صفحه 129 از 138 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1379

موضوع: مشاوره احتمال پذیرش | انتخاب رشته | انتخاب دانشگاه |تحصیل در مالزی ****

پیش فرض پاسخ : مشاوره احتمال پذیرش | انتخاب رشته | انتخاب دانشگاه |تحصیل در مالزی ****

دوستان در جریان باشید کسانی که فوق لیسانس به بالا دارن میتونن برای ویزای سه ساله کاری دانمارک اقدام کنند من خودم فوقم از UM مالزی هست و الانم ویزای دانمارک گرفتم تو همین فرم هم قسمت دانمارک را مطالعه کنید راهنمایی هم من در خدمتم.

پیش فرض پاسخ : مشاوره احتمال پذیرش | انتخاب رشته | انتخاب دانشگاه |تحصیل در مالزی ****

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein_1 نمایش پست ها
    سلام برای لیسانس برق از دانشگاه MMU افردادن بهم من قصد ادامه تحصیل در امریکا برای ارشد در دانشگاه های خوب دارم ایا به نظر شما پردیس بینلملل شریف را انتخاب کنم تو ایران یا MMU مالزی برای لیسانس >؟ در کل ارزش داره >؟ MMU
    میشه راهنمایی کنی
    ممنون
    ترو خدا ببخشید اینجا سوال پرسیدم اگر MMU انتخاب کنم ایا امکان تغییر رشته هست من دوست دارم IT بخونم شنیدم ای تی این دانشگاه خوبه یعنی موقه ثیتنام میتونیم تغییر بدیم ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    MMU ارزش نداره و ایرانم مدرکش و قبول نداره شریف بخونید.

Junior Member VAHID90UT آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه تهران

سلام
    به نطرتون امیدی هست که بتونم برم؟
    1.کارشناسی دانشگاه تهران
    2.GPA 13/20
    3.مهندسی شیمی
    4.TOEFL 90
    5.GRE/GMAT هنوز امتحان ندادم
    6.یک مقاله ی ISI-یکی دیگه هم دارم کار می کنم

9.کارآموزی 2 ماه در کشور عمان(کار در آزمایشگاه)+ریکام از استاد اونجا-3 یا 4 تا ریکام از استادای دانشگاه تهران
    حدود شهریه چقدره برای هر ترم؟ و اینکه میتونم فاند بگیرم؟

Junior Member

سلام
    خیلی جالبه. تو مباحث مختلف مالزی تقریباً هیچ خبری نیست. به نظر میرسه دیگه کسی اقدامی برای مالزی نمیکنه.
    چه خبر شده؟! اکثر مباحث تا سال 2013 داغ بوده. واقعاً دیگه کسی برای دانشگاه های مالزی اقدام نمیکنه ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من از دانشگاه
    University Malaysia Pahang برای PhD پذیرش با فاند دارم. این دانشگاه در زمینه کاری که من علاقه دارم بسیار قوی کار میکنه. فقط وزارت علوم تا حالا این دانشگاهو ارزشیابی نکرده. من بایستی چی کار کنم؟
    یه سوال دیگه اینکه به نظر شما ارزش رفتن داره؟ من تنها تا شهریور ماه میتونم از کشور خارج بشم.
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ss12345 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه
    University Malaysia Pahang برای PhD پذیرش با فاند دارم. این دانشگاه در زمینه کاری که من علاقه دارم بسیار قوی کار میکنه. فقط وزارت علوم تا حالا این دانشگاهو ارزشیابی نکرده. من بایستی چی کار کنم؟
    یه سوال دیگه اینکه به نظر شما ارزش رفتن داره؟ من تنها تا شهریور ماه میتونم از کشور خارج بشم.
    مرسی

