صفحه 5 از 91 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdisut نمایش پست ها
    میخواستم بپرسم اگه تو رزومه¬م بنویسم که من چنتا مقاله فارسی تو مجلات داخلی نوشتم (دروغ مصلحتی)برام دردسر ساز نمیشه!!!من در مورد بعضی مسائل کار کردم اما وقت مقاله در آوردن ندارم،،،تو رزومه¬م فقط جای مقاله خالیه،،،
    یا هم اینکه مجبور بشم خواندن GREرو بی خیال بشم و وقت بزارم رو نوشتن مقاله!!!!
    خواهشا نظر بدین،،،،استفاده میکنم،،،،برام مهمه

سلام، اصلا این کار رو نکنید. چون اولا خیلی مهمه که honesty رو در رزومتون رعایت کنید (ضمنا عدم رعایتش میتونه دردسرساز بشه) و ثانیا من به شما قول میدم که مقاله داخلی هیچ تاثیری در نظر استاد نسبت به رزومتون ایجاد نمیکنه. موفق باشید.
    The best way to predict the future is to invent it

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    کتاب که 100% بهتره که بنویسید و ذکر کنید که کجا چاپ شده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط macula_densa نمایش پست ها
    با سلام
    ترجمه مقاله هیچ تاثیری نداره.
    ترجمه کتاب : چون در ایران کپی رایت نداریم و کتابها رو بدون اجازه از نویسنده اصلی ترجمه می کنیم ، حتی می تونه مشکل ساز هم باشه.
    موفق باشید.
    عذرخواهی می کنم خارج از موضوع صحبت می کنم ... صحبت از انتشار کتاب شد گفتم سوالم رو همین جا مطرح کنم ...
    انتشار کتابهای حل تمرین و تشریح مسائل تا چه حد می تونه تاثیرگذار باشه؟ اگه به زبان اصلی نوشته بشه مناسب تره یا ترجمۀ فارسی؟
    (نویسندۀ کتابی که ازش صحبت میکنم امریکایی هست ولی ترجمۀ اون هم در بازارهای ایران رایجه)
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

من فوق شیمی خوندم.. 3 سال که درگیر کار ریسرچ هستم. تو رشته ما تا حالا ندیدم مقاله کسی از 5 تا اسم کمتر باشه. البته استاد اصلا اجازه نمیده مقاله زیر ایمپکت 3 بفرستیم. همه مقاله ها کار تیمی بود... خوب نمیشه اسم همرو اول بیاریم که... ما همه تو آزمایشگاه باهم کار میکردیم بعد هرکی قسمت خودشو مینوشت و نهایت مقاله بوسیله استاد ادیت میشد. کارها بین اعضا میچرخید. اسم اونکه مقالش از پایان نامش بود اول میومد. و اماا... اگه سایت اساتیدو نگاه کنید (خارجو میگم) همیشه گروه رو معرفی کردن. اکثرا تو مقالاتشون اسم اکثر اعضا هست. کار تیمی واسه اونور بسیار ارزش داره. اصلا تو توصیه نامه باید استاد یه بخشو به توانایی شما در کار تیمی اختصاص بده. حالا اگه خودت با استاد یه مقاله دادی پس خوب بودن در تیم چی میشه؟؟ اصلا تیم کو؟ حساسیت زیاد روی اسامی نداشته باشید(نه اینکه اشتراکی عمل کونیداا!!).

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    سلام، اصلا این کار رو نکنید. چون اولا خیلی مهمه که honesty رو در رزومتون رعایت کنید (ضمنا عدم رعایتش میتونه دردسرساز بشه) و ثانیا من به شما قول میدم که مقاله داخلی هیچ تاثیری در نظر استاد نسبت به رزومتون ایجاد نمیکنه. موفق باشید.
    سلام! مقالات داخلی هیچ تاثیری در نظر استاد نسبت به رزومه ایجاد نمی کنه؟ این یکم بی انصافیه عزیز... حداقل کاری که مقاله داخلی می کنه اینه که فیلد علاقه شما رو که منطبق با علاقه استاد مذکوره اثبات می کنه...اینطور نیست؟
    موفق باشین

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdisut نمایش پست ها
    میخواستم بپرسم اگه تو رزومه¬م بنویسم که من چنتا مقاله فارسی تو مجلات داخلی نوشتم (دروغ مصلحتی)برام دردسر ساز نمیشه!!!من در مورد بعضی مسائل کار کردم اما وقت مقاله در آوردن ندارم،،،تو رزومه¬م فقط جای مقاله خالیه،،،
    یا هم اینکه مجبور بشم خواندن GREرو بی خیال بشم و وقت بزارم رو نوشتن مقاله!!!!
    خواهشا نظر بدین،،،،استفاده میکنم،،،،برام مهمه
    سلام دوست عزیز.
    قصد جسارت ندارم اما این موردی که شما فرمودید را دروغ مصلحتی نمی نامند چون مصلحتش برای منافع شخصی شماست (و نه خیر رساندن به دیگران یا جلوگیری از وقوع شر) و در ادبیات آکادمیک به این نوع کارها Dishonesty می گویند که اگر اثبات شود تاثیر بدی در آینده حرفه ای افراد دارد.
    ضمناً کنترل کردن این موارد برای افراد تصمیم گیرنده در دانشگاههای خارجی بسیار آسان است. اولاً ذکر عبارت " چنتا مقاله فارسی تو مجلات داخلی نوشتم." که تاثیری بر رزومه ندارد، چون باید عنوان ترجمه شده مقالات را در رزومه ذکر کنید و در آخر مشخصات مقاله بنویسید (In persian) ثانیاً بر فرض هم اگر چنین کاری بکنید و اگر برای فرد تصمیم گیرنده به اندازه ذره ای سر در آوردن از محتویات این مقالات مهم باشد از شما می خواهد متن ترجمه شده مقالات (و شاید به همراه نسخه اصلی فارسی) را برایش بفرستید. (در همین تاپیک دوستانی بودند که از آنها درخواست شد مقالات فارسیشان را ترجمه و ارسال کنند.) و ممکن است بخواهند در هنگام مصاحبه در مورد این مقالات از شما سوال بپرسند.
    و در اخر این که داشتن مقالات فارسی در رزومه کاملاً بی تاثیر نیست اما تاثیرش در مقابل مقالات لاتین اندک است، منتهی ارزش این همه دردسر را هم ندارد.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid-canada نمایش پست ها
    سلام! مقالات داخلی هیچ تاثیری در نظر استاد نسبت به رزومه ایجاد نمی کنه؟ این یکم بی انصافیه عزیز... حداقل کاری که مقاله داخلی می کنه اینه که فیلد علاقه شما رو که منطبق با علاقه استاد مذکوره اثبات می کنه...اینطور نیست؟
    موفق باشین
    سلام،

