صفحه 85 از 91 نخستنخست ... 357576777879808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال فنی داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من در حال حاضر یه مقاله ISI دارم ( اسم سوم! بد سرم کلاه رفته) و یه دونه دیگه هم قراره کار کنم ( اسم دوم خواهم بود چون اسم اول قرار هست استادی که باهاش دارم کار میکنم باشه که بهترین استاد ایران و یکی از بهترین ها در دنیا در گرایش مربوطه هست) و در یک ژرنال با ایمپکت حدودا 2 تا 3 احتمالا میشه چاپش کرد. موضوع مهم اینه که من از پایانامه ام خیلی خیلی بتونم زور بزنم، یه مقاله با ایمپکت 0 میتونم چاپ کنم!! موضوعش بد نیست، ولی Methodologyـش که پیشنهاد استاد راهنمام بوده خیلی خیلی بی خودیه!!

به طور خلاصه، به فرض چاپ این دو مقاله، من سه مقاله با سه موضوع متفاوت کار کردم و مقاله و روش استفاده شده در پایان نامه ام هم که اصلا جالب نخواهد بود.

حالا سوال اینه که زمان Apply، این اساتید خارجی وزن بیشتر را میدن به موضوع پایان نامه و مقاله اون ( که متاسفانه جالب نخواهد بود!) و تصمیم گیری نهایی را بر مبنای اون صورت خواهند داد، و یا نه کلا به همه موضوعات و مقالات بر اساس ارزششون امتیاز میدن؟

با تشکر
    دوست عزیز,

جواب سؤال شما تا حدی به این بستگی داره که نحوه پذیرش دادن چطوری باشه.
    اگر به program که دارید اپلای میکنید, مکانیسم پذیرش دادن از طریق admission committee باشه که متشکل از تعدادی از استاد هست, احتمالا همه مقاله های شما با توجه به نزدیکیشون به اولویت های اون program و شناخته شدن ژورنال هاشون تاثیر مثبت خواهند داشت.
    اگر مستقیم یک استاد خاص داره شما رو ساپورت میکنه و مثلا به شما RA میده, اون وقت احتمالا مقاله یا مقاله هایی که به موضوعات کار خودش ربط داره اهمیت بیشتری خواهد داشت.

به طور کلی و به ویژه وقتی admission committee پرونده های applicant ها رو بررسی میکنند, داشتن مقاله یک مزیت هست اما ضرورت نیست. وقتی دنبال graduate student هستن و قرار هست فردی که پذیرش میگیره نزدیک به پنج سال یا بیشتر اونجا train بشه و research کردن رو یاد بگیره و انجام بده, انتظار ندارن متقاضی از انتدا یک researcher کارکشته با تعداد مقالات چاپ شده بالا و high impact باشه. اگر برای faculty position اپلای میکردید اون زمان تعداد مقالات خوب و high impact اهمیت داشت.
    در ضمن خیلی از programها مصاحبه انجام میدن قبل از دادن پذیرش و اگر کسی مقاله داده باشه اونجا چک میکنن ببینن چه سهمی در مقاله داشته و چه چیز های از اون یاد گرفته.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط easter نمایش پست ها
    سلام. من خودم دیدم و هم شنیدم که تعداد زیاد مقالات باعث مشکوک شدن بعضی استادا میشه. شاید لزوما همه جا اینطوری نباشه ولی مواردشون کم هم نیستن.
    بخصوص اگه قصد پذیرش و بورس گرفتن داشته باشید اصولا امتیاز مقالات تا یک حدیه. و بقیه امتیازات مربوط ب معدل و.... است.
    البته میگم این یک قانون کلی نیست اما اخیرا چون تعداد پابلیکیشنای یه عده خیلی فراتر از حد نرمال شده بدبینی اساتید زیاد شده.
    دوست عزیز,

با احترامی که برای نظر شما قایل هستم, با نظر شما موافق نیستم.
    هیچ وقت admission committee چشم بسته و با دیدن تعداد مقاله به کسی پذیرش نمیده یا application کسی رو reject نمیکنه. صد در صد کسی که تعداد زیادی مقاله خوب در ژورنال های معتبر چاپ کرده باشه شانس خیلی بیشتری برای گرفتن پذیرش داره. اما همون طور که قبلا هم گفتم اونها چشم بسته به کسی پذیرش نمیدن و با انجام مصاحبه و سوال و جواب چک میکنن اگر فردی مقاله داده, چقدر سهم داشته در مقاله (فارغ از اینکه اسم چندم هست) و چه چیزی یاد گرفته. گاهی حتی از جزییات سوال میپرسن زمان مصاحبه.

