صفحه 8 از 91 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    درود
    یعنی چی ؟
    مثلا یه نفر 10 مقاله داره که توی 6 تاش نویسنده اوله و از این 6 تا 2 تاش رو هم تنهایی داده ! اونوقت بیام بگیم چی ؟ این بابا کارش درست نیست و اون 6 تا مقاله رو بزنیم زیرش و اون 4 تا رو بچسبیم !

ببینید این قضیه اول بودن اسم برای کسی مهمه که 2 تا مقاله داره نه واسه کسایی که 10 - 15 مقاله چاپ کردند ! البته این 10 - 15 تام مثلا 2 تاش IF خوب داره ! ولی کلا دیگه زیاد مهم نمی شه !

خلاصه این نظر من بود !
    ببینید
    اول که منظور از مقاله اینجا مقاله های خوب ژورنالی هست نه مقاله های کنفرانسی نه حتی مقاله های ژورنالی درپیت و بعضا پولی
    دوم اینکه با توجه به اینکه ما توی این تاپیک ماکزیمم در مورد فارغ التحصیلای فوق لیسانس صحبت میکنیم، شک نکنید که هر جای دنیا شنیدید یه نفر تو فوقش 15 تا مقاله ژورنالی ISI داره یه کاسه ای زیر نیم کاسشه و یا دروغ میگه یا تقلب کرده.
    بعدشم ببینید دوست من. اینکه اسم چندم باشید توی مقاله خیلی خیلی در گرفتن پذیرش و بورس تاثیر داره.
    یکی از اساتید یه دانشگاه زیر 20 به من گفت که توی اکثر دانشگاهها پذیرش و بورسی که توسط کمیته پذیرش به دانشجوها داده میشه بر اساس امتاز بندی خاصی انجام میشه. این امتیاز بندی بیشتر بر اساس معدل، دانشگاه فارغ التحصیلی، افتخارات، و از همه مهمتر مقاله انجام میشه. این امتیازات به صورت عددی داده میشه و در چگونگی دادن این امتیازات به دو نکته توجه میکنن. یکی و اسم و اعتبار اون ژورنال و یکی به contribution شما به اون کار، یعنی اینکه اسم شما نفر چندمه. در این رابطه مثلا در یک مقاله سه اسمی نفر اول 70 % امتیاز میگیره و نفر دوم 20 % و نفر سوم 10 % . هر چه تعداد اسامی در مقاله بیشتر باشه امتیاز اعضاء کمتر میشه. مثلا در یک مقاله 4 اسمی نفر اول 65% امتیاز میگیره . و اغلب نفرات 5م به بعد هیچ امتیازی دریافت نمیکنن یعنی 0 % . مقالات تک اسمی توی این سیستم امتیاز دهی امتیاز کامل یعنی 100 % رو میگیرند.
    این مواردی رو که گفتم نظر بنده نیست، دانشگاههای وذبور هم از خودشون در نیاوردن بلکه بر اساس استانداردهای مشخصیه که همه جای دنیا ازشون استفاده میشه و توضیحات و جداول مربوط بهشون هم توی اینترنت موجوده، میتونید ببینید.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    مهدی عزیز همیشه هم اینطور نیست. من کسی رو می شناسم که در زمینه فقط سلولهای سوختی بیش از 10 مقاله ISI در ژورنالهای بسیار معتبر با if بالای 4-5 داره. واقعا کار درسته. کاندیدای دریافت جایزه برترین پژوهشگر جوان در زمینه سلولهای سوختی هم بوده. خیلی سخته که بشه این موضوع رو عمومیت داد. البته اسم اول بودن همون طور که شما گفتید نشانه خوبی برای این هست که آیا واقعا مقاله خود شخص بوده یا خیر!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    ببینید
    اول که منظور از مقاله اینجا مقاله های خوب ژورنالی هست نه مقاله های کنفرانسی نه حتی مقاله های ژورنالی درپیت و بعضا پولی
    دوم اینکه با توجه به اینکه ما توی این تاپیک ماکزیمم در مورد فارغ التحصیلای فوق لیسانس صحبت میکنیم، شک نکنید که هر جای دنیا شنیدید یه نفر تو فوقش 15 تا مقاله ژورنالی ISI داره یه کاسه ای زیر نیم کاسشه و یا دروغ میگه یا تقلب کرده.
    بعدشم ببینید دوست من. اینکه اسم چندم باشید توی مقاله خیلی خیلی در گرفتن پذیرش و بورس تاثیر داره.
    یکی از اساتید یه دانشگاه زیر 20 به من گفت که توی اکثر دانشگاهها پذیرش و بورسی که توسط کمیته پذیرش به دانشجوها داده میشه بر اساس امتاز بندی خاصی انجام میشه. این امتیاز بندی بیشتر بر اساس معدل، دانشگاه فارغ التحصیلی، افتخارات، و از همه مهمتر مقاله انجام میشه. این امتیازات به صورت عددی داده میشه و در چگونگی دادن این امتیازات به دو نکته توجه میکنن. یکی و اسم و اعتبار اون ژورنال و یکی به contribution شما به اون کار، یعنی اینکه اسم شما نفر چندمه. در این رابطه مثلا در یک مقاله سه اسمی نفر اول 70 % امتیاز میگیره و نفر دوم 20 % و نفر سوم 10 % . هر چه تعداد اسامی در مقاله بیشتر باشه امتیاز اعضاء کمتر میشه. مثلا در یک مقاله 4 اسمی نفر اول 65% امتیاز میگیره . و اغلب نفرات 5م به بعد هیچ امتیازی دریافت نمیکنن یعنی 0 % . مقالات تک اسمی توی این سیستم امتیاز دهی امتیاز کامل یعنی 100 % رو میگیرند.
    این مواردی رو که گفتم نظر بنده نیست، دانشگاههای وذبور هم از خودشون در نیاوردن بلکه بر اساس استانداردهای مشخصیه که همه جای دنیا ازشون استفاده میشه و توضیحات و جداول مربوط بهشون هم توی اینترنت موجوده، میتونید ببینید.
    موفق باشید.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

