صفحه 41 از 91 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله در رشته های علوم انسانی

نقل قول نوشته اصلی توسط fkolahjooei نمایش پست ها
    اصولا مقاله جزو مدارکی نیست که باید حتما ارائه داد. من و چندین نفر از دوستام وقتی اپلای می کردیم، مقاله نداشتیم و پذیرفته شدیم، همگی با فاند.
    چیزی که بین رشته های فنی و علوم انسانی تفاوت ایجاد می کنه اینه که اساتید رشته های فنی چون خودشون بودجه های قابل توجهی از دانشگاه می گیرن، می تونن با دادن RA به دانشجو مستقیما جذبش کنن. ولی در رشته های انسانی پیش نمیاد (تا جایی که من می دونم) که یه استاد با استفاده از فاند خودش دانشجو رو جذب کنه و همه ی دانشجویان این گروه بایستی حتما درخواست رسمی به دانشگاه بدن و در واقع مکاتبه با اساتید چندان سودی نداره.
    بله حقیقت داره که در رشته های علوم انسانی بسادگی نمیشه مقاله داد حتی در کشورهایی که نام بردید. با این وجود، چون اونا در کانون توجه قرار دارن نسبت به ایرانی ها اوضاع بهتری دارن.
    البته داشتن مقاله حتما یک امتیاز مثبت محسوب میشه. فقط میخواستم از میزان تاثیرگذاریش اطلاع داشته باشم. ضمنا رشته و نمره جی آر ای تون و دانشگاهی رو که الان توش تحصیل می کنید، ای کاش می گفتید.

Member fkolahjooei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    (دانشگاه تهران)

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    البته داشتن مقاله حتما یک امتیاز مثبت محسوب میشه. فقط میخواستم از میزان تاثیرگذاریش اطلاع داشته باشم. ضمنا رشته و نمره جی آر ای تون و دانشگاهی رو که الان توش تحصیل می کنید، ای کاش می گفتید.
    ادبیات انگلیسی، دانشگاه واترلو. دیفر کردم هنوز نرفتم.
    همونطور که مستحضرید جی آر ای واسه اغلب دانشگاه های کانادا جزو شرایط پذیرش نیست.
    بازم میگم مقاله تاثیر چندانی نداره، شاید بشه گفت واسه ما بیش از مقاله Sample of Writing نشون دهنده ی قابلیت نوشتن یک فرد هست.
    ویرایش توسط fkolahjooei : April 5th, 2013 در ساعت 12:05 AM

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    سلام - ممنون که این تاپیک رو ایجاد کردید

واقعا همینطوره : 1-امتیاز مثبتی محسوب میشه 2-واقعا سخته توی مجلات علوم انسانی مقاله داد

بنده رشته حقوق هستم و نزدیک به 2-3 ماه درگیر همین مسئله هستم . واقعا مجلات خوب انگشت شمار و سابمیشن و فرستادن مقاله برای اونها واقعا سخته و معیارهای سخت گیرانه ای وجود داره . خود من نزدیک به 5 - 6 ایمیل به مجلات و تعدادی دیگه به اساتید مربوطه و دپارتمان های مخصوص علوم انسانی زدم و ارتباط برقرار کردم . البته جوابهای مثبت 1 عدد بود که یکی از مجلات حقوق ابراز تمایل کرد .

از سوی دیگر از 3تا از اساتید داخلی (واقعا مطرح و درجه یک) کمک خواستم که گفتند شاید اساتید حقوقی داخل کشور مقاله ISI دارند ولیکن واقعا تعدادشون کمه و خودشون هم ابراز عدم تمایل کردند برای هرگونه همکاری.
    حالا چه انتظاری از یک دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد میره ؟
    البته نظر من اینه واقعا در برخی رشته های علوم انسانی تفاوت فرهنگی و سیاسی مانع برخی فعالیت ها میشه
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

