صفحه 13 از 150 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

دانشگاه شریف ریز نمره لاتین را میده و پایین دانشنامه هم معادل لاتین هست. آیا ترجمه نیاز داره یا کپی برابر اصل کردن اون کافی؟

سوال دیگه اگر بخواهیم مدرکی را برای خارج از کشور بفرستیم کپی برابر اصل کردن باید کجا انجام بشه و چقدر هزینه داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Tabriz

منم بدون دانشنامه و با کارنامه رسمی + یه گواهی 3 خطی که مثلا تا آخر زانویه مدرکم اماده است که آموزش مهر کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    معمولاً که هیچ اشکالی پیش نمیاد. من خودم بدون دانشنامه پذیرش گرفتم.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط alyereza نمایش پست ها
    دانشگاه شریف ریز نمره لاتین را میده و پایین دانشنامه هم معادل لاتین هست. آیا ترجمه نیاز داره یا کپی برابر اصل کردن اون کافی؟

سوال دیگه اگر بخواهیم مدرکی را برای خارج از کشور بفرستیم کپی برابر اصل کردن باید کجا انجام بشه و چقدر هزینه داره؟
    اخیرا خود دارالترجمه براتون کپی برابر اصل میکنه. دارالترجمه ای که من پیشش رفتم گفت مثل اینکه قبلا دادگتری باید میرفته برای کپی برابر اصل کردن

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

با سلام
    1 سوال داشتم : بعضی از دانشگاه ها (مثلا waterloo) برای application مدرک رسمی نمی خوان ولی اگر admission گرفتی، اون موقع باید مدرک رسمی رو ارایه کنی ! سوالم اینه که ترجمه غیر رسمی یعنی چه ؟؟؟! یعنی اگر خودم ترجمه کنم رسته ؟!
    ممنون
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mmohaqeqf نمایش پست ها
    با سلام
    1 سوال داشتم : بعضی از دانشگاه ها (مثلا waterloo) برای application مدرک رسمی نمی خوان ولی اگر admission گرفتی، اون موقع باید مدرک رسمی رو ارایه کنی ! سوالم اینه که ترجمه غیر رسمی یعنی چه ؟؟؟! یعنی اگر خودم ترجمه کنم رسته ؟!
    ممنون
    سلام
    تو فروم توضیح داده شده ،حالا منم میگم،شما مدارک رو باید چه به صورت رسمی و چه غیر رسمی بدین دارالترجمه معتبر واسه ترجمه،اگر رسمی ترجمه بشه مهر دادگستری برای تایید رسمیت داره که دارالترجمه این کارو واستون انجام میده و اگر غیر رسمی باشه فقط مهر دارالترجمه داره وهیچ مدرکی رو نباید خودتون ترجمه کنین
    موفق باشید
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط ad_fa173 نمایش پست ها
    سلام
    تو فروم توضیح داده شده ،حالا منم میگم،شما مدارک رو باید چه به صورت رسمی و چه غیر رسمی بدین دارالترجمه معتبر واسه ترجمه،اگر رسمی ترجمه بشه مهر دادگستری برای تایید رسمیت داره که دارالترجمه این کارو واستون انجام میده و اگر غیر رسمی باشه فقط مهر دارالترجمه داره وهیچ مدرکی رو نباید خودتون ترجمه کنین
    موفق باشید
    یعنی برای ترجمه غیر رسمی مدارک هم باید مدرکمون رو بخریم ؟؟ چون دارالترجمه ها به هیچ وجه مدرک غیر رسمی رو ترجمه و امضا نمی کنند !
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

واسه پاسپورت كپي تمام صفحات را بايد بفرستيم يا فقط صفحه اول ؟ بايد برابر با اصل هم بشه ؟ مهر ديگه اي نميخواد؟ تو سايت دانشگاه فقط نوشته:
    Copy of your passport

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

درود

1. این رونوشت مدرک (دانشنامه و کارنامه) که همراه با ترجمه ی این دو مدرک دوخته میشه، مهر برابر اصل روش فارسی میخوره یا انگلیسی (True Copy)؟ و یا اصلا باید باشه همراهشون یا نه؟ اگه دانشگاه نخواد چطور؟

2. میشه مهر دادگستری نزد ولی مهر امور خارجه رو زد فقط رو مدارک!؟ چون دادگستری که میگه فقط صحت مهر مترجم رو تایید میکنه و نه محتوا رو، و مترجم هم که اگه رسمی نباشه و درست که دیگه سربرگ نخواهد داشت! و چون مهر خارجه شناخنه شده تر هست در خارج از کشور، این مسئله به ذهنم خطور کرد!
    نظرتون چیه؟
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط silence scream نمایش پست ها
    درود

1. این رونوشت مدرک (دانشنامه و کارنامه) که همراه با ترجمه ی این دو مدرک دوخته میشه، مهر برابر اصل روش فارسی میخوره یا انگلیسی (True Copy)؟ و یا اصلا باید باشه همراهشون یا نه؟ اگه دانشگاه نخواد چطور؟
    مهر نصف فارسی و نصف انگلیسی نام دارالترجمه هست و یه مهره انگلیسی همون جمله true copy ... هست. مسئله‌ای نیست اگر دانشگاه بخواد یا نه، فقط کافیه به مترجم بگی یه مهره و یه امضا رو صفحات. معمولا ضروری نیست. حالا که هزینه ترجمه رسمی میدی بد نیست بگی True Copy بشه.

با سلام به دوستان عزیز

من هرچی این صفحات رو زیر و رو کردم نتونستم جواب سوالم رو پیدا کنم. من اخیرا ( دو ماهی هست) ارشد فارق التحصیل شدم. با هر دو دانشگاه تصفیه کردم، اما چون شش ماه دیگه باید برم سربازی هیچ کدوم دانشنامه یا حتی گواهی موقت به من نمیدهند. من ریز نمرات انگلیسی را از دانشگاه ارشد گرفتم و ریز نمرات فارسی رو از دانشگاه لیسانس. برای apply کردن همه دانشگاه ها یکسری مدرک تحصیلی می خوان. من باید چه کار کنم و چه مدارکی براشون بفرستم که بتونم پذیرش بگیرم. ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعا عجله دارم و به مشکل خوردم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)