سلام
    این موضوع کاملا به شرایط شما بستگی داره.
    اول اینکه background شما چیه؟ آیا امکان تحصیل در دانشگاه های بهتر مالزی رو ندارید ؟ آیا کشور دیگه ای نمیتونید پذیرش بگیرید و ... . شاید اگه تحصیلات ، تحقیقات ، سن و ... رو بگید بهتر بشه راهنمایی کرد.
    دوم اینکه، برنامه شما چیه؟ اگر تصمیم دارید به ایران برگردید، تایید وزارت علوم خیلی مهمه. بعید میدونم وزارت علوم این دانشگاه رو (حتی اگر قبول کنه) تو ممتاز یا خوب قبول کنه. که این موضوع کار شما رو سخت میکنه. البته تصمیم اونهاست و من فقط حدس میزنم. در ضمن توجه داشته باشید که این دانشگاه از نظر رنک هم مطرح نیست. اگر چه رنک مهم ولی تعیین کننده نیست. تحقیقات و فعالیت شما در طول تحصیل خیلی مهم است.
    نکته بعد اینه که الان ظاهرا دانشگاه های مالزی سخت فاند میدن. جالبه که به شما از الان گفتن با فاند. میشه لطف کنید بگید چه مبلغی رو مشخص کردند؟ (اگر اشکالی نداره)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abrimi نمایش پست ها
    سلام
    این موضوع کاملا به شرایط شما بستگی داره.
    اول اینکه background شما چیه؟ آیا امکان تحصیل در دانشگاه های بهتر مالزی رو ندارید ؟ آیا کشور دیگه ای نمیتونید پذیرش بگیرید و ... . شاید اگه تحصیلات ، تحقیقات ، سن و ... رو بگید بهتر بشه راهنمایی کرد.
    دوم اینکه، برنامه شما چیه؟ اگر تصمیم دارید به ایران برگردید، تایید وزارت علوم خیلی مهمه. بعید میدونم وزارت علوم این دانشگاه رو (حتی اگر قبول کنه) تو ممتاز یا خوب قبول کنه. که این موضوع کار شما رو سخت میکنه. البته تصمیم اونهاست و من فقط حدس میزنم. در ضمن توجه داشته باشید که این دانشگاه از نظر رنک هم مطرح نیست. اگر چه رنک مهم ولی تعیین کننده نیست. تحقیقات و فعالیت شما در طول تحصیل خیلی مهم است.
    نکته بعد اینه که الان ظاهرا دانشگاه های مالزی سخت فاند میدن. جالبه که به شما از الان گفتن با فاند. میشه لطف کنید بگید چه مبلغی رو مشخص کردند؟ (اگر اشکالی نداره)
    مرسی از جوابتون
    کارشناسی ارشد از دانشگاه فردوسی با معدل 17.5 در رشته مهندسی شیمی
    یک مقاله isi در ژورنال بسیار معتبر با ایمپکت 2
    یک کنفرانس بین المللی با ارائه شفاهی
    آیلتس 7
    من از دانشگاه لیدز انگلستان و KMUTT تایلند هم پذیرش دارم. ولی لیدز فاند نداد و تایلند هم یک مصاحبه قراره بذاره ولی استاد بمن گفت که سالیانه 30000 باهت فاند بهم تعلق میگیره.
    من با اینکه مهندسی شیمی خوندم، ولی پذیرش من برای مهندسی مکانیک هستش (برای هر سه جا). دقیقا در ادامه مقاله و تز ارشدم.
    با استاد مالزی مکاتبه کردم و گفتم که میخوام در این زمینه کار کنم. ایشون هم جواب دادم اتفاقا در این زمینه من گرنت دارم. خودشون هم واسم پروپوزال فرستاد. 2000 رینگت از گرنت خودش و 2000 رینگت هم اسکالرشیپ دانشگاه موافقت شد (در مجموع 4000 رینگت).
    من یک ایده اشتباهی هم دارم اینه که واسم استاد خیلی مهمه. یعنی تو اون زمینه دوست دارم با یه استاد مطرح کار کنم. ایشون دقیقا همونی بود که من میخواستم.
    حالا ارزشیابی دانشگاهو میتونم با وزارت علوم مطرح کنم؟

