صفحه 147 از 150 نخستنخست ... 4797137138139140141142143144145146147148149150 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,461 تا 1,470 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

دوستان سلام
    بنده چند سال پیش پیشتر مدارکم شامل شناسنامه وهمینطور مدارک تحصیلی و سایر چیزها(مثل رتبه توی دانشگاه، تدریس و....) برای ویزاترجمه کردم و الان اون پاسپورتم رو به انقضا هست یعنی 6 ماه تا انقضا داره منم میخوام(یعنی باید) پاس جدید بگیرم.
    سوالم اینه که الان دوباره باید همه مدارک ازشناسنامه تا مدارک دانشگاهی و کاری و ... رو ترجمه کنم؟؟؟ الان هم برای ویزا میخوام.

.
    لطفا دوستان هر کی می دونه جواب بده برام حیاتیهست.

سلام
    من ارشد دانشگاه آزاد شهرستان دارم، الان برای دکترای خارج میخوام اپلای کنم، و میخوام مدارکم رو از دانشگاه بگیرم و بدم دارالترجمه، میخواستم بپرسم:

1. فقط ریزنمره و اصل مدرک ارشد رو باید بگیرم یا چیز دیگه ای هم هست (مثلا برگه تسویه حساب از دانشگاه)؟
    2. بایستی مدارکم مهر خاصی هم بخوره؟؟ (یه جا دیدم که گفته بودن بایستی مهر وزارت علوم بخوره)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد دانشگاه آزاد شهرستان دارم، الان برای دکترای خارج میخوام اپلای کنم، و میخوام مدارکم رو از دانشگاه بگیرم و بدم دارالترجمه، میخواستم بپرسم:

1. فقط ریزنمره و اصل مدرک ارشد رو باید بگیرم یا چیز دیگه ای هم هست (مثلا برگه تسویه حساب از دانشگاه)؟
    2. بایستی مدارکم مهر خاصی هم بخوره؟؟ (یه جا دیدم که گفته بودن بایستی مهر وزارت علوم بخوره)
    سلام
    شما باید برید دانشگاهتون و دو فرم جداگانه برای ریزنمرات رسمی و دانشنامه پر کنید. برای هر کدوم هم مبلغی باید واریز بشه برای ریزنمرات 30 تومنه. فقط ریزنمرات و دانشنامه رو باید بگیرید.
    بعد از اینکه درخواست دادید 20 روز بعد هر دو به صورت مهر شده توسط دانشگاه آزاد شعبه مرکزی میاد دانشگاهتون و میرید تحویل میگیرید. مهر وزارت علوم و ... لازم نیست. بعد اینها رو ترجمه میکنید و دوباره میبرید سازمان مرکزی دانشگاه ازاد و مهر میزنن براتون.
    راستی نمیشه از خود سازمان مرکزی درخواست ریزنمرات داد چون مهر و امضا دانشگاهتون هم باید بخوره و حتما باید برید خود دانشگاه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام
    شما باید برید دانشگاهتون و دو فرم جداگانه برای ریزنمرات رسمی و دانشنامه پر کنید. برای هر کدوم هم مبلغی باید واریز بشه برای ریزنمرات 30 تومنه. فقط ریزنمرات و دانشنامه رو باید بگیرید.
    بعد از اینکه درخواست دادید 20 روز بعد هر دو به صورت مهر شده توسط دانشگاه آزاد شعبه مرکزی میاد دانشگاهتون و میرید تحویل میگیرید. مهر وزارت علوم و ... لازم نیست. بعد اینها رو ترجمه میکنید و دوباره میبرید سازمان مرکزی دانشگاه ازاد و مهر میزنن براتون.
    راستی نمیشه از خود سازمان مرکزی درخواست ریزنمرات داد چون مهر و امضا دانشگاهتون هم باید بخوره و حتما باید برید خود دانشگاه.
    موفق باشید
    خیلی ممنون بابت کمکتون، میشه لطفا این سوال رو هم جواب بدید:

