صفحه 11 از 265 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2645

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

سلام دوستان
    من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم با معدل 22.17 ، ضمنا رتبه دوم دانشگاه خودمون رو هم دارم ، یعنی گواهی رتبه دوم دارم مبنی بر اینکه بین فارغ التحصیلان هم دوره و هم رشته خودم دوم شدم به علاوه گواهی استعداد های درخشان از دانشگاه مبنی بر اینکه دانشجوی ممتاز بودم
    می خوام برای فوق لیسانس به آلمان برم و دانشگاه kiel رو انتخاب کردم نه به خاطر اینکه در این زمینه خوبه یا بده بلکه ناچارا به دلائل شخصی اونجا رو انتخاب کردم . حالا می خواستم ببینم دانشگاه kiel در رشته های مدیریتی چه جایگاهی داره ؟و فکر می کنین به من پذیرش میده؟در ضمن می خواستم بدونم برای پذیرش مصاحبه هم داره یا نه و اگر داره در چه زمینه ای؟ ضمنا من ار درسهایی مثل مدیریت مالی و اقتصاد خوشم نمی آد و کلا بیشتر روابط اجتماعی و عمومی و ریاضیات رو دوست دارم حالا به نظرتون بین رشته هایی که در زمینه مدیریت در دوره فوق لیسانس دانشگاه kiel داره کدوم رشته احتمالا با علائق من سازگارتره؟ در ضمن اگر دانشگاهی در نزدیکی هامبورگ ( حداکثر 45 دقیقه فاصله) یا داخل هامبورگ میشناسید که رایگان باشه و در زمینه مدیریت از دانشگاه kiel بهتر باشه لطفا معرفی کنین، kiel بدون شهریه است درسته؟
    اگر از دوستان کسی در حال تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاههای آلمان در رشته مدیریت هست لطفا بگین سطح درسا خیلی بالاتره از دانشگاههای خودمون؟ و خیلی سخت تره؟ یا با همون تلاشی که اینجا می کردیم اونجا هم میشه نمره های خوب گرفت؟
    ضمنا می خواستم بدونم که آیا اگر در رشته ای برای فوق لیسانس به من پذیرش بدن و من زبان آلمانی رو هم بطور کامل در ایران خونده باشم و آزمون testdaf رو هم با موفقیت گذرونده باشم و 800 ساعت کلاس رو هم طی کرده باشم آیا باز هم قبل از شروع کلاسهای فوق باید به کالج برم یا در کلاسهای زبان شرکت کنم یا نه مستقیما دوره فوق لیسانسم شروع میشه ؟ چون من تازه تحقیق در این موارد رو شروع کردم در این زمینه ها اطلاعی ندارم
    ممنون میشم راهنماییم کنین بچه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    من اطلاعاتم راجع به آلمان کمه. حالا به نظر شما با این رزومه میشه از دانشگاه فنی مونیخ پذیرش گفت؟
    لیسانس ، سراسری اراک، معدل 16.1
    فوق، تربیت مدرس، معدل 16.2
    1 مقاله کنفرانس معتبراتریش
    1 مقاله isi تحت داوری با IMPACT FACTOR بالا
    آیلتس 7.5
    3 سال سابقه کار
    و REC های خیلی خوبی هم می تونم بگیرم
    از بچه هایی که راجع به آلمان و به خصوص راجع به Technische Universität München اطلاعات دارن ممنون میشم که راهنماییم کنن.
    من برای مسترمجدد دارم اقدام می کنم.
    موفق باشید
    با توجه به شرایط شما و یا حتی شرایط بهتر از این نمیشه راحت گفت که Technische Universität München بتون پذیرش میده یا خیر.ولی میتونم بگم که از سختگیرترین دانشگاههای آلمان در این زمینه هست.به نظر من سایر گزینه ها رو هم همزمان مد نظر داشته باشید.