دوست خوبم این رو بر اساس تجربه گفتم. اصولا وقتی مقاله شما مورد توجه استاد قرار میگیره، استاد حتما از شما می خواد که مقاله رو براش بفرستید، مقاله فارسی به چه درد استاد می خوره؟ ببینید دوست عزیز، کلا داشتن مقاله به منزله یک سند هست برای اثبات توانایی شما در فیلد مورد علاقتون. برای همینه که این سند هر چه قویتر باشه، اعتماد استاد به شما بالاتر میره. به همین دلیله که مقاله ژورنال ارزشش فوق العاده بالاتر از مقاله کنفرانس هست و خود ژورنال ها و کنفرانس ها طبقه بندی های متفاوتی دارند. مقاله فارسی نمیتونه سند جالب توجهی برای استاد غیر فارسی زبان باشه. ضمنا اعتبار ژورنال ها/کنفرانس های داخلی برای اساتید خارجی نا معلومه. موفق باشید!

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

با سلام

مقالات علمی پژوهشی که در ژورنال های خارجی accept میشه چقدر در رزومه موثره؟ چون اونطوری که من شنیدم از لحاظ اعتبار اول isi هستش بعد علمی پژوهشی بعد کنفرانس؟

نظر شما چیه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    سلام،

دوست خوبم این رو بر اساس تجربه گفتم. اصولا وقتی مقاله شما مورد توجه استاد قرار میگیره، استاد حتما از شما می خواد که مقاله رو براش بفرستید، مقاله فارسی به چه درد استاد می خوره؟ ببینید دوست عزیز، کلا داشتن مقاله به منزله یک سند هست برای اثبات توانایی شما در فیلد مورد علاقتون. برای همینه که این سند هر چه قویتر باشه، اعتماد استاد به شما بالاتر میره. به همین دلیله که مقاله ژورنال ارزشش فوق العاده بالاتر از مقاله کنفرانس هست و خود ژورنال ها و کنفرانس ها طبقه بندی های متفاوتی دارند. مقاله فارسی نمیتونه سند جالب توجهی برای استاد غیر فارسی زبان باشه. ضمنا اعتبار ژورنال ها/کنفرانس های داخلی برای اساتید خارجی نا معلومه. موفق باشید!
    مگه کسی از فارسی بودن مقاله صحبت کرد نیما جان؟ من درکل گفتم مقالات داخلی تاثیر منفی نه تنها نداره در رزومه، بلکه علایق و زمینه کاری شما رو به استاد اونور ثابت می کنه...
    موفق باشید

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Cortex نمایش پست ها
    مگه کسی از فارسی بودن مقاله صحبت کرد نیما جان؟ من درکل گفتم مقالات داخلی تاثیر منفی نه تنها نداره در رزومه، بلکه علایق و زمینه کاری شما رو به استاد اونور ثابت می کنه...
    موفق باشید
    سلام،

دوست خوبم معلومه که تاثیر منفی نداره!!! کار بدی نیست که آدم مقاله داخلی بده که بخواد منفی باشه! اما همونطور که بارها گفتم، مقاله به منزله سندی است برای اثبات توانایی دانشجو در حیطه مورد علاقش. هرچی این سند قویتر باشه، بیشتر مورد توجه استاد قرار می گیره. اساتید خیلی خوب سطح ژورنال ها/ کنفرانس های بین المللی رو می دونن اما در مورد کنفرانس های ما چیزی نمی دونن (مگه ایرانی باشن). بله، بدیهیه که تاثیر منفی نداره و میتونه نشون بده که interest هستید، اما تاثیر مثبتش در مقایسه با ژورنالها/ کنفرانس های خارجی معتبر واقعا" خیلی کوچیک هست (حتی به زبان انگلیسی). پیروز باشید.

سلام
    من به جای مقاله یک پتنت در زمینه نانو در اداره ثبت اختراعات آمریکا (USPTO) دارم و در واقع برای این که بتونم کارمو پتنت کنم نتونستم مقاله اش کنم، البته چند تا مقاله توی کنفرانس های داخل و خارج دارم.
    می خواستم بدونم برای این که بتونم برای دکتری پذیرش بگیرم حتما باید مقاله داشته باشم یا همین پتنت کافیه و با توجه به این که بعضی ها میگن ارزش پتنت بالاتر از مقاله است امیدی به گرفتن بورسیه هست.
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)