صفحه 9 از 91 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

قطعا روی صحبتم با شما نبود و از دوست دیگه ای با اظهار نظر عجیبشون یکه خورده و ناراحت شده بودم.
    حرف شما هم البته کاملا درسته و قطعا از این موارد نادر هم پیدا میشن. حتی با کوپل کردن رزومه هم میشه چنین رزومه ای که میگید ساخت ولی من خودم دوست ندارم. تصور کن به فرض شما اگه 5 تا مقاله تا پایان کارت چاپ میکنی ، یه همکار کار درست مثله خودت پیدا میکنی و شما اسم ایشونو و ایشونم اسم شما رو توی مقالش ذکر میکنه. از این دست من خودم زیاد دیدم. ولی هیچ وقت راضی به انجام این کار نشدم ، شاید اگه میشدم 6 تا مقالم میشد 12 تا.
    من خدایی نکرده قصد توهین به کسی رو نداشتم.

من خودم کسی هستم که به توصیه بهرنگ عزیز تونستم اعتماد بچه های فوق لیسانس شریف در رشته نفت رو جلب کنم و من هم با اونها همکاری کنم در نوشتن مقاله. مسلما این جلب رضایت جنبه مالی نداشته بلکه جنبه علمی داشته. این کار فکر میکنم خیلی طبیعی باشه.

اون دوستمون هم که گفتم 60 تا isi داشتن در دوره ارشد با استادشون همکاری میکردن. به سوپر مارکت نرفته بودن!!!!!!

این از نظر شما عجیبه؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    عالی بود رویال گرامی! بحث در مورد h-index و ارزش دهی که به نویسنده می ده. البته بایستی توجه کرد که به دلیل اینکه معمولا h-index مشابه if در بازه زمانی بعد از چاپ مقاله و ژورنال سنجیده می شود برای کسانی که بلافاصله یا با زمان کوتاهی پس از چاپ مقاله به دنبال گرفتن پذیرش هستند خیلی پارامتر تعیین کننده ای نیست. یعنی برای ارزیابی یک استاد یا یک محقق در دوره دکترا مهمتر هست در قیاس با یک دانشجوی فوق که دو سال دوران طلایی تحقیق اون هست.
    درود بر شما شهروز عزیز
    اما این نکته رو درنظر داشته باشیم کسی که مثلا 10 تا مقاله (بطور کلی تعداد زیاد) داره میشه اولین مقالاتش رو با توجه به Citation ها به کیفیت شون پی برد . کاری که جدید باشه(یعنی حرفی واسه گفتن داشته باشه) بمحض اینکه منتشر شد شروعی میشه واسه کارهای بیشتر..و در نتیجه ارجاعات بیشتر
    منظورم اینه که حتما لازم نیست مدت خیلی زیادی بگذره که H-index شکل بگیره.
    از این گذشته ،کسی که ادعا میکنه در سال دوم لیسانس مقاله داده تا ارشدشون رو تمام کنه 4 سال گذشته و 4 سال زمان کمی برای شکل گیری H-index نیست!!

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    من خدایی نکرده قصد توهین به کسی رو نداشتم.

من خودم کسی هستم که به توصیه بهرنگ عزیز تونستم اعتماد بچه های فوق لیسانس شریف در رشته نفت رو جلب کنم و من هم با اونها همکاری کنم در نوشتن مقاله. مسلما این جلب رضایت جنبه مالی نداشته بلکه جنبه علمی داشته. این کار فکر میکنم خیلی طبیعی باشه.

اون دوستمون هم که گفتم 60 تا isi داشتن در دوره ارشد با استادشون همکاری میکردن. به سوپر مارکت نرفته بودن!!!!!!