نکته دوم اینکه برای تعداد مقالات یک متقاضی حد نرمالی تعریف نشده. خیلی از افرادی که پذیرش میگیرن هیچ مقاله تحقیقاتی ندارن (به ویژه وقتی فردی بعد از تموم کردن undergradاپلای کرده باشه). در دادن پذیرش پارامتر های زیادی نقش داره و مقله داشتن ضرورت نیست اما اگر کسی داشت مزیت حساب میشه.
    مهم ترین نکات داشتن حد اقل ها برای هر متقاضی هست و بعد شناخته شدن دانشگاهی که فرد ازش اپلای میکنه و بعد اساتیدی که فرد ازشون توصیه نامه داره. شما با یک پرونده خیره کننده از یک دانشگاه بی نام و نشان اپلای کنی و کسی اونجا شما رو معرفی نکنه کمترین شانس برای پذیرش گرفتن دارید.

خلاصه دوستانی که دارن مقاله چاپ میکنن با قدرت چاپ کنید و دوستانی که مقاله ندارن هم نگران نباشن.

Junior Member

والا منم مثل خیلیا دیگه بدون چاپ مقاله نمیتونستم فاند بگیریم. این صحبتیم ک کردم تجربه عینی خودمه ( در مورد استرالیا). حالا این واقعیت برای شما سنگین بنظر میاد به خودتون ربط داره.
    من تجربه خودم و اطرافیانی ک دیدمو میگم شاید به درد یک بنده خدایی خورد. حالا کسی میخواد قبول کنه یا نکنه ب خودش مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط easter نمایش پست ها
    والا منم مثل خیلیا دیگه بدون چاپ مقاله نمیتونستم فاند بگیریم. این صحبتیم ک کردم تجربه عینی خودمه ( در مورد استرالیا). حالا این واقعیت برای شما سنگین بنظر میاد به خودتون ربط داره.
    من تجربه خودم و اطرافیانی ک دیدمو میگم شاید به درد یک بنده خدایی خورد. حالا کسی میخواد قبول کنه یا نکنه ب خودش مربوطه
    دوست عزیز ممنون از اینکه تجربه شخصی خودتون را با دیگران در میون میگذارید. لطفا بگید تجربه مربوط به کدوم دانشگاه یا کشور هست که کسی به اشتباه نیوفته. مواردی که من توضیح دادم در مورد دانشگاه های آمریکا و کانادا صادق هست. من از سیستم استرالیا اطلاعی ندارم. اما اگر صحبت شما صحت داشته باشه نشون میده که سیستم graduate study در استرالیا و نحوه پذیرش دادن با آمریکا و کانادا تفاوت داره.
    بسیاری از بچه هایی که از دانشگاه تهران, شریف و ... سال آخر لیسانس اپلای میکنن و مستقیم بعد از لیسانس میان آمریکا بدون داشتن مقاله میان. در این حال خیلی از بچه هایی که ایران ارشد میگیرن و بعد میان, مقاله دارن و برخی از اونها که از موفق ترین افراد در آمریکا هستن تعداد زیادی مقاله داشتن وقتی اپلای میکردن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از اینکه تجربه شخصی خودتون را با دیگران در میون میگذارید. لطفا بگید تجربه مربوط به کدوم دانشگاه یا کشور هست که کسی به اشتباه نیوفته. مواردی که من توضیح دادم در مورد دانشگاه های آمریکا و کانادا صادق هست. من از سیستم استرالیا اطلاعی ندارم. اما اگر صحبت شما صحت داشته باشه نشون میده که سیستم graduate study در استرالیا و نحوه پذیرش دادن با آمریکا و کانادا تفاوت داره.
    بسیاری از بچه هایی که از دانشگاه تهران, شریف و ... سال آخر لیسانس اپلای میکنن و مستقیم بعد از لیسانس میان آمریکا بدون داشتن مقاله میان. در این حال خیلی از بچه هایی که ایران ارشد میگیرن و بعد میان, مقاله دارن و برخی از اونها که از موفق ترین افراد در آمریکا هستن تعداد زیادی مقاله داشتن وقتی اپلای میکردن.

یکی از دوستام برای ملبورن اقدام کرده بود استاده بهش ایمیل زده بود چطور تو با مدرک ارشد تونستی 15 تا آی اس آی بدی (یجورایی محترمانه زیر سوال برده بود). ولی معمولا مستقیم این چیزا رو به متقاضی نمیگن چون نمیخوان توهین بشه.
    برای بورس استرالیا مقاله مهمه اما تا جاییکه من میدونم کیفیت به کمیت ترجیح داده میشه. مثلا یه بار یه استادی تو وسترن استرالیا بهم گفت اگه یه مقاله تو ژورنالای A* (رنک ERA) داشته باشی بهتر از 4 یا 5 تا مقاله تو ژورنالای A هستش. اگه که رنک ERA رو دیده باشین متوجه میشین لزوما ایمپکت فاکتور بالا باعث نمیشه ژورنال تو این رنک هم درجه خوبی داشته باشه.

