صفحه 148 از 150 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam_DV نمایش پست ها
    سلام
    من برای بورس ژاپن میخوام اقدام کنم و همه مدارک لازم رو به فارسی تو سایت سفارت نوشتن.برای ترجمه مدارک نیاز به مهر دادگستری هست یا ترجمه تنها کفایت میکنه؟
    مهر دادگستری چند روز طول میکشه؟
    دوست عزیز بستگی به کشور داره ولی معمولا کشورهای شرق آسیا نیاز دارند.
    مهر دادگستری و امورخارجه با هم حدود دو روز طول میکشه معمولا.
    موفق باشید

دوستان آیا همه مدارک باید مهر وزارت امور خارجه بخورن یا مهر دادگستری کافیه ؟ من گواهی کارم چون خطاب به سفارت بود مهر نکرد وزارت.

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

تمکن مالی که از بانک به صورت انگلیسی میگیریم، آیا توسط وزارت خارجه میشه تائیدش کرد؟ یا باید فارسی بگیریم و بدیم ترجمه و ...

بستگی داره که مدارکتون رو بخواهید به کجا ارایه کنید. به عنوان مثال برای آمریکا مهر مترجم کافیه و نیازی به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه نیست. تا جایی که میتوانید پولتان را برای مهرهایی که نیاز نیست هدر ندهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    دوستان آیا همه مدارک باید مهر وزارت امور خارجه بخورن یا مهر دادگستری کافیه ؟ من گواهی کارم چون خطاب به سفارت بود مهر نکرد وزارت.

سلام دوستان.
    برای ثبتنام در دانشگاه Afyon Kocatepe ترکیه، یا هر دانشگاه دیگه ای در ترکیه در مقطع کاردانی (Meslek Yuksekokulu) آیا لازمه که مهر وزارت دادگستری و همچنین وزارت امور خارجه بر روی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی زده بشه؟ روی ریزنمرات هم لازمه؟ (توی سایت چیزی ننوشته)
    هزینه ترجمه این چهار مدرک (دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات هر کدوم که یک صفحه هستش) چقدر میشه؟
    و اگه ممکنه روند دقیق ترجمه این اسناد رو توضیح بدین.
    بعلاوه دو سه تا دار الترجمه رسمی معرفی کنین ممنون میشم.

سپاس

Junior Member

سلام دوستان
    برای کپی برابر اصل کردن ترجمه شناسنامه چه مراحلی لازمه؟ و هزینه مهر کپی برابر اصل هزینه اش چقدر هست؟
    آیا محلی که این کار را در اصفهان انجام میدهند میشناسید؟
    برای شناسنامه آیا اگر شناسنامه مشخصاتش تغییر نکرده باشد و مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشد قابل استفاده اس؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط wahi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای کپی برابر اصل کردن ترجمه شناسنامه چه مراحلی لازمه؟ و هزینه مهر کپی برابر اصل هزینه اش چقدر هست؟
    آیا محلی که این کار را در اصفهان انجام میدهند میشناسید؟
    برای شناسنامه آیا اگر شناسنامه مشخصاتش تغییر نکرده باشد و مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشد قابل استفاده اس؟
    دوست عزیز کپی برابر اصل را خود دارالترجمه ها انجام میدهند. هزینش هم حدود ده بیست هزار تومن باید باشد.
    در رابطه با اعتبار ترجمه شناسنامه چون امکان تغییر در آن بواسطه انجام ازدواج/طلاق یا فرزند جدید وجود دارد معغمولا سفارتها و دانشگاهها از شما ترجمه جدید آن را قبول میکنند. میزان اعتبار ترجمه نیز بستگی به جایی که میخواهید ارائه کنید متفاوت است. باز باید بپرسید
    موفق باشید

دوستان از همه شما خواهش می کنم هنگام ترجمه رسمی مدارک خیلی دقت کنید و مدارکتون را هرجایی برای ترجمه نبرید.
    من بردم یه دفتری که اسم مترجم رسمیش نادره شعبانی بود و متاسفانه پر از غلط تو ترجمه ریزنمرات من بود که خوشبختانه خودم متوجه شدم و دوباره بردم جای دیگه برای ترجمه.

Banned

معمولا مراجع خارجی همون نسخه انگلیسی که از بانک بصورت مهر شده میگیرید رو قبول میکنن ولی اگه نیاز به تایید دادگستری و خارجه داشتید چاره ای نیست جز اینکه فارسیش رو بگیرید و علاوه بر مهر شعبه مهر شناخته شده بانک (مثلا امور بین الملل) هم روش بخوره

Junior Member

سلام. می خوام بدونم پروسه تایید مدرک سامانه سجاد چجوریه؟ چقدر طول میکشه مدرک تایید بشه و همین که تایید شه در سایت میشه برد واسه ترجمه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)