با سلام خدمت همه دوستان
    متاسفانه تعداد صفحات اونقدر بالاس و وقت بنده اونقدر كم براي مرور تمامي صفحات كه نميدونم سوال بنده را آيا كسي قبلا پرسيده است يا خير!اگر قبلا كسي پرسيده و جواب داده شده بنده معذرت خواهي ميكنم ولي باز هم جواب دهيد.
    بنده دانشجوي ارشد مهندسي مخابرات در دانشگاه آزاد هستم.بنده ميخواهم پس از گرفتن مدرك فوق ليسانس مخابراتم براي دكتري بورسيه فول فاند دانشگاه MIT را بگيرم.اگر فرضا معدل كل فوق ليسانسم حداقل يعني 14 باشد و مقلا با خرج 5 الي 6 ميليون به كس ديگري كه برام مثلا 6 يا 7 يا حتي بيشتر مقاله ISI معتبر در بهترين و سخت گير ترين ژورنال هاي ISI بين المللي چاپ نمايد و مثلا بتونم نمره تافل بالاتر از 600 هم بياورم آيا امكان گرفتن بورسيه كامل دانشگاه هاي خيلي معتبر آمريكا همچون MIT را خواهم داشت؟در واقع مقاله ها جوري باشه كه به قول استاد درس روش تحقيقمون مرض دانشو حسابي هول داده باشه!
    خواهشا به اينكه ممكنه بهد از تاييدم لو برم و جريمم كنن و اين جور چيزها نداشته باشيد.حتي يك ترم تحصيل در اون دانشگاه هم باعث افتخار و فخرفروشي براي همه اشخاص محسوب ميشود.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidflower نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    متاسفانه تعداد صفحات اونقدر بالاس و وقت بنده اونقدر كم براي مرور تمامي صفحات كه نميدونم سوال بنده را آيا كسي قبلا پرسيده است يا خير!اگر قبلا كسي پرسيده و جواب داده شده بنده معذرت خواهي ميكنم ولي باز هم جواب دهيد.
    بنده دانشجوي ارشد مهندسي مخابرات در دانشگاه آزاد هستم.بنده ميخواهم پس از گرفتن مدرك فوق ليسانس مخابراتم براي دكتري بورسيه فول فاند دانشگاه MIT را بگيرم.اگر فرضا معدل كل فوق ليسانسم حداقل يعني 14 باشد و مقلا با خرج 5 الي 6 ميليون به كس ديگري كه برام مثلا 6 يا 7 يا حتي بيشتر مقاله ISI معتبر در بهترين و سخت گير ترين ژورنال هاي ISI بين المللي چاپ نمايد و مثلا بتونم نمره تافل بالاتر از 600 هم بياورم آيا امكان گرفتن بورسيه كامل دانشگاه هاي خيلي معتبر آمريكا همچون MIT را خواهم داشت؟در واقع مقاله ها جوري باشه كه به قول استاد درس روش تحقيقمون مرض دانشو حسابي هول داده باشه!
    خواهشا به اينكه ممكنه بهد از تاييدم لو برم و جريمم كنن و اين جور چيزها نداشته باشيد.حتي يك ترم تحصيل در اون دانشگاه هم باعث افتخار و فخرفروشي براي همه اشخاص محسوب ميشود.
    دوست من من کسی نیستم که بیام به شما نظر بدم ولی نکات زیر رو در نظر بگیرین
    1- کمیته پذیرش تو نه تنها MIT بلکه سایر دانشگاهها تو اولین نگاهشون پی به تقلبی بودن کار شما (که امیدوارم انجام ندین) خواهند برد...حتی خود افسر سفارت هم میتونه گیر بده...چون مشخص میشه این جور کارها
    2- شما جی ار ای و تافل خواهید داد درسته ...جی ار ای قدیس هستش واسه امریکا و حتی یه نمره بیشتر جای مقاله رو به راحتی پر میکنه...خودتون میگید به فرض 600 تافل...جی ار ای دانشگاه MITحداقلش زیاده و کسی که بتونه بگیره اون نمره رو مقاله رو هم خودش میتونه بنویسه خوب
    3- میدونین حداقل شرط معدل چنده MIT؟ مخصوصا واسه لیسانس؟ حالا فوق رو که 14 در نظر نگیریم که در جا ریجکته!!
    4- دوست من به فرض شما پذیرش گرفتید فول فاند فک میکنید دو هفته بعد تو اون دانشگاه چیکار میخواد بکنید؟ تجربه مقاله هم که نداشته اید(البته اگه نداشته باشد!!) خوب استاد تو اولین برخورد همه چی رو میفهمه و تمام هزینه ها.......دی دی
    دوست من امیدوارم حرف های من رو مثبت در نظر بگیرید و راه رو برای دیگران هم باز نگه دارید
    کما اینکه چند سال پیش وقت سفارت رو یکی از اژانس ها گرفته بود همش رو و میفروخت تو تهران حالا میبینیم چطور ویزا میدن
    شما تلاش کن اون دانشگاه نشد یکی دیگه و بعد پله های ترقی...من دوستی داشتم که از دانشگاه نه چندان معروف شروع کرد و حالا استاد میشیگان هستش
    قرمز باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من من کسی نیستم که بیام به شما نظر بدم ولی نکات زیر رو در نظر بگیرین
    1- کمیته پذیرش تو نه تنها MIT بلکه سایر دانشگاهها تو اولین نگاهشون پی به تقلبی بودن کار شما (که امیدوارم انجام ندین) خواهند برد...حتی خود افسر سفارت هم میتونه گیر بده...چون مشخص میشه این جور کارها
    2- شما جی ار ای و تافل خواهید داد درسته ...جی ار ای قدیس هستش واسه امریکا و حتی یه نمره بیشتر جای مقاله رو به راحتی پر میکنه...خودتون میگید به فرض 600 تافل...جی ار ای دانشگاه MITحداقلش زیاده و کسی که بتونه بگیره اون نمره رو مقاله رو هم خودش میتونه بنویسه خوب
    3- میدونین حداقل شرط معدل چنده MIT؟ مخصوصا واسه لیسانس؟ حالا فوق رو که 14 در نظر نگیریم که در جا ریجکته!!
    4- دوست من به فرض شما پذیرش گرفتید فول فاند فک میکنید دو هفته بعد تو اون دانشگاه چیکار میخواد بکنید؟ تجربه مقاله هم که نداشته اید(البته اگه نداشته باشد!!) خوب استاد تو اولین برخورد همه چی رو میفهمه و تمام هزینه ها.......دی دی
    دوست من امیدوارم حرف های من رو مثبت در نظر بگیرید و راه رو برای دیگران هم باز نگه دارید
    کما اینکه چند سال پیش وقت سفارت رو یکی از اژانس ها گرفته بود همش رو و میفروخت تو تهران حالا میبینیم چطور ویزا میدن
    شما تلاش کن اون دانشگاه نشد یکی دیگه و بعد پله های ترقی...من دوستی داشتم که از دانشگاه نه چندان معروف شروع کرد و حالا استاد میشیگان هستش
    قرمز باشی
    د نه ديگه!براي گرفتن تافل فقط كافيه مثل ... بشيني فقط لغت گرامر حفظ كني و چندين فيلم هم گوش بدي.نمره تافلت خوب خواهد(چون همش حفظيه و آشنايي با لغت و گرامر)!
    ولي براي نوشتن يك مقاله علمي اونم توي رشته اي سنگيني همچون مخابرات بايد دانش علميت خيلي بالا باشه.يه درسي هست بنام تئوري پيشرفته مخابرات كه بچه ها اسمشو گذاشتن محملات پيشرفته!خوب اينو هر چقدر هم بخوني بازم نميفهمي چي داره ميگه(اونم تازه نسخه ترجمه شده ي فارسيش)!حالا چجوري ميخواي ازش مقاله در بياري وقتي نياز به آي كيوي بالا براي هضمش داره!!!!!!!!پس ميبيني كه صرفا قوي بودن پايه انگليسي هيچ كمكي به فهم اون نخواهد كرد چرا كه حتي ترجمه كاملا حرفه اي شده بعضي مقالات را هم نميشه فهميد چي ميگندحالا همونارو به انگليسي هم بخوني فرقي توي نفهميدنشون نداره!
    پس براي نوشتن مقالات خارجي فقط فهم زباني اونها مهم نيست بلكه فهم علميشون مهمه.حالا انگليسيت هم بول باشه و از لحاظ زباني متوجه بشي اون مقاله چي نوشته ولي از لحاظ علمي و رياضياتي نتوني بفمي حالا نمره تافلت 1000 هم باشه باز هم نميفهمي!
    ویرایش توسط ali12345 : May 5th, 2013 در ساعت 06:27 PM دلیل: کلام نامناسب

