صفحه 5 از 138 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1379

موضوع: مشاوره احتمال پذیرش | انتخاب رشته | انتخاب دانشگاه |تحصیل در مالزی ****

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت براي گرفتن تصميمي سخت

نقل قول نوشته اصلی توسط amirHossein
    َیکی از دوستان من ایران یه چند واحدی پاس کرده بودو اومد Apit ، یه تعداد از واحداش رو قبول کردن ، الان لیسانس رو گرفته و توی دانشگاه UKM داره فوق رو میخونه.
    این طور که میگه توی مدرکش اصلا نزده از مالزی ، مدرک رو مستقیم از اپیت انگلستان دادن .

فکر کنم اینم راه خوبی برای شما باشه. اما 2 تا نکته رو در نظر بگیر :
    1- درس خوندن توی خارج از کشور قابل مقایسه با ایران نیست ، به جر مسائل و مشکلات غربت ، خود درس خوندن و نحوه اون هم متفاوته منظورم اینه اگه تو ایران حالا شب امتحانی درس میخوندید و واحدا پاس میشد ، اینجا از روز اول باید Assignment تحویل بدید و کار کنید .

2- با اینکه این اپیت انگلیسیه ، من با یکی از دانشجو های سال آخر مکانیکش صحبت میکردم ( چون خودمم مکانیک حوندم ) واقعا تئوری چیزی بهشون یاد نداده بودن به نظر من بی سواد بودن . مثلا دانشجوی مکانیک ، درس مقاوت مصالح و استاتیک رو براش به صورت 2 واحد آزمایشگاه گفته بودن . و هیچ درکی از استاتیک و. مقاومت مصالح نداشت .
    این رو برای این میگم که هدفت اینه بیای اینجا بار علمیت بره بالا ، ایران بمونی و لیسانس بگیری بهتره ( البته درس خوندن خیلی بسنگی به خودت داره

3- اپیت یکی از دانشگاه های خصوصی تو مالزی هست و هزینش خیلی زیاده !
    با هزینه مشکل نداری؟

و در ضمن میتونم بپرسم چند سالتونه ؟
    ظاهرا دختر هستید و مشکل سربازی هم شامل حالتون نمیشه ، درسته ؟
    22 سال و مشكل سربازي ندارم.
    ميدونم زندگي تو غربت سخته ,وقتي عميقا به رفتن فكر ميكنم ته دلم خالي ميشه ولي همگي ميدونيم زندگي كردن كلا سخته و راه گريزي نيست و بايد براي رسيدن به خواسته هامون سختي هاش رو هم تحمل كنيم.
    در حال حاضر تنها چيزي كه برام مهمه اين هست كه بتونم در كوتاهترين زمان مدرك كارشناسيم رو بگيرم و تنها راهش ادامه تحصيل در دانشگاهيه كه يكسري از واحدهاي دوره كاردانيم رو قبول كنه, و در مورد معدل پايين پيش دانشگاهيم سخت گيري نكنه, شنيدم دانشگاه APIIT در اين مورد بيشترين انعطاف رو نشون ميده
    نميدونم اطلاعاتي كه بهم دادن درسته يا نه؟؟
    اگر بخوام برم دانشگاه تهران در جزيره كيش هزينش هر ترم 5 ميليون ميشه فكر نكنم دانشگاه APIIT اينقدر بشه؟

سپاسگذارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    Apiit واقعا" گرونه!! در ضمن لیسانس دانشگاههای اینجا بیشترشون 3 ساله هست و فقط شامل این دانشگاه نمیشه.
    ممنون از پيگيريتون
    بله ميدونم كه تحصيل در مالزي 3 ساله هست ولي من معدل پيش دانشگاهيم 11.20 هست كه بايد با اين معدل و در بقيه دانشگاههاي مالزي كه قوانين سخت گيرانه تري دارن دوباره پيش دانشگاهي بخونم كه ميشه 4 سال و بايد كلا مدرك كاردانيم رو بذارم كنار و بيخيالش بشم كه واقعا نميتونم.
    مجبورم دنبال دانشگاهي باشم كه مهرباناته تر مدارك پيش دانشگاهي و كاردانيم رو بررسي كنن (با توجه به معدل 18.26 كارداني), شايد دوره تحصيلم با احتساب اين دو مدرك كمتر از 3 سال هم بشه...

هزينه تحصيل تو دانشگاههاي پولي ايران سالانه 5 تا 6 ميليون ميشه كه 4 سال هم هست, فكر كنم APIIT بهتر باشه اگر اشتباه نكنم??
    ممنون

