صفحه 3 از 138 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1379

موضوع: مشاوره احتمال پذیرش | انتخاب رشته | انتخاب دانشگاه |تحصیل در مالزی ****

Junior Member

پیش فرض پاسخ : malaysia

سلام،
    من یه بار رفتم تو دانشکاه upm. کمی بیرون شهره اما با اتوبوس و مترو می شه راحت اونجا رفت. هزینه ها بالا نیست خیلی ولی مثلا اگه با زن و بچه برین، شهریه کلاس بچه ها گویا بالاست(1-2 تا ایرانی که دیدم از این موضوع شاکی بودن). فقط هم 1 سال خوابگاه می ده و بعدش باید برین بیرون دانشکاه. گرماشم بده ولی غیر قابل تحمل نیست، من در تابستان هم بودم و بنابراین فصل کرم اونجا بوده. به حجاب اصلا گیر نمی دن چون من ایرانی بی حجاب اون جا دیدم. سطح بهداشتش هم اون قدرها ناجور نبود. به نظر من به عنوان گزینه آخر جای بدی نیست. یکی از فامیلهای ما اونجا رفته و راضی هست. سنگاپور فکر کنم کلاسش خیلی بالاتره ولی مشکل من اینه، داری جایی می ری که سطحش بالاست و باید خیلی سختکوش باشید اما حتی عمه شما هم نمی تونه قبول کنه که سطح علمی دانشگاه سنگاپور از خیلی از دانشگاه های آمریکا و کانادا و اروپا بالاتره. این برای من که مهم بود! زورم می اومد هم درسا فشار بیاره بهم، هم بفیه فکر کنن من جای آبگوشتی درس می خونم!

ApplyAbroad Veteran

من یه بار رفتم تو دانشکاه upm. کمی بیرون شهره اما با اتوبوس و مترو می شه راحت اونجا رفت. هزینه ها بالا نیست خیلی ولی مثلا اگه با زن و بچه برین، شهریه کلاس بچه ها گویا بالاست(1-2 تا ایرانی که دیدم از این موضوع شاکی بودن). فقط هم 1 سال خوابگاه می ده و بعدش باید برین بیرون دانشکاه. گرماشم بده ولی غیر قابل تحمل نیست، من در تابستان هم بودم و بنابراین فصل کرم اونجا بوده. به حجاب اصلا گیر نمی دن چون من ایرانی بی حجاب اون جا دیدم. سطح بهداشتش هم اون قدرها ناجور نبود. به نظر من به عنوان گزینه آخر جای بدی نیست. یکی از فامیلهای ما اونجا رفته و راضی هست. سنگاپور فکر کنم کلاسش خیلی بالاتره ولی مشکل من اینه، داری جایی می ری که سطحش بالاست و باید خیلی سختکوش باشید اما حتی عمه شما هم نمی تونه قبول کنه که سطح علمی دانشگاه سنگاپور از خیلی از دانشگاه های آمریکا و کانادا و اروپا بالاتره. این برای من که مهم بود! زورم می اومد هم درسا فشار بیاره بهم، هم بفیه فکر کنن من جای آبگوشتی درس می خونم!
    اگه اجازه بدبد که بچه هایی که اونجا مقیم هستن توضیح بدن خیلی بهتره دوست عزیز!
    شما هیچ کدوم از دانشگاههای خوب مالزی رو نمیتونین پیدا کنید که توی kl باشه! در ضمن من خیلی از دوست هام هستن که مدت 4 ساله تو خوابگاهن! سطح بهداشت هم فقط تو حومه ها و نواحیه هندی نشین یه کم مشکل داره.
    به نظر من مهم تحصیلات هست نه حرف مردم!
    زورم می اومد هم درسا فشار بیاره بهم، هم بفیه فکر کنن من جای آبگوشتی درس می خونم
    .......
    موفق باشید
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