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    با توجه به شرایط شما و یا حتی شرایط بهتر از این نمیشه راحت گفت که Technische Universität München بتون پذیرش میده یا خیر.ولی میتونم بگم که از سختگیرترین دانشگاههای آلمان در این زمینه هست.به نظر من سایر گزینه ها رو هم همزمان مد نظر داشته باشید.
    من برای خیلی جاها اقدام کردم. ولی این ددلاینش تا 15 مارچه. گفتم ببینم اصلا شانس دارم که مدارک بفرستم یا اصلا اگه شانسی ندارم بیخودی پول پستو ترجمه ندم دیگه. به هر حال مرسی از جوابت
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

نقل قول نوشته اصلی توسط princessparisa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم با معدل 22.17 ، ضمنا رتبه دوم دانشگاه خودمون رو هم دارم ، یعنی گواهی رتبه دوم دارم مبنی بر اینکه بین فارغ التحصیلان هم دوره و هم رشته خودم دوم شدم به علاوه گواهی استعداد های درخشان از دانشگاه مبنی بر اینکه دانشجوی ممتاز بودم
    می خوام برای فوق لیسانس به آلمان برم و دانشگاه kiel رو انتخاب کردم نه به خاطر اینکه در این زمینه خوبه یا بده بلکه ناچارا به دلائل شخصی اونجا رو انتخاب کردم . حالا می خواستم ببینم دانشگاه kiel در رشته های مدیریتی چه جایگاهی داره ؟و فکر می کنین به من پذیرش میده؟در ضمن می خواستم بدونم برای پذیرش مصاحبه هم داره یا نه و اگر داره در چه زمینه ای؟ ضمنا من ار درسهایی مثل مدیریت مالی و اقتصاد خوشم نمی آد و کلا بیشتر روابط اجتماعی و عمومی و ریاضیات رو دوست دارم حالا به نظرتون بین رشته هایی که در زمینه مدیریت در دوره فوق لیسانس دانشگاه kiel داره کدوم رشته احتمالا با علائق من سازگارتره؟ در ضمن اگر دانشگاهی در نزدیکی هامبورگ ( حداکثر 45 دقیقه فاصله) یا داخل هامبورگ میشناسید که رایگان باشه و در زمینه مدیریت از دانشگاه kiel بهتر باشه لطفا معرفی کنین، kiel بدون شهریه است درسته؟
    اگر از دوستان کسی در حال تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاههای آلمان در رشته مدیریت هست لطفا بگین سطح درسا خیلی بالاتره از دانشگاههای خودمون؟ و خیلی سخت تره؟ یا با همون تلاشی که اینجا می کردیم اونجا هم میشه نمره های خوب گرفت؟
    ضمنا می خواستم بدونم که آیا اگر در رشته ای برای فوق لیسانس به من پذیرش بدن و من زبان آلمانی رو هم بطور کامل در ایران خونده باشم و آزمون testdaf رو هم با موفقیت گذرونده باشم و 800 ساعت کلاس رو هم طی کرده باشم آیا باز هم قبل از شروع کلاسهای فوق باید به کالج برم یا در کلاسهای زبان شرکت کنم یا نه مستقیما دوره فوق لیسانسم شروع میشه ؟ چون من تازه تحقیق در این موارد رو شروع کردم در این زمینه ها اطلاعی ندارم
    ممنون میشم راهنماییم کنین بچه ها
    ضمن عرض سلام
    خب شما خیلی سوال پرسیدید من اونهایی رو که میتونم پاسخ میدم.
    فکر میکنم با توجه به شرایط شما اگر درست و به موقع اقدام کنید مشکلی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه kiel ندارید.
    تا جایی که من میدونم مصاحبه برای رشته های خاصی مثل رشته های هنری هست و اکثر رشته ها دیگه مصاحبه ندارند.
    اسم رشته تون رو به المانی یا انگلیسی بفرمایید تا من واستون بگردم ببینم اون حوالی چه دانشگا هایی رشته یا گرایشهای مورد نظر شما رو دارند و هم اینکه خود دانشگاه kiel چه رشته هایی رو در این زمینه ارایه میکنه(البته به زبان المانی که مد نظر شما هست)
    ببینید اولا افرادی به کالج میرند که اصلا دانشگاه نرفته اند و اصلا شما لازم نیست کالج برید حتی اگر المانی رو به اندازه کافی بلد نباشید.اون 700 ساعت المانی برای اخذ پذیرش هست.اگر کسی مدرک TestDaf که فرمودید داشته باشه اصلا دیگه ارایه 700 ساعت یا بیشتر معنایی نداره و نیازی نیست.در صورت داشتن مدرک DSH2 و یا TestDaf با نمره مورد نظر که دانشگاه میخواد نیازی به شرکت در هیچ دوره اموزش زبان المانی ندارید و مستقیما وارد دانشگاه و ادامه تحصیل میشید،اگر هم فقط 700 ساعت یا بیشتر المانی خونده باشید و با این گواهی پذیرش گرفته باشید اونجا ممکنه دانشگاه مربوطه کلاسهای امادگی رو برای شما برگزار کنه که با توجه به سطحی که مسلط هستید در اون شرکت میکنید و در نهایت باید امتحان DSH رو بدید و بعد از قبولی ادامه تحصیل میدید.اگر هم کلاسهای امادگی برگزار نشه باید در تاریخ های معینی در این امتحان شرکت کنید و پس از قبولی ادامه تحصیل بدید .ممکنه دانشگاه مربوطه هیچ تعهدی برای برگزاری کلاس زبان و یا کمک به بهبود سطح زبان شما نداشته باشه و به قول خودمون میگه مدرک DSH رو بیار ثبت نام کن و دیگه به خودتون بستگی داره که کجا و چطوری به سطح مطلوب برسید.در مورد زبان اگر سوال بیشتری دارید در تاپیک مربوطه بفرمایید در خدمت هستیم.

