صفحه 134 از 138 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1379

موضوع: مشاوره احتمال پذیرش | انتخاب رشته | انتخاب دانشگاه |تحصیل در مالزی ****

پیش فرض پاسخ : مشاوره احتمال پذیرش | انتخاب رشته | انتخاب دانشگاه |تحصیل در مالزی ****

با عرض سلام و خسته نباشید. کسی از دزستان اطلاعاتی راجب به فوق لیسانس علوم تغذیه در کشور مالزی و دانشکاه UPM دارد؟

پیش فرض پاسخ : مشاوره احتمال پذیرش | انتخاب رشته | انتخاب دانشگاه |تحصیل در مالزی ****

دوست عزيز، در مالزي هم مثل خيلي از جاهاي دنيا فاند و اسكولارشيپ بسيار رقابتي هست كه با توجه به منابع محدود درآمدي اين كشور كاملا طبيعيه . . . پي پيشنهادم به شما تقويت رزومه بوسيله حداقل دو مقاله ISI و همينطور گرفتن حداقل نمره زبان (مثلا IELTS 6) هست... خوبه كه به خاطر داشته باشيد در اكثر موارد براي گرفتن فاند شما نياز به مصاحبه هاي رسمي و يا حداقل پيگيري هاي متفرقه داريد كه يقينا بحث تسلط به زبان بخش جدا ناشدنيش به حساب مياد.

به اميد موفقيتتان

نقل قول نوشته اصلی توسط Tardid نمایش پست ها
    سلام
    بنده کارشناسی روانشناسی با معدل 16/73
    کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با معدل 17/80
    کنفرانس داخلی: 1 مقاله
    مدرک زبان ندارم
    با این رزومه میتونم برای دکترا فاند بگیرم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دوست عزيز، در مالزي هم مثل خيلي از جاهاي دنيا فاند و اسكولارشيپ بسيار رقابتي هست كه با توجه به منابع محدود درآمدي اين كشور كاملا طبيعيه . . . پي پيشنهادم به شما تقويت رزومه بوسيله حداقل دو مقاله ISI و همينطور گرفتن حداقل نمره زبان (مثلا IELTS 6) هست... خوبه كه به خاطر داشته باشيد در اكثر موارد براي گرفتن فاند شما نياز به مصاحبه هاي رسمي و يا حداقل پيگيري هاي متفرقه داريد كه يقينا بحث تسلط به زبان بخش جدا ناشدنيش به حساب مياد.

به اميد موفقيتتان

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan44 نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس برق- الکترونیک دارم با معدل 17.5 از دانشگاه دولتی. ta خیلی از درسا هم بودم. با خیلی از نرم افزار های رشتمونم اشنایی دارم تو بعضی هاشونم قوی.24 سال سن.
    برا سال بعد میخوام درخواست بدم.
    میخوام از همین الان شروع کنم رزومه ام و قوی کنم برا سال بعد./
    اگه میشه لطف کنید بگید چی کارایی باید بکنم . چی رو باید به رزومه ام اضافه کنم .. در کل چیکارا میتونم بکنم؟؟؟
    اگه بخوام دوباره برا لیسانس بخونم باید چیکار کنم .

دروود بر شما دوست عزيز

به هر حال به عنوان يك فارغ التحصيل ليسانس كاري در مورد تقويت معدلتون نميتونيد انجام بديد . . . اما دو نكته عمومي و مهم نمره زبان و مقالات ISI ميتونه نقشه راه شما باشه براي رسيدن به موفقيت.

پيروز باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط ammiiir2 نمایش پست ها
    سلام. من می خوام در رشته Hospitality and Tourism تحصیل کنم . کدام دانشگاه خوب در مالزی این برنامه رو ارایه می ده ؟ به انگلیسی .

دروود بر شما دوست عزيز

من دانشگاه USM رو پيشنهاد ميكنم . . . و به شكل كلي بهتره كه دانشگاه هاي با رنك بالا رو در نظر داشته باشيد.

پيروز باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط saidm نمایش پست ها
    سلام
    میخام در مورد رشته دندون پزشکی بدونم راهنماییم کنین بیزحمت

دوست خوبم،

اگر تاييد مدركتان در ايران براي شما مهمه، پيشنهاد من اينه كه اول سري به وب سايت وزارت بهداشت بزنيد و از مورد تاييد بودن دانشگاههاي مد نظرتان مطلع بشيد كه وقتتان تلف نشه.