شک نکنید که هر جای دنیا شنیدید یه نفر تو فوقش 15 تا مقاله ژورنالی ISI داره یه کاسه ای زیر نیم کاسشه و یا دروغ میگه یا تقلب کرده.
    شما بر چه اساس همچین حرفی رو میزنید؟ یعنی هرکی در دوره ارشد 15 تا isi journal paper داشته باشه کاسه ای زیر نیم کاسشه؟ من الان که ترم 3 هستم، 3 تا journal paper دارم که 2تاش isi هست. مطمئنن تا پایان دوره لیسانس این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد. پس من به دوره فوق برسم ته هرچی خلافه میشم!!!!

کسی رو میشناسم که دوره ارشد 60 تا isi journal paper داشته و الان داور 40 تا ژورنال isi هستش. پس ایشون هم کاسه ای زیر نیم کاسشونه؟

لطفا کسانی که اطلاع دارن توضیح بدن منظور این دوستمون چیه...

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

متاسفم که میبینم خیلی از دوستان فکر میکنن مقاله ISI مثه پفکه که میری دره مغازه میگی آقا لطفا 60 تا مقاله ISI بده.
    با این نوع دید نسبت به این مطلب اصلا مایل به دادن توضیح اضافه در این باره نیستم.

سلام

در ادامه من این مسئله رو هم بگم که قبولی مقاله توی کنفرانسا حتی با اعتبار IEEE خیلی ساده تر از حد تصور هست .. مقاله ای قبول میشه که کاملا از همون خط اول چکیده ایراد فاحش نگارشی داره , آدم خودش خجالت میکشه چاپ شه بعد پذیرش حتی ...
    مقاله ISI دادن اونم در یه ژورنال تاپ و اسم و رسم دار با IF بالا اصلا کار ساده ی نیست .. درسته متاسفانه ژورنالهایی هم هستند که ISI هستند اما هیچ اعتباری ندارن و همینطور مقاله چاپ میکنن که بعضا هم پولی هستند ... در ضمن خیلیا مثل خود من در یه مورد تحقیق کردن ازش چندین مقاله درمیارن که فقط نوع بیان و عنوان و شاید کمی ظاهرش رو عوض میکنن بعد میشه چند تا مقاله که واسه همه تعجب آور میشه در حالیکه در اصل یه مقاله هست اما با شکل و ظاهری تا حدی متفاوت ...

با سپاس

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

متاسفم که میبینم خیلی از دوستان فکر میکنن مقاله ISI مثه پفکه که میری دره مغازه میگی آقا لطفا 60 تا مقاله ISI بده.
    با این نوع دید نسبت به این مطلب اصلا مایل به دادن توضیح اضافه در این باره نیستم.
    درود
    من هم با شما کاملا هم عقیده هستم که ارائه یک مقاله ISI حتی در IF پایین بسیار کار دشواری هست و لااقل خود من این تجربه رو دارم که برای اولین مقاله با IF نسبتا بالا بیش از 2 سال زمان صرف کردم. زمانی که به راحتی می شد سطح به طور مثال GRE رو حداقل به میزان200 نمره افزایش داد!! اون شخصی رو هم که خدمتتون عرض کردم فرد عادی اصلا نیست. ایشون پذیرش از دانشگاهی مثل میشیگان رو هم رد کردند و بین 3 دانشگاه برتر آمریکا (MIT، استنفورد و caltech) که از هر سه پذیرش گرفتند قصد انتخاب دارند !!
