صفحه 16 از 150 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaami نمایش پست ها
    سلام به همگی

من وضعیت خاصی دارم. من برای یک سفر توریستی و دیدن بستگان به اتریش می رم. مدارک دانشگاهی (ریز نمرات + دانشنامه) رو به زبان انگلیسی ترجمه رسمی و تایید وزارت امور خارجه کردم.
    می خوام در اتریش شرایط دانشگاه ها رو بررسی کنم. به نظر شما می تونم با همین مدارک ترجمه شده اقدام کنم.
    (توجه کنید که مدارک مهروموم دانشگاه نیستند چون می خوام به چند جا برای بررسی ارائه بدم.)
    اصلا یک همچین کاری عملی هست ؟؟؟
    دوست عزیز:
    سفارتهای اتریش، هلند، انگلستان و چند کشور اروپایی دیگر در تهران نیازی به تایید مدارک ترجمه شده توسط دادگستری و خارجه ندارند. بنابر این هزینه اضافه نکنید.
    برای ارزیابی وضعیت دانشگاهی در آنجا ریز نمرات و دانشنامه آخرین مرحله تحصیلی خود را ترجمه کنید و با خود ببرید. در این مرحله نیازی به مهر و موم دانشگاه مبدا ندارید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علمی کاربردی

سلام دوستان عزيز...

من ترم آخر دانشگاه علمي كاربردي مقطع كارشناسي ناپيوسته هستم...كارداني مو آزاد بودم و دانشنامه و ريزنمرات كارداني مو دارم و يه گواهي اشتغال به تحصيل هم از دانشگاه فعليم گرفتم...آيا اون گواهي هم ترجمه ي رسمي ميشه يا بايد غير رسمي ترجمه كرد؟اگه بخوام مداركمو دانشگاه مهر و موم كنه مدارك كارداني مو هم دانشگاه فعليم بايد توي يه پاكت بذاره يا اونو بايد دانشگاه آزاد مهروموم كنه؟

دوستان این ریزنمرات دیپلم و پیش که باید توسط آموزش و پرورش تایید بشن دقیقا در کدام بخش اداره آموزش و پرورش تایید میشن؟

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rise نمایش پست ها
    دوستان این ریزنمرات دیپلم و پیش که باید توسط آموزش و پرورش تایید بشن دقیقا در کدام بخش اداره آموزش و پرورش تایید میشن؟
    میری اداره آموزش پرورش منطقه میبری معاونت امضا و مهر میکنه بعد دبیرخانه هم مهر میکنه. معمولا یه همچین روندی داره.
    The road is better than inn, So shut up! and drive

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_plove نمایش پست ها
    میری اداره آموزش پرورش منطقه میبری معاونت امضا و مهر میکنه بعد دبیرخانه هم مهر میکنه. معمولا یه همچین روندی داره.
    قبل از اینکه بری معاونت برای مهر، یه جای دیگه باید بری که یادم نیست چی بود. اونجا یه مهر میزنه و بعد میگه برو معاونت و بعدش هم دبیرخونه. البته برای من اینجوری بود.

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    قبل از اینکه بری معاونت برای مهر، یه جای دیگه باید بری که یادم نیست چی بود. اونجا یه مهر میزنه و بعد میگه برو معاونت و بعدش هم دبیرخونه. البته برای من اینجوری بود.

امتحانات متوسطه
    پانوشت: بعضی مسایل دیگه واقعا به نظر من پرسیدن نداره! اداره ی آموزش و پرورش چی هست مگه میرید داخلش می پرسید من کارم اینه بعد بهتون میگن مرحله به مرحله کجا برید...
    حالا که این صحبت شد، بذارید تجربه ی خودمو هم بگم، یه نکته ای توش بود که اگه هنوز نرفتید، بهتره رعایتش کنید:
    روی کارنامه هاتون هم وقتی از مرکز پیش دانشگاههی یا متوسطه دارید میگیرید، یه دونه از عکسها رو بگید از تو پرونده تون در بیارن و به محل مربوطه منگنه کنن و روشو هم مهر! چون نم این کارو نکرده بودم، توی اون دفتر بهم گفتن و دوباره برگشتم مدرسه و...
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

نقل قول نوشته اصلی توسط jz_singer نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز...

من ترم آخر دانشگاه علمي كاربردي مقطع كارشناسي ناپيوسته هستم...كارداني مو آزاد بودم و دانشنامه و ريزنمرات كارداني مو دارم و يه گواهي اشتغال به تحصيل هم از دانشگاه فعليم گرفتم...آيا اون گواهي هم ترجمه ي رسمي ميشه يا بايد غير رسمي ترجمه كرد؟اگه بخوام مداركمو دانشگاه مهر و موم كنه مدارك كارداني مو هم دانشگاه فعليم بايد توي يه پاكت بذاره يا اونو بايد دانشگاه آزاد مهروموم كنه؟
    گواهی اشتغال به تحصیل هم ترجمه رسمی و تایید میشه

اگه ریز نمره بعد از ترجمه توسط دادگستری تایید بشه آیا رسمی محسوب میشه؟ البته این روند داره مستقیما توسط دارالترجمه انجام میشه
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    اگه ریز نمره بعد از ترجمه توسط دادگستری تایید بشه آیا رسمی محسوب میشه؟ البته این روند داره مستقیما توسط دارالترجمه انجام میشه
    بستگی شما مدارکتو واسه کجا می خواهید بفرستید. یکجا ممکنه حتی بدون مهر دادگستری فقط با مهر مترجم ازتون قبول کنه و یکجا ممکنه بجز مهر دادگستری مهر امور خارجه هم بخواهد ازتون. اما معمول شده که هم مهر دادگستری و هم مهر امورخارجه پای ترجمه ها بخوره که در واقع مهر مترجم رو تایید می کنند.
    The road is better than inn, So shut up! and drive

Junior Member

it is indeed not necessary that you get an official translation of all your transcripts, the degree certificate of your M.Sc. is sufficient. However, it would be nice if you could provide us with an unofficial transcript of the courses you have taken, so just translate it yourself.
    برای من اینو فرستادن بنظرتون مهر مترجم کافیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)