پيروز باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyaes نمایش پست ها
    یه خواهش : لطفا مطالب این قسمت رو کامل و دقیق بخونید ;
    با تشکر از همه شما که ، وقت میذارین و دست نوشته های منو میخونید ....
    من زمانی که میخواستم برای ادامه تحصیل از ایران خارج بشم، هر روز صبح پا می شدم و اولین کارم این بود که سایت گوگل رو باز کنم و در مورد مالزی و هند و..تحقیق کنم ، تا ببینیم چی به چیه ؟
    باور کنید از این همه وبسایتی که میخوندم ، حتی یکیشون رو ندیدم که یک کلمه در مورد بدی های مالزی و هند نوشته باشند ، با خودم گفتم خدارو شکر ، دارم میرم یه کشورایی که همش خوبیه و دلخوشی .
    تا اینکه با هزار سختی به همراه همسرم ، اومدم و رسیدیم به ...!!!!!!!
    و با خودم میگفتم چرا این همه سایتی که دیدم حتی یکیشون از این معایبی که الان دارم تو اینجا میبینم ، ننوشته اند ؟؟؟
    جواب این سوال رو خودتون میدونید ....
    الان که خدا توفیق اطلاع رسانی رو بهم داده ، دوست ندارم همش از خوبی های چین و بدی جاهای دیگه براتون بگم ،اما تصمیم گرفتم که این قسمت رو بنویسم و در مورد بدی ها و معایب مالزی و هند ، حسابی روشنتون کنم و سروقت هم میرم سراغ چین خیالتون راحت .
    خواهش میکنم مطالب رو با دقت بخونید و نسبت به رفتن به این دو کشور عمیقا فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید.
    بازم خواهش میکنم اگه جاییش رو بد نوشتم ناراحت نشین ، چون من دیگه رفتم و زندگی مو کردم و درسمو خوندم ، حالا چه بد باشه ، چه خوب ,تموم شد!!! پس این مطالب همش برای شماست که دارین تازه تصمیم میگیرید که برید.
    اول بریم سراغ مالزی;
    قبلش بگم مالزی خوبی های زیادی هم داره اما بیان نکات مثبت رو میتونید توی 1000 سایت درباره مالزی پیدا کنید و من اینجا میخوام تجربه شخصی,نظرات و اطلاعات خودمو براتون باز گو کنم:
    1-مردمی داره که 50 سال قبل رو درخت زندگی میکردن و اصلا با فرهنگ و تمدن غنی نیستند و این زبان مالایی هم کجاو کی توی آینده بدردتون میخوره خدا میدونه؟.
    2-سطح علمی خیلی پایین تری نسبت به ایران داره(یه استاد داشتیم که میگفت یکی از نشانه های پیشرفت و تکنولوژی در هر جامعه ای نمود در ورزش اون کشور داره.یعنی اگر دیدید یک کشور تو زمینه های ورزشی حرفی واسه گفتن داره بدونید اونا پیشرفت کردن.حالا تصور رتبه ورزشی مالزی رو بکنید و قیاسش کنید باایران.این تازه تو ورزش هست از لحاظ علمی که دیگه .....)
    3-هزینه های خدمات درمانی و بهداشتی بالایی داره
    4-به دلیل ورود ایرانی ها از هر نوعی و کارهایی که اونجا انجام دادن دید مردم نسبت به ایرانی ها به شدت بد هست.
    5-پلیس های رشوه بگیرو سیستم دولتی خیلی بی خودی داره که اصلا منافع توی خارجی رو در نظر نمیگیره(مخصوصا ما که ایرانی هستیم)
    6-تراز علمی و رده بندی دانشگاهیشون در سطوح علمی مختلف خیلی پایینه و باید بگم تازه این ورود دانشجویان ایرانی و کارهای علمی که ما اونجا انجام دادیم باعث افزایش ونامداری یکی دوتا از دانشگاه های مالزی شده!
    7-رنگ پیشرفت و آزادی و ... روی کشورشون پاشیدن تازه اونم به کمک وام ها و تکنولوژی چین!و خدانکنه پلیس اسلامیشون(همون گشت ارشاد ما)به پستتون بخوره!!!!
    8-توی 30 کشور صنعتی و پیشرفته دنیا مالزی کجاست؟چه صنعت قابل ذکری داره؟کدوم شاخه علمی و فناوری توی مالزی جز 10 عنوان برتر جهانه؟اگر ما مالزی رو مالزی نکرده بودیم و این همه بزرگ الان کجا بود؟(به صحبت های نخست وزیر مالزی که اومده بود اصفهان نگاه کنید!!!!!)
    9- 95% رشته های دکتراش که By Research هست و حتی بعضی از رشته های فوق لیسانسش!!!!چه علمی با اون سواد اساتیدش که بلد نیستن درست انگلیسی حرف بزنن قرار هست به شما اضافه بشه!توی کدوم رشته حرفی واسه گفتن دارن؟
    10-اگر رفتید مثلا فوق اونجادکترا از کجای دنیا میتونید پذیرش بگیرید؟آیندتون اونجا چیه؟
    11- چند نفر از مالزی رفتن آمریکا و کانادا با بورس واسه دکترا که میگن سکوی پرتاب به آمریکاست؟
    12- تو مالزی خیلی از مردمش ،هنوز با دست غذا میخورند و نحوه لباس پوشیدنشون با خودشون هنوز مشخص نیست و وقتی قاشق دستشون میگیرند ، رگ پست گردنشون درد میگیره.
    13- تو مالزی ، اگه با یه مالایی دعوا کنی تو خیابون ، هیشکی که نمیاد جداتون کنه ، هیچ ، اگر هم مقصر شما نباشید ، هر چی مالایی اون دور و بر باشند ، میان و هر چی به دستشون برسه ، تا جایی که میخوری ، میزنندت ، بعدش برات یه ماشین میگیرند تا بری بیمارستان ، بعدش هم دیگه هیچ وقت اونها رو نمیبینی .
    14- تو مالزی ، کیف قاپی و موبایل دزدی و این جور مسائل امری عادیه!!!امنیت پایینه.(مواد و... که معمولا یه پاش خود ماییم و ...)
    15-هزینه های متوسط زندگی و تحصیل با این رینگیت 1000 تومانی چقدر میشه!
    16- چه آینده ای برای شما با رفتن به مالزی ساخته میشه و شما چند درصد میتونید کار کنید و کجا؟
    و.....