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون ، من خیلی به این راهنماییها احتیاج دارم واقعا شما لطف می کنین که وقت می ذارین
    راستش من چون رشته لیسانسم مدیریت بازرگانی بوده مجبورم اگر بخوام برای فوق پذیرش بگیرم و دوباره مجبور نشم واحدهایی رو در دوره لیسانس بخونم در زیرمجموعه های رشته خودم تقاضا بدم و چون رشته خودمم زیاد دوست ندارم ترکیبهایی از رشته مدیریت با مثلا روانشناسی یا روابط اجتماعی و یا رشته ای مثل مدیریت فناوری اطلاعات یا همون مدیریت IT رو ترجیح می دم بعضی دانشگاه ها هم رشته هایی مثل management psychology و ترکیبهای این چنینی دارند،من ایده آلم اینه که در رشته های زیر مجموعه رشته خودم یک رشته ای که زیاد به finance و اقتصاد مربوط نباشه در دانشگاهی در هامبورگ یا یک شهر خیلی نزدیک به هامبورگ که رایگان هم باشه و شهریه نگیره بگذرونم و هر چی طول مدت دوره اش کمتر باشه بهتره مثلا یک سال یا یک سال و نیم به جای دو سال باشه و ضمنا در رشته من رتبه خیلی پرتی هم نداشته باشه حالا با این مشخصات شما کدوم رشته ها رو در کدوم دانشگاه پیشنهاد می کنین؟ در ضمن دانشگاه هامبورگ شهریه ای ظاهرا حدود 375 یورو میگیره می خواستم ببینم راهی داره که اصلا شهریه رو پرداخت نکنم و بعد از فارغ التحصیلی که سر کار رفتم این شهریه رو پرداخت کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط princessparisa نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از راهنماییتون ، من خیلی به این راهنماییها احتیاج دارم واقعا شما لطف می کنین که وقت می ذارین
    راستش من چون رشته لیسانسم مدیریت بازرگانی بوده مجبورم اگر بخوام برای فوق پذیرش بگیرم و دوباره مجبور نشم واحدهایی رو در دوره لیسانس بخونم در زیرمجموعه های رشته خودم تقاضا بدم و چون رشته خودمم زیاد دوست ندارم ترکیبهایی از رشته مدیریت با مثلا روانشناسی یا روابط اجتماعی و یا رشته ای مثل مدیریت فناوری اطلاعات یا همون مدیریت IT رو ترجیح می دم بعضی دانشگاه ها هم رشته هایی مثل management psychology و ترکیبهای این چنینی دارند،من ایده آلم اینه که در رشته های زیر مجموعه رشته خودم یک رشته ای که زیاد به finance و اقتصاد مربوط نباشه در دانشگاهی در هامبورگ یا یک شهر خیلی نزدیک به هامبورگ که رایگان هم باشه و شهریه نگیره بگذرونم و هر چی طول مدت دوره اش کمتر باشه بهتره مثلا یک سال یا یک سال و نیم به جای دو سال باشه و ضمنا در رشته من رتبه خیلی پرتی هم نداشته باشه حالا با این مشخصات شما کدوم رشته ها رو در کدوم دانشگاه پیشنهاد می کنین؟ در ضمن دانشگاه هامبورگ شهریه ای ظاهرا حدود 375 یورو میگیره می خواستم ببینم راهی داره که اصلا شهریه رو پرداخت نکنم و بعد از فارغ التحصیلی که سر کار رفتم این شهریه رو پرداخت کنم؟
