صفحه 150 از 150 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,496 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    1. اگر یکی بخواد برای کانادا یا استرالیا اپلای کنه، بجز دانشنامه ارشد و دانشنامه لیسانس و ریزنمره ارشد، چه مدارک دیگه ای رو بایستی ترجمه کنه؟ و اینکه مهر دادگستری و وزارت خارجه برای این دو تا کشور چقدر ضرورت داره؟

2. بعد دارالترجمه همش از من میپرسه مدارکت رو با هم پلمپ کنم یا جداجدا (که هزینش خیلی متفاوت میشه). دوستان کسی میدونه تفاوتش چیه؟ اشکالی پیش نمییاد اگه بعضیش رو با هم پلمپ کنم؟
    1- غیر از ریزنمرات و دانشنامه شما که حتما باید ترجمه گردد، اگر گواهی رتبه یا مدرکی دارید که فکر میکنید در مرحله تصمیم گیری دانشگاه تاثیر میذاره ترجمه کنید.
    2- معمولش اینه که بچه ها بدلیل اینکه هزینه ها رو کمتر کنند جفت مدرکها رو با هم پلمپ میکنند.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام
    من مدارک و ریز نمراتم رو دریافت کردم و مدارک آزاد شده. حالا مدارک رو پس از تایید برای ترجمه در سامانه سجاد باید بدم به دارالترجمه رسمی که گفتن مهر دادگستری و امور خارجه رو هم میگیرن خودشون. حالا یه کم گیج شدم.
    واسه اپلای امریکا گرفتن این دو تا مهر لازمه؟
    و بعد از ترجمه رسمی و گرفتن دو تا مهر لازمه که دوباره ترجمه ها رو ببرم وزارت علوم برای تایید؟
    رفتن به وزارت علوم برای تایید ترجمه باید حضوری باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام
    من مدارک و ریز نمراتم رو دریافت کردم و مدارک آزاد شده. حالا مدارک رو پس از تایید برای ترجمه در سامانه سجاد باید بدم به دارالترجمه رسمی که گفتن مهر دادگستری و امور خارجه رو هم میگیرن خودشون. حالا یه کم گیج شدم.
    واسه اپلای امریکا گرفتن این دو تا مهر لازمه؟
    و بعد از ترجمه رسمی و گرفتن دو تا مهر لازمه که دوباره ترجمه ها رو ببرم وزارت علوم برای تایید؟
    رفتن به وزارت علوم برای تایید ترجمه باید حضوری باشه؟
    خیر نیاز نیس مجددا تایید کنید. تایید مدارک به صورت غیر حضوری هست و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

Junior Member

دوستان سلام

دارم مدارکم رو ترجمه می کنم و میخوام برای دانشگاه های استرالیا، کانادا و آمریکا اپلای کنم
    میخواستم بدونم آیا برای اپلای کردن حتما باید مدارک رو به دانشگاه پست کنیم یا آنلاین کافی هست و وقتی پذیرش قطعی شد ترجمه رسمی رو ارسال می کنیم؟
    میدونید چرا می پرسم؟ چون میخوام بدونم چند نسخه ترجمه رسمی و با مهر وزارت خارجه و دادگستری لازم هست؟ مثلا اگر با ارسال آنلاین مشکل حل میشه کلا از هر مدرکی 3 4 نسخه ترجمه کنم ولی اگر قرار باشه برای درخواست پذیرش از هر دانشگاه یک نسخه هم فیزیکی ارسال کنم که کلی پول ترجمه میشه .

و سوال دیگه اینکه آیا برای دانشگاه های استرالیا، کانادا و آمریکا نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه هم هست یا نه؟

آیا مهر دادگستری و وزارت تاریخ داره و بعد چه مدت منقضی میشه؟

ویرایش توسط arash932 : August 24th, 2021 در ساعت 01:18 PM دلیل: اضافه کردن متن

نقل قول نوشته اصلی توسط arash932 نمایش پست ها
    دوستان سلام

دارم مدارکم رو ترجمه می کنم و میخوام برای دانشگاه های استرالیا، کانادا و آمریکا اپلای کنم
    میخواستم بدونم آیا برای اپلای کردن حتما باید مدارک رو به دانشگاه پست کنیم یا آنلاین کافی هست و وقتی پذیرش قطعی شد ترجمه رسمی رو ارسال می کنیم؟
    میدونید چرا می پرسم؟ چون میخوام بدونم چند نسخه ترجمه رسمی و با مهر وزارت خارجه و دادگستری لازم هست؟ مثلا اگر با ارسال آنلاین مشکل حل میشه کلا از هر مدرکی 3 4 نسخه ترجمه کنم ولی اگر قرار باشه برای درخواست پذیرش از هر دانشگاه یک نسخه هم فیزیکی ارسال کنم که کلی پول ترجمه میشه .

و سوال دیگه اینکه آیا برای دانشگاه های استرالیا، کانادا و آمریکا نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه هم هست یا نه؟

آیا مهر دادگستری و وزارت تاریخ داره و بعد چه مدت منقضی میشه؟

سلام

اکثرا برای پذیرش اسکن مدارک کافی هست. ولی قبلش چک بکنید که دانشگاه و دانشکده ای که می خواین اپلای کنید قانونش چی هست. ممکنه فرق بکنه.
    در مورد ترجمه هم اگر دانشگاه آزاد هستین مهر دادگستری و وزارت خارجه رو بگیرید. چون سازامان مرکزی برای ارسال مدارک به دانشگاه های خارج (پاکت در بسته یا الکترونیکی) این دو مهر رو می خواد. ولی دانشگاه های خارجی خودشون نمی خوان معمولا (باز هم مگر این که قانون یک دانشگاه متفاوت باشه). انقضا هم ندارن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام در سامانه سجاد برای تایید ترجمه گفته نامه صندوق رفاه اپلود بشه و دانشگاه اینجور نامه ای به من نداده. باید از کجا بیارم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)