صفحه 13 از 265 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 2645

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

سلام
    من لیسانس عمرن دارم از داشگاه گیلان ( هنوز تموم نکردم ، یه واحدم مونده) میخاستم واسه آلمان هم اقدام کنم
    معدلم 13.1 و تافل 90 ای بی تی دارم، یه مقاله داخلی .
    قبلا مدارکم رو واسه اشتوتگارت فرستادم که الان در حال بررسی هم هست، راستش فک نمیکنم بهم پذیرش بدن با این معدل، الانم فقط دانشگاه های صنعتی مونیخ و صنعتی هامبورگ هست که میبینم هنوز ددلاینشون نگذشته،
    من برام فاند مهم نیست و میدونم نمیتونم فاند بگیرم، اما باید حتما تا شهریور از ایران برم...
    میخام ببینم شانسم چقدره واسه این دانشگاه ها ، و آیا دوستان دانشگاه دیگه ای رو میشناسن که به من معرفی کنن که اسون تر پذیرش بده؟؟؟
    مرسی از همه
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

شانستون تقریبا صفر!!! شما معدلتون پایین. کورسهای انگلیسی در آلمان هم پر طرفدار. اشتوتگارت هم رد میشید. مونیخ که دیگه سطحش بالاتر از اشتوتگارت!!! هامبورش هم در سطح همون اشتوتگارت. به نظر من چون زبان آلمانی هم نمیدونید آلمان شانستون فوق العاده کم!!! رو مالزی اقدام کنید میگیرید. مقاله های داخلی رو هم آلمانیا زیاد قبول ندارند.

Junior Member

سلام. معدل کل من 13.20 هست ولی معدل دروس تخصصی و اصلیم 15.5 هست( همه درس های عمومی رو لب مرز پاس کردم) از دانشگاه شیراز-مکانیک.برای مستر انگلیسی واقعا شانسی ندارم ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط kamii نمایش پست ها
    سلام. معدل کل من 13.20 هست ولی معدل دروس تخصصی و اصلیم 15.5 هست( همه درس های عمومی رو لب مرز پاس کردم) از دانشگاه شیراز-مکانیک.برای مستر انگلیسی واقعا شانسی ندارم ؟!
    هم در مورد شما و هم در مورد دوست دیگرمون واقعا نباید با قاطعیت گفته بشه که شانسی ندارید.این کاملا بستگی به دانشگاهی داره که براش اپلای میکنید.شما ممکنه با همین معدل هم بتونید جایی رو پیدا کنید که شانس داشته باشید و نتیجه هم تا اقدام نکنید مشخص نیست.اگر زبانتون المانی بود باز شانس خیلی بیشتری داشتید تا از یک دانشگاه معمولی پذیرش بگیرید چون تعداد دانشگاه ها بیشتر بود.
    یک مقدار هم بستگی به این داره که رشته ای که میخواهید براش اقدام کنید در چه گستردگی ای به زبان انگلیسی ارایه میشه،اگر دانشگاه های بیشتری اون رو ارایه کنند خب شانستون هم بیشتر میشه.خلاصه کلام اینکه تمام دانشگاه هایی که رشته مورد نظر شما رو انتخاب میکنند پیدا کنید و از بین اونها برای متوسط به پایین ها اقدام کنید و منتظر نتیجه باشید.همزمان برای گزینه(کشورها)ی دیگه ای هم که شانس دارید اقدام کنید.خب مشخصه اگر کسی با شرایط شما برای مثلا مونیخ یا فلان دانشگاه خیلی سطح بالا اقدام کنه شانس نداره ولی ممکنه گزینه ای باشه که توی اون موفق باشه.پس فقط تحقیق و بعد اقدام و انتظار شما رو به پاسخ میرسونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط kamii نمایش پست ها
    آقا این پست تکراری! اگر نگاه بندازید می بینید جوابتون رو ولی بازم می گم
    کورس های انگلیسی معمولا توسط دانشگاههای خیلی بالای آلمان ارائه می شه. که متقاضی زیادی از هند و پاکستان و چین و ترکیه داره که ماشالا خیلی معدلاشون بالاا
    من خودم معدلم بالا 15 با رزومه ی عالی ولی دوستم که اشتوتگارت می خونه آمار گرفت برام و گفت پارسال 700 نفر اپلیکنت داشته. پس شانس براتون کم. مگر اینکه برید یک سال فشرده آلمانی بخونید و بعدشم توی آلمان یه 6 ماه آلمانی بخونید تا بتونید پذیرش بگیرید.
    در ضمن. شما سفارت آلمان و گیرهایی که میده رو هم در نظر بگیرید ( الان دوست من بعد از 4 ماه هنوز بهش ویزا برای مستر نجوم ندادند!!!). من اگر آلمانی بلد نبودم هیچ وقت به آلمان فکر نمی کردم. دلیلشم با یه نگاه به سایتاشون می تونید بفهمید. اول سایت انگلیسی بعد از یه جایی به بعد آلمانی می شه. ایمیل که براشون می زنید وسط ایمیل یه جاهایشو براتون آلمانی می نویسند. حتی من مواردی رو شنیدم که سر کلاس انگلیسی استاد اومده آلمانی درس داده و یا رفرنس آلمانی داده. برای کارآموزی باید آلمانی بلد باشید تا بتونید جاهای خوب کارآموزی برید. برای تز بعضی استادا ترجیحا با کسایی کار می کنند که آلمانی بلد باشند. (خودتون رو بزارید جای اونا)
    همه ی اینا رو در نطر بگیرید
    در ضمن. شهرایی مثل اشتوتگارت و مونیخ خیلی گرون هستن ، ترمی هم 700 یورو باید شهریه بدید. ماهانه حدود 600 تا 800 یورو هزینتون (بدون شهریه). پس قابل مقایسه با شهرای کوچیک سوئد با مالزی نیست.
    شاید اگر دانشگاه پایینی برید بتونید کار کنید ( برای کار باید آلمانی بلد باشید) ولی با این دانشگاهها ووقت سر خاروندن ندارید.