من 10 مقاله ژورنال دارم.جالبه بدونید بیشتر استادا بهم چی گفتن:
    I wonder the titles of journals you published and how you could publish so many papers as an undergraduate student.
    آقا زیاد بودن پابلیکیشن ها تاثیر منفی داره.مخصوصا اگه شما هنوز تحصیلات تکمیلی نداشته باشید.2 مقاله ژورنال و 2 مقاله کنفرانسی کفایت می کنه.بجای اینکه زندگیتون رو بزارید واسه مقالات،انرژیتون رو بزارید واسه GRE. تجربه 3 ساله من می گه GRE بیش از 10 برابر تاثیر بیشتری نسب به مقاله داره.
    من خودم حرف بچه ها رو که می گفن GRE بهتر از مقاله هست رو قبول نداشتم.10 تا مقاله چاپ کردم و وقتی حتی از یه دانشگاه رنک بسیار پایین کانادا ریجکت شدم فهمیدم مقالاتم رو باید بزارم در کوزه آبش رو بخورم...

يه چيزي كه من نميفهمم اگه واقعا نمره ي GRE اينقدر مهمه پس تمام افرادي كه زبان مادريشون انگليسيه بايد همشون بورسيه فول فاندي باشن!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidflower نمایش پست ها
    يه چيزي كه من نميفهمم اگه واقعا نمره ي GRE اينقدر مهمه پس تمام افرادي كه زبان مادريشون انگليسيه بايد همشون بورسيه فول فاندي باشن!
    دوست من جی ار ای چینی ها و هندی ها بالاتر از همس تو دنیا
    همین دیگه د!
    جی ار ای خوندن میخواد پسر خوب
    شما یه نفر انگلیسی زبان پیدا کن ریاضی رو کامل بگیره تو جی ار ای و رایتینگ
    دوست من جی ار ای پتانسیل هستش
    در خود تافل هم بعضا خود نیتیو ها مشکل دارن
    در ضمن تافل حالا دیگه اینترنتی شده تقریبا و MITهم تافلIBTمیخواد بیشتر واسه اسپیکینگ و رایتینگ
    در هر حال من جای شما بودم...
    قرمز باشی

همه عالمو دنیا میدونن یک ژورنال خارجی معتبر به صد تا کنفرانس و ژورنال داخلی میارزه! چه حرفی میزنین شما. برای کنفرانس های داخلی داستان هم بنویسی اکسپت میشه. مهم کیفیت کار هست نه کمیت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)