این از نظر شما عجیبه؟؟؟
    سپهر جان بنظر منم کاملا عجیبه 60تا بیشتر شبیه افسانه در علم میمونه. من از بچه های که در آمریکا هستند شنیدم که اساتید خفن سعی می کنند بیشتر از یک مقاله در سال ندهند!(صحتش پای گوینده)
    اگه واقعا این فرد را می شناسید دعوت کنید تشریف بیارند فاروم و از تجربیاتشون بقیه هم استفاده کنند. شنیدم برخی رشته ها خوب میشه مقاله داد اما نه دیگه 60 تا

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

سپهر جان بنظر منم کاملا عجیبه 60تا بیشتر شبیه افسانه در علم میمونه. من از بچه های که در آمریکا هستند شنیدم که اساتید خفن سعی می کنند بیشتر از یک مقاله در سال ندهند!(صحتش پای گوینده)
    اگه واقعا این فرد را می شناسید دعوت کنید تشریف بیارند فاروم و از تجربیاتشون بقیه هم استفاده کنند. شنیدم برخی رشته ها خوب میشه مقاله داد اما نه دیگه 60 تا
    جناب رویال عزیز

اتفاقا ایشون از دیشب دارن این تاپیک رو میخونن و از اعضای قدیمی فروم هستند. ایشون میخواستند تجربیاتشون رو در اختیار بچه های فروم قرار بدهند اما متاستفانه با حرفهای این چنینی مواجه شدن و دیگه بیخیال شدند. شما میتونید ایشون رو در تاپیک های قدیمی در رابطه با مقاله پیدا کنید.

موفق باشید

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

دوستان عزيز
    در صورت انحراف بحث، پستهاي نامرتبط به ناچار حذف خواهند شد. ممنون ميشم دقيقا در راستاي عنوان تاپيك پست ارسال كنيد.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

به همه دوستان عزیز پیشنهاد میکنم جهت جلوگیری از منحرف شدن از مبحث تاپیک به جای ذکر خاطره و تعریف از قابلیت دوستنانشون و در نتیجه نوشتن پستهای غیر مرتبط و اضافی فقط تجربیات از تجربیات شخصی خودتون بگید ، و نه اینکه مثلا بگید من یه دوستی داشتم که 60 تا یا 600 تا مقاله توی دوره دبیرستان یا پیش دانشگاهی داده بود.
    توجه کنید این تاپیک مربوط به تاثیر مقاله بر رزومه هست نه تعریف های غیر معقول.

از رویال عزیز هم بابت clairification معقولانشون تشکر میکنم.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    به همه دوستان عزیز پیشنهاد میکنم جهت جلوگیری از منحرف شدن از مبحث تاپیک به جای ذکر خاطره و تعریف از قابلیت دوستنانشون و در نتیجه نوشتن پستهای غیر مرتبط و اضافی فقط تجربیات از تجربیات شخصی خودتون بگید ، و نه اینکه مثلا بگید من یه دوستی داشتم که 60 تا یا 600 تا مقاله توی دوره دبیرستان یا پیش دانشگاهی داده بود.
    توجه کنید این تاپیک مربوط به تاثیر مقاله بر رزومه هست نه تعریف های غیر معقول.

از رویال عزیز هم بابت clairification معقولانشون تشکر میکنم.
    مرسی فک کنم منم در ارسالم یه نمه منحرف شدم . صلاح دونستید ویرایش کنید.
    دوستان در مورد تاثیر مقالات مرتبط یا نا مرتبط در رزومه هم نظرتون را بیان بفرمایید چون بنظر میرسه یک تناقض کاملا مشخص وجود داره.
    قبل از این رسم بر این بود که هر محقق در یک زمینه خاص کاملا تخصصی کار کنه و در نتیجه تمام خم و چم اون حیطه دستش میومد، بعد چندتا متخصص یک رشته که در چند زمینه مرتبط با همون رشته کار کردند کنار هم می نشستند(البته بیشتر در خارج که کار گروهی وجود داره) و نتیجه کارشون رو به بوته عمل در می آوردند(مگه نه اینکه هدف هر تحقیقی در آخر کار حل مشکلب است).
    ولی این پدیده که بین علمای فلسفه علم به "تخصص گرایی" معروف بود خیلی از فلاسفه علم معتقدند که با شکست مواجه شده و ادعا می کنند که هر محقق باید در زمینه های مختلف تجربه داشته باشه و ظهور رشته های موسوم به Interdisciplinary " بین رشته ای" نشون میده که تخصص گرایی با شکست مواجه شده.

