صفحه 54 از 150 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics (PhD) - University of Windsor

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    دوستان میشه بنده رو راهنمایی بفرمایید. ممنون میشم:

1-دانشگاه لیسانس من ریزنمرات ترجمه شده نمیده و باید خودم ببرم دارالترجمه تا ترجمه شه. حالا می خواست ببینم وقتی ریزنمرات ترجمه شد و مهر دادگستری خورد آیا باید باز ببرمشون دانشگاه تا واسم بزاره داخل پاکت
    خوده دانشگاه یا با همون مهر دادگستری دانشگاه ها قبول میکنن؟ (واسه آمریکا میخوام)
    2- آیا دانشگاه های آمریکا ترجمه دانشنامه لیسانس و فوق رو هم در زمان اپلای می خوان یا میشه بعد از پذیرش بهشون ارائه کرد؟ (من چندتا دانشگاه رو دیدم واسه خود اپلای نمی خواستن، میخواستم ببینم بقیه هم اینجوری هستن یا نه)

متشکر
    سلام
    اول بررسی کنید که دانشگاه مقصد مدارک رو از طریق سیستمهایی مثل WES قبول می کند یا خیر، اگه صحبتی از اونا نشده،

1. درصورتی که

a. دانشگاه آزاد درس خوندین: باید از طریق امور بین الملل اقدام کنید. یعنی مدارک رو باید از طریق آنجا برای دانشگاه ارسال کنید

تهران، خیابان پاسداران، بوستان هفتم، پلاک 159
    معاونت بین الملل دانشگاه آزاد، طبقه چهارم، دبیرخانه، مسئول: آقای طباطبایی
    صندوق پستی: 19585/466
    تلفن: 021- 22582834

b. دانشگاه دولتی درس خوندین: اطلاعی ندارم (از دوستان دیگر بپرسین)

2. به نظرم باید برای هر دانشگاه بطور جداگانه چک شود. اما غالبا اصل مدارک ترجمه شده یا اسکن اون رو می خواهند. البته مواردی هم بوده که شخص قبل از دفاع از پایان نامش، پذیرش (مشروط احتمالا) گرفته.

موفق باشید

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farsam1984 نمایش پست ها
    سلام
    اول بررسی کنید که دانشگاه مقصد مدارک رو از طریق سیستمهایی مثل WES قبول می کند یا خیر، اگه صحبتی از اونا نشده،

1. درصورتی که

a. دانشگاه آزاد درس خوندین: باید از طریق امور بین الملل اقدام کنید. یعنی مدارک رو باید از طریق آنجا برای دانشگاه ارسال کنید

تهران، خیابان پاسداران، بوستان هفتم، پلاک 159
    معاونت بین الملل دانشگاه آزاد، طبقه چهارم، دبیرخانه، مسئول: آقای طباطبایی
    صندوق پستی: 19585/466
    تلفن: 021- 22582834

b. دانشگاه دولتی درس خوندین: اطلاعی ندارم (از دوستان دیگر بپرسین)

2. به نظرم باید برای هر دانشگاه بطور جداگانه چک شود. اما غالبا اصل مدارک ترجمه شده یا اسکن اون رو می خواهند. البته مواردی هم بوده که شخص قبل از دفاع از پایان نامش، پذیرش (مشروط احتمالا) گرفته.

موفق باشید
    سلام. خیلی ممنونم دوست عزیزم.
    میشه بپرسم این سیستم WES چی هستش؟
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics (PhD) - University of Windsor

سلام. خیلی ممنونم دوست عزیزم.
    میشه بپرسم این سیستم WES چی هستش؟
    بطور خلاصه، این یک سیستم بررسی مدارک (World Education Services) واقع در نیویورک هست که برخی از دانشگاه ها (بیشتر در آمریکا) از دانشجو های International درخواست میکنه که از طریق این موسسه به دانشگاه ارائه کنند. درواقع نمرات رو روی مقیاس 0-4 میبره.

هزینه Evaluate کردن مدارک ($205) و ارسال آن از این موسسه به یک دانشگاه مقصد 30$ و ... نهایتا برای بار اول چیزی حدود 250$ هزینه میشه که مدارک رو براتون ارسال کنه (بدون در نظرگرفتن هزینه پست مدارک اولیه به این موسسه از داخل ایران

اطلاعات بیشتر....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farsam1984 نمایش پست ها
    بطور خلاصه، این یک سیستم بررسی مدارک (World Education Services) واقع در نیویورک هست که برخی از دانشگاه ها (بیشتر در آمریکا) از دانشجو های International درخواست میکنه که از طریق این موسسه به دانشگاه ارائه کنند. درواقع نمرات رو روی مقیاس 0-4 میبره.

هزینه Evaluate کردن مدارک ($205) و ارسال آن از این موسسه به یک دانشگاه مقصد 30$ و ... نهایتا برای بار اول چیزی حدود 250$ هزینه میشه که مدارک رو براتون ارسال کنه (بدون در نظرگرفتن هزینه پست مدارک اولیه به این موسسه از داخل ایران

اطلاعات بیشتر....
    روند تایید مدارک چقدر طول میکشد یعنی تایید دادگستری و امور خارجه یک روزه میتوان گرفت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

