صفحه 7 از 91 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

Banned

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط mosslimtmu نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا یکی بگه چقدر فرق هس بین اسم اول و اسم دوم یا سوم
    مثلا اگه یه مقاله تو یه ژورنال با ایمپکت 10-12 تو رشته زیست داشته باشی اسمت دوم یا سوم باشه میتونه ارزش کار رو پایین بیاره ؟؟!؟!
    ممنون
    ارزش کار به اسم یا ترتیب اسم شما در مقاله نیست ! این مساله ای هستش که فقط توی ایران اینقدر حساس شده ! ولی خوب همچینم بی ارزش نیست !
    موقعه پول گرفتن از اداره پژوهش و تحقیقات بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه خودم که رفتم ( اخه واسه چاپ مقاله ها پاداش می دن ، خوبم پول می دن) اونجا نوشته بود که مثلا اگه اسمت نفر اول باشه 80 % اگه دوم باشه 60 % پولو بهت می دن یا مثلا اگه خودت تنهایی داده باشی 100 % رو به خودت می دن و . . . .

برای اساتید خارجی هم این مساله 10 - 15 % مهم هستش چون اونها با شما قرار مصاحبه می زارند و به سادگی درباره کاری که کردی ازت سوال می پرسند و تشخیص می دن که مثلا اسم اون استادی که اول اومده واسه چی هستش ؟ و کی در اصل همه کارها رو انجام داده !

نگران نباشید

Junior Member

نظر Hosseinab تا حد زیادی ایراد داره
    اسم اول بودن همه جای دنیا اهمیت داره و خیلی مساله مهمی تلقی میشه،
    در حدی که از عبارت co-author برای اسامی دوم به بعد بعضا استفاده میشه
    البته این به این معنی نیست که اسامی دوم به بعد کم ارزشند، بستگی به نوع کار و اعتبار ژورنال داره مثلا اسم دوم بودن تو یه کار خوب توی یه ژورنال با ایمپکت 10-12 خیلی میتونه باارزشتر از اسم اول بودن تو یه کار دیگه باشه
    ولی در کل هر چی اسم شما از اول دورتر باشه نشون میده درجه مسئولیتتون تو اون کار کمتر بوده

Junior Member knowledge آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

سلام خدمت همه دوستان
    چندتا سوال دارم لطفا دقیق و کامل جواب بدید:
    1-چاپ یک کتاب در پزیرش گرفتن موثرتر است یا داشتن یک مقاله در یک کنفرانس یا ژورنال خارجی؟
    2-روند کار برای چاپ یک کتاب در زمینه مهندسی مدیریت ساخت(مهندسی عمران) چطوریه؟
    3-آیا سطح و رنکینک دانشگاهی که مقاله داخلی به اونجا فرستاده میشه در گرفتن پذیرش موثره؟چقدر؟؟
    4-به نظر شما برای کار بر روی مقاله خارجی داشتن یک استاد راهنما داخل کشور بهتره یا خارج؟کدومشون بیشتر زیر بار میرند؟
    قبلا از کمک و همکاری شما تشکر میکنم
    we never get what we want.we never want what we get!
    we never like what we have.Still we live,still we love,still we hope:THIS IS LIFE

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط knowledge نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    چندتا سوال دارم لطفا دقیق و کامل جواب بدید:
    1-چاپ یک کتاب در پزیرش گرفتن موثرتر است یا داشتن یک مقاله در یک کنفرانس یا ژورنال خارجی؟
    2-روند کار برای چاپ یک کتاب در زمینه مهندسی مدیریت ساخت(مهندسی عمران) چطوریه؟
    3-آیا سطح و رنکینک دانشگاهی که مقاله داخلی به اونجا فرستاده میشه در گرفتن پذیرش موثره؟چقدر؟؟
    4-به نظر شما برای کار بر روی مقاله خارجی داشتن یک استاد راهنما داخل کشور بهتره یا خارج؟کدومشون بیشتر زیر بار میرند؟
    قبلا از کمک و همکاری شما تشکر میکنم
    سلام.
    1- جواب این سوال رو مطمئن نیستم، ولی فکر میکنم اگر کتاب شما تالیف باشه و نه جمع آوری و ترجمه، ارزش بالایی داره، کتاب و ژورنال ارزششون عموماً از مقاله کنفرانسی بیشتره، البته بعضی کنفرانسها هستند که ارزششون از ژورنال هم بالاتره.
    2- نمیدونم
    3- معمولاً کنفرانسهای داخلی اصلاً ارزش ندارند. نسبت به کنفرانس خارجی و ژورنال، بهتره وقتتون رو هدرش ندید.
    4- شما اول مشخص کنید که چطوری میخواید یه استاد خارجی پیدا کنید؟ تنها راهش اینه که یا خارج تحصیل کنید، یا از طریق یک استاد داخلی لینک بشید به اون طرف که در این حالت هم اون استاد داخلی واسطه است. نیازی نیست که استادتون خارجی باشه، یه استاد داخلی متوسط رو به خوب که با روند مقاله نویسی آشنا باشه، کفایت میکنه. مهمتر از همه خودتونین، چون اول و آخر همه کارا رو خودتون میکنید و استاد فقط راهنماییتون میکنه!
    استاد خارجی که شما رو نشناسه اصلاً جواب شما رو نمیده.
    موفق باشی.