حالا،با این مقدمه طویل بنظر شما مقالات در زمینه های مختلف بهتر جواب میده یا نه در یک زمینه(هدف من فراتر از پذیرش است بلکه بعنوان اینکه بتوان یک محقق موفق بود) البته برخی دوستان خارجه می گویند که مقاله در یک زمینه شانس پذیرش رو بالا میبره و چون هدف پذیرش پس فقط در یک زمینه خاص با افزایش دانش و تجربه(مقاله) خود بپردازید و از پراکنده کاری بپرهیزید.
    نظر خودم: اوایل فکر می کردم فقط در یک زمینه باید کار کرد، یعنی چه لزومی داره من در همه زمینه های رشته خودم دانش داشته باشم ؟ و وقتمو تلف کنم !ولی کمی که بیشتر تحقیق کردم دیدم که ممکنه یک کاری در یک زمینه دیگه انجام داده باشم که الان در زمینه کاری جدیدم بدردم بخوره. وبقول یکی از دوستان می گفتند هرچیزی دم دستت اومد تجربه کن و مطالعه کن . یعنی اینکه دو کار مختلف و نامربوط را همزمان انجام بدهیم نتنها اشکال نداره بلکه مفیدم هم هست!!!!!
    ویرایش توسط Royal2009 : December 10th, 2010 در ساعت 06:49 PM

Junior Member

دوستان عزيز
    مي خواستم بدونم آيا چاپ مقاله در ژورنال هايي که به ازاي هر نويسنده مبلغي پول درخواست ميکنند در رزومه تاثيري داره؟ حقيقتش تو رشته من مقاله دادن معمولا کار راحتي نيست و شايد بدليل نداشتن امکانات و وسايل مدرن آزمايشگاهي يا علم کافي، مقاله هاي کمي توسط بعضي اساتيد خيلي تاپ ندرتا چاپ مي شه.
    يکي از دوستام وقتي ديد که نمي تونه در ژورنال هاي Impact دار مقاله بده تصميم گرفت مقالشو به ژورنالي بفرسته که در ازاي هر نويسنده ازش 40 دلار پول خواستن و يکماهه جوابشو دادن. من براي کار
    پايان نامم واقعا 2 سال تمام زحمت کشيدم ولي حتي ژورنال ايمپکت 0.5 هم همون اول ردش کرد.به نظرتون اگه بخوام مثل دوستم چاپش کنم برام امتياز محسوب مي شه يا برعکس؟ مي خوام براي کانادا و استراليا و آمريکا اپلاي کنم و مي ترسم اين نوع مقاله اثر منفي تو رزومم داشته باشه. تا اونجائيکه خبر دارم تو دانشگاه هاي ايران اگه دانشجوهاي دکترا اينطوري مقاله بدن ازشون قبول نمي کنن.
    اگه از اعضاي فروم کسي تجربه اين کارو داشته باشه خوشحال مي شم بدونم چون نمي خوام حداقل 200 دلار براي مقاله دور بندازم. ممنون مي شم اگه بگين نوشتن review يا مقاله هاي غير مرتبط به زمينه کاري چقدر تاثير داره؟
    شرمنده ام که خيلي طولاني شد

