نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: استفاده از قابلیت JOOPAS برای درس خواندن همزمان در چندین دانشگاه فنلاندی بدون پذیرش

Exclamation استفاده از قابلیت JOOPAS برای درس خواندن همزمان در چندین دانشگاه فنلاندی بدون پذیرش

دیدم هیچ جای فروم در مورد این قضیه کسی چیزی ننوشته و حتی خیلی از بچه هایی هم که دو سه ساله فنلاند درس میخونند از این قضیه کامل بی خبرند. این فوق العاده فرصت خوبیه و میتونه خیلی تاثیر خوبی روی مدرک دانشگاهیتون بذاره پس حتما بخونیدش کامل!

اگر در فنلاند در یکی از دانشگاه های زیر درس میخونید:
    Aalto University
    Hanken - Swedish School of Economics and Business Administration
    Lappeenranta University of Technology
    National Defence College
    Tampere University of Technology
    Univeristy of the Arts Helsinki
    University of Helsinki
    University of Tampere
    University of Turku
    University of Vaasa
    University of Eastern Finland
    University of Jyväskylä
    Univerosty of Oulu
    University of Lapland

میتونید از طریق سیستمی به نام Flexible Study Rights - JOOPAS اقدام کنید تا یک سری واحد از هر کدوم از دانشگاه های روی لیست بردارید و در اون دانشگاه هم همزمان تحصیل کنید.

شرایط دانشگاه به دانشگاه فرق داره و باید صفحه ی مربوط به دانشگاه خودتون رو به عنوان home university و دانشگاه مقصد رو صفحه ی host university رو بخونید تا ببینید چه شرایط وجود داره.

مثلا من مورد خودم رو میگم که دانشگاه آلتو درس میخونم. من از طریق این سیستم اجازه داشتم تا مرز سی واحد درس بردارم از دانشگاه هلسینکی. و رفتم توی سایت دانشگاه هلسینکی و یه سری کورس انتخاب کردم که کلا جمعش حدود ۲۵ واحد شد و درخواستم رو در سایت joopas.fi ثبت کردم. بعد از چند روز نامه ی قبولی رو برام فرستادن. و علاوه بر این از دانشگاه هلسینکی آدرس ایمیل هم دریافت کردم!!

نمیدونم دقیقا در مورد واحد برداشتن از دانشگاه های شهر های دیگه این سیستم چطوری عمل میکنه. مثلا نمیدونم من میتونم برم دانشگاه اولو یه دفعه درس بردارم یا نه. به نظرم نباید مشکلی باشه. بهتره سایت joopas.fi رو بخونید و با مسئول Internal Mobility در دانشگاهتون هم صحبت کنید و بپرسید. به نظرم این فرصت خیلی خوبیه. چون مثلا اگر در شهری به جز هلسینکی درس میخونید خب میتونید برای ترم سوم کلا برید درس از دانشگاه آلتو بردارید و یه ترم رو کامل در دانشگاه آلتو درس بخونید.

https://confluence.csc.fi/display/JO...e+Study+Rights

برای ورود به سیستم و ساخت اپلیکیشن کافیه روی دکمه ی Login کلیک کنید و بعدش haka login رو انتخاب کنید و بعد اسم دانشگاهتون رو انتخاب کنید و بعد username و password دانشگاه خودتون رو وارد کنید. فقط یادتون باشه که قوانین رو به دقت بخونید و با مسئول این قضیه در دانشگاهتون هم صحبت کنید. یه سری درسا رو حق ندارید بردارید. مثلا اگه درسی باشه که میخواین یه دانشگاه دیگه بردارید ولی دانشگاه خودتون همون درس رو داره شما حق ندارید اون درس رو انتخاب کنید و درخواستتون قبول نمیشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer-Azad University

پیش فرض پاسخ : استفاده از قابلیت JOOPAS برای درس خواندن همزمان در چندین دانشگاه فنلاندی بدون

پست بسیار مفیدی بود .ظاهرا سیستم آموزشی فنلاند بسیار انعطاف پذیره.البته به نظر من یه سری مشکلات هست از جمله اینکه قرارداد اجاره یکساله هست و اگر شما برید هلسینکی و ترم بعد بخواهید دوباره برگردید شهرتون تکلیف اجاره مسکن چی میشه؟راه حلی سراغ دارید برای این مساله.

پیش فرض پاسخ : استفاده از قابلیت JOOPAS برای درس خواندن همزمان در چندین دانشگاه فنلاندی بدون

نقل قول نوشته اصلی توسط donchicho نمایش پست ها
    پست بسیار مفیدی بود .ظاهرا سیستم آموزشی فنلاند بسیار انعطاف پذیره.البته به نظر من یه سری مشکلات هست از جمله اینکه قرارداد اجاره یکساله هست و اگر شما برید هلسینکی و ترم بعد بخواهید دوباره برگردید شهرتون تکلیف اجاره مسکن چی میشه؟راه حلی سراغ دارید برای این مساله.
    مطمئنید که قرارداد اجاره خونتون یکساله است؟ آخه من سر شش ماه که رسید قراردادم رو در شرکت HOAS کنسل کردم و رفتم یه خونه از بازار آزاد و مشکلی هم نبود. HOAS پول دیپوزیت رو کامل پس داد و راحت هم قرارداد رو کنسل کرد. بهتره از شرکتی که بهتون خونه داده بپرسید ببینید قوانین کنسل کردن قرارداد چطوریه براتون. ولی اگه اجازه هم ندن که کنسل کنید فکر میکنم که بتونید بهشون مدرک نشون بدید که دارین میرین یه ترم یه شهر دیگه درس بخونید و بعد ازشون اجازه میگیرید که به طور قانونی اتاقتون رو برای اون مدت به یک نفر دیگه sublet کنید و خب وقتی هم که برگشتین دوباره اتاق خودتون رو دارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)