صفحه 31 از 150 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404181131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

سلام دوستان

من یه سوال خیلی ابتدایی دارم. این "دانشنامه" که ازش صحبت می کنید دقیقا چیه و شامل چه اطلاعاتی میشه؟ من شهرستان هستم و عوامل دانشگاه ما عمرا از این چیزا سر در نمیارن و حتی گرفتن یه گواهی ساده اشتغال به تحصیل از اینجا کلی داستان داره.
    ریز نمرات ترم ها باید به چه شکلی باشه برای ارائه به دارالترجمه ؟ ضمنا من دوره کارشناسیم ترم قبل تموم شده و اصل مدرک لیسانس رو به این زودیا تحویل نمیدن. به جاش گواهی پایان دوره کارشناسی میدن ، این گواهی باید به چه شکلی باشه برای ترجمه که مورد قبول دانشگاه های خارجی باشه؟ میگن که برای گواهی دادن باید حتما نام دریافت کننده گواهی ذکر بشه. باید نام سفارت باشه یا دانشگاه یا.... ؟؟؟

ممنونم

به نظر من اولي كاري كه شما بايد بكني اينه كه بري به يك كاريابي معتبر، بعد از 6 ماه كه كار برات پيدا نشد به نامه ميدن بهت ميبري وزارت كار و با نامه تاييدي وزارت كار مدرك ليسانست آزاد ميشه بدون هيچ دردسري و بدون اينكه بخواي پولي بابتش بدي. البته اگر دانشگاه آزاد باشي كه نيازي به اين كارها هم نيست. دانشنامه رو بهت ميدن
    ريزنمرات رو هم تا جاييكه من ميدونم همين الان ميتوني بگيري فقط مهر رسمي نداره هر چند ميتوني با همون اپلاي كني ولي براي اينكه مشكلي تو پروسه اپلاي برات ايجاد نشه اولين كار اينه كه مدركتون رو آزاد كنين

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozaffary نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سوال خیلی ابتدایی دارم. این "دانشنامه" که ازش صحبت می کنید دقیقا چیه و شامل چه اطلاعاتی میشه؟ من شهرستان هستم و عوامل دانشگاه ما عمرا از این چیزا سر در نمیارن و حتی گرفتن یه گواهی ساده اشتغال به تحصیل از اینجا کلی داستان داره.
    ریز نمرات ترم ها باید به چه شکلی باشه برای ارائه به دارالترجمه ؟ ضمنا من دوره کارشناسیم ترم قبل تموم شده و اصل مدرک لیسانس رو به این زودیا تحویل نمیدن. به جاش گواهی پایان دوره کارشناسی میدن ، این گواهی باید به چه شکلی باشه برای ترجمه که مورد قبول دانشگاه های خارجی باشه؟ میگن که برای گواهی دادن باید حتما نام دریافت کننده گواهی ذکر بشه. باید نام سفارت باشه یا دانشگاه یا.... ؟؟؟

ممنونم

Junior Member

ممنونم از پاسخ شما

من مدرکم رو از دانشگاه پیام نور گرفتم و مشکلات آزاد سازی مدرک وجود نداره ، تا جایی که میدونم برای آزاد کردن مدارک دانشگاه های روزانه و شبانه دولتی اون کارها رو باید انجام داد.

عذرخواهی می کنم اما من در مورد فرمت دانشنامه و این که این دانشنامه اصلا چی هست و فرمت ریز نمرات به پاسخم نرسیدم.

دوستان دانشگاه لیسانس من خودش ترجمه وپاکت را ممهور می کند.آیا دیگر نیاز به دارالترجمه نیست؟یا بستگی به دانشگاه داره؟دانشگاه چطور این را بیان می کند؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

مدارک مثلا کاردانی بهداشت محیط شبانه که علوم پزشکی هست نیاز به آزاد کردن دارن؟اصلا شبانه ها تعهد خدمت دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozaffary نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ شما

من مدرکم رو از دانشگاه پیام نور گرفتم و مشکلات آزاد سازی مدرک وجود نداره ، تا جایی که میدونم برای آزاد کردن مدارک دانشگاه های روزانه و شبانه دولتی اون کارها رو باید انجام داد.