    ببینید کمک هزینه هایی مثل BAföG غیره وجود داره ولی شامل حال ما نمیشه.متاسفانه فکر نمیکنم که راهی وجود داشته باشه که شهریه رو بعدا بدید.به نظرم هزینه های زندگی خیلی بیشتر از هزینه مثلا 375 یورو در یک ترم برای دانشگاه هست.اگر از پس هزینه دانشگاه بر نیایید هزینه های زندگی رو میخواهید چکار کنید؟البته به قول شما میشه از یه دانشگاه رایگان هم پذیرش گرفت.شهریه هامبورگ رو هم درست گفتید.البته فکر کنم مثلا برای همین هامبورگ باید مدارکتون رو به موسسه uni assist بفرستید و نمیتونید مستقیما با دانشگاه طرف بشید.اگر اطلاعی از نحوه فعالیت این موسسه ندارید بفرمایید تا براتون توضیح بدیم(یعنی برخی دانشگاه ها و مراکز عالی المان برای اپلای زیر نظر این موسسه هستند و شما باید مدارکتون رو برای این موسسه ارسال کنید و این اجباری هست .همه توضیحات و چگونگی این کار هم در سایتhttp://www.uni-assist.de/ امده است) .به همه مطالبی که برای اپلای نیاز هست در قسمت مربوطه در سایت دانشگاه به طور مفصل اشاره شده.
    خب بریم سراغ رشته ها.ببینید شما طیف گسترده ای از رشته هارو مطرح فرمودید،خب من نمیدونم الان با چه موضوعی برای شما سرچ کنم،برای هر کدام از این مواردی که گفتید ممکنه چندین گزینه وجود داشته باشه..ضمن اینکه من نمیدونم مثلا شمایی که مدیریت بازرگانی خوندید اصلا میتونید IT ادامه بدید یا خیر.اگر هم بتوندی با این کار شانس پذیرشتون کم میشه(یعنی یه رشته تقریبا غیر مرتبط با رشته خودتون رو انتخاب کنید،اگر دانشگاه ازادی بودید که اصلا نمیتونستید این کار رو بکنید.).خیلی بهتره که گرایشهای نزدیک به رشته خودتون رو انتخاب کنید مخصوصا اگه میخواهید که تحصیلتون مدت زمان کمی رو ببره.وگرنه ممکنه مجبور شید مثلا برای خوندن فلان رشته از سال سوم لیسانس دوباره شروع کنید.
    با پیغام خصوصی ایمیلتون رو برای من ارسال کنید.بفرمایید چه رشته هایی مورد نظرتون هست(اسم رشته رو به المانی یا انگلیسی بفرمایید).من سعی میکنم نتایجی مختلفی رو ظرف یکی دو روز اگر عمری بود به عنوان نمونه براتون پیدا و تو یه فایل ارسال کنم.ضمن اینکه با دیدن نتایج میتونید ببینید کدام دانشگاه به جایی که میخواهید نزدیک تر هست و احتمالا شهریه هم نداره.حتما در انتخاب دانشگاه به مورد تایید بودن اون توسط وزارت علوم توجه داشته باشید.

