صفحه 4 از 29 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 287

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه پیام نور

پیش فرض پاسخ : مدرک دانشگاه پیام نور یا غیر انتفاعی

نقل قول نوشته اصلی توسط zaza67 نمایش پست ها
    سلام. من ترم های اول چند تا از دروس رو افتادم. اگه تو ریزنمرات هست توی پذیرش خیلی تاثیر میزاره؟ من فقط نگران این نمرات افتاده هستم. کسی تونسته در این وضعیت پذیرش بگیره؟
    طبق قانون دانشگاه پیام نور، دانشجوهایی که قبل از سال 87 وارد دانشگاه شدن، نمره های زیر 10شون تو معدل حساب نمیشه ( چون اون موقع شرایط امتحان پایان ترم سخت تر بود و ... ) اما از 87 ( و حتی خود ورودی 87 ) به بعد، مثل همه ی دانشگاه ها، نمرات زیر 10 شما در معدل حساب میشه.

من یه سوالی داشتم، تابستون جهت گرفتن گذرنامه و سفر به دوبی رفته بودم دفتر مرکزی پیام نور تو مینی سیتی، بعد یه شخصی اونجا بود که جهت ادامه تحصیل میخواست اقدام کنه ولی نامش رو نمیدادن که بره وزارت علوم چون میگفتن باید یه مدرک زبان داشته باشی، لیستش رو گویا تو سایت پیام نور زدن.

حالا من میخوام مرداد ماه امتحان IELTS بدم، اما تا قبل اینکه جوابش بیاد، جهت گرفتن ریزنمرات و ترجمه اقدام کنم. به نظرتون دفتر مرکزی به من گیر میده که تا اومدن جواب نمره ی IELTS صبر کنم؟

Member aidin1840 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دماوند

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra1366 نمایش پست ها
    من یه سوالی داشتم، تابستون جهت گرفتن گذرنامه و سفر به دوبی رفته بودم دفتر مرکزی پیام نور تو مینی سیتی، بعد یه شخصی اونجا بود که جهت ادامه تحصیل میخواست اقدام کنه ولی نامش رو نمیدادن که بره وزارت علوم چون میگفتن باید یه مدرک زبان داشته باشی، لیستش رو گویا تو سایت پیام نور زدن.

حالا من میخوام مرداد ماه امتحان IELTS بدم، اما تا قبل اینکه جوابش بیاد، جهت گرفتن ریزنمرات و ترجمه اقدام کنم. به نظرتون دفتر مرکزی به من گیر میده که تا اومدن جواب نمره ی IELTS صبر کنم؟
    سلام

ریزنمرات را دانشگاه به شما میده و اصلا کاری به نمره زبان نداره. اجازه ترجمه هم دانشگاه یک نامه میزنه به استان از انجا هم به دفتر مرکزی اما تو این مراحل هم کسی از شما نمره زبان نمیخواد.فقط نمره زبان را برای دریافت اجازه خروج از کشور در وزارت علوم نیاز دارید.
    به خويشتن اعتماد كن، آنگاه راه زندگي را خواهي يافت.

