صفحه 128 از 150 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی هوافضا - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    دوست عزیز مهر و موم شدن پروسه ایه که توسط دانشگاه انجام می شه. برای امریکا مدرکی رسمی شناخته می شه که توسط دانشگاه تو پاکت گذاشته شده باشه و درش مهر و چسب زده شده باشه. چون اکثر دانشگاه های آمریکا برعکس اروپا روی مهر های دادگستریو ... حساسیتی ندارن. درحقیقت چیزی که رسمیت می بخشه به مدرک یا ترجمه ی مدرک، همون مهریه که دانشگاه رو در پاکت می زنه. اون پلمپ دارالترجمه جای خود داره. ولی منظور از مهروموم برای امریکا این چیزیه که من گفتم.
    بنده مهر و موم دارالترجمه رو عرض کردم.
    مهر و موم دانشگاه هم که همونطور که گفتین باید داخل پاکت باشه
    امکان پاسخگویی به پیام خصوصی وجود ندارد.
    لطفا سوالات خود را در تاپیک مربوطه مطرح کنید.

ممنون از پاسختون
    ولی خب گاهی من به همون مدرک ترجمه شده نیاز دارم که اسکن کنم و فایلش رو برای مهاجرت یا برای دانشگاه یا موقعیت های کاری آپلود کنم.
    در این حالت که دیگه مهر و موم شدن مدرک خیلی بی معنی میشه؟
    یعنی شما میفرمایید من باید برای هر دانشگاه یکسری مدارک رو پانچ کنم. درسته؟
    حالا اگه چند وقت بعد خواستم برای یک دانشگاه دیگه اپلای کنم تکلیف چیه ؟ دوباره باید مدارک رو بدم ترجمه و پانچ کنن؟
    ببخشید اگه سوالاتم ابتداییه

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kahroba2000 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    ولی خب گاهی من به همون مدرک ترجمه شده نیاز دارم که اسکن کنم و فایلش رو برای مهاجرت یا برای دانشگاه یا موقعیت های کاری آپلود کنم.
    در این حالت که دیگه مهر و موم شدن مدرک خیلی بی معنی میشه؟
    یعنی شما میفرمایید من باید برای هر دانشگاه یکسری مدارک رو پانچ کنم. درسته؟
    حالا اگه چند وقت بعد خواستم برای یک دانشگاه دیگه اپلای کنم تکلیف چیه ؟ دوباره باید مدارک رو بدم ترجمه و پانچ کنن؟
    ببخشید اگه سوالاتم ابتداییه
    دوست عزیز وقتی اپلود قراره بکنید مهروموم ترجمه معنی ایی نداره که. شما به تعداد دانشگاه هایی که باید براشون هارد کپی بفرستید باید ترجمه رسمی کنید و بدید دانشکاه مهروموم کنه. یه نسخه اسکن شده هم برای خودتون داشته باشید برای اپلود. حالا اگر اروپاست مقصد فک کنم نیاز به مهرهای دادگستری و خارجه برای نسخه های ترجمتون دارید، اگه امریکا هم هست که بیشتر اون مهروموم پاکت دانشگاه مد نظره.
    چرا انقد می پیچونید موضوعو؟
    ویرایش توسط rtrt : July 18th, 2016 در ساعت 04:23 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Sara.A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science and Technology.TMU

سلام
    من از کسی شنیدم که مدارک ترجمه شده یا در واقع مهر دادگستری تاریخ انقضآ دارن!!!!!
    درسته این موضوع؟

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saraasgari نمایش پست ها
    سلام
    من از کسی شنیدم که مدارک ترجمه شده یا در واقع مهر دادگستری تاریخ انقضآ دارن!!!!!
    درسته این موضوع؟
    بله!
    تاریخ انقضا دارن. به طور معمول نباید بیشتر از یک سال از وقتش گذشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان گرامی
    با توجه به اینکه مدرک من آزاد نشده و صرفا موقت رو در دسترس دارم، جایی رو برای ترجمه مدارک بدون مهر وزارت خارجه در تهران سراغ دارید؟