Junior Member

سلام
    یکی از اساتید ما تعریف می کرد " در دوره لیسانس سال اول رشته عمران خواندم بعد دیدم که اصلا به این رشته علاقه ندارم ( به دوستان عمرانی توهین نشود) برای تغییر رشته پیش رئیس دانشگاه رفتم پس از کلی التماس به من گفت که اگر تغییر رشته بدم یکسال از عمرم تلف شده، در جواب بهش گفتم اگه تغییر رشته ندم تمام عمرم تلف شده ".
    اگه نکته داستان بالا را گرفته باشید به نظر می رسد هدف فقط گرفتن لیسانس در کمترین زمان ممکن است ولی به چه قیمتی مهم نیست . پیشنهاد من این است که "اگه یکبار در زندگی زمین خوردید قرار نیست برای اینکه ضایع نشید تا آخر راه سینه خیز برید" .
    توصیه سعی کنید در طول یک هفته اینده هر روز این سئوالات را جواب دهید ( انگار که به رئیس خود جواب می دهید) و جبنه های مثبت و منفی مسئله را ببینید:
    1- آیا بیشتر به معماری علاقمند هستم یا IT ؟ چرا
    2- آیا مدرک لیسانس برای من مهم تر از رشته است ؟
    3- با این مدرک لیسانس می خواهم چکار کنم ( استخدام شوم ، پول در بیارم ، ادامه تحصیل بدهم ، پرستیژ اجتماعی و .....
    قبل از پاسخگویی چند باره به سئوالات فوق راهنمایی گرفتن خیلی کمک کننده نیست . پرسیدن سئوال مناسب خود نیمی از جواب است.

نقل قول نوشته اصلی توسط rosana
    ممنون از پيگيريتون
    بله ميدونم كه تحصيل در مالزي 3 ساله هست ولي من معدل پيش دانشگاهيم 11.20 هست كه بايد با اين معدل و در بقيه دانشگاههاي مالزي كه قوانين سخت گيرانه تري دارن دوباره پيش دانشگاهي بخونم كه ميشه 4 سال و بايد كلا مدرك كاردانيم رو بذارم كنار و بيخيالش بشم كه واقعا نميتونم.
    مجبورم دنبال دانشگاهي باشم كه مهرباناته تر مدارك پيش دانشگاهي و كاردانيم رو بررسي كنن (با توجه به معدل 18.26 كارداني), شايد دوره تحصيلم با احتساب اين دو مدرك كمتر از 3 سال هم بشه...

هزينه تحصيل تو دانشگاههاي پولي ايران سالانه 5 تا 6 ميليون ميشه كه 4 سال هم هست, فكر كنم APIIT بهتر باشه اگر اشتباه نكنم??
    ممنون
    به هر حال اینطور که معلومه شما تصمیمتون رو گرفتید، امید وارم که این اطلاعات رو که اپیت انعطاف نشون میده رو از موسسات پذیرش دانشجو دریافت نکرده باشید . من از هزینه‌های اپپیت اطلأع ندارم ولی‌ می‌شه از تو سایتش در آورد.
    ارادتمند

پیش فرض مشاوره و ميزان احتمال گرفتن پذيرش

سلام دوستان
    چکد ماه هست که به فکر ادامه تحصیل در مالزی هستم. جواب خیلی از سوالاتمو گرفتم ولی چند تا سوال دارم. فکر کنم جواب این سوالات خیلی ها رو کمک می کنه.

من به همراه خانومم قصد تحصیل ارشد رو دارم
    شرایط خودم اینه
    ترم آخر رشته شیمی. سربازی هم نرفتم.معدلم 13.8 میخوام mba بخونم. درسم بهمن تموم بشه
    خانومم لیسانس زبان خونده معدل 12.8 میخواد زبان شناسی بخونه

دانشگاهه که این دو رشته رو داشته باشهusm .um هستش.
    مشکلم اینه که usm ددلاینش 27 بهمنه. و جواب پذیرشش تا 2-3 ماه بعدش میاد در این صورت چون اونموقع درسم تموم شده نمی تونم از معافیت تحصیلی استفده کنم.
    ولی mmu ددلاینش آبانه و تا دی احتمالن جواب پذیرش میاد. میتونم برای mmu و usm اقدام کنم. و بعد از پذیرش mmu معافیتمو و پاس و ویزا رو بگیرم. بعد برم usm کنم.؟
    اصلن با معدل ما و اینکه هر دو مون دانشگاه زاد هستم میتونیم بگیریم؟
    البته زبان هر دومون خوبه در حد 6.5 تا 7 ایلتس البته هنوز امتحان ندادیم
    سابقه کار هم زیاد دارم تو زمینه مرتبط
    کلن چه جوریه امیدی هست یا نه؟
    ممنون میشم اگه جواب بدبد. چون تا حالا مورد مشابه تو فروم ها پیدا نکردم تاپیک جدا زدم

پیش فرض پاسخ : malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط jalali
    سنگاپور NUS داره و NTU که NUS هم رنکش بالاتره و هم رشته هاش کاملتر. NTU هم دانشگاه Technology هست. کلا به نظر من بهترین جای آسیاست. مدتی رو اونجا بودم و هر دوی اینها رو دیدم. اگه بخوام آسیا باشم بدون شک گزینه ای جز سنگاپور ندارم. هزینه زندگی خیلی بالاتر از مالزیه ولی هزینه دانشگاه به نسبت شهرت، اعتبار و رنکی که دارن مناسبه. هزینه زندگی هم بالاست ولی وقتی اونجا باشید علتشو میفهمید! امنیت، کیفیت بالای زندگی، تکنولوژی! مثلا امثال اولین شهر امن دنیا بود و و و ...
    تو بعضی رشته ها که جزء چند تای مطرح دنیاست. مثلا اساتید دپارتمان مهندسی صنایع NUS رو اگه صنایعی هستید ببینید!
    اگه میخواین اونور برید و حاضرید هزینه بیشتری کنید اصلا به مالزی فکر نکنید!

