صفحه 55 از 91 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معرفی ژورنال های ISI برای رشته های مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مقالاتم در زمان بورس برا استرالیا فقط اکسپتشونو میتونم بگیرم ایا امتیازشو مشابه چاپ مقالات میگیرم ؟ یا نه؟
    ممنون
    سلام
    بله براي اخذ پذيرش يا ارتباط با اساتيد همين اكسپت را داشته باشين كافيه. دليلشم اينه كه مقاله شما 100% چاپ خاهد شد. البته بعضي جاها هستند كه بايد مقاله شما چاپ قطعي بشه تا بشه ازش استفاده كرد. مثلا براي گرفتن grant دانشگاه اميركبير اجبار كرده كه مقاله بايد چاپ بشه، يعني شماره بهش بخوره و ... و گرنه با اكسپتش نميشه گرنت را گرفت. البته اين مثال شامل شما نميشه و همانطور كه گفتم براي گرفتن پذيرش يا اپلاي داشتن همان اكسپتنس كفايت ميكنه
    در پناه راستي
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

سلام به دوستان. من تقریبا تمام بخش های مربوط به مقاله رو خوندم. و در تمام موارد داشتن مقاله با ایمپکت فاکتور بالا در گرفتن پذیرش و یا بورسی گفته شده. اما مساله که هست این هست واقعا دادن مقاله با ایمپکت فاکتور خیلی بالا حد اقل برای رشته ما امکان پذیر نیست ، الان استاد راهنمای من که دانشیار هست و توی دانشگاه های درجه یک ایران هستش. حد اکثر ایمپکت فاکتوری که خود استاد از تز دکتراش داده بیشتر از 1.5 نیست ( در صورتی که ماکزیمم ایمپکت فاکتور در رشته ما تقریبا 3.5 یا 4 هست) حالا با این حساب ماهایی که تازه ارشدمون تموم شده نهایتا بتونیم تو یه مجله با آی اف 0.5 و یا حتی کمتر مقاله بدیم. به نظرتون با این شرایط واقعا میشه امید وار بود که یه استاد مثلا توی استرالیا به کار تحقیقاتی که انجام دادیم اطمینان خاطر داشته باشه که ما رو به عنوان phd برداره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط agronomy نمایش پست ها
    سلام به دوستان. من تقریبا تمام بخش های مربوط به مقاله رو خوندم. و در تمام موارد داشتن مقاله با ایمپکت فاکتور بالا در گرفتن پذیرش و یا بورسی گفته شده. اما مساله که هست این هست واقعا دادن مقاله با ایمپکت فاکتور خیلی بالا حد اقل برای رشته ما امکان پذیر نیست ، الان استاد راهنمای من که دانشیار هست و توی دانشگاه های درجه یک ایران هستش. حد اکثر ایمپکت فاکتوری که خود استاد از تز دکتراش داده بیشتر از 1.5 نیست ( در صورتی که ماکزیمم ایمپکت فاکتور در رشته ما تقریبا 3.5 یا 4 هست) حالا با این حساب ماهایی که تازه ارشدمون تموم شده نهایتا بتونیم تو یه مجله با آی اف 0.5 و یا حتی کمتر مقاله بدیم. به نظرتون با این شرایط واقعا میشه امید وار بود که یه استاد مثلا توی استرالیا به کار تحقیقاتی که انجام دادیم اطمینان خاطر داشته باشه که ما رو به عنوان phd برداره؟
    استدلال شما درسته. بله در جايي كه دانشيار ي دانشگاه خوب در ي رشته اي بالاترين ايمپكتش 1.5 هست ديگه از دانشجو زياد انتظار نيست. البته اين حرف مطلق نيست! مثلا دانشياري ميشه پيدا كرد كه اصلا كار علمي نكرده و دنبالش نبوده و ترفيعي هم كه از استادياري به دانشياري گرفته بخاطر سوابقي بجز مقاله بوده. با همه اين تفاسير در برخي از رشته ها ايمپكتها زياد بالا نيست و سخته مقاله دادن. بنابراين اميدار باشيد

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نه دیگه 0.5 که خیلی پرته و کسی نمیشناسه اون ژورنال رو خوب! یه چیزی بالای 1.5 کاملا معقوله.

یک سری ژورنال هایی هستن که اینها کلا معروفن ، حالا IF هرچی میخواد باشه ! علتشم اینه که اینا به یک سری Society های کلفت وصل هستن. مثلا IEEE Electron Device که وصله به EDS (Electron Device Society( این IF اش حدود 3 هست ولی هر کسی که توی

این فیلد باشه میشناسش. جنس مقالات هم صنعتیه اکثرا.

