صفحه 103 از 150 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط pari_naz نمایش پست ها
    من امروز زنگ زدم نوید چون چند ماه قبل مدارکمو داده بودم بهشون واسه ترجمه....خواستم از مدت اعتبارش بپرسم که گفتن از 1 شهریور مهرها عوض و بارکدی شده یعنی دوباره باید بیارین واسه ترجمه
    هر اصلاحی بخواد صورت بگیره مهرهای قبل از اجرایی شدن مهر جدید معتبر خواهند بود. اصلا نگران نباشین و الکی پول حرام نکنید!
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial engineering

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز.
    لطفا کمک کنید:
    من میخوام برای چند دانشگاه آمریکا اپلای کنم ولی هنوز مدارکمو ترجمه رسمی نکردم ،میخواستم بپرسم ایا من در این مرحله باید به ازای هر دانشگاه ترجمه کنم یا اینکه یک نسخه ترجمه کرده و اسکن نمایم،ایا باید در سایت اپلود کنیم یا اینکه باید پست کنم.ضمنا ایا در مرحله اپلای نیاز به مهر وزارت خارجه و دادگستری می باشد؟یا اینکه بعد از پذیرش باید انجام بدیم و ببریم.
    پیشاپیش از راهنمائی شما کمال تشکر را دارم.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bhzdnkj نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز.
    لطفا کمک کنید:
    من میخوام برای چند دانشگاه آمریکا اپلای کنم ولی هنوز مدارکمو ترجمه رسمی نکردم ،میخواستم بپرسم ایا من در این مرحله باید به ازای هر دانشگاه ترجمه کنم یا اینکه یک نسخه ترجمه کرده و اسکن نمایم،ایا باید در سایت اپلود کنیم یا اینکه باید پست کنم.ضمنا ایا در مرحله اپلای نیاز به مهر وزارت خارجه و دادگستری می باشد؟یا اینکه بعد از پذیرش باید انجام بدیم و ببریم.
    پیشاپیش از راهنمائی شما کمال تشکر را دارم.
    سلام دوست عزیز
    ارسال یا اپلود ترجمه های رسمی شما کاملا بستگی به دانشگاه هایی داره که براشون اقدام می کنید. تو قسمتی که میگن ترنسکریپت یا دانشنامه لازمه روش ارسالشم توضیح دادن تو سایتشون.
    اون مهر دادگستری اینا هم گویا واسه اکثر دانشگاه های امریکا تو مرحله ی اپلای لازم نیست. اینو من هم تازه فهمیدم.
    پس شما باید به تعداد دانشگاه هایی ک ریزنمره ی کاغذی از شما میخوان مدرکتون رو ترجمه رسمی کنی(به احتمال قوی بدون نیاز به مهر دادگستری) + یه دونه ترجمه ی اضافه برای دانشگاه هایی ک فقط باید اسکن کنید براشون.
    نمیدونم خوبو واضح گفتم یا نه. موفق باشید.

Junior Member

لطفا مراحل ترجمه مدارکو بگید

Junior Member

با سلام
    كسي در مورد هزينه پلمپ و تمبر دادگستري از شهريور اطلاع دارد؟
    من به علت اشتباه مترجم مجبورم يكسري مدارك را بدهم مجددا مراحل ترجمه و دادگستري را طي كند ٧ عدد پلمب دادگستري و ١٧ تا تمبر باطلشده توسط دادگستري مجموعا چقدر هزينه دارد؟
    ممنون

دوستان سلام
    کسی اطلاع داره اگر بخوام حضوری خودم برم دادگستری و امور خارجه که مهرها رو بزنم آیا لازم هستش که اصل مدارک هم همرام باشه یا خیر ؟

Junior Member

سلام دوستان

در مورد مدارکی که باید بدیم ترجمه چند تا سوال دارم :

1. من تازه پایان نامه مو دفاع کردم و اصل مدرک ارشدم تا دوماه آینده آماده نمیشه و الان فقط میتونم ریز نمرات ارشدمو بگیرم از دانشگاه . آیا این مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

