صفحه 16 از 91 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

Member vigitemon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science- Ferdowsi

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    1- کی گفته که نویسنده مسئول اونی هستش که از همه خفن تره ! خود من توی 1 کی از مقاله هام که تصادفا استاده خیلی خیلی خفنه نویسنده مسئول هستم ! چرا ؟ خوب سادست! استاده حال و حوصله این مکاتبات رو نداره و اصلا سنش این قدر رفته بالا که دیگه نمی خواد از این کارا بکنه و سرش شلوغه و 2 تا پست اجرائی توی دولت داره و 8 واحد درس می ده و . . . ! اصلا ساده بگم به من گفت من حوصله ندارم خودت هر کار دوست داری بکن!
    .
    دوست عزیز من گفتم معمولا نویسنده مسول کسی هست که تجربه بیشتری داره ( تو دنیا معمولا اینطوری هست) ایران رو کاری ندارم که استادا خیلی هاشون دارن فسیل می شند یا اگر هم مقاله دارند هر یکیش توی یک زمینه هست و یا اصلا از مقاله سر در نمی اورند. ( در کل کسی از یک دانشجوی ارشد انتظار نداره که نویسنده مسول باشه این انتظار خیلی بالایی هست )

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    نقطه نظرات جالبی دراینجا ردوبدل شد که از همه دوستان کمال تشکر را دارم . علاقه مندم ۲ نکته را بیان کنم که خودم از نزدیک در جریان ان هستم. نکته اول درباره impact factor هاست که نقطه نظرمو در قالب یک مثال بیان میکنم. در Geotechnical Engineering ، ۲ ژورنال داریم به اسامی Geotextiles and Geomembranes با ایمپکت فکتور بزرگتر از ۴ و ژورنال Geotechnical and Geoenvironmental Engineering با ایمپکت فکتور ۱. بدون تردید هیچ researcher درجه ۱ در geotechnics نمیتونین پیدا کنین که شک داشته باشه ژورنال of Geotechnical and Geoenvironmental Engineering که توسط American Society of Civil Engineering چاپ میشود از کیفیت بسیار بهتری نسبت به ژورنال قبلی برخوردار میشود و در واقع بهترین ژورنال فیلد میباشد. بسیاری از آدمهای سرشناس geotechnic دنیا که بنده از نزدیک با ایشان افتخار آشنائی دارم اصلا اسم ژورنال Geotextiles and Geomembranes را هم نشنیده اند. چون اصلا معیارهای taeen کیفیت مجلات از نظر غربیها خیلی با دیدگاه ما افراد تازه کار متفاوت میباشد و این را بدون تردید به شما arz میکنم بسیاری از افراد سرشناس علمی شاید آخرین فاکتوری که توجه کنند ایمپکت فکتور مجلات میباشد.
    صحبت درستی است که افرادی که در زمینه ای تخصص دارند خودشان بهترین مجلات را می شناسند و نیازی به ایمپکت فکتور ندارند. با این وجود در بعضی شرایط که پرونده شما ممکن است توسط افراد غیر متخصص در زمینه خودتان بررسی شود معمولا ایمپکت فکتور هم در نظر گرفته می شود. در دانشگاههای خارج افرادی که برای عضویت هیئت علمی یا ارتقا تقاضا می دهند معمولا باید ایمپکت فکتور مقالاتشان (یا درصد پذیرش برای مقالات کنفرانس) را در رزومه ذکر کنند چون اعضای کمیته بررسی کننده تقاضا همه مربوط به همان رشته نیستند و لزوما بهترین مجلات هر رشته را نمی شناسند. همین حالت ممکن است در مورد پذیرش هم پیش بیاید. بطور خلاصه ایمپکت فکتور پارامتر نهائی نیست ولی در مواردی که یک کمیته تقاضای شما را بررسی می کند خیلی مفید است.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

بله آقا رضا منم با حرف شما کاملا موافقم.
    استادایه دانشگاههای GeorgiaTech و Princton و Queensland و Monash که به من گفتن ما در امتیاز بندی گه برای پذیرش و اعطای فاند و بورس داریم در قسمت مقالات امتیاز شما بر اساس
    [B]contirbution to work یعنی محل اسم در مقاله و اعتبار ژورنال و کنفرانس داده میشه
    راستی اگه دوست هم داشتید یه نگاهی به این لینک بندازید.
    جالبه نه؟ نوشته:
    For any publications you have written, it is essential to highlight information such as, "Impact Factor", "Journal Ranking", "International Peer Reviewed", "ISSN or ISBN number" etc. for any publications. Also highlight your contribution to the paper (e.g. 60% contribution, listed as 1st Author),
    مال دانشگاه موناش هست.توی امتیاز دهیه مقالاتشون برای پذیرش امتیاز نفر اول و دوم یا سوم رو متفاوت در نظر میگیرن.
    ویرایش توسط halandoon : March 20th, 2011 در ساعت 01:34 AM دلیل: لازم یود چند جمله حذف بشه!!!!!!!!