رشته های ساینس کلا IF میره بالاتر مثلا Nano Letter که میره سمت 15 اینا ...
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

سلام، با سپاس از دوستان (radian و tarkan) که وقت گذاشتید و کامنت من رو خوندید. امروز من یه سر به استادید دانشگاه های کانادا زدم و لیست مقالات اونا رو نگاه کردم جالبه که خودشون هم در مجلاتی مقاله چاپ کرده بودن ( به همراه دانشجو های فوق لیسانسشون) که ایمپکت فاکتورش 0.5 بود. پس با این حساب میشه نتیجه گیری کرد که خودشون هم از دانشجو های فوقشون انتظار ندارن که تو مجله با آی اف بالای 1.5 مقاله چاپ کنن. به نظرتون این نتیجه گیری میتونه درست باشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من استدلالم در مورد ایمپکت مقالات اینه که لزوماً نباید بالا باشه و بعضی مجلات شناخته شده تر هستند. من خودم برای انتخاب مجله به صفحه اساتید فیلد خودم مراجعه میکنم و بررسی میکنم تو کدوم مجله ها مقاله میدن. حالا از بین اونها و بسته به سطح کارم یکی رو انتخاب میکنم. برای کارای اول هم بنظرم مجلات متوسطی که اونا میدن خوب هست که حداقل بدونیم چند تا مقاله خوب داریم.
    بازم میخواستم نظر دوستان رو بدونم

سلام، با سپاس از دوستان (radian و tarkan) که وقت گذاشتید و کامنت من رو خوندید. امروز من یه سر به استادید دانشگاه های کانادا زدم و لیست مقالات اونا رو نگاه کردم جالبه که خودشون هم در مجلاتی مقاله چاپ کرده بودن ( به همراه دانشجو های فوق لیسانسشون) که ایمپکت فاکتورش 0.5 بود. پس با این حساب میشه نتیجه گیری کرد که خودشون هم از دانشجو های فوقشون انتظار ندارن که تو مجله با آی اف بالای 1.5 مقاله چاپ کنن. به نظرتون این نتیجه گیری میتونه درست باشه؟
    شما اين را ميگيد، من استادي از ام آي تي ديدم كه در مجله غير آي اس آي مقاله داده

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1001gh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من استدلالم در مورد ایمپکت مقالات اینه که لزوماً نباید بالا باشه و بعضی مجلات شناخته شده تر هستند. من خودم برای انتخاب مجله به صفحه اساتید فیلد خودم مراجعه میکنم و بررسی میکنم تو کدوم مجله ها مقاله میدن. حالا از بین اونها و بسته به سطح کارم یکی رو انتخاب میکنم. برای کارای اول هم بنظرم مجلات متوسطی که اونا میدن خوب هست که حداقل بدونیم چند تا مقاله خوب داریم.
    بازم میخواستم نظر دوستان رو بدونم
    بله این بهترین روشه. گرچه بطور کلی ایمپکت فاکتور نشانه خوبی برای اعتبار مجله هست ولی بعضی مجلات خیلی تخصصی هم هستند که طبعا بدلیل محدودبودن فیلد کاری شان ایمپکت فاکتور بالایی ندارند ولی معتبرند.در فیلد شبکه های فوتونیک یکی از مجله های اسپرینگر (یا الزویر، درست یادم نمیاد کدومشون) هست که ایمپکت فاکتورش 0.250 است ولی استادهای خیلی معتبر هم در آن مقاله دارند.

Senior Member

یکی از فاکتور های پذیرش گرفتن اینه که شما را با دانشجوهایی که قبلا پذیرش گرفتن از همون دانشگاه و همون رشته و تخصص مقایسه می کنن. حالا شما اینو در نظر داشته باشین که اگر سطح کار شما طوری است که بالای IF 0.5 نمیشه مقاله داد پس دانشجوهایی که قبلا پذیرش گرفتن هم نتونستن بهتر از این بدن. پس شما در مقایسه با اونها مشکلی نخواهی داشت.

Junior Member

سلام دوستان، به راهنماییتون نیاز دارم.
    من به زودی مصاحبه دارم . یکی از کنفرانس هایی که چند سال پیش مقالم اونجا اکسپت شد حضور درش اجباری نبود و من برای ارائه شرکت نکردم .قرار بود که بعد از کنفرانس پروسیدینگ مقاله رو برام بفرستن. اما من چیزی دریافت نکردم چون ایمیل تایید ثبت نام رو هم برام فرستادن اصلا پیگیر نشدم. اما الان که باید برم مصاحبه به نظرتون چی باید بگم؟ احساس می کنم فاجعه است اگه بگم برای ارائه حضوری نرفتم اما مقاله ام تو پروسیدینگ باید باشه و من پروسیدینگ هم هنوز به دستم نرسیده!!!!
    دوستان منتظر راهنمایی های مفیدتون هستم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)