Member aidin1840 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دماوند

سلام

چون خیلی از دوستان با من تماس گرفتن در مورد مراحل و نحوه گرفتن ریزنمرات و ترجمه و ..... از دانشگاه پیام نور از من سوال کردن بهتر دیدم اینجا کلیه مراحل را بنویسم : ( البته بیشترش برای کسانی هست که مشمول خدمت سربازی هستند)
    1- ابتدا باید تشکیل پرونده بدین که میرین پیش مسئول آموزش و به شما میگه یک سری مدارک ببرین تا تشکیل پرونده بده و میفرسته برای واحد فارغ التحصیلان دانشگاه.
    2- سپس باید بعد از فارغ التحصیلی تسویه کنید. که شامل مراحلی می باشد مثل : گرفتن برگه تسویه و امضا گرفتن از اتاق های مختلف- تسویه وام و بدهی ها و .... یکم دوندگی داره اما اگر زرنگ باشید به 2 ساعت همش تموم میشه البته اگر همه مسئول ها باشن.
    3- اگر دانشجوی فراگیر هستین باید مجوز فراگیرتون صادر بشه . اگر سراسری هستید که پرونده میره استان برای گواهی موقت.
    توصیه: مجوز فراگیر اگر دانشگاه بفرسته معمولا 1 ماهی طول میکشه تا جوابش بیاد. خودتون از دانشگاه بگیرید مدارکتون رو ببرید استان. من به 2 روز گرفتم.
    4- بعد از اومدن مجوز میرید آموزش ریزنمرات را میگیرید و میبرین امور دانشجویی تا یک سری نامه میزنه برای استان که متنش شبیه متن مدرک موقت هست و همون را باید ترجمه کنید(چون شما نمیتونید اصل مدارکتون را تا زمانیکه خدمت نرفتین از دانشگاه بگیرید )
    5- اون نامه ها و مدارکی را که باهاش ضمیمه میکنن میبرین استان اونجا یک نامه صادر میکنن برای دفتر مرکزی که باز تمام مدارکتون را بهش ضمیمه می کنند و میفرستن دفتر مرکزی.( البته تو استان هم یک سری دوندگی دارین و چند تا امضا)
    6- بعد باید برین دفتر مرکزی اونجا باید شماره بگیرین بشینین چون خیلی شلوغه بعد نامه را تحویل دبیرخانه میدین بعد شما را ارجاع میده به یک باجه دیگه و مدارکتون را میگیره باید صبر کنید چون شما را توی ساختمان راه نمیدن بعد 1-2 ساعت میرین دبیر خانه نامه ای که دانشگاه براتون نوشته بود را به همراه ریز نمرات و یک نامه ضمیمه به وزارت علوم با مهر برجسته بهتون میدن .
    7- این نامه ها را میبرین وزارت علوم واحد تایید مدارک اونجا روی ریز نمرات و همون نامه دانشگاه مهر برجسته وزارت علوم را میزنند که میتونید اونا را برای ترجمه ببرید دارالترجمه.

این مراحلی را که گفتم تمامش را من خودم گذروندم. خیلی سخت و وقت گیر هست اما اگر صبر و تحمل داشته باشین و یکم زرنگ باشین به 4-5 روز کل کاراتون تمام میشه. بازم اگر کسی سوالی داشت من درخدمتم.

موفق باشید
    به خويشتن اعتماد كن، آنگاه راه زندگي را خواهي يافت.

آیدین جان؛ شما الآن تو کشور دیگه ای مشغول تحصیل هستی؟ من هم مترجمی زبان انگلیسی پیام نور خوندم و دارم تحقیق میکنم که کجا برم برای فوق. خوشحال و بسیار ممنون میشم اگه بتونی کمکم کنی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin1840 نمایش پست ها
    سلام