دوستان عزیز سلام
    من می خوام امسال اپلای کنم. ددلاین بیشتر دانشگاه هایی که می خوام اول ژانویه هست. بعضیاشونم 15 ژانویه. الان توی مراحل تهیه و ترجمه مدارک یه سری مشکل از جمله زمان بندی واسم پیش اومده که از اونجایی که شهرستان خیلی دور هستم و هیچ کس رو ندارم واقعا ممنون میشم راهنماییم کنین. قضیه اینه که من 9 نوامبر امتحان gre دارم. بعد از این امتحان توی فرصت 50 روزه ای که تا اول ژانویه دارم می خوام هم مدارکمو به تایید وزارت علوم برسونم هم ترجمه کنم هم ارسال. لیسانس من روزانه بوده که دانشنامه و ریز نمراتمو گرفتم و هیچ مشکلی ندارم. ارشد غیر انتفاعی هستم که تا پایان این ترم ایشالا تموم میشه. یه مبلغی به عنوان وام واسه ارشد بدهکارم. ریز نمرات ارشدمم گرفتم. حالا با این تفاسیر، چقدر زمان می بره تا من با دانشگاه ارشدم تسویه کنم، بعد مدارکمو واسه وزارت علوم ارسال کنم اونا تایید کنن برگردونن بعدش بدم دارالترجمه بعد از اون مراحل هم پست کنم و نهایتا برسه دست دانشگاه. اگه ممکنه بگین هر کدوم از این مراحل چند روز طول می کشه؟ آیا من به ددلاین مورد نظرم می رسم؟ راستی وزارت علوم نوشته اگه شما غیرانتفاعی تهران می خونین باید حضوری واسه تایید مدارک مراجعه کنین. این درسته؟ سوال دیگه این که من وقتی فرم اینترنتی وزارت علوم رو پر می کنم واسه تایید مدارک، چند روز بعدش باید مدارکو پست کنم؟ دیگه این که بعد از ترجمه، مدارکو چجوری باید پست کنم؟ ازتون خواهش می کنم هر تجربه ای در این زمینه ها دارین بفرمایین. من تا حالا خیلی زحمت کشیدم که توی شهرستان بتونم اپلای کنم خدا کنه زحماتم به باد نره. خیلی خیلی ممنون

ببخشین یه سوال دیگه هم هست. ما که هنوز داریم درس می خونیم واسه تایید مدارک باید گواهی اشتغال به تحصیل هم به وزارت علوم ارائه کنیم؟ مرسی
    ویرایش توسط ariaie : October 27th, 2013 در ساعت 10:39 AM

Junior Member

دوستان سلام
    من صفحات این فروم رو خوندم
    یه سوال واسم پیش اومده
    اینکه دوستان حرف از پست و پاکت و مهروموم دانشگاه میکنن قضیش چیه؟ مگه در درجه ابتدایی اپلای دانشگاه ها هارد کپی مدارک رو میخوان؟!
    من خودم با چنتا داتشگاه که صحبت کردم و وبسایتاشون رو دیدم همگی از سیستم آنلاین استفاده میکنن (آپلود مدارک و آنلاین اپلیکیشن)
    برای این میپرسم چون فردا میخوام مدارکمو ببرم دارالترجمه، حالا موندم چند نسخه بگم ترجمه کنه!
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mili1986 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من صفحات این فروم رو خوندم
    یه سوال واسم پیش اومده
    اینکه دوستان حرف از پست و پاکت و مهروموم دانشگاه میکنن قضیش چیه؟ مگه در درجه ابتدایی اپلای دانشگاه ها هارد کپی مدارک رو میخوان؟!
    من خودم با چنتا داتشگاه که صحبت کردم و وبسایتاشون رو دیدم همگی از سیستم آنلاین استفاده میکنن (آپلود مدارک و آنلاین اپلیکیشن)
    برای این میپرسم چون فردا میخوام مدارکمو ببرم دارالترجمه، حالا موندم چند نسخه بگم ترجمه کنه!
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند
    سلام دوست عزیز
    بستگی به دانشگاهی داره که میخاید اپلای کنید.
    بعضی از دانشگاه ها سیستمشون کاملا آنلاینه و شما مدارکتون را اسکن میکنید و بصورت pdf یا zip شده میفرستید.
    اما بعضی ها میگن که باید hard copy هم بفرستید مدارک را. در اینصورت میتونید برید بخش آموزش کل دانشگاهتون و از اونجا پاکت رسمی دانشگاه را بگیرید و بخاید ازشون که مهر و مومش بکنند. بعد ببرید با پست بفرستید دانشگاه مورد نظر.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

دوستان لطفا دارالترجمه تو تهران با سربرگ و مهر ناجیت معرفی کنید ...
    اگه گفتنش تو تاپیک ایراد داره لطفا پیام بدید ،
    اورژانسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

دوستان تاییدیه وزارت خارجه لازمه؟ من چون وقتم کمه و فکر می کنم این کار وقت گیره می تونم تاییدیه وزارت خارجه رو نخوام؟ اصلا مراحل ترجمه چند روز طول می کشه؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

دوستان میشه بنده رو راهنمایی بفرمایید. ممنون میشم:

1-دانشگاه لیسانس من ریزنمرات ترجمه شده نمیده و باید خودم ببرم دارالترجمه تا ترجمه شه. حالا می خواست ببینم وقتی ریزنمرات ترجمه شد و مهر دادگستری خورد آیا باید باز ببرمشون دانشگاه تا واسم بزاره داخل پاکت
    خوده دانشگاه یا با همون مهر دادگستری دانشگاه ها قبول میکنن؟ (واسه آمریکا میخوام)
    2- آیا دانشگاه های آمریکا ترجمه دانشنامه لیسانس و فوق رو هم در زمان اپلای می خوان یا میشه بعد از پذیرش بهشون ارائه کرد؟ (من چندتا دانشگاه رو دیدم واسه خود اپلای نمی خواستن، میخواستم ببینم بقیه هم اینجوری هستن یا نه)

متشکر
    1- بله. بديد بذارند داخل پاكت دربش را مهر كنن
    2- برخي از دانشگاهها نميخان،برخي ميخان
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)