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجو سال اول ارشدم دارم شدیدا کارهام رو برای بهتر کردن رزومم پیگیری می کنم بر خلاف لیسانس که معدلم خوب نبود 14.8
    می خواستم بدونم اگر روی معدل بیشتر وقت بزارم که حدود 18.5 -19 بشه موثرتره یا مثل خیلی از دوستان که به مقاله می پردازند و
    6-7 تا مقاله معمولا کنفرانس میدن و اصلا در حد یک transaction نیست و معدل هم در حد 18 -17 دارن بهتره ؟
    چون واقعا نمیشه این دوتا با هم انجام داد حداقل برای من . یا این که بهتره یک تعادل روی هر دو این بر قرار کنم .
    از جواب های احتمالی شما سپاس گذارم.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط mk65 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجو سال اول ارشدم دارم شدیدا کارهام رو برای بهتر کردن رزومم پیگیری می کنم بر خلاف لیسانس که معدلم خوب نبود 14.8
    می خواستم بدونم اگر روی معدل بیشتر وقت بزارم که حدود 18.5 -19 بشه موثرتره یا مثل خیلی از دوستان که به مقاله می پردازند و
    6-7 تا مقاله معمولا کنفرانس میدن و اصلا در حد یک transaction نیست و معدل هم در حد 18 -17 دارن بهتره ؟
    چون واقعا نمیشه این دوتا با هم انجام داد حداقل برای من . یا این که بهتره یک تعادل روی هر دو این بر قرار کنم .
    از جواب های احتمالی شما سپاس گذارم.
    بهتره یه تعادل نسبی رو رعایت کنی
    من پیشنهاد میکنم معدلت رو بالای 17 نگه داری و عمده وقتت رو بگذاری رو مقاله
    منم همین کارو کردم و موفقم بودم
    معدل لیسانسم 13 و خورده ای بود
    یادت نره که خیلیا هستن که معدل خوب دارن ولی به همون اندازه خیلی نیستن که مقاله خوب دارند

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

-------------داشتن معدل بالا خیلی هم در خود دوره دکترا (بعد از پذیرش) دیگه کاری نخواهد کرد- اماموقعیت هایی پیش میاد که حتی همون مقاله های قبلی شدیدا مهم هست و کار راه بینداز-مثال:
    1- نجات افراد رد شده در امتحانی موسوم به Qualifying exam یا همون امتحان جامع دکترا
    2- شرکت در مسابقات گوناگون و رزومه ای مثل کنفرانس ها 3-1و2 4- هیچکدام

Junior Member

سلام به همه دوستان. می دونم که به این تاپیک شاید مربوط نشه. اما نمی دونم کجا سوالم رو بپرسم. من برای پایان نامه و مقاله که احتمالا خواهم نوشت یه استاد خارجی می خوام پیدا کنم که با ایمیل مشاوره بده. تو ایمیلم چی بنویسم؟ روال کارشون چطوره؟ ممنون از راهنمایی تون.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط NK نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. می دونم که به این تاپیک شاید مربوط نشه. اما نمی دونم کجا سوالم رو بپرسم. من برای پایان نامه و مقاله که احتمالا خواهم نوشت یه استاد خارجی می خوام پیدا کنم که با ایمیل مشاوره بده. تو ایمیلم چی بنویسم؟ روال کارشون چطوره؟ ممنون از راهنمایی تون.
    اول از همه چیز با استاد راهنمات صحبت کن و موافقت 200% رو ازش بگیر چون بعدا خیلی خیلی خیلی و بازم خیلی واست مشکل ساز میشه
    بعدشم بگرد یه آدمی که توی زمینه تزت واقعا شاخه رو پیدا کن و در درجه اول مطمئن شو که طرف فرد متواضع و انسانیه که دو روز بعد دستتو تو حنا نگذاره، در ضمن توجه کن که ترجیحا طرف 40 یا 45 سال به پایین باشه جون اساتید جونتر بیشتر وقت میگذارن و توجه میکنن

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdifb نمایش پست ها
    نظر Hosseinab تا حد زیادی ایراد داره
    اسم اول بودن همه جای دنیا اهمیت داره و خیلی مساله مهمی تلقی میشه،
    در حدی که از عبارت co-author برای اسامی دوم به بعد بعضا استفاده میشه
    البته این به این معنی نیست که اسامی دوم به بعد کم ارزشند، بستگی به نوع کار و اعتبار ژورنال داره مثلا اسم دوم بودن تو یه کار خوب توی یه ژورنال با ایمپکت 10-12 خیلی میتونه باارزشتر از اسم اول بودن تو یه کار دیگه باشه
    ولی در کل هر چی اسم شما از اول دورتر باشه نشون میده درجه مسئولیتتون تو اون کار کمتر بوده
    درود
    یعنی چی ؟
    مثلا یه نفر 10 مقاله داره که توی 6 تاش نویسنده اوله و از این 6 تا 2 تاش رو هم تنهایی داده ! اونوقت بیام بگیم چی ؟ این بابا کارش درست نیست و اون 6 تا مقاله رو بزنیم زیرش و اون 4 تا رو بچسبیم !

ببینید این قضیه اول بودن اسم برای کسی مهمه که 2 تا مقاله داره نه واسه کسایی که 10 - 15 مقاله چاپ کردند ! البته این 10 - 15 تام مثلا 2 تاش IF خوب داره ! ولی کلا دیگه زیاد مهم نمی شه !

خلاصه این نظر من بود !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)