نويسنده عزيز

ممنون از اينكه وقت گذاشتيد و به تفصيل نظراتتان رو ارايه كردين . . . اما از اونجا كه يك سري از دوستان خيلي جوان و يا احيانا كم تجربه هم ممكنه خواننده نظراتتان باشن و ممكنه اين نوشته هاي شما به كلي ذهن اون ها رو پريشان كنه، صرفا جهت روشن شدن موضوع سعي ميكنم بر بعضي از احكام كلي كه آوردين، نقيضي بيارم به عنوان فردي كه 7 سال در اين كشور زندگي كرده . . . البته پيشنهادم به دوستان اينه كه براي نتيجه گيري در مباحث مهم حتما از رفرنس هاي متنوع استفاده كنند و فقط به نقل قول هاي افراد معدود توجه نكنند... و اما:

1- دانشگاه مالايا در سال 1905 بنا گذاشته شده... پس ادعاي اينكه اين مردم 50 سال پيش از روي درخت پايين آمدن جاي تفكر داره! (تاسيس دانشگاه دوست داشتني تهران به 1934 بر ميگرده)

2- "سطح علمي" يك عبارت كلي هست كه بيشتر در نوشته هاي ژورناليستي كاربرد داره و الا اگر معيار هاي اندازه گيري سطح علمي رو بيان كنيد اون موقع ميشه در موردش نظر داد... براي مثال اگر رتبه بندي دانشگاههاي اين كشور در جهان به عنوان يك ملاك در نظر گرفته بشه، اون موقع موضوع متفاوت هست ( معمولا سالانه 3 تا 4 دانشگاه با رتبه هاي زير 500 در رنكينگ جهاني هستند... با يك سرچ ساده رجوع كنيد به وب سايت هاي معتبر در اين زمينه) ... اما تحليل استاد ارجمندتان جاي تعجب زيادي داره!!! ميفرماييد برزيل و آرژانتين جزو پيشرفته ترين كشورهاي جهان هستند؟(فوتبال) يا كوبا،برزيل، لهستان و روسيه، همينطور؟( واليبال)يا كشور هاي افريقاي مركزي (دو) يا بالعكس!

3- هزينه ها رو با درآمدها بايد سنجيد، كه در اين صورت به هيچ وجه اينطور نيست... ضمن اينكه پوشش بيمه يراي مردم محلي فوق العادست و از طرف ديگه بيمه دانشجويي تمام هزينه هاي درمان سرپايي (كلينيك)، دارو، آزمايش، بستري بيمارستاني و اعمال جراحي رو براي دانشجويان بطور كامل پوشش ميده.

4-بله... درسته... مخصوصا ورود مواد مخدر به اين كشور . . . البته بايد در نظر داشت اصولا وقتي جمعيت مهاجرين يك كشور در كشور ديگه اي زياد ميشه طبيعتا ميزان جرم هم بالا ميره.

5-فساد در سيستم هاي پليس و اداري وجود داره ولي من آمار مقايسه اي ندارم كه وضعيت مالزي رو در جهان ارزيابي كرده باشه (گرچه كه به عنوان يك ايراني ميشه خيلي هم شاكي نبود!)