Junior Member

مرسی از جوابتون
    آیلتس 7
    من از دانشگاه لیدز انگلستان و KMUTT تایلند هم پذیرش دارم. ولی لیدز فاند نداد و تایلند هم یک مصاحبه قراره بذاره ولی استاد بمن گفت که سالیانه 30000 باهت فاند بهم تعلق میگیره.
    من با اینکه مهندسی شیمی خوندم، ولی پذیرش من برای مهندسی مکانیک هستش (برای هر سه جا). دقیقا در ادامه مقاله و تز ارشدم.
    با استاد مالزی مکاتبه کردم و گفتم که میخوام در این زمینه کار کنم. ایشون هم جواب دادم اتفاقا در این زمینه من گرنت دارم. خودشون هم واسم پروپوزال فرستاد. 2000 رینگت از گرنت خودش و 2000 رینگت هم اسکالرشیپ دانشگاه موافقت شد (در مجموع 4000 رینگت).
    من یک ایده اشتباهی هم دارم اینه که واسم استاد خیلی مهمه. یعنی تو اون زمینه دوست دارم با یه استاد مطرح کار کنم. ایشون دقیقا همونی بود که من میخواستم.
    مرسی از جوابتون
    آیلتس 7
    به نظر بنده شما شانس خوبی برای پذیرش با فاند از کشور های دیگه رو دارید. نمیدونم چقدر تلاش کردید.
    اگر میتونید نمره خوب GRE بگیرید، واسه دانشگاه های آمریکا و برخی کشور های دیگه میتونید اقدام کنید.
    البته گزینه هایی مثل استرالیا و نیوزلند رو هم دارید. اروپا به خصوص کشورهای اسکاندیناوی که پوزیشن باز میکنند و دکترا یک شغل حساب میشه و حقوق داره خیلی سخت شده، رقابت خیلی زیاده. ولی خوب جاهایی مثل ایتالیا رو احتمالا شانس خوبی خواهید داشت که به نظرم حدود 1000-1200 یورو در ماه هم شاید بتونید بگیرید. که در واقع اگر متاهل باشید، این مبلغ کمه (اگر چه به نحوه خرج کردن داره)
    البته استاد مهمه ولی دانشگاه و کشور مورد نظر هم خیلی مهمه. هم از لحاظ اعتبار و هم زندگی شما. مثلا تو برخی کشور ها، تحصیل کردن شانس اقامت گرفتن رو برای شما داره (مبحث گسترده ای داره). این هم تاحدی مطرح هست که اگر تصمیم دارید بعد از تحصیل اونجا بمونید، بهتره همون جایی درس بخونید که میخواهید بمونید. البته قطعاً اینتور نیست ولی بهتره.
    نکته دیگه اینکه اگر وزارت علوم ایران این دانشگاه رو مثلا متوسط قبول کنه ، این موضوع که دکترای شما مرتبط با فوق لیسانس شما نیست براتون مشکل ایجاد خواهد کرد. ولی حتما برید وزارت علوم و وضعیت این دانشگاه رو بررسی کنید.
    اینها نظر شخصی بنده هست. من اگر جای شما بودم و سنم زیاد نبود حتما رو کشور های دیگه کار میکردم. البته مبلغی که براتون مشخص کردند به نظرم خوبه ولی خوب چند نکته هست: یکی موضوع اعتبار دانشگاه و تایید ایران. دوم محل دانشگاه در مالزی (منظورم شهرشه، که صاحب نظر ها باید نظر بدن). سوم اینکه اینطوری که شنیدم خیلی هم نمیشه اینطوری دید که تو مالزی رو استاد مورد نظر بشه حساب باز کرد (این رو هم دوستان دیگه باید نظر بدن)
    یه موضوع دیگه هم اینه که به نظر من سن و وضعیت تاهل مهمه. وقتی آدم سنش بالا میره خیلی از موقعیت ها رو از دست میده به خصوص اگر فاصله تحصیلات تا حالا رو کار غیر آکادمیکی یا تحقیقاتی کرده باشه. پس به نظرم اگر سنتون زیاد نیست، زودتر اقدام کنید و از فرصت ها استفاده کنید. رو کشور های دیگه هم کار کنید. بین این دانشگاه و اونی که تو تایلنده به نظرم باز مالزی بهتره، اگر چه تایلندیه تو رشته های عمران وضعیت رنک خوبی داره. انگلیس هم که گرونه.
    اگر سوالی باشه که بتونم پاسخ بدم در خدمتم. موفق باشید.

Junior Member

درود بر همه دوستان عزیز

یک سوال از دوستان من برای UTM اپلای کردم الان روی استاتوس اپلکیشنم نوشته "Application Checked and Acknowledged, Send to Faculty" معنایانگلیسی این جمله را فهمیدم ولی منظور را نفهمیدم!!! این استاتوس یعنی چی؟ لطفا از دوستان اگر کسی می دونه پاسخ بدن.

Junior Member

یعنی هیچ کس پاشو سمت مالزی نمی زاره که جواب من رو نمی دونه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)