مترجم رسمی ازم پرسید که مدارکت رو جدا جدا پلمپ کنم یا یکجا (سه برگ هست دانشنامه ارشد و لیسانس و ریزنمره ارشد) ..... من واقعا نمیدونم چه جور باید باشه؟

بعد اینکه بنطرتون با توجه به اینکه الان هزینه تایید وزارت خارجه و دادگستری خیلی زیاد شده لازمه که ازشون تایید بگیرم یا بی خیال بشم؟؟ خود مترجم گفت که لازم نیست.

تا جایی که من میدونم بعضی اسناد و مدارک یک بازه زمانی دارند که ترجمه رسمیشون معتبر هست؛ مثلا شناسنامه که ممکن هست تغییراتی داشته باشد ولی مدارک دانشگاهی معمولا بیشتر از این هم قابل قبول هست ولی بهتر هست از خودِ سفارت هم بپرسید

Junior Member

دوستان من برای یکی از ویزاهام مدارکی از جمله دانشنامه و نظام مهندسیم را ترجمه کردم، برای اپلای آیا مدارک همگی باید به ترجمه یکجا باشه؟ الان می‌خوام از مدارک قبلی ترجمه شده استفاده کنم و ریزنمراتم هم یه جای دیگه ببرم، آیا اینکار ایرادی در روند پذیرش و یا ویزا ایجاد خواهد کرد!؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamghr نمایش پست ها
    دوستان من برای یکی از ویزاهام مدارکی از جمله دانشنامه و نظام مهندسیم را ترجمه کردم، برای اپلای آیا مدارک همگی باید به ترجمه یکجا باشه؟ الان می‌خوام از مدارک قبلی ترجمه شده استفاده کنم و ریزنمراتم هم یه جای دیگه ببرم، آیا اینکار ایرادی در روند پذیرش و یا ویزا ایجاد خواهد کرد!؟
    هیچ مشکلی وجود ندارد. شما میتوانید مدارکتون رو هر مترجم رسمی ترجمه کند. مهم اینه که مترجمها مترجم رسمی قوه قضاییه باشند.
    البته معمولا توصیه میشود که ترجمه ها پیش یک مترجم انجام شود که این بیشتر بدلیل اینست که عنوان درسها و دیگر موارد موجود در مدارک تحصیلی مشابه و مطابقت داشته باشند. ولی بلحاظ اعتبار شما مختارید هر کدوم از مدرکهاتون رو به یک مترجم مختلف(رسمی) دهید.
    موفق باشید

سلام دوست عزیز، بله تاریخ انقضا داره و این مشکل برای من پیش اومده بود
    تاریخ ترجمه مدارک من برای 2018 درج شده بود و اواخر سال 2019 برای دانشگاهی در استرالیا ایمیل کرده بودم و بعد از چند روز در جواب ایمیل زدن که مدارکتون فاقد اعتبار هستش که ناچار شدم دوباره از دارالترجمه ایران استرالیا نسخه مجدد بگیرم و ارسال کنم

Junior Member

سلام.
    کانادا برای ترجمه مدارک از مترجمaffidavit میخواد. من مدارکمو به مترجم رسمی دادم که پایین ترجمه نوشته به درستی ترجمه شده و مهر و امضا. وقتی ازش درباره affidavit پرسیدم گفت من هیچ چیز اضافه ای نمیتونم بدم.
    آیا همین کافیه؟ یا باید کار اضافه ای بکنیم؟

Junior Member

سلام
    من برای بورس ژاپن میخوام اقدام کنم و همه مدارک لازم رو به فارسی تو سایت سفارت نوشتن.برای ترجمه مدارک نیاز به مهر دادگستری هست یا ترجمه تنها کفایت میکنه؟
    مهر دادگستری چند روز طول میکشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)