اما بازم تاکید میکنم که همیشه اینطور نیست و هیچ چیزی رو نمیشه به همه چی و همه جا تعمیم داد، ولی احتمالشو در نظر بگیرین.

سلام
    یه سوال داشتم ک ممنون میشم اگ بتونید کمکم کنید
    من در حال حاضر دوتا مقاله نوشتم که هردو دست استادم هست برای ادیت شدن
    متاسفانه ازونجایی که استاد راهنمام خیلی با وسواس مقاله ها رو ادیت می کنند این پروسه زیاد طول می کشه و به احتمال زیاد من نتیجه این مقالات رو برای زمان اپلای نخواهم داشت
    البته هر دو موضوع خیلی خوب هستن و مطمعن هستم در نهایت تو یه ژورنال خوب چاپ میشن
    خواستم بدونم ایا سابمیت این مقالات یا گفتن این که دارم روی مقالات کار میکنم در زمان اپلای میتونه کمکم کنه؟ یا اینکه حتمی باید اکسپت اونا رو داشته باشیم؟

دوستان سلام
    کسی میدونه تاثیر مقاله تو کارشناسی واساه ارشد چقدره؟؟
    بعد میشه یه مقاله isi رو تو کنفرانسم ارایه داد و تو رززومه آورد؟ یا اینکه باید حتما متفاوت باشن مقالات؟
    مرسی اگه کسی میتونه کمکی کنه ممنون میشم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lilisadeghi70 نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه ازونجایی که استاد راهنمام خیلی با وسواس مقاله ها رو ادیت می کنند این پروسه زیاد طول می کشه و به احتمال زیاد من نتیجه این مقالات رو برای زمان اپلای نخواهم داشت
    خواستم بدونم ایا سابمیت این مقالات یا گفتن این که دارم روی مقالات کار میکنم در زمان اپلای میتونه کمکم کنه؟ یا اینکه حتمی باید اکسپت اونا رو داشته باشیم؟

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به نظر من حتما توی رزومه تون مقاله ها رو ذکر کنید. حالا اگه سابمیت کریدن بزنید Submitted to BLAH BLAH اگه هم هنوز سابمیت نکردید میتونید بزنید Ready to Submit یا چیزی شبیه به این
    به هر حال همین هم موثره و نکته مثبتیه و ازینی که هیچی نزنید و به تبع اون استاد مربوطه هم متوجه نشه خیلی بهتره
    بنابراین حتما ذکر کنید . البته نظر من اینه!
    بعدا هم که مقاله ها ایشالا اکسپت شدن میتونید رزومه تون رو اپدیت کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein7 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    کسی میدونه تاثیر مقاله تو کارشناسی واساه ارشد چقدره؟؟
    بعد میشه یه مقاله isi رو تو کنفرانسم ارایه داد و تو رززومه آورد؟ یا اینکه باید حتما متفاوت باشن مقالات؟
    مرسی اگه کسی میتونه کمکی کنه ممنون میشم.
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میددم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اول اینکه تاثیر مقاله اونم برای دانشجوی لیسانس خیلی زیاده چون معمولا از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله ای نمیره و خب داشتنتش نکته خیلی خوبیه و مثبته
    و میتونه به پروسه ارشد خیلی هم کمک کنه
    در مورد سوال دومتون:
    ایده ال اینه که یه خلاصه از مقاله یا یه قسمتی از مقاله یا در مواردی ایده ی اون مقاله توی یه کنفرانس ارائه میشه نه دقیقا خود مقاله
    و بهتره که کار شما هم همینجوری باشه. یه قسمتی از مقاله یا یه خلاصه یا طرح و ایده ی کارتون رو میتونید توی کنفرانس ارائه کنید. یا همون روش و متد مقاله روی یه نمونه ساده تر اجرا کنید و توی کنفرانس ارائه بدید
    و بعد توی رزومه تون بیارید. برای بحث بیشتر توی این مورد هم میتونید به فروم مربوطه توی همین سایت مراجعه کنید. توی قسمت کنفرانس و مقاله و .. میتونید پیدا کنید

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط lilisadeghi70 نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه برش مقاله سابمیتی به اندازه مقاله اکسپت شده نیست. به هر حال شما این مقاله هارو حتما تو رزومه بیارید و بگید فلان تاریخ سابمیت شده.
    همچنین موقع ایمیل زدن به استادا، درفت های مقاله رو که عموما میشه از پرتال ژورنال دانلود کرد رو به ایمیل خودتون attach کنید. می تونه تاثیر مثبت بذاره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)