Junior Member

يعني از حدود 100 نفر عضو سايت که الان آنلاين هستند کسي جواب سوالاي منو نمي دونه؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Feri61 نمایش پست ها
    يعني از حدود 100 نفر عضو سايت که الان آنلاين هستند کسي جواب سوالاي منو نمي دونه؟
    سلام دوست عزیز.
    ابتدا ورود شما را به این فروم خوشامد می گویم.
    معمولاً ژورنالهای معتبر بابت چاپ مقاله پولی درخواست نمی کنند و هزینه های آنها از محل دیگری تامین می شود. منتهی ممکن است برخی مقاله ها بابت پرداخت حق الزحمه داوران، هزینه های اداری، چاپ عکس رنگی، چاپ صفحات اضافی و... پول درخواست کنند. هر چند پولی بودن یک ژورنال به تنهایی دلیل بر بی اعتبار بودن آن نیست، منتهی ژورنالهایی که در ازای دریافت مبالغ قابل توجه در مدت زمان کوتاهی مقاله چاپ می کنند معمولاً دارای اعتبار چندانی نیستند، منتهی در رشته های مختلف استثنائاتی هست که یک ژورنال در عین حال که پولی است اعتبار خوبی هم دارد. (مثلاً IF آن بالاست)
    شما بایستی اول یک بررسی انجام دهید که آیا مقاله شما در حد چاپ در یک ژورنال معتبر هست یا نه؟ چون همانطور که خودتان گفتید حجم انتشار مقالات در ژورنالهای معتبر در رشته تخصصی شما نسبتاً پائین است و خیلی هم نبایستی در مورد چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر متوقع باشید. شما اگر می توانستید بخشی از نتایج کارتان (نه همه آن را) در یک کنفرانس مرتبط یا یک ژورنال داخلی یا خارجی که نسبتاً سریع جواب می دهد (ولو نه چندان معتبر)چاپ کنید، برآوردی از میزان مقبولیت و نوآوری علمی کارتان به دست می آوردید که آیا نتایج کامل کار شما قابل چاپ در یک ژورنال معتبر هست یا نه؟
    در هر صورت چاپ مقاله در ژورنالهای پولی که در هیچ پایگاه علمی معتبری (مثل ISI web of knowledge یا Scopus و...) نمایه (Index) نمی شوند، مبالغ بالایی بابت چاپ طلب می کنند، زمان داوری و چاپ آنها خیلی پایین است (مثلاً زیر 2 ماه)، هیئت داوری آنها ناشناخته اند، به صورت تخصصی مقاله چاپ نمی کنند (مثل ژورنالهایی که همه نوع مقاله مربوط به گرایش های مهندسی و علوم پایه و... چاپ می کنند) و... بار علمی رزومه شما را چندان بالا نخواهد برد، منتهی بعید می دانم چاپ این نوع مقالات امتیاز منفی محسوب شود.
    به طور کلی داشتن مقاله صرفنظر از محل چاپ آن نشانه تجربه فرد در امر پژوهش است، حال هر چقدر محل چاپ مقاله معتبرتر باشد، به طور نسبی نشانه ای از بالاتر بودن کیفیت کار وی است.
    در مورد دانشجویان دکترای داخل در اکثر رشته ها (به خصوص مهندسی و علوم پایه) دانشجویان دکترا برای دفاع از رساله خود نیاز است حداقل یک مقاله ISI داشته باشند تا مجوز دفاع آنها صادر شود و مقالات کنفرانسی و مجلات علمی - پژوهشی، علمی - ترویجی و... معمولاً قبول نیست. (حال شاید برای گرایش های علوم انسانی و هنر قضیه متفاوت باشد.)
    مقالاتی که صرفاً Literature review باشند اگر در ژورنالهای معتبر (نه لزوماً از نوع ISI) چاپ شوند و بحث و نتیجه گیری ارائه شده در آنها قوی باشد و به کار محققین بعدی بیاید چاپشان خوب هم است و امتیاز مثبت هم محسوب می شود. منتهی این نوع مقالات را هر ژورنالی چاپ نمی کند و کلاً مقالاتی که ایده ارائه شده در آنها نوآوری چندانی نداشته باشد با موانع زیادی برای چاپ روبرو هستند. (هر چند در بعضی رشته ها مثل گرایش های علوم انسانی نوشتن و چاپ چنین مقالاتی مرسوم است.)
    چاپ مقاله غیرمرتبط هم تاثیر منفی ندارد، منتهی تاثیر مثبت آن به اندازه چاپ مقاله مرتبط با زمینه تحقیقاتی شما نیست.