درسته ولی به من با توجه به رزومه قوی که دارم پذیرش ندادن
    pirahansiah.com

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره و ميزان احتمال گرفتن پذيرش

سلام دوستان عزیز من دانشجوی ترم آخر کارشناسی روانشناسی بالینی از دانشگاه سراسری با معدله ۱۳.۵۰ و آیلتس۶ژنرال هستم.می‌خواستم برای دورهٔ ارشد رشتهٔ mba به مالزی بیام،۱:آیا upm یا دانشگاه دولتی دیگه منو با این شرایط پذیرش می‌کنه؟۲:آیا این رشته رو داره؟۳:راست میگن حجاب اجباری تو اون دانشگاه؟خواهش می‌کنم جواب همهٔ سوال بدید اطلاعاتم خیلی‌ ناقصو متناقظه ممنون میشم

nnn
    Guest

سلام من فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات هستم با معدل 14 می خواستم برای فوق بروم مالزی آیا کسی میداند با این معدل احتمال پذیرش هست یا نه؟و آیا می توان برای قوق تغییر رشته داد؟مثلی روانشناسی؟و حدودآ هر ترم چقدر هزینه دارد؟ و اینکه آیا من می توانم با مدرک لیسانس در آنجا کار کنم؟اگر اطلاع دارید با ایمیل منnarges26s@yahoo.comجواب دهید مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM-Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrollahi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چکد ماه هست که به فکر ادامه تحصیل در مالزی هستم. جواب خیلی از سوالاتمو گرفتم ولی چند تا سوال دارم. فکر کنم جواب این سوالات خیلی ها رو کمک می کنه.

من به همراه خانومم قصد تحصیل ارشد رو دارم
    شرایط خودم اینه
    ترم آخر رشته شیمی. سربازی هم نرفتم.معدلم 13.8 میخوام mba بخونم. درسم بهمن تموم بشه
    خانومم لیسانس زبان خونده معدل 12.8 میخواد زبان شناسی بخونه

دانشگاهه که این دو رشته رو داشته باشهusm .um هستش.
    مشکلم اینه که usm ددلاینش 27 بهمنه. و جواب پذیرشش تا 2-3 ماه بعدش میاد در این صورت چون اونموقع درسم تموم شده نمی تونم از معافیت تحصیلی استفده کنم.
    ولی mmu ددلاینش آبانه و تا دی احتمالن جواب پذیرش میاد. میتونم برای mmu و usm اقدام کنم. و بعد از پذیرش mmu معافیتمو و پاس و ویزا رو بگیرم. بعد برم usm کنم.؟
    اصلن با معدل ما و اینکه هر دو مون دانشگاه زاد هستم میتونیم بگیریم؟
    البته زبان هر دومون خوبه در حد 6.5 تا 7 ایلتس البته هنوز امتحان ندادیم
    سابقه کار هم زیاد دارم تو زمینه مرتبط
    کلن چه جوریه امیدی هست یا نه؟
    ممنون میشم اگه جواب بدبد. چون تا حالا مورد مشابه تو فروم ها پیدا نکردم تاپیک جدا زدم
    سلام دوست عزيز...
    اولا در مورد um بگم چون معدلتون پايين پس بهتره سمتش نرين...چون معدل بالاي 14 رو قبول ميكنه
    در مورد دانشگاه usm چيزي نميدونم
    در مورد معافيت تحصيلي شما به مسئله اي بر نميخورين....تا قبل فارق شدن هر جفتتون برين ريز نمرات بگيرين بعد بفرستين تهران آقاي دكتر مايلي امضا كنن بعد بتونين ترجمه رسمي كنيد البته اين واسه شما صدق بيشتر ميكنه چون خانومتون مشكل سربازي ندارن مدارك رو ارسال كنيد بعد فارق شدن 6 ماه وقت دارين خودتونو به نظام وظيفه معرفي كنيد تا اون موقعه انشاا... جواب پذيرشتون مياد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Chemical Engineering, Islami Azad University

Question پاسخ : مشاوره و ميزان احتمال گرفتن پذيرش

من با شرایط زیر شانسی برای گرفتن پذیرش دکترای مهندسی شیمی از یو تی ام دارم؟

1- لیسانس مهندسی شیمی - دانشگاه آزاد- معدل 16
    2- فوق مهندسی شیمی - دانشگاه آزاد- معدل 17.9
    3- مقاله در کنفرانسهای داخلی : 2 تا - کنفرانسهای خارجی: 7-8 تا ( هیچکدوم isi نیستند)
    4- 4-5 سال سابقه کار
    5- مدرک زبان: دارم برای آیلتس می خونم . احتمالا 6 رو میگیرم.

دیگه هیچی ندارم. نظرتون چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)