    من فقط نظرم این بود که برخی که بسیار هم نادر هستند یک حیطه یا زمینه مخصوص خود رو در علم پیدا کردند که مهمترین و سخت ترین بخش کار همین قسمت هست. مسلما ارائه و چاپ مقاله یا مقالات بعدی برای ایشون که از سخت ترین سد گذر کردند کار راحت تری هست. البته کاری که از عهده هر کسی برنمیاد!! و به همین دلیل که از عهده هر کسی برنمیاد افرادی که این توانایی رو دارند معمولا جذب برترین دانشگاههای جهان می شوند.
    ویرایش توسط shahrouz : December 10th, 2010 در ساعت 10:12 AM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    من هم با شما کاملا هم عقیده هستم که ارائه یک مقاله ISI حتی در IF پایین بسیار کار دشواری هست و لااقل خود من این تجربه رو دارم که برای اولین مقاله با IF نسبتا بالا بیش از 2 سال زمان صرف کردم. زمانی که به راحتی می شد سطح به طور مثال GRE رو حداقل به میزان200 نمره افزایش داد!! اون شخصی رو هم که خدمتتون عرض کردم فرد عادی اصلا نیست. ایشون پذیرش از دانشگاهی مثل میشیگان رو هم رد کردند و بین 3 دانشگاه برتر آمریکا (MIT، استنفورد و caltech) که از هر سه پذیرش گرفتند قصد انتخاب دارند !!
    من فقط نظرم این بود که برخی که بسیار هم نادر هستند یک حیطه یا زمینه مخصوص خود رو در علم پیدا کردند که مهمترین و سخت ترین بخش کار همین قسمت هست. مسلما ارائه و چاپ مقاله یا مقالات بعدی برای ایشون که از سخت ترین سد گذر کردند کار راحت تری هست. البته کاری که از عهده هر کسی برنمیاد!! و به همین دلیل که از عهده هر کسی برنمیاد افرادی که این توانایی رو دارند معمولا جذب برترین دانشگاههای جهان می شوند.
    شهروز عزیز
    قطعا روی صحبتم با شما نبود و از دوست دیگه ای با اظهار نظر عجیبشون یکه خورده و ناراحت شده بودم.
    حرف شما هم البته کاملا درسته و قطعا از این موارد نادر هم پیدا میشن. حتی با کوپل کردن رزومه هم میشه چنین رزومه ای که میگید ساخت ولی من خودم دوست ندارم. تصور کن به فرض شما اگه 5 تا مقاله تا پایان کارت چاپ میکنی ، یه همکار کار درست مثله خودت پیدا میکنی و شما اسم ایشونو و ایشونم اسم شما رو توی مقالش ذکر میکنه. از این دست من خودم زیاد دیدم. ولی هیچ وقت راضی به انجام این کار نشدم ، شاید اگه میشدم 6 تا مقالم میشد 12 تا.