    بهتر است اگر می خواهید برای مجلات پولی مقاله بفرستید برای آنهایی بفرستید که در یک جای مشخص نمایه می شوند (نه لزوماً ISI و Scopus)، رفرنس دهی به مقالات آنها خیلی پائین نباشد و Scope مقالات چاپ شده در آنها مرتبط به رشته شما بوده و خیلی کلی نباشد، هیئت داورانش معلوم و تخصص آنها مرتبط باشد و ...به طور کلی شروطی از این دست را دارا باشند.
    می توانید مقاله تان را برای کنفرانس های معتبر خارجی هم بفرستید. هر چند تاثیرشان به اندازه ژورنالی نیست، ولی اگر نتوان مقاله ای را در ژورنال چاپ کرد، این کار یکی از راههای جایگزین محسوب می شود.
    موفق باشید.
    پی نوشت:
    به عنوان یک دوست نکته ای را جهت استفاده بهتر از این فروم خدمتتان عرض کنم.
    اعضای این فروم وظیفه ای در قبال پاسخ دادن به سوالات، جستجو در اینترنت و دسته بندی کردن مطالب برای دیگران و... ندارند. آن دسته از افرادی هم که به سوالات دیگران پاسخ می دهند با نیت خیر و به هدف انتشار علم و به اشتراک گذاری تجارب این کار را انجام می دهند و این از لطف آنهاست. (البته بنده را از این جمع قلم بگیرید چون تازه کاری بیش نیستم)
    ضمن این که بسیاری از مطالبی که افراد جدیدالورود به این فروم در قالب پست های جدید می پرسند، قبلاً پاسخ داده شده است. هر چند جستجوی مطالب در میان پست های قبلی و با ساختار فعلی فروم کمی دشوار است، منتهی از قدیم گفته اند : "هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد." پس وقتی شما سوالی را مطرح می کنید بدین مفهوم است که قبلاً حداکثر تلاش خود را برای یافتن آن کرده اید.
    پس لطفاً :
    1 - از به کار بردن لحن طلبکارانه در پست ها و به کار بردن عباراتی همچون " یعنی هیشکی جواب سوالای منو نمی دونه؟"، "پس چرا هیشکی جواب نمیده؟"، "یعنی بین این همه آدم یه نفر پیدا نمیشه که جواب بده؟" و ... جداً خودداری کنید. این مسئله باعث می شود آن دسته معدودی هم که پاسخ سوالات شما را می دانند تمایلی برای پاسخ دادن نداشته باشند. بخش اعظمی از اعضای این سایت صرفاً مصرف کننده هستند و بخش اندکی پاسخگو، حال اگر آن بخش اعظم نخواهند درخواست خود را در قالبی دوستانه و غیرطلبکارانه مطرح کنند، باعث سرخوردگی و انزوای آن بخش اندک پاسخگو می شوند و خب معلوم است که فرومی که کسی در آن پاسخگو نباشد به چه وضعی در خواهد آمد. پس نه فقط شما بلکه همه ما بایستی در سالم و دوستانه نگه داشتن فضای این فروم تلاش کنیم و حتی اگر اطلاعاتی برای اضافه کردن نداریم و فقط می خواهیم اطلاعات به دست آوریم، این کار را به نحو شایسته ای انجام دهیم.
    2 - حتماً مطمئن شوید به قدر کافی در تاپیک های مرتبط جستجو کرده اید. بسیاری از سوالات به دفعات پاسخ داده شده اند. ضمناً وقتی جواب سوالتان را نگرفتید، بهتر است اول چک کنید که آیا سوالتان را درست پرسیده اید؟ سوال درست یعنی یک سوال روشن، صریح، غیرتکراری و مرتبط با موضوع تاپیک بدون اضافات و قصه گویی. ضمناً انتظار نداشته باشید، فی الفور جواب سوالتان را بگیرید. ضمن این که در اینجا شما در زمانی کمتر از 3 ساعت (با توجه به زمان ارسال شما و زمان ارسال بنده) پاسختان را گرفته اید، در حالی که پاسخ بعضی سوالات ممکن است تا یک هفته یا بیشتر هم طول بکشد. پس سطح توقعتان را در حد معقول نگه دارید. ضمن این که برخی از سوالات هم بی پاسخ می مانند که این هم امری طبیعی است و یک دلیل آن افزایش قابل توجه ابعاد فروم از نظر کاربر، تاپیک و انجمن است.
    و در پایان این که شما مختارید هر طور که صلاح می دانید در این فروم فعالیت کنید و موارد فوق صرفاً یک سری پیشنهاد دوستانه بود و بس.
    ضمناً بنده از بابت پاسخی که به سوال شما دادم منتی بر سرتان نمی گذارم و این کار را به دلخواه خودم انجام دادم.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)