صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 159

موضوع: Portfoilo

Member
    رشته و دانشگاه
    Western University, Canada

پیش فرض Portfoilo

سلام.میشه در مورد portfoilo یک نفر به من توضیح بده؟
    رشته خانم من معماری و میخواد برای طراحی داخلی و یا یکی دیگه از زیر شاخه های معماری اقدام کنه............
    ???

پیش فرض پاسخ : Portfoilo

Portfolio يعني a large, thin, flat case for carrying drawings, maps, etc و ريشه لغوي اون ;D ميشه : from Ital. portafogli, from portare 'carry' + foglio 'leaf'. كه در معني مصطلح آكادميك و حرفه اي خودش به معني مجموعه پروژه ها و كارهاي حرفه ايه. شما براي اثبات و نشان دادن توانايي ها و دانش و تجربه ي حرفه اي و عملي خودتون براي مقاصد آكادميك و حرفه اي و كاري، Portfolio خودتون رو ارايه مي كنين. Presentation و ارايه و درست كردن Portfolio چهارچوب ثابتي نداره و بنا به اقتضاي جايي كه apply ميكنين ميتونه متفاوت باشه ( آكادميك يا كاري). اگر ميخواي نمونه هايي رو ببيني، ميتوني به سايت هاي زير يه سر بزني:
    www.coroflot.com
    www.portfolios.com

موفق باشي،
    مجيد.
    ThinK DifferenT

Member
    رشته و دانشگاه

مرسی از راهنماییتون.
    متاسفانه من نتونستم coroflot رو باز کنم.
    آیا سایتش مشکلی داره؟ ???

Junior Member

سلام من رشته ام طراحی شهری . من هم باید Portfoilo رو برای پذیرش می فرستادم. دانشگاه مقصد گفته بود باید 5 تا نمونه کار بفرستید که کار دست یا کام÷یوتر باشه . کفته بود حتی می شه شعر، داستان رو که نوشته اید رو بفرستید و می شود رو CD فرستاد. خلاصه من 5 تا از پروژه ها یی که انجام داده بدم ترجمه کردم. البته مال من پوستر بود.
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

Member
    رشته و دانشگاه

سلام.یعنی شما CD نفرستادی و پوستر فرستادی؟
    چیو ترجمه کردی؟ یعنی برای هر پروژه و کار توضیحات کامل درموردش فرستادی؟
    میتونم بپرسم چندتا کار فرستادی؟
    آیا فقط باید کارای دانشجویی فرستاد یا اگه سابقه کار داشته باشی رو اونم میشه حساب کرد؟
    مرسی

Junior Member

من فکر می کنم بیشتر دانشگاه ها در قطع A4 می خواهند . من هم کارهای دست آزاد 3 تا از طرح های دانشگاه و 2 تا پروژه های کاری و پایان نامه ام رو فرستادم . کلا 12 صفحه.برای هر کدوم هم یک توضیح کوتاه از پروژه و خصوصیاتش.

سلام منم معماری می خونم و امسال برا 17 تا دانشگاه apply کردم و portfolio فرستادم
    کلا نمونه کاراتونه مثله طرحا و البته اگه research هم باشه بهتره که بعضی دانشگاه ها میگن که باید حتما باشه
    من از یه استادام که McGill درس میخونه پزسیدم گفت احتیاج نیست خیلی باشه هر پروژه 5-6 صفحه چون اونا وقت خوندن ندارن نباید حوصلشونو سر برد فقط می خوان بدونن شما کل portfolio رو به عنوان یه پروژه چه جوری ارایه میدین. البته در مورد Research یه نمونه کامل باید ارایه داد.
    راجع به هر پروژه در صورت نیاز فقط چند خط باید نوشت نه بیشتر. فرمتشم همه A4 رو قبول دارن فقط حتما حتما شرایط portfolio رو تو سایت هر دانشگاه بخونید چون با هم فرق میکنه مثل مطابی که رویه جلدش باید بنویسید

Member
    رشته و دانشگاه

با تشکر از همگی برای پاسخهای کاملشون.
    ولی من اصلا نمیدونم چجوری باید شروع کنم و از کجا و نحوه ارائه باید چجوری باشه؟
    اون دو تا سایت رو هم دیدم ولی خیلی مبهم بود........... :-[
    اگر هم امکانش هست و از نظرتون اشکالی نداره میشه یک نمونه از کارهاتون رو به e-mail من بفرستید!
    یا حداقل چند sample نمونه...........ممنون میشم

Junior Member

[quote=jamal ]
    سلام.یعنی شما CD نفرستادی و پوستر فرستادی؟
    چیو ترجمه کردی؟ یعنی برای هر پروژه و کار توضیحات کامل درموردش فرستادی؟
    میتونم بپرسم چندتا کار فرستادی؟
    آیا فقط باید کارای دانشجویی فرستاد یا اگه سابقه کار داشته باشی رو اونم میشه حساب کرد؟
    مرسی
    سلام. نه منظورم این نیست که من پوستر فرستادم.من نتیجه ی کارم رو پوستر کرده بودم . مثلا 2 شیت 50*70 شناخت و تحلیل بود 2تاش تدوین اهداف و سیاست و... 3 تا طراحی. البته رشته ی من با شما متفاوت. بعدش هم تو سی دی فرستادم. می دونید که هزینه ی پست پوستر چقدره!!!! البته دوستم چند تا از نمونه ی کارهاشو که در حد A4بود هم تو پاکت گذاشته بو کارهای دستیش بود. اما من همه رو اسکن کردم و همشون پروژه ی کامل بودن. و یکی شون هم قسمتی از یه مقاله که تهش طراحی یه مکان بود.
    اصلا گیج نشید ، دو، 3 تا( ببینید دانشگاه مقصدتون چند تا می خواد) از کارتون رو انتخاب کنید و اگه فرصت ندارید فقط تیتر های اصلی رو ترجمه کنید و زیر اسکیس دست آزادتون یه کوچولو بنویسید و اگه کارتون روند و فرایند خاصی داره توضیح بدید.
    کارم من نیاز به ترجمه ی بیشتری داشت چون یک فرایند کامل بود که توش از تکنیک های مختلف تحلیل شهرسازی استفاده شده بود.
    موفق باشید.
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

Junior Member

دوست خوبم..jamal
    تا جایی که من می دونم این تقاضا غیر منطقی هست که شما از کسی بخواید نمونه کاراشو بهتون email کنه...
    مثل اینه که من بخوام SOP شما رو داشته باشم...
    منظورم دقیقاً خود کار هست..و این شامل نکات یا قوانینی که می تونند مفید باشند و عمومی هستند نه شخصی، نمی شه....
    coroflot سایت بسیار بسیار خوبی هست...
    اگه روی قسمت portfolio و بعد search برید،امکان اینو خواهید داشت که کلی نمونه کار در زمینه های مختلف ببینید...چیز مبهمی وجود نداره...
    یک مقدار صبر و حوصله می خواد فقط...

موفق باشید

صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)