دوستان فقط اینو بدونید که نیازی نیست 120 تا مقاله داشته باشید که بتونید جای خوب بگیرید. کافیه فقط یه کار perfect و خوب چاپ کنید و استادی که توی اون زمینه کار کرده رو هم پیدا کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

IF مهمه اما اگه بخواهید ببینید کسی اینکاره هست به تعداد citation های که به مقالش شده نگاه کنید
    . یعنی در یک کلام H-index
    یعنی ارزش هرژورنال به IF سنجیده میشه و هر محقق با H-index
    H-Index چيست؟
    http://amirdadgar.blogfa.com/post-58.aspx

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود
    عالی بود رویال گرامی! بحث در مورد h-index و ارزشی که به نویسنده می ده. البته بایستی توجه کرد که به دلیل اینکه معمولا h-index مشابه if در بازه زمانی بعد از چاپ مقاله و ژورنال سنجیده می شود برای کسانی که بلافاصله یا با زمان کوتاهی پس از چاپ مقاله به دنبال گرفتن پذیرش هستند خیلی پارامتر تعیین کننده ای نیست. یعنی برای ارزیابی یک استاد یا یک محقق در دوره دکترا مهمتر هست در قیاس با یک دانشجوی فوق که دو سال دوران طلایی تحقیق اون هست.
    ویرایش توسط shahrouz : December 10th, 2010 در ساعت 03:07 PM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

شهروز عزیز
    قطعا روی صحبتم با شما نبود و از دوست دیگه ای با اظهار نظر عجیبشون یکه خورده و ناراحت شده بودم.
    حرف شما هم البته کاملا درسته و قطعا از این موارد نادر هم پیدا میشن. حتی با کوپل کردن رزومه هم میشه چنین رزومه ای که میگید ساخت ولی من خودم دوست ندارم. تصور کن به فرض شما اگه 5 تا مقاله تا پایان کارت چاپ میکنی ، یه همکار کار درست مثله خودت پیدا میکنی و شما اسم ایشونو و ایشونم اسم شما رو توی مقالش ذکر میکنه. از این دست من خودم زیاد دیدم. ولی هیچ وقت راضی به انجام این کار نشدم ، شاید اگه میشدم 6 تا مقالم میشد 12 تا.

دوستان فقط اینو بدونید که نیازی نیست 120 تا مقاله داشته باشید که بتونید جای خوب بگیرید. کافیه فقط یه کار perfect و خوب چاپ کنید و استادی که توی اون زمینه کار کرده رو هم پیدا کنید.
    من یک استاد در ایران که از انگلستان مدرک گرفته بودانصافا آدم با سوادی هستند دقیقا همین صحبت شما را می کردند. می گفتند: در انگلستان اینطور نیست که هرکس بخواد 100 تا مقاله جور کنه یک کار پرفکت میرزه به 10 تا کار بی کیفیت. خودشم از دکتراش 2 تا مقاله بیشتر نداده بود .و همچنین ،میگفتند رمز موفقیت انگلیسی ها همینه که به کیفیت کار زیاد بها می دهند و واسه همینه که دنیا رو گرفتند.

و اینکه در مورد مقاله اسم اول بودن بسیار بسیار مهمه...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)