سلام. انتخاب ایالت مناسب برای زندگی خیلی مهمه. درسته که کیفیت زندگی شهر به شهر و حتی محل به محل فرق میکنه ولی تاثیر مرزهای ایالتی رو نمیشه نادیده گرفت. مثلا در ایالت نبراسکا، سرما یا نبود کوهستان ویژگی هایی هست که در کل ایالت مشترکه. من مدتی هست که دارم اطلاعات در مورد اینکه
نسبت به معیارهای من کدوم ایالت از همه بهتر هست رو جمع می کنم و می خوام رتبه بندی حاصل رو در اختیار همه بذارم. اول معیارها و اهمیت هر معیار (از 100%) رو مینویسم و بعد رتبه بندی رو. لطفا دقت کنید وزن معیار ها نظر شخصی من هست و این رتبه بندی فقط به درد کسی میخوره که وزن های تقریبا مشابهی رو به هر معیار بده. مثلا برای کسی که عاشق سرما و گریزون از گرماست، این رتبه بندی خوبی نیست. مثلا ایالت ورمانت که در قعر جدول هست یکی از قشنگترین و امن ترین ایالات امریکاست، ولی فقط برای کسی که با دمای زیر صفر تو نصف طول سال و جمعیت 95+ سفید پوست مشکلی نداشته باشه. یا نیو یورک معروف برای کسی خوبه که با مالیات سنگین، هوای بسیار سرد و غیر قابل پیش بینی، یا میانه قیمت خانه 1 میلیون دلاری در محله های خوب مشکل نداشته باشه.

معیارها:
1. آب و هوا: هرچه گرم تر بهتر. سرمای ایالت های شمالی آمریکا رو با سرمای ایران اصلا مقایسه نکنید (30%)
2. امنیت: بر اساس آمار جرم، با وزن بیشتر روی جرایم شدیدتر مثل قتل و زورگیری (8%)
3. تنوع نژاد ها: بر اساس درصد هر نژاد در جمعیت ایالت (8%)
4. میانه درآمد فردی: معمولا هرچه بالاتر امنیت بیشتر و شعور و تحصیلات بیشتر (10%)
5. وجود تفریحات و توریستی بودن ایالت: بر اساس آمار توریست (18%)
6. هزینه زندگی: بر اساس آمار، با وزن بیشتر روی هزینه مسکن (15%)
7. ساحلی بودن ایالت: با در نظر گرفتن کیفیت سواحل (7%)
8. مالیات بر درآمد: (4%)

-نکته: مورد 4 شدیدا به امنیت مربوطه. به همین دلیل وزن معیار 2: امنیت رو ظاهرا پایین گذاشتم.

رتبه بندی:
1 Florida
2 Texas
3 Georgia
4 Louisiana
6 Virginia
7 North Carolina
8 California
9 Arizona
10 Nevada
11 South Carolina
12 Illinois