[quote=Roya82 ]
    به نظر من مهم تحصیلات هست نه حرف مردم!
    زورم می اومد هم درسا فشار بیاره بهم، هم بفیه فکر کنن من جای آبگوشتی درس می خونم
    رویا عزیز،
    تا شخص در موقعیتش قرار نگیره نمیتونه قضاوت کنه که حرف مردم چه مزه ای هست و تحصیلات مهمتره یا.....
    من خودم فارغ اتحصیل هند هستم. اما اینجا همه فکر میکنن که مدرکم رو از لب جوی آب پیدا کردم. همه که میگم شامل مردم و مسئولین هست. تا وقتی باهات بحث نکنن و بهشون ثابت نشه که یه چیزایی حالیته مثل بیسوادا باهات برخورد میکنن.
    تو سیستمی که من درس خوندم 200 کالج بود که هرکدوم 60 دانشجو داشت و تمامی امتحانات یکنواخت و سراسری برگزار میشد . توی کارت ورود به جلسمون جلو نام هر درس نوشته بود Number of Candidates 12000 و تصحیح اوراق نیز توسط همون سیستم مرکزی انجام میشد. یعنی برگه شما توسط اساتید خودتون ارزیابی نمیشد و بین شمای فارسی زبان که تازه انگلیسی رو بلد شدی و اون کسی که دیپلمش رو به زبان انگلیسی گرفته هیچ فرقی نیست. :-\ پاسخنامه 8 برگی یعنی 16 صفحه ای است و همیشه مجبورهستید جهت تکمیل جوابها پاسخنامه اضافی بگیرید و تا 32 صفحه رو پر کنید

پوست ادم کنده میشه تا یه subject رو clear کنه....خوب، با این همه مشقت و خفت برمیگردی ایران بعد میشنفی که "بابا! جا قحطی بود تو رفتی هند؟ اصلا مدرکش اعتبار داره؟"

من الان خودم دانشگاه دولتی و آزاد تدریس میکنم. کاش میشد این بچه ها فقط یک ترم همین درسهایی رو که اینجا خوندن برن اونجا امتحان بدن!!!! اونوقت میدونن GPA 3,4 یعنی چی....

نتیجه گیری اخلاقی اینکه بهتره آدم وقتش رو جایی صرف کنه که براش ارزش قائل باشن. اگه میتونین آسیا درس نخونین
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

mehrshad_ph
    Guest

سلام .میخواستم ببینم کسی اینجا هست که راجع به دانشگاه USM توی مالزی اطلاعاتی داشته باشه خوشحال میشم اگه کسی باشه اطلاعاتمونو share کنیم من دارم میرم اونجا حدود اردیبهشت ماه برای رشته economic managment(MEM.

Junior Member

سلام

قبل از هر چيز بهتره كه همه به سايت www.iranscholarship.net نگاه كنيد و كتاب ارزشيابي رو ببينيد.
    ليس للانسان الا ما سعي !

shadmehr_nis
    Guest

پیش فرض ميزان احتمال گرفتن پذيرش از مالزی

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من لیسانس برق دارم از دانشگاه آزاد
    بامعدل18
    ازکدام دانشگاه مالزی100% میتونم پذیرش بگیرم؟
    باتشکرفراوان

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

پیش فرض پاسخ : پذیرش 100%مالزی

سلام

اینجا رو مطالعه کنید
    http://www.applyabroad.org/wiki/inde...84%D8%B2%DB%8C

قسمت : معرفی دانشگاه‌های کشور مالزی
    در مورد پذیرش 100% اگر راهی رو می دونستم خودم می رفتم

معدلتون که خوبه

فکر نکنم مشکلی با دانشگاه آزاد داشته باشید

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    هيچ جا و هيچوقت 100% معني نداره
    شما كه امارو احتمالات هم پاس كرديد نبايد اينو مي گفتيد
    البته با معدل شما اگه مدرك زبان داشته باشيد همه ي دانشگاه ها به احتمال فراوان پذيرش بهت ميدن
    موفق باشيد

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    باحتمال فراوان كارت درست مي شه
    شنيدم utm اصلا گير نيست و پذيرشتون رو به احتمال 99% به بالا مي گيريد

براي زبان خوندن هيچ وقت دير نيست
    من خودم هم براي تافل مي خونم
    البته شايد كنسلش كنم چون واقعا نمي رسم سر كار هم ميرم
    اينه كه ....
    بگذريم
    ايلتس رو اصلا نمي توني ثبت نام كني بي خيال شو
    بچسب به ibt
    چون pbt هم نميرسي
    بايد بخوني
    مدام
    موفق مي شيد به اميد خدا البته اراده ي محكمي مي خوادا
    ببين كي داره اينارو ميگه
    گر اگر طبيب بودي سر خود دوا بنمودي
    موفق باشيد

Junior Member

پیش فرض مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی برای اقدام کدام دانشگاه مالزی

سلام
    من می خواستم بدونم که کدوم دانشگاه های مالزی برای فوق به مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی احتیاج دارند؟
    راستش من مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیم دست دانشگاه فعلیم هست. برای همین می خواستم بدونم که آیا دانشگاههای مالزی برای فوق لیسانس به مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم احتیاجی دارند یا نه ؟ اگه جواب مثبته کدومشون احتیاج دارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)