Member vigitemon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science- Ferdowsi

با سلام خدمت دوستان
    من نمی دونم چرا برخی از دوستان اینقدر بد با ما حرف می زنند فکر می کنند که ما هم مثل اونهایی هستیم که پول می دیم مقاله می خریم . برخی از دوستان چند مقاله دادند و تصور می کنند هر کسی نظری خلاف نظرشون بنویسه از همون هایی که میدون انقلاب مقاله درست کرده و اسمش دهم هست. همین دوستانی که خلاف نظرتون می نویسند خیلی هاشون انسانهای محترم و با استعدادی هستند و مقالات معتبر زیادی هم دارند پس انها رو صرفا به دلیل اینکه نظرشون با نظر شما متفاوت هست به خریدن مقاله متهم نکنید. و درست مثل حرفی که اشکان زدند اکادمیک بودن با صداقت و شرافت بودن هست اون را با این مسائل کثیف نکنید. ما در مورد مقاله حرف می زنیم یک کار علمی اونچه که در میدان انقلاب اتفاق می افته اصلا کار علمی نیست و همچون ادم هایی جاشون اینجا نیست (کسایی که مقاله می خرند). در ضمن یک انسان معمولی هم می تونه تفاوت مقاله علمی معتبر رو از مقالاتی که خریداری شده تشخیص بده چه برسه به ادمیشن افیسر ها
    من در کل با نظر اقای ghlobe کاملا موافقم نظر جناب اشکان هم کاملا درسته

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

با تشکر از همه ی عزیزانی که با شرکت در این بحث نقطه نظر های خودشون رو بیان کردند ،

خواهشمندم از ایجاد بحث دو طرفه و ... جهت حفظ این اطلاعات مفید برای افرادی که در اینده به این مکان ارزشمند سر میزنند خودداری کنید .

قضاوت را به عهده ی کسانی بگزارید که در این پست ها را خواهند خواند.

گرچه من خودم به شخصه با این بحث تعداد مقاله و کارهای ناشایستی که در این باب انجام میشه کاملا آشنا هستم و دیدم چطوری پیشنهاد میشه که " اسم مارو بزار زیر مقالت و ماهم اسمت رو میزاریم زیر مقالمون "

فلذا من تعدادی پست های انتهایی این بحث رو ویرایش کردم که امیدوارم کسی از دوستان ناراحت نشه و بزارین به حساب حفظ آکادمیک بودن فضای فروم .

پیشاپیش سالِ نو رو به همه ی شما عزیزان تبریک عرض میکنم .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

Question درجه مقاله

سلام دوستان
    تو رزومه اگر يك مقاله isi درجه يك داشته باشي كه تو رو جز 10 نفر قرار بدهند ارزشش بيشتر و احتمال فاند گرفتن بيشتره يا اينكه چند كيلو مقاله داشته باشي.
    به نظرتون رو كدوم بايد تمركز كرد

پیش فرض پاسخ : درجه مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تو رزومه اگر يك مقاله isi درجه يك داشته باشي كه تو رو جز 10 نفر قرار بدهند ارزشش بيشتر و احتمال فاند گرفتن بيشتره يا اينكه چند كيلو مقاله داشته باشي.
    با سلام
    دوست عزیز سوالتون خیلی کلی هستش نمیشه یک جواب واضح و دقیق براش در نظر گرفت ای کاش کمی با جزئیات مطرح میکردین از این گذشته با جزئیات هم ممکنه پاسخی که درافت میکنین برای همه رشته ها صادق نباشه.
    منظورم از کلی بودن سوالتون این هستش که از عنوان مقاله درجه یک میشه چند جور برداشت کرد:درجه یک یعنی از نظر دانشگاه و شهرت corresponding author؟ از نظر novelty کار انجام شده مقاله رو میشه درجه یک در نظر گرفت؟ از نظر honor علمی ژورنال و IF ,و یا همه این موارد؟
    تازه اگه منظورتون این باشه که چند کیلو مقاله داخلی و یک مقاله ISI که شما اسم دهم باشی که اون هم مشخصه جواب چیست!!!!!!!!!
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

سلام دوستان
    نظر بنده حقير: اگه يه مقاله خوب و به قول شما درجه يك داشته باشي، خيلي بهتر از چندين مقاله بي ارزشه كه ممكنه حتي ربطي به كار شما هم نداشته باشه و يا در ژورنالهاي پولي چاپ شده باشه
    شما اگه يك مقاله درست درمون بدي اونا ميفهمن كه خوب كار كردي و مقاله نوشتن بلدي..نباز نيست چندتا بدي
    البته اينكه نويسنده چندم هم باشي مهمه....نويسنده 10 با نويسنده اول خيلي فرق داره..
    كلا كيفيت از كمميت مهمتره .....
    I love you USA

قطعاً کیفیت مقاله در اولویت هست ...
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان
    البته کیفیت مقاله خیلی مهمه ولی بستگی به تعداد اون "چند کیلو" هم داره! مثلا اگر شما نویسنده اول فقط یک مقاله عالی داشته باشید البته بهتر از دو سه تا مقاله قلابی است، ولی از اون طرف داشتن تعداد زیادی مقاله متنوع هم نشون میده که شما فقط یک بار شانسی تو خال نزدید و میتونید کار پژوهش خودتون رو گسترش و ادامه بدهید.

بعلاوه این نکته رو هم درنظر بگیرید که یک مقاله عالی مجله معمولا هیچ وقت تنها نیست! حداقل در رشته های مهندسی و علوم کاربردی که من آشنا هستم معمولا سه چهارتا مقاله کنفرانس در کنار یک مقاله مجله در میاد. همه این محموعه با هم در نظر گرفته میشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)