صفحه 2 از 29 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 287

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه پیام نور

پیش فرض پاسخ : مدرک دانشگاه پیام نور یا غیر انتفاعی

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    دوست عزیز
    آیا مرجعی برای این ادعاتون دارید؟
    یعنی میشه کانادا دانشگاه آزاد را قبول داشته باشه بعد دانشگاهی که مستقیما زیر نظر تنها والی آموزش عالی یک کشور هست قبول نداشته باشد؟

دوست من فوق پیام نور خونده چون کارمند بود و با وجود قبولی آزاد و غیر انتفاعی مجبور شد بره پیام نور . لیسانس دانشگاه تهران 15 سال سابقه کار با رزومه فوق العاده و دعوت به کار از طرف 2 کمپانی اروپایی
    برای کانادا اقدام کرد یکی از بستگان هم پیگیر کارش بود در مونترال. با لیسانس دانشگاه دولتی می تونست برای دکترا اقدام کنه اما با فوق لیسانس پیام
    نور نه . اگر شما اطلاعات دیگه ای دارید بفرمایید مطمئنا من اولین کسی هستم که از خوشحالی بال در میارم شیرینی تون هم محفوظه

Member pari1975 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Translation - Payamenoor University

کسی دانشگاه پیام نور هست که توی گرفتن دانشنامه تجربه داشته باشه ؟!؟! دانشگاه من میگه گرفتن دانشنامه دو سه سال طول می کشه !!!! آیا راهی هست که بشه سریعتر دانشنامه رو گرفت؟! حتما باید بعد از پذیرش برای ثبت نامه توی دانشگاه خارجی دانشنامه داشت یا اینکه با مدرک موقت هم می شه ؟!؟!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

چیزی که من فهمیدم تو پروسه تحصیل در خارج ازکشور اینه که اونا براشون سواد مهمه! فقط و فقط سواد! و کاراشون برحسب اعتماده؛ مثه اینجا نیس! اما چیزی که مهمه اینه که شما باید این اعتماد رو جلب کنید! حالا با نمره زبان فوق العاده یا چندین مقاله معتبر یا مثلاً معدل عالی می شه از هرجایی اپلای کرد... فرق دانشجوی شریف و مثلاً آزاد واحد (...) تو همین ور آبه! اونم تو دادن مقاله! تو گرفتن معدل بالا! تو به فکر بودن زبان! فرق دیگه ای ندارن! کسی که آزاد می خونه تا الان زیاد به فکر درس نبوده این بدیهی است! اما هیچوقت دیر نیست...
    موفق باشین

Member aidin1840 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دماوند

سلام
    آقا یکی کمک کنه . من فارغ التحصیل شدم اما تا مدرکم حاضر بشه طول می کشه و تمام ددلاین ها تمام می شود. از دانشگاه خواستم یک گواهی بده که من فارغ التحصیل شدم ( دانشگاه پیام نور) بعد از کلی دوندگی این نامه را داد که پیوست کردم. حالا کمک کنید ببینم اصلا این نامه به درد ترجمه می خوره یا دانشگاه ازم قبول می کنه که لا اقل یک پذیرش مشروط به من بده؟؟؟

http://www.delbaste.com/upload/image...xjv75pjiq2.jpg
    به خويشتن اعتماد كن، آنگاه راه زندگي را خواهي يافت.

Junior Member reza_moohebat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS: Computer engineering (Azad university) MS:IT Management (Payame Noor, Tehran) To be continued

سلام به همگی

آقا بی خودی هو نندازین یه چیزی را اونم بدون سند. پیام نور جزء دانشگاه های سراسری محسوب میشه، تایید شده از وزارت علومه و هر سال خیلی از دانشجو هاش برای تحصیل به دانشگاه های معتبر میرن. همین طور که دوستمون گفتن سواد ملاکه و پشتکار دانشجو نه اسم دانشگاهش.

اطلاعات بیشتر:
    http://www.iran-eng.com/showpost.php...0&postcount=60
    و
    http://www.iran-eng.com/archive/index.php/t-117077.html

رشته و دانشگاه
    BS: Computer engineering (Azad university) MS:IT Management (Payame Noor, Tehran) To be continued

یه سوالی داشتم، بعد از ترجمه مدرک پیام نور آیا نیاز هست تا باز توسط دانشگاه یا سازمان مرکزی پیام نور تایید بشه؟ عملیات مهر و موم را کی انجام میده تو پیام نور و چقدر هزینه میگیرن؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_moohebat نمایش پست ها
    یه سوالی داشتم، بعد از ترجمه مدرک پیام نور آیا نیاز هست تا باز توسط دانشگاه یا سازمان مرکزی پیام نور تایید بشه؟ عملیات مهر و موم را کی انجام میده تو پیام نور و چقدر هزینه میگیرن؟
    سلام دوست عزیز
    بعد از ترجمه نیازی به تایید ندارین . مهروموم چی منظورتون هست؟