چون خیلی از دوستان با من تماس گرفتن در مورد مراحل و نحوه گرفتن ریزنمرات و ترجمه و ..... از دانشگاه پیام نور از من سوال کردن بهتر دیدم اینجا کلیه مراحل را بنویسم : ( البته بیشترش برای کسانی هست که مشمول خدمت سربازی هستند)
    1- ابتدا باید تشکیل پرونده بدین که میرین پیش مسئول آموزش و به شما میگه یک سری مدارک ببرین تا تشکیل پرونده بده و میفرسته برای واحد فارغ التحصیلان دانشگاه.
    2- سپس باید بعد از فارغ التحصیلی تسویه کنید. که شامل مراحلی می باشد مثل : گرفتن برگه تسویه و امضا گرفتن از اتاق های مختلف- تسویه وام و بدهی ها و .... یکم دوندگی داره اما اگر زرنگ باشید به 2 ساعت همش تموم میشه البته اگر همه مسئول ها باشن.
    3- اگر دانشجوی فراگیر هستین باید مجوز فراگیرتون صادر بشه . اگر سراسری هستید که پرونده میره استان برای گواهی موقت.
    توصیه: مجوز فراگیر اگر دانشگاه بفرسته معمولا 1 ماهی طول میکشه تا جوابش بیاد. خودتون از دانشگاه بگیرید مدارکتون رو ببرید استان. من به 2 روز گرفتم.
    4- بعد از اومدن مجوز میرید آموزش ریزنمرات را میگیرید و میبرین امور دانشجویی تا یک سری نامه میزنه برای استان که متنش شبیه متن مدرک موقت هست و همون را باید ترجمه کنید(چون شما نمیتونید اصل مدارکتون را تا زمانیکه خدمت نرفتین از دانشگاه بگیرید )
    5- اون نامه ها و مدارکی را که باهاش ضمیمه میکنن میبرین استان اونجا یک نامه صادر میکنن برای دفتر مرکزی که باز تمام مدارکتون را بهش ضمیمه می کنند و میفرستن دفتر مرکزی.( البته تو استان هم یک سری دوندگی دارین و چند تا امضا)
    6- بعد باید برین دفتر مرکزی اونجا باید شماره بگیرین بشینین چون خیلی شلوغه بعد نامه را تحویل دبیرخانه میدین بعد شما را ارجاع میده به یک باجه دیگه و مدارکتون را میگیره باید صبر کنید چون شما را توی ساختمان راه نمیدن بعد 1-2 ساعت میرین دبیر خانه نامه ای که دانشگاه براتون نوشته بود را به همراه ریز نمرات و یک نامه ضمیمه به وزارت علوم با مهر برجسته بهتون میدن .
    7- این نامه ها را میبرین وزارت علوم واحد تایید مدارک اونجا روی ریز نمرات و همون نامه دانشگاه مهر برجسته وزارت علوم را میزنند که میتونید اونا را برای ترجمه ببرید دارالترجمه.

این مراحلی را که گفتم تمامش را من خودم گذروندم. خیلی سخت و وقت گیر هست اما اگر صبر و تحمل داشته باشین و یکم زرنگ باشین به 4-5 روز کل کاراتون تمام میشه. بازم اگر کسی سوالی داشت من درخدمتم.

موفق باشید
    با تشکر از راهنماییتون
    آیا قبل از ثبت همه نمرات میشه ریز نمرات برای ترجمه گرفت؟
    آیا می دونید عنوان فراگیر تو ریز نمرات ثبت می شه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط asj2k5 نمایش پست ها
    با تشکر از راهنماییتون
    آیا قبل از ثبت همه نمرات میشه ریز نمرات برای ترجمه گرفت؟
    آیا می دونید عنوان فراگیر تو ریز نمرات ثبت می شه؟
    بله حتی در حین تحصیل هم می شود ریز نمرات گرفت.
    2-فراگیر ترجمه نمی شود.یعنی حتی در دانشنامه هم خبری از فراگیر نیست.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

آیدین جان یه سوال، به محض اینکه آخرین نمره ی ما روی سایت مشخص شد، میتونین برای گرفتن ریز نمره جهت ترجمه اقدام کنیم؟

چون انجام کارهای فارغ التحصیلی و گرفتن مدرک که وقت گیر هست.

ضمنا، شما مشمول سربازی هم بودین دیگه نه؟ یا معافیت داشتین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بالاخره به دانشجویان غیرانتفاعی پذیرش می دن؟
    یا به تحقیقات و GRE و ... نگاه می کنند؟

دوستانی که ریز نمره گرفتن، مخصوصا اونایی که ورودی قبل از سال 1387 بودن، آیا تو ریزنمرات، نمرات زیر 10 رو هم جزء معدل شما حساب کرده بودن یا فقط نمرات قبولی رو درج و در معدل حساب کردن؟

طبق قانون، تا قبل از سال 87 فقط نمرات بالای 10 دانشجوها در معدل حساب میشد. اما از سال 87 به بعد، مثل دانشگاه های دیگه شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)