صفحه 99 از 150 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghzadeh نمایش پست ها
    با سلام

آیا ترجمه مواردی مانند لوح های تقدیر و ... بایستی توسط دارالترجمه انجام بشود؟ مراحل تاییدش رو لطفا بفرمایید.
    ترجمه رسمی تمامی اسناد مستلزم داشتن سربرگ دارالترجمه، مهر مترجم و به عنوان تایید مهر اداره امور مترجمان رسمی قوه قضائیه و وزارت امور خارجه هست!
    ضمن اینکه تاییداتش رو معمولا خود دارالترجمه با دریافت مبلغی (فی مشخصی نداره) براتون میگیره اما اگر قصد صرفه جویی دارید باید شخصا برید دادگستری و وزارت امور خارجه تا مهرهای مربوطه رو دریافت کنید!
    ویرایش توسط k_han_1985 : July 29th, 2015 در ساعت 07:14 PM

Junior Member

سلامو خسته نباشید.من حدود 3سال پیش مدارکم ترجمه رسمی شد.اگر الان دوباره بخوام اپلای کنم همونها قابل قبوله؟ یا باید دوباره بدم ترجمه. ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط poonam نمایش پست ها
    سلامو خسته نباشید.من حدود 3سال پیش مدارکم ترجمه رسمی شد.اگر الان دوباره بخوام اپلای کنم همونها قابل قبوله؟ یا باید دوباره بدم ترجمه. ممنون
    سلام

مدارک تحصیلی که وضعیت اونها تغییرپذیر نیست، مشکلی ندارند...
    ولی مدارکی مثل اسناد تملیکی که طی زمان (مثلا از نظر مالکیت) تغییر می کنند، محتملا باید مجددا به روز ترجمه بشن...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام

من پذیرشمو گرفتم و الان میخوام دانشنامه رو بدم برای ترجمه. میخواستم بدونم آیا مهر دادگستری و وزارت خارجه هر دو برای دانشگاه های آمریکا لازمه؟ و اینکه بعد از ترجمه باید به همراه اصل دانشنامه ببرم توی پاکت خاصی دانشگاه بذاره یا اینکه همینطوری میشه به دانشگاه اونطرف بدم؟ لطف میکنید اگه راهنمایی کنید.

سلام
    من یه سوالی در مورد ترجمه ناتی داشتم ، که ایا ترجمه ناتی فقط برای استرالیا اهمیت داره و برای کشورهای دیگه نمیشه باهاش اقدام کرد ؟؟
    کسی در این زمنیه اطلاعاتی داره ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sagh نمایش پست ها
    سلام

من پذیرشمو گرفتم و الان میخوام دانشنامه رو بدم برای ترجمه. میخواستم بدونم آیا مهر دادگستری و وزارت خارجه هر دو برای دانشگاه های آمریکا لازمه؟ و اینکه بعد از ترجمه باید به همراه اصل دانشنامه ببرم توی پاکت خاصی دانشگاه بذاره یا اینکه همینطوری میشه به دانشگاه اونطرف بدم؟ لطف میکنید اگه راهنمایی کنید.
    سلام

1- به احتمال قریب به یقین خیر... برای اطمینان از دانشگاه مقصد کسب تکلیف کنید...

2- قطعا خیر!!! اصل دانش نامه رو نباید برای دانشگاه ارسال کنید... در غیراینصورت عواقب گم شدن یا عدم استرداد اون پای خودتون خواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam983435 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوالی در مورد ترجمه ناتی داشتم ، که ایا ترجمه ناتی فقط برای استرالیا اهمیت داره و برای کشورهای دیگه نمیشه باهاش اقدام کرد ؟؟
    کسی در این زمنیه اطلاعاتی داره ؟
    سلام

ظاهرا کانادا هم این نوع ترجمه رو قبول داره...
    منتها باید by case در موردی که با اون مواجهید دقیقا کسب اطلاع کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

1- به احتمال قریب به یقین خیر... برای اطمینان از دانشگاه مقصد کسب تکلیف کنید...

2- قطعا خیر!!! اصل دانش نامه رو نباید برای دانشگاه ارسال کنید... در غیراینصورت عواقب گم شدن یا عدم استرداد اون پای خودتون خواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

من نمیخوام ارسال کنم میخوام موقع حضور در دانشگاه بهشون تحویل بدم...
    دانشکده هیچ تاکیدی به مهرهای دادگستری و وزارت خارجه نکرده. در این صورت ترجمه رسمی با مهر مترجم کافیه؟!
    و اینکه سوال من در پست قبلی بیشتر روی این بود که آیا باید داخل پاکت گذاشته بشه یا نه با اینکه خودم میخوام تحویل بدم...شنیدم که باید گذاشته شه میخواستم اطمینان پیدا کنم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sagh نمایش پست ها
    من نمیخوام ارسال کنم میخوام موقع حضور در دانشگاه بهشون تحویل بدم...
    دانشکده هیچ تاکیدی به مهرهای دادگستری و وزارت خارجه نکرده. در این صورت ترجمه رسمی با مهر مترجم کافیه؟!
    و اینکه سوال من در پست قبلی بیشتر روی این بود که آیا باید داخل پاکت گذاشته بشه یا نه با اینکه خودم میخوام تحویل بدم...شنیدم که باید گذاشته شه میخواستم اطمینان پیدا کنم
    سلام

1- شما حتی در زمان حضور در دانشگاه هم باید تا جایی که میشه از دادن اصل دانش نامه و اصل ریزنمرات طفره برید و اگر شد با دادن ترجمه اونها، موضوع رو فیصله بدید...

2- هیچ وقت دانشگاه های روی مهر ها تاکیدی نمی کنند... بلکه از "ترجمه رسمی" حرف می زنند.. این که ترجمه رسمی از دید اونها چی هست رو خودشون باید روشن کنند...
    در کل میشه گفت که به مهر ها نیازی نیست...

3- اگر در زمان apply و ثبت application مدارک رو در پاکت فرستایدید، دانشگاه مقصد، مدارک برای تطبیق رو در اختیار داره و نیازی به ارائه مدارک حضوری در پاکت نیست... وگرنه بهتر هست در پاکت همراهتون ببرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط k_han_1985 نمایش پست ها
    ترجمه رسمی تمامی اسناد مستلزم داشتن سربرگ دارالترجمه، مهر مترجم و به عنوان تایید مهر اداره امور مترجمان رسمی قوه قضائیه و وزارت امور خارجه هست!
    ضمن اینکه تاییداتش رو معمولا خود دارالترجمه با دریافت مبلغی (فی مشخصی نداره) براتون میگیره اما اگر قصد صرفه جویی دارید باید شخصا برید دادگستری و وزارت امور خارجه تا مهرهای مربوطه رو دریافت کنید!
    با سلام
    آیا لزومی داره مدارکی مانند لوح تقدیر و سوابق کاری (بدون داشتن بیمه) و سوابق تدریس در دانشگاه توسط دارالترجمه ترجمه شوند؟ آیا اگر خودم به شکل غیررسمی ترجمه را انجام دهم و توسط محل صادر کننده مدرک مهر شوند معتبر است؟

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)