رشته و دانشگاه

سلام دوستان

این مطلب را به صورت کلی عرض می کنم . به طور کلی تمام دانشگاه های خارجی اصولا برای دانشگاه های سراسری ( دولتی و پیام نور و غیر انتفاعی ) مهر وزارت علوم را می شناسند و برای دانشگاه آزاد تائید دانشگاه را حالا فرقی نمیکنه که شما آزاد تهران بودین یا دهاقان ( برای مثال گفتم). برای همین زیاد روی این مسائل ریز نشین. مهم سواد شما و مهارت های شماست که ملاک پذیرش هست نه دانشگاه های شما. البته این رو هم بگم که چند دانشگاه معتبر مثل شریف و تهران و ..... مسلما روند پذیرش رو تسهیل می کند. این اطمینان را داشته باشید که از هر دانشگاهی فارغ التحصیل شده اید شانس پذیرش دارید چون دانشجویان ایرانی از لحاظ سطح علمی از خیلی از کشورهای دیگه دنیا بالاترند.

پیروز باشید.

من یه سوال در مورد اعتبار مدرک دانشگاه های غیرانتفاعی داشتم،متاسفانه چون تازه واردم نمیتونم براش تاپیک جدا بزنم پس اینجا مطرح میکنم،من کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر شهر خودم که دومین شهر استان فارس محسوب میشه قبول شدم،میخواستم ببینم برای گرفتن اقامت و نه ادامه ی تحصیل،برای کشورهایی مثل استرالیا یا نیوزلند مدرک کارشناسی که از دانشگاه غیر انتفاعی گرفته شده باشه امتیاز مربوط به داشتن لیسانس رو کسب میکنه یا نه؟اگر بیشتر به معدل کار دارند حداقل معدل لازم ممکنه چقدر باشه؟و اعتبار مدرک غیرانتفاعی در مقایسه با مدرک دانشگاه آزاد چطوره؟
    یه سوال دیگه هم داشتم به نظرتون با مدرک فوق دیپلم اصلا امکان مهاجرت به این دو کشور یا هر کشور انگلیسی زبان دیگه ای وجود داره؟و برای گرفتن کار و اقامت به نظرتون کودوم یک از کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت بهش ساده تره؟

رشته و دانشگاه

با سلام. روند پر پیچ و خمی را که خودم تو پیام نور برای تایید مدارک برای ترجمه طی کردم را براتون می نویسم تا گیجتون نکنن. چرا که خود کارمندهای پیام نور هم اطلاعات درستی ندارن یا مرتب در حال جابجایی هستن (لااقل مرکز تهران که این طوره)

1- اول باید ببینید مدرک شما آماده هست و یا اینکه شما مشمول هستید یا نه؟ اگر مشمول باشید مثل من اول اینکه باید فعلا بی خیال دانشنامه بشید و با ریز نمرات فعلا پذیرش بگیرید. بعد که پذیرش اومد از طریق وزارت علوم برید و مدرک را آزاد کنید.
    2- مدرک تحصیلی یا گواهی موقت(در صورت وجود)
    3- اگر به هر دلیلی مدرک را نمی دن بهتون. باید مرکزی که توش تحصیل می کنید یه نامه بده به مرکز استان. این نامه متنش مشابه دانشنامه هست اسم، فامیل، معدل و غیره. نکته مهم این که در آخر قید بشه پرونده دانش آموختگی نامبرده در دست بررسی است. این نامه خیلی مهمه چون میره سازمان مرکزی من دو بار سازمان مرکزی برم گردوند. چون یه بار اصلا این جمله را نداشت. بار دوم یادشون رفته بود معدلم را قید کنن.
    4- ریز نمرات تایید شده
    5- کارنامه مالی تایید شده
    6- تمام این مدارک را می برید مرکز استان تا اونا به سازمان مرکزی شما را معرفی کنن. گویا بخشنامه شده فقط مراکز استان حق مکاتبه با سازمان مرکزی را دارن.
    7-استان یه نامه خطاب به سازمان مرکزی میده که جنابعالی درخواست ترجمه دارید.
    8- رفتن به سازمان مرکزی و تحویل مدارک
    9- اگر خوش شانس باشید و چیزی کم و کسر نداشته باشید، نامه میزنن به وزارت علوم
    10- رفتن به وزارت علوم و تایید نهایی ریزنمرات

در کل گرفتن تایید مدارک برای ترجمه از پیام نور به اندازه 5 تا دانشگاه معمولی کار داره. روند اداری شدیدا کند و سلسه مراتب اداری پیچ در پیچه. شما با 100 نفر آدم سر و کار دارید.یکیشون نباشه واویلا. از طرفی مراکز هر کدومش یه گوشه ای هست.

امیدوارم به دردتون بخوره. من سه بار هر دفعه دو سه روز رفتم تهران و دست از پا درازتر برگشتم تا این 10 مرحله را طی کردم. خیلی خنده داره که بخشنامه های خودشون را خبر نداشتن و من از سازمان مرکزی واسشون میاوردم. وگر نه اصلا میگفتن نمیشه چنین کاری کرد.

موفق باشید
    Where there is a will, There is a Way

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)