صفحه 84 از 91 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran1986 نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسختون. در تمامی مقاله ها من هم نویسنده مسئول و هم اسم اول هستم. شاید باور نکنید که استاد راهنما بنده حتی 30 ثانیه وقت برای مقالاتم نذاشت. مقاله اولی خیلی وقتما گرفت ولی مقالات بعدیم زیاد وقتما نگرفتند البته از لحاظ آماده کردن و سابمیت کردن.
    خواهش میکنم وظیفه ست.
    خب اینکه شما تو همه اسم اول و مسئول بودن یه مقدار نشون میده تو سیستم شجاعانه رفتار کردید!
    خلاصه شما در همه مقاله می تونید مورد سوال قرار بگیرید و چون همه کارهارو خودتون انجام دادید یقینا به مشکل بر نمی خورید.
    بله طبیعتا اولین مقاله خیلی وقت گیر تر مقاله های بعدی خواهد به خصوص اگه در یک زمینه کار کنید.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    اگر من نویسنده مسیول مقاله نباشم و فقط نفر دوم در لیست نویسندگان مقاله باشم، آیا در مصاحبه دکترا امتیازی از این مقاله به من داده می شه یا خیر؟
    ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rokhsare_e نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر من نویسنده مسیول مقاله نباشم و فقط نفر دوم در لیست نویسندگان مقاله باشم، آیا در مصاحبه دکترا امتیازی از این مقاله به من داده می شه یا خیر؟
    ممنونم
    دوست من،
    فرض می کنم در مورد مصاحبه دکتری داخل صحبت می کنید.
    اگر با مقاله با استادتان هست طبیعی هست که نویسنده مسئول نباشید و اگر مقاله دو یا سه اسمی هست (شما و راهنما و مشاور) جایگاه اسم شما از نظر مصاحبه کنندگان مهم نخواهد بود.
    اگر شرایط بالا برقرار نیست و مثلا با دوستانتان مقاله نوشته اید، ممکن هست اعمال سلیقه و نظر بشود، اما در هر صورت به شما امتیازی تعلق خواهد گرفت.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rokhsare_e نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنونم
    سلام

به شما امتیاز تعلق میگیره اما طبیعتا امتیاز بین نویسندگان مقاله بر اساس جایگاهشون تقسیم میشه.
    البته به تعداد نویسندگان و به رشته ای که در اون تحصیل میکنید هم بستگی داره.
    یه پیشنهاد دیگه ای هم که دارم این هست که اگر با استادی مقاله مینویسید و دو نفر هستید بهشون پیشنهاد بدید ایشون نویسنده مسوول و شما نویسنده اول باشید!

Junior Member

سلام
    یه سوالی برام پیش اومده که ممنون میشم دوستان با تجربه جواب بدن. آیا داشتن مقالات فارسی و داوری همایش های داخلی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج هم امتیاز محسوب میشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mir_zharf نمایش پست ها
    سلام
    یه سوالی برام پیش اومده که ممنون میشم دوستان با تجربه جواب بدن. آیا داشتن مقالات فارسی و داوری همایش های داخلی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج هم امتیاز محسوب میشه؟

دوست عزیز
    اگه منظورتون اینه که داشتن این موارد در رزومه تون تاثیری میذاره باید بگم قطعا همینطوره و داشتن هر موردی ازین دست میتونه نکته مثبتی در رزومه تون باشه و به پروسه پذیرشتون کمک کنه ولی مهم اینه این موارد چقدر ارزشمند هستند و چقدر به رزومه شما وزن میدن و آیا اونقدری ارزش دارن که بخوایید به جای کارهای اینترنشنال و انگلیسی به اون موارد بپردازید یا نه...
    اگه منظورتون سیستم امتیاز دهی دانشگاه ها بر اساس رزومه و تعداد مقالات و ترتیب اسم و ..... است باید بگم دانشگاه های مختلف ممکنه شرایط بررسیشون فرق کنه و بهتره به سایت همون دانشگاه مراجعه کنید

ولی در کل خلاصه کنم:
    داشتن همچین مواردی خوبه و به هر حال نکته مثبتیه ولی من شخصا ترجیح میدم وقتم رو روی کارهای انگلیسی و مقالات و ژورنال های اینترنشنال بذارم

نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اگه منظورتون اینه که داشتن این موارد در رزومه تون تاثیری میذاره باید بگم قطعا همینطوره و داشتن هر موردی ازین دست میتونه نکته مثبتی در رزومه تون باشه و به پروسه پذیرشتون کمک کنه ولی مهم اینه این موارد چقدر ارزشمند هستند و چقدر به رزومه شما وزن میدن و آیا اونقدری ارزش دارن که بخوایید به جای کارهای اینترنشنال و انگلیسی به اون موارد بپردازید یا نه...
    اگه منظورتون سیستم امتیاز دهی دانشگاه ها بر اساس رزومه و تعداد مقالات و ترتیب اسم و ..... است باید بگم دانشگاه های مختلف ممکنه شرایط بررسیشون فرق کنه و بهتره به سایت همون دانشگاه مراجعه کنید

ولی در کل خلاصه کنم:
    داشتن همچین مواردی خوبه و به هر حال نکته مثبتیه ولی من شخصا ترجیح میدم وقتم رو روی کارهای انگلیسی و مقالات و ژورنال های اینترنشنال بذارم

نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

موفق باشید
    مقالات و داوری همایش های داخلی مربوط به قبل میشه الان در حال انجام مقاله های isi هستم. میخاستم ببینم کارهای قبلی که انجام دادم به درد میخوره یا ن؟؟؟

Post پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط mir_zharf نمایش پست ها
    مقالات و داوری همایش های داخلی مربوط به قبل میشه الان در حال انجام مقاله های isi هستم. میخاستم ببینم کارهای قبلی که انجام دادم به درد میخوره یا ن؟؟؟
    دوست عزیز

نظر علی کاملا درست هست. داشتن مقاله, کتاب یا کنفرانس فارسی از هیچی بهتر هست. اما اهمیتی که داشتن مقاله در ژورنال های سرشناس و شناخته شده داره (نه تنها ISI) و یا کنفرانس های معتبر داره خیلی بیشتر هست. ممکن هست رشته به رشته متفاوت باشه و یک مورد از مورد دیگه اهمیتی بیشتری داشته باشه یا یک مورد اهمیت کمتر. اینکه شما نویسنده چندم مقاله هستی و اینکه سهم شما در مقاله چی بوده خودش خیلی اهمیت داره. خیلی وقت در زمان مصاحبه از شما میپرسن که دقیقا چه کار هایی از فلان مقاله که توی CV داری رو خودت دادی و حتی از جزییات ممکنه سوال بپرسن. حتی اینکه CV شما توسط admission committee (مثل رشته های علوم پایه) بررسی میشه یا توسط خود استادی که به آزمایشگاهش قرار هست ملحق بشی (مثل برخی از رشته های مهندسی که خود استاد تعیین کننده هست در پذیرش), میتونه دید نسبت به این موضوع را تغییر بده. برای admission committee احتمالا مقاله و تجربه research کمتر از خود استادی که به شما پذیرش مستقیم میده اهمیت داره.

نکته دیگه این هست که دادن مقاله و امسال اون نشان دهنده قابلیت های تحقیق applicant هست. خیلی وقت admission committee براش مهم تر هست فرد پتانسیل هاش چی هست و در کل فرد مستعد با قابلیت های کافی هست یا نه؟ لزوما انتظار ندارن کسی که به عنوان graduate student میاد از ابتدا محقق باشه و تجربه کامل تحقیق و چاپ مقاله داشته باشه. نحوه اصولی تحقیق و نشر را انتظار دارن اونجا یاد بگیری. حالا اگر مقاله داشته باشی به قولی is a plus!

خلاصه همه تخم مرغ ها توی یک سبد نگذارید. و اگر مثلا مقاله بین المللی ندارید هم فکر نکنید دنیا به آخر رسیده و شانس پذیرش ندارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 4 مقاله در ژورنالهای بسیار معتبر در زمینه کاری خودم دارم.مجموع ایمپکت این مقالات به 12 میرسه که حتی تعدادی از اساتید دانشکده ما به این ضریب تاثیر دست پیدا نکردند.من از یکی شنیدم که مقاله زیاد دادن میتونه تاثیر منفی بذاره در رزومه، آیا این ادعا درسته؟ در ضمن رشته من کنترل و مقطع کارشناسی ارشد هستم. همچنین 2 مقاله در ژورنال غیر ISI و یک کنفرانس نیز دارم.ممنون از راهنماییتون.

سلام. من خودم دیدم و هم شنیدم که تعداد زیاد مقالات باعث مشکوک شدن بعضی استادا میشه. شاید لزوما همه جا اینطوری نباشه ولی مواردشون کم هم نیستن.
    بخصوص اگه قصد پذیرش و بورس گرفتن داشته باشید اصولا امتیاز مقالات تا یک حدیه. و بقیه امتیازات مربوط ب معدل و.... است.
    البته میگم این یک قانون کلی نیست اما اخیرا چون تعداد پابلیکیشنای یه عده خیلی فراتر از حد نرمال شده بدبینی اساتید زیاد شده.

سلام دوستان
    یه سوال فنی داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من در حال حاضر یه مقاله ISI دارم ( اسم سوم! بد سرم کلاه رفته) و یه دونه دیگه هم قراره کار کنم ( اسم دوم خواهم بود چون اسم اول قرار هست استادی که باهاش دارم کار میکنم باشه که بهترین استاد ایران و یکی از بهترین ها در دنیا در گرایش مربوطه هست) و در یک ژرنال با ایمپکت حدودا 2 تا 3 احتمالا میشه چاپش کرد. موضوع مهم اینه که من از پایانامه ام خیلی خیلی بتونم زور بزنم، یه مقاله با ایمپکت 0 میتونم چاپ کنم!! موضوعش بد نیست، ولی Methodologyـش که پیشنهاد استاد راهنمام بوده خیلی خیلی بی خودیه!!

به طور خلاصه، به فرض چاپ این دو مقاله، من سه مقاله با سه موضوع متفاوت کار کردم و مقاله و روش استفاده شده در پایان نامه ام هم که اصلا جالب نخواهد بود.

حالا سوال اینه که زمان Apply، این اساتید خارجی وزن بیشتر را میدن به موضوع پایان نامه و مقاله اون ( که متاسفانه جالب نخواهد بود!) و تصمیم گیری نهایی را بر مبنای اون صورت خواهند داد، و یا نه کلا به همه موضوعات و مقالات بر اساس ارزششون امتیاز میدن؟

با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)