عذرخواهی می کنم اما من در مورد فرمت دانشنامه و این که این دانشنامه اصلا چی هست و فرمت ریز نمرات به پاسخم نرسیدم.

دانشگاه شما ليست تمام دروس همراه با نمرات دانشجو رو داره و به نظر من شما نگران فرمت نباشيد و از اونها درخواست ريز نمرات كنيد . معمولا توي جداول جداگانه ليست دروس و نمرات آنها و زير هر جدول معدل اون ترم ذكر شده و در صفحه آخر هم معدل كلي ذكر ميشود. دانشنامه هم بايد شامل مشخصات فردي شما، تاريخ فارغ التحصيلي، نام رشته و همراه با مهر برجسته باشه. اميدوارم جواب سوالاتونو گرفته باشيد

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    مدارک مثلا کاردانی بهداشت محیط شبانه که علوم پزشکی هست نیاز به آزاد کردن دارن؟اصلا شبانه ها تعهد خدمت دارن؟
    درود احمد جان

خیر دوست من دانشجوهای شبانه نیاز به آزاد کردن ندارن، پولشو دادیم دیگه تعهدی نداریم ولی آقایون ظاهرا تا تکلیف نظام وظیفشون معلوم نباشه نمیدن اصل مدرکشون رو + بعضی دانشگاهها تحویل مدارک رو منوط میکنن به تصفیه تمام بدهی ها ازجمله وامهای گرفته شده حتما بپرسید از دانشگاه که موردی پیش نیاد براتون

پاینده باشی
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    درود احمد جان

خیر دوست من دانشجوهای شبانه نیاز به آزاد کردن ندارن، پولشو دادیم دیگه تعهدی نداریم ولی آقایون ظاهرا تا تکلیف نظام وظیفشون معلوم نباشه نمیدن اصل مدرکشون رو + بعضی دانشگاهها تحویل مدارک رو منوط میکنن به تصفیه تمام بدهی ها ازجمله وامهای گرفته شده حتما بپرسید از دانشگاه که موردی پیش نیاد براتون

پاینده باشی
    خیلی ممنون آریایی جان.سوال دیگه اینکه دوستم الان داره کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی شهید بهشتی مهندسی بهداشت محیط می خونه و بهمن فارغ التحصیل میشه.برای اینکه بتونه پاییز 1392 اپلای کنه باید واسه آزادی مدرک چکار کنه؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد عمران در بهمن 90 هستم و فاقد کارت پایان خدمت می باشم بنا به دلایلی تاکنون برای ترجمه ریز نمراتم اقدام نکرده بود. امروز که به دانشگاهم مراجعه کردم ( ارومیه) به من پاسخ دادن شما 6 ماه فرصت داشتی که بیای و نمراتتو برا ترجمه بگیری ( یعنی تا مرداد ماه) بنده توضیح هم دادم که 6 ماه فرصت بعد فراغت تخصیل به 1 سال افزایش یافته ولی گفتند که به ما از سوی نظام وظیفه ابلاغ نشده است دریافت ریز نمات از 6 ماه به 1 سال افزایش یافته است. حال تکلیف بنده در این مورد چیست آیا برای اینکه نمراتمو دریافت کنم باید به نظام وظیفه برم و ازشون نامه بگیرم یا واقعا قانونش همینه گفتن؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    MS material science & engineering.IKIU

سلا دوستان..من واسه دفعه اول پیام می ذارم....یه سوال داشتم...من دارم به کشور کانادا مهاجرت می کنم...تو یکی از مراحل کار از من ریزنمرات می خوان...و اصلا ربطی به اپلای کردنم نداره....فقط می خوان بدونن که من دانشجوی تمام وقتم.......من ترم 3 کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی و روزانه هستم..حالا سوالم اینه که....دانشگاه بهم ریز نمرات میده؟؟؟!!! یا باید هزینه آموزش رایگان 2 ترم اول بدم...خواهشن هرکی وارده واسم توضیح بده...خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)