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahaar نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    با توجه به اینکه مدرک من آزاد نشده و صرفا موقت رو در دسترس دارم، جایی رو برای ترجمه مدارک بدون مهر وزارت خارجه در تهران سراغ دارید؟
    اگر روی گواهی نوشته غیرقابل ترجمه شما نمیتونید اون رو ترجمه کنید و بالطبع مهر وزارت امور خارجه هم نمیشه روش زد.
    شما بهتره به چنتا دارالترجمه توی میدون انقلاب سر بزنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Sum1 نمایش پست ها
    اگر روی گواهی نوشته غیرقابل ترجمه شما نمیتونید اون رو ترجمه کنید و بالطبع مهر وزارت امور خارجه هم نمیشه روش زد.
    شما بهتره به چنتا دارالترجمه توی میدون انقلاب سر بزنید.
    ممنونم. درسته نمیتونم مهر وزارت خارجه و دادگستری بزنم، ولی فقط ترجمه اولیه میخام. چون دانشگاه تاکیدی روی این الزامات که الان نوشته شده نداشته

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahaar نمایش پست ها
    ممنونم. درسته نمیتونم مهر وزارت خارجه و دادگستری بزنم، ولی فقط ترجمه اولیه میخام. چون دانشگاه تاکیدی روی این الزامات که الان نوشته شده نداشته
    اگر این طور باشه توی انقلاب یه سری از دارالترجمه ها هستن که توی سربرگ دارالترجمه غیررسمی ترجمه میکنن و مهر میزنن. باید بگردید

Junior Member

سلام به همه دوستان تا جایی که من متوجه شدم دو راه برای ترجمه مدارک وجود داره.
    الف) 1- آپلود مدارک در سامانه تایید مدارک وزارت علوم 2- بردن مدارک تایید شده پیش دارالترجمه 3- گرفتن مهر دادگستری و وزارت خارجه روی مدارک ترجمه شده و این مدارک برای همه جا (دانشگاه، سفارت و ...) قابل قبول است.
    ب) گرفتن ترجمه از دانشگاه با مهر رسمی دانشگاه که البته قابل تایید توسط وزارت علوم نیست (بنابراین احتمالا برای خیلی جاها دچار مشکل میشیم).

بعضی از دوستان می گویند که روش ب ارزانتر تمام می شود. پیشنهاد این دوستان این است که مدارک ترجمه شده با مهر دانشگاه داخلی (مثلا امیر کبیر) را بگیریم و برای مراحل اولیه اپلای روی صفحه ای دانشگاه مورد نظر (مثلا بریتیش کلمبیا یا هر دانشگاه دیگری) آپلود کنیم. بعد از قطعی شدن پذیرش روش الف را از ابتدا تا انتها دوباره انجام می دهیم. خوب این باعث می شود تمام هزینه هایی که برای روش ب کرده اید به باد رود؟ مگه نه؟ پیشنهاد من این است که مراحل 1 و 2 روش الف را انجام دهیم. پس از اینکه مدارک ترجمه شده با مهر دارلترجمه را گرفتیم (بدون هزینه برای مهر دادگستری و وزارت خارجه)، همین مدارک را روی سایت دانشگاه مقصد (مثلا بریتیش کلمبیا یا هر دانشگاه دیگری) آپلود کنیم و پس از نهایی شدن پذیرش با انجام مرحله 3، روش الف را تکمیل کنیم. مزیت این کار این است هزینه روش ب (پول دور ریختن) را می توان صرفه جویی کرد.
    ممنون میشم اگر دوستانی که در این زمینه مطلع هستند، نظر خود را درباره ای این پیشنهاد به من بگوید. موافقید یا مخالف؟ و چرا؟ با تشکر پیشاپیش بابت هر گونه کمک و راهنمایی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)