صفحه 89 از 91 نخستنخست ... 3979808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

سلام دوستان

من یه سوال راجع به مقاله های توی رزومه داشتم. اگر مثلا یه نفر 3 تا مقاله داشته باشه اما تا یه مقداری زمینه کاری متفاوت داشته باشن (مثلا یکی در مورد سرطان باشه، یکی در مورد واکسن و یکی هم در مورد خنثی سازی سم مار) این میتونه تاثییر منفی توی روند پذیرش برای مقطع دکتری داشته باشه؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EAR نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوال راجع به مقاله های توی رزومه داشتم. اگر مثلا یه نفر 3 تا مقاله داشته باشه اما تا یه مقداری زمینه کاری متفاوت داشته باشن (مثلا یکی در مورد سرطان باشه، یکی در مورد واکسن و یکی هم در مورد خنثی سازی سم مار) این میتونه تاثییر منفی توی روند پذیرش برای مقطع دکتری داشته باشه؟

ممنون
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

بذارید سوالتون رو اینجوری جواب بدم که مطمینا این وضعیت نسبت به وضعیتی که شما چند پیپر متمرکز در یک حوزه داشته باشید برتری نداره (با فرض اینکه پروژه ای یا استادی که دارید واسش اپلای میکنید همون محدوده کاری رو داشته باشند).

به طور کلی:

جواب سوال خیلی بستگی به این داره که موضوعات چقدر از هم فاصله دارند. اگه واقعا بی ارتباط با هم هستند خب این سوال رو ایجاد میکنه که چرا شما توی چند زمینه غیر مرتبط با هم مقاله دارید و چرا کارتون و اکسپرت بودنتون متمرکز نیست
    توی این وضعیت در مقایسه با کسی که سه تا مقاله ش متمرکز تره خب شما برتری ندارید. منظورم اینه فرض کنیم پوزیشن در مورد سرطانه. حالا کسی که دو تا پیپر متمرکز داشته باشه نشبت به شما که سه تا پیپر غیر متمرکز داری برتری داره (این یه مثاله فقط!! چون در حالت واقعی کیفیت مقاله ها و کارها خیلی مهمه و نمیشه همچین مواردی رو با هم مقایسه کرد. من فقط جهت یه مثال خیلی خیلی کلی عرض کردم)

حالا میتونیم این مورد رو هم بررسی کنیم که شما برای یه پروژه ای که میکسی ازین موضوعات باشه مثلا در مورد واکنسی که مربوط به سرطان میشه خب رزومه شما خیلی باید مورد توجه بیشتری قرار بگیره چون هم در زمینه واکسن اکسپرت هستید و هم سرطان و پروژه هم میکس این دو مورده و ....(باز هم طبق بالا عرض میکنم که این فقط یه مثاله خیلی خیلی کلیه !)

خلاصه کنم:
    ۱. به نظر من نمیتونه تاثیر منفی داشته باشه هرچند میتونه تاصیر مثبتی هم در مواردی نداشته باشه
    ۲. بسته به نوع پروژه و زمینه کاری شما و چیزی که قراره واسش ارزیابی بشید میتونه هم کمک کننده باشه هم اینکه شاید کمی سوال برانگیز. هر دو حالت امکان پدیره
    ۳. بسته به این داره مقاله ها با چه عمقی متقاوت هستند. یه وقت ممکنه بیس همه این مقاله ها یکی باشه و فقط اپلیکیشن فرق کرده باشه. یه وقت هم ممکنه کلا دنیای متفاوتی باشند. که مورد دوم خب شاید نکته مثبتی نداشته باشه براتون
    ۴. به این دید بهش نگاه کنید که با این مقاله ها شما میتونید برای پوزیشن های بیشتری اپلای کنید یا حداقل این ادعا رو داشته باشید که توی اون زمینه ها هم تلاشی کردید
    ۵. تمام این موارد رو بذارید کنار زمینه کاری پروژه ارشدتون که خودش وزن محدوده اکسپرت بودن شما رو مشخص میکنه. یعنی به جز مقاله ها هم نوع پروژه ارشدتون یه جورایی محدوده اکسپرت بودن شما رو نشون میده. بنابراین منطقی نیست بگید من ۲ سال ارشدم رو روی سرطان کار کردم ولی الان خودم رو به عنوان اکسپرت سم مار معرفی کنم.

فکر کنم واضح نگفتم خیلی!! ولی امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

موفق باشید

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان
    من ارشد زیست شناسی سلولی و ملکولی دارم و موضوع پایان نامم در رابطه با یک آنزیم بود که علاقه ای ندارم برای دکترا در این زمینه ادامه بدم و میخاهم در زمینه سرطان یا بنیادی دکترا کار کنم. آیا برای پذیرش مقاله اینجانب که در رابطه با آنزیم هست تاپیر مثبتی دارد که از استادی که در زمینه های مورد علاقه یادشدم(بنیادی-سرطان) کار میکند پذیرش بگیرم یا به خاطر تفاوت کار با استاد اونطرف بدرد نمیخورد و بهتره کار تحقیقاتی مرتبط با استاد را برای گرفتن پذیرش انجام دهم؟ با تشکر

این را هم بگویم که 3 ساله فارغ التحصیل شدم و آیا این همه سال فراغت از تحصیل تاثیری در پروسه پذیرش دارد؟
    ویرایش توسط maxi1 : September 1st, 2017 در ساعت 10:49 PM

