسنده ها میتونن مسئول مکاتبات باشند فرقی نمیکنه.
    ولی به شخصه بهتون توصیه میکنم که این کار رو به استادتون واگذار کنید. چون اینجور مکاتبات نیاز به تجربه داره و ممکنه کم تجربگی (البته جسارت نباشه ) در مواردی جزئی مشکل ساز شه. در حال حاضر خود مقاله برای شما مهمتره.
    بازم اگه فکر میکنید مشکلی با این موضوع ندارید هیچ اشکالی نداره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)