میدونم این سوالا احتمالا تکراریه... اما خوب شرایط با هم فرق می کنه. پس منم شرایطم رو می نویسم. ممنون می شم اگه نظر بدین:

معدل کارشناسی ۱۲.۵ از دانشگاه صنعتی سهند تبریز
    رشته مهندسی شیمی- صنایع پتروشیمی
    تافل رو تا خرداد ماه می گیرم. مدارکم تا شهریور آماده میشه.
    اما پروژه رو موضوع خوبی دارم کار می کنم که تقریبا جدیده و ۱۰۰٪ ۱-۲ مقاله ISI ازش در میاد.
    استادی که باهاش کار می کنم تو ایران استاد شناخته شده و معتبری توی رشته ی ماست.
    با استادی هم که توی آلمان می خوام باهاش مکاتبه کنم هم دوسته.
    میخوام برای Bioprocess Engeneering Msc تو دانشگاه دورتموند، کارلسروهه یا آخن اقدام کنم.
    می خوام ترجیحا فاند بگیرم. البته اگه نشد هم می تونم یه جورایی هزینه اش رو جور کنم.

اولا آیا Recommend این استاد تاثیر زیادی داره یا نه؟
    دوما شانسم برای پذیرش چطوره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان

من هم فکر نمیکنم ماگدبورگ جزو بهترین دانشگاه های آلمان باشه. ماشیننباو حق دارند. اما خب اونقدر ها هم بد نیست. دانشگاه بدتر از اون هم تو آلمان خیلی زیاده. بعنوان مثال عرض میکنم، فکر میکنم تنها دانشگاهی که توی آلمان رشته مهندسی نفت ارائه میده، کلاستهال باشه. شهر بسیار درب و داغونیه. واقعاً میگم خیلی درب و داغونه. اما خب دانشگاهش تو این زمینه خیلی اعتبار داره.

رنکینگ وبومتریکس هم جای بحث داره. اما فعلاً به نظر من یکی از بهترین رنکینگهایی هستش که میشه بهش اعتماد کرد. بنده پیشنهاد میکنم به جای رنکینگ دانشگاه، دنبال دستاوردهای علمی اساتید دانشکده مربوطه، و امکانات آزمایشگاهی و آموزشی باشید. رنکینگ کلی بیشتر مواقع اطلاعات غلطی بدست میده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pymebrahimi نمایش پست ها
    میدونم این سوالا احتمالا تکراریه... اما خوب شرایط با هم فرق می کنه. پس منم شرایطم رو می نویسم. ممنون می شم اگه نظر بدین:

معدل کارشناسی ۱۲.۵ از دانشگاه صنعتی سهند تبریز
    رشته مهندسی شیمی- صنایع پتروشیمی
    تافل رو تا خرداد ماه می گیرم. مدارکم تا شهریور آماده میشه.
    اما پروژه رو موضوع خوبی دارم کار می کنم که تقریبا جدیده و ۱۰۰٪ ۱-۲ مقاله ISI ازش در میاد.
    استادی که باهاش کار می کنم تو ایران استاد شناخته شده و معتبری توی رشته ی ماست.
    با استادی هم که توی آلمان می خوام باهاش مکاتبه کنم هم دوسته.
    میخوام برای Bioprocess Engeneering Msc تو دانشگاه دورتموند، کارلسروهه یا آخن اقدام کنم.
    می خوام ترجیحا فاند بگیرم. البته اگه نشد هم می تونم یه جورایی هزینه اش رو جور کنم.

اولا آیا Recommend این استاد تاثیر زیادی داره یا نه؟
    دوما شانسم برای پذیرش چطوره؟
    توصیه استاد بی تأثیر نیست. مقاله هم خب خیلی مؤثره. اما معدلتون کمه. در ضمن تو درتموند بایو پراسس به زبان آلمانی ارائه میشه. واسه مستر هم به نظر من قید فاند رو تو آلمان بزنید. این تجربه من بعد از دو سال اپلای کردنه.

پیش فرض پاسخ : وضعیت پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    در مورد دانشگاه یاکوب درست فرمودید.من تو یکی دیگه از تاپیکها در جواب دوست دیگری گفته بودم مورد تایید نیست و همچنین تو یه تاپیک دیگه درجواب دوستی که در مورد رنکینگ رشته های مرتبط با کامپیوتر سوال کردند باز هم به این نکته اشاره کردم که دانشگاههایی هستند که از نظر اونها رنکینگ بالایی دارند ولی تو لیست مورد تایید وزارت علوم نیستند!به هر حال باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاهیی که انتخاب میشه مورد تایید باشه.در مورد ماگدبورگ هم اطلاع دقیقی ندارم که چه کیفیتی داره ولی به هر حال اینها جزو خوبها در رشته کامپیوتر از نظر سایت DAAD بودند.برای برسی دقیق تر لینک مربوطه رو قرار میدم.باز هم عرض میکنم به نظر من اصل رو رتبه کلی دانشگاه و مورد تایید بودن وزارت علوم قرار بدید.

Ranking Overview: Electrical Engineering and Information Engineering
    for Universities

http://www.daad.de/deutschland/hochs...&esb=9&hstyp=1
    ضمن تشکر از اظهار نظر دوستان
    همونطور که گفتم اصلا منظور من جزو بهترین دانشگاه های المان نبود و فقط گفتم از نظر DAAD جزو دانشگاهای خوب در رشته کامپیوتر هست.خب درست گفتند دوستمون که به هر حال ماگدبورگ تو المان شرقی قدیم هست و حتما مثل خیلی از شهرهای غرب المان نیست.همین که تو لیست وزارت علوم تو دانشگاه های گروه ب اومده نشون میده که اگرچه مورد تایید هست ولی بهتره در صورتی که انتخابهای دیگه ای هم دارید ماگدبورگ رو انتخاب نکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)