2. همه مدارک تحصیلیم از جمله ( ریز نمرات لیسانس + دانشنامه لیسانس ) / ( ریز نمرات پیش دانشگاهی + اصل مدرک پیش دانشگاهی ) آماده است ولی متاسفانه اصل مدرک دیپلمم رو گم کردم و فقط ریز نمرات دبیرستانمو دارم . آموزش و پروش هم سر زدم میگن دیگه واسه دیپلم المثنی صادر نمیکنن و در نهایت یه نامه میدن خظاب به دارالترجمه که این ریز نمرات دبیرستان مورد تایید آموزش و پرورش هست . با این اوصاف مشکلی پیش نمیاد برام در مراحل پذیرش یا اخذ ویزا ؟ کسی راهکاری داره برای این شرایط ؟

3. مدارکی که باید بدیم واسه ترجمه اصل مدارک هر مقطع و ریز نمراتشه ؟ آیا برگه تسویه حساب مالی با دانشگاه هم لازمه بگیرم و برای ترجمه بفرستم ؟

4. لطفا دارالترجمه خوب بهم معرفی کنید در تهران ...

مرسی از وقتی که گذاشتید ...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط kingzegon نمایش پست ها
    دوستان سلام
    کسی اطلاع داره اگر بخوام حضوری خودم برم دادگستری و امور خارجه که مهرها رو بزنم آیا لازم هستش که اصل مدارک هم همرام باشه یا خیر ؟
    سلام

بدون رویت اصل مدرک، مدارکتون تایید نخواهند شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط zohrehh نمایش پست ها
    سلام دوستان

در مورد مدارکی که باید بدیم ترجمه چند تا سوال دارم :

1. من تازه پایان نامه مو دفاع کردم و اصل مدرک ارشدم تا دوماه آینده آماده نمیشه و الان فقط میتونم ریز نمرات ارشدمو بگیرم از دانشگاه . آیا این مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

2. همه مدارک تحصیلیم از جمله ( ریز نمرات لیسانس + دانشنامه لیسانس ) / ( ریز نمرات پیش دانشگاهی + اصل مدرک پیش دانشگاهی ) آماده است ولی متاسفانه اصل مدرک دیپلمم رو گم کردم و فقط ریز نمرات دبیرستانمو دارم . آموزش و پروش هم سر زدم میگن دیگه واسه دیپلم المثنی صادر نمیکنن و در نهایت یه نامه میدن خظاب به دارالترجمه که این ریز نمرات دبیرستان مورد تایید آموزش و پرورش هست . با این اوصاف مشکلی پیش نمیاد برام در مراحل پذیرش یا اخذ ویزا ؟ کسی راهکاری داره برای این شرایط ؟

3. مدارکی که باید بدیم واسه ترجمه اصل مدارک هر مقطع و ریز نمراتشه ؟ آیا برگه تسویه حساب مالی با دانشگاه هم لازمه بگیرم و برای ترجمه بفرستم ؟

4. لطفا دارالترجمه خوب بهم معرفی کنید در تهران ...

مرسی از وقتی که گذاشتید ...
    سلام

1- خیر... ترجمه مدارک باید تا پیش از deadline به دانشگاه تسلیم بشن...

2- معمولا مدرک دیپلم جزو مدارک درخواستی دانشگاه ها (ی آمریکای شمالی) نیست... منتها اینکه مدرک دیپلم مجددا صادر نمیشه، حقیقت داره... بهترین راه این هست که اگر دانشگاه مقصد از شما مدرک دیپلم رو طلب می کنه، در مورد مقبولیت اون گواهی صادره سوال بفرمایید... اگر قبول نکردند باید از اون دانشگاه عبور کنید...

3- ریزنمرات ... در بعضی موارد + دانش نامه... برگ تسویه مالی نیاز نیست...

4- قوانین فروم رو در مورد ممنوعیت بحث های خدمات (به جز در تایپک های خاص) مطالعه بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

مرسی که سوالامو جواب دادید...

مگه دارالترجمه ها خودشون مدارک رو نمیبرن دادگستری و وزارت خارجه ؟ اینکار وظیفه ماست یا دارالترجمه خودش باید اینکارو انجام بده ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)