سلام دوستان

اگر مقاله ای مربوط به زمینه موضوع کار استادی که براش اپلای میکنیم نباشه بهتره حذفش کنیم از رزومه؟

درمورد ارزش ایمپکت فکتور مقاله چطور... ایمپکت فکتور چند به بالا باشه بار مثبتی داره واسه رزومه؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر مقاله ای مربوط به زمینه موضوع کار استادی که براش اپلای میکنیم نباشه بهتره حذفش کنیم از رزومه؟

درمورد ارزش ایمپکت فکتور مقاله چطور... ایمپکت فکتور چند به بالا باشه بار مثبتی داره واسه رزومه؟

ممنون
    لزومی نداره مقاله را حذف کنید. وجود مقاله سابقه و توانایی کار پژوهشی شما را نشان میده و اگر مقاله قوی است حتما بگذاریدش.
    ایمپکت فکتور برای رشته های مختلف فرق داره. اگر تعداد مقاله هایتان زیاد نیست همه را بگذارید. فقط اگر مقاله ای در یک مجله کیلویی و غیرمعتبر چاپ شده و مقالات معتبر دیگری دارید، نگذاشتنش مقاله غیرمعتبر بهتر است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تعداد مقالات در کارشناسی ارشد

سلام دوستان
    مقالع اي كه isiنباشه اما pubmedباشه چقدر براي اپلاي كردن اعتبار داره؟

Junior Member

سلام و وقت به خیر

من مهندس مکانیک هستم و مهندس بین المللی جوش و فوق لیسانس MASTER OF ENGINEERING MANAGEMENT از یه موسسه خصوصی دارم معدل لیسانسم 14.5 هست و معدل فوق لیسانس 90 از 100 . متاسفانه مقاله بین المللی ندارم ولی مدارک بازرسی غیر مخرب و نه سال سابقه بیمه تو یه زمینه خیلی خوب دارم و کلا تو این مدت از زمینه یادگیری دور نبودم . به نظرتون برای گرفتن فاند امید داشته باشم ؟ یا حتما داشتن مقاله حیاتیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک، مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان

نقل قول نوشته اصلی توسط ftttmmmm نمایش پست ها
    سلام و وقت به خیر

من مهندس مکانیک هستم و مهندس بین المللی جوش و فوق لیسانس MASTER OF ENGINEERING MANAGEMENT از یه موسسه خصوصی دارم معدل لیسانسم 14.5 هست و معدل فوق لیسانس 90 از 100 . متاسفانه مقاله بین المللی ندارم ولی مدارک بازرسی غیر مخرب و نه سال سابقه بیمه تو یه زمینه خیلی خوب دارم و کلا تو این مدت از زمینه یادگیری دور نبودم . به نظرتون برای گرفتن فاند امید داشته باشم ؟ یا حتما داشتن مقاله حیاتیه؟
    امید که همیشه میشه داشت! ولی داشتن مقاله یه وزنه ای هست برای گرفتن فاندهای خوب. پیشنهاد میکنم رزومه تون رو قوی بنویسین و اقدام کنین. و در ضمن بگردین دنبال استادای متناسب با رشته تون و از طریق استادها هم اقدام کنین.

Junior Member

با سلام. یک پیشنهاد برای تقویت رزومه

وبسایتی هست بنام پابلون که مربوط به داوران مقالات علمی است. دوره رایگان و خیلی مفید ده مرحله ای را هم برگزار میکند و هر کسی میتواند شرکت کند و با نحوه داوری مقالات آشنا شود. گواهی رسمی داوری پس از پایان دوره هم میدهد. به ادیتورهای ژورنالها معرفی میکند و .... کلا برای نویسندگان مقالات و افرادی که داوری مقالات میکنند یا میخواهند بکنند خیلی مناسب است. https://publons.com

Junior Member

با سلام
    این سوال را در جای دیگری هم پرسیدم اما جواب نگرفتم،من می خوام برای دکتری مکانیک اقدام کنم، معدل لیسانسم با رتبه دوم گروه و 16.30 هست و معدل فوقم 17 هست، از موضوع ارشدم یک کنفرانس بین المللی دارم و یک کنفرانس داخلی، یک مقاله ژورنالی هم دادم به استادم که نمی دونم چه کارش کرده، الانم ایمیل می زنم جواب نمی ده، اما سال آخر ارشد من به یک موضوع دیگه ای علاقه مند شدم و تو اون حوزه دستگاه مرتبطش را ساختیم و با همسرم شرکت زدیم و خدمات می دیم ضمنا تحقیقاتی را تو زمینه پیشرفته تر همین حوزه انجام دادیم و یک پروپوزال آماده کردیم منتها بودجه ساخت اون را نداریم و الان می خوایم تو همین زمینه برای دکتری اقدام کنیم، اما تو این حوزه مقاله نداریم قاعدتا،
    لطفا راهنمایی بفرمایین با توجه به اینکه ما نیاز به فاند داریم،
    1-آیا باید مقاله بنویسیم؟
    2-نگارش مقاله چقدر شانسمون را افزایش می ده؟
    3- آیا منطقی هست با همین شرایط فعلی که نمره زبان را هم حالا نگرفتیم اصلاً اپلای کنیم؟
    ممنون از توجهتون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)