6- همان پاسخ بند 2 ... ضمنا اين يك ادعاي خنده داره كه ما رنك دانشگاهها رو جابجا كرديم به تنهايي . . . يقينا حضور خارجي ها نقش بسزايي داره در رنكينگ جهاني (كه البته يكي از آيتم هاي مهم در رنكينگ جهاني همين تعداد دانشجويان بين المللي است) اما اينه همه رو به خودمان نسبت بدي به دور از انصاف هست.

7- در 7 سالي كه در مالزي زندگي كردم نه خودم با پليس اسلامي برخوردي داشتم و نه تا به حاي شنيدم كه هيچ مشكلي براي كسي در اين خصوص درست شده باشه... اصولا افرادي كه براي يك زندگي آرام و يا گذران دوران دانشجويي در اين كشور زندگي ميكنن با چنين مشكلاتي مواجه نخواهند شد (از احتمالات و استثنايات نميشه گذشت كه نمونش در همه جاي دنيا هست)

8- طبيعتا در رده هاي كشورهاي صنعتي قرار گرفتن نياز به زمان داره ( و صد البته برنامه ريزي)... من جايي نديدم كه مالزي چنين ادعايي رو مطرح كرده باشه... اگر شما با چنين فرضي به اين كشور نگاه ميكند، بحثي جداست... در مورد اينكه ما مالزي رو مالزي كرديم كه حرف زيادي براي گفتن نيست چون واضحه اگر ما چنين توانايي داشتيم باغچه خودمان رو بيل ميزديم به يقين!

9- همونطور كه ميدانيد يكي از سيستم هاي( mode ) آموزشي در جهان By Research هست... مثلا حوزه بريتانيا ( انگلستان، اسكاتلند، ايرلند، استراليا، نيوزلند و ...) و خيلي ديگه از كشورهاي اروپايي همين سيستم رو دارن كه بالفطره ايرادي برش نيست... يك مقدار از يك ايراني در مورد ضعف زبان مالاي ها شنيدن مشكله!!! درسته كه ممكنه مثل هندي ها خوش لهجه نباشن ولي من توصيه ميكنم به خودمان هم نگاهي كنيم... ضمن اينكه به هر حال انگليسي زبان دوم اين مردم هست... در عين حال سطح دانش زبان در كشورهايي مثل ژاپن و كره جنوبي به مراتب پايين تر از مالزيست (رجوع شود به آمار رسمي)

10- طبق ديده هاي من، از خيلي جاها ميتانيد پذيرش بگيريد... امريكا، كانادا، استراليا، آلمان و ... كاملا به خودتان و تلاشتان بستگي داره.

11- بند 10 مطالعه شود.

12- اميدوارم احترام به آداب و سنن مردم دنيا رو يك روزي همه ما ياد بگيريم...

13- به چنين مشكلي بر نخوردم و حتي نديدم!

14- امر عادي!!!‌منظور اينه كه هر روز باش برخورد داشتين... گرچه كه من هيچ وقت نديدم اما مواردي رو شنيدم!! اما امري عادي!!!

15- حساب كنيد...

16- كاملا به خودتان بستگي داره . . . كاملا ... مثل هر جاي ديگه اي!

پاينده و پيروز باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط hghasemiii نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید. کسی از دزستان اطلاعاتی راجب به فوق لیسانس علوم تغذیه در کشور مالزی و دانشکاه UPM دارد؟
    دوست عزيز، اطلاعات كامل رشته ها رو در وب سايت دانشگاه ميتانيد داشته باشيد.

پيروز باشيد

سلام دوستان من برای upmدکترا معماری اقدام کردم یه سوالی دارم ببخشید که مربوط به ایجا نیست با ویزا دانشجوی میشه به کشوری رفت؟

Junior Member masih94 آواتار ها

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکتری
    رشته مورد نظر: رشته های مرتبط با مهندسی کامپیوتر و هوش مصنوعی

معدل لیسانس:17.18
    رشته لیسانس: مهندسی نرم افزار (کارشناسی ناپیوسته)
    دانشگاه لیسانس: آزاد
    رشته کارشناسی ارشد: مهندسی کامپیوتر،هوش مصنوعی
    معدل ارشد ۱۶.۱۷
    دانشگاه ارشد: آزاد، نمره پایان نامه ۱۹/۵ با رتبه عالی
    مدرک زبان انگلیسی: در حال آماده شدن برای آیلتس
    مقالات خارجی:iscسابمیت کردم
    مقالات داخلی: ۱
    تالیف کتاب:-
    سابقه کار: 4 سال تدریس در دانشگاههای دولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور و استاد راهنمای بیش از ۵۰ پروژه کارشناسی

سلام دوستان لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که برای کدام دانشگاه مالزی اقدام کنم که بتونم پذیرش با فاند بگیرم؟اگر فاند نیست، لطفا دانشگاهی معرفی کنید که هزینه کمتری دارد، با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)