خلاصه اینکه زبان آلمانی آش کشک خالس. زبان سختی هم هست. بنده 2 سال و نیم که می خونم و تازه باید 6 ماه تا یک سال دیگه در آلمان بخونم تا بتونم مدرک آلمانی بگیرم و اجازه ی تحصیل پیدا کنم.
    پس اگز بلد نیستید پیشنهاد برادرانه ی من این که از فکرش بیرون بیایید.

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    آقا این پست تکراری! اگر نگاه بندازید می بینید جوابتون رو ولی بازم می گم
    کورس های انگلیسی معمولا توسط دانشگاههای خیلی بالای آلمان ارائه می شه. که متقاضی زیادی از هند و پاکستان و چین و ترکیه ....
    به نظر من اطلاعاتی که دادید واقعا کامل و گویاست.
    ولی هر چیزی به امتحان کردنش میازه به خصوص تو دانشگاههای با رنک پایین.
    و دانشگاه مونیخ شهریش فقط 525 یورو برای هر ترم هست
    موفق باشید
    ویرایش توسط reza.bahmaniar : January 27th, 2010 در ساعت 02:13 AM
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

Senior Member

دوستان عزیز بنده له شدم!!
    راستش من هم کاملا موافقم که شانسم تقریبا صفر، فقط میخاستم ببینم کسی میتونه از همین دانشگاه های رنک بالا و رده پایین و جای پولی و بد آب و هوا با بد ترین شرایط!!! یکیشو که زبان انگلیسی کورس ارائه میده به من معرفی کنه؟؟؟
    مثلا من قبلا (6 ماه پیش) دانشگاه htw berlin رو پیدا کردم که چون تو لیست وزارت علوم نبود و واسه من که خدمت نرفتم فایده نداشت اصلا پیگیرش هم نشدم، با اینکه مجانی بود
    خلاصه من از نظر همه متشکرم حالا اگه دانشگاهی که در حد ما باشه دیدید یه اطلاع به بنده ی حقیر بدید!!! البته با توجه به ددلاین
    متشکرم
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    دوستان عزیز بنده له شدم!!
    راستش من هم کاملا موافقم که شانسم تقریبا صفر، فقط میخاستم ببینم کسی میتونه از همین دانشگاه های رنک بالا و رده پایین و جای پولی و بد آب و هوا با بد ترین شرایط!!! یکیشو که زبان انگلیسی کورس ارائه میده به من معرفی کنه؟؟؟
    مثلا من قبلا (6 ماه پیش) دانشگاه htw berlin رو پیدا کردم که چون تو لیست وزارت علوم نبود و واسه من که خدمت نرفتم فایده نداشت اصلا پیگیرش هم نشدم، با اینکه مجانی بود
    خلاصه من از نظر همه متشکرم حالا اگه دانشگاهی که در حد ما باشه دیدید یه اطلاع به بنده ی حقیر بدید!!! البته با توجه به ددلاین
    متشکرم
    این لینک کل رشته های مرتبط با Civil Engineering هست که به زبان انگلیسی و بعضا به صورت دوزبانه برای دوره مستر ارایه میشه.نتایج در دو صفحه و روی هر کدوم کلیک کنید و در صفحه جدید باز کنید میتونید اطلاعات بسیار کاملی رو مشاهده کنیدوامیدوارم مفید باشه.

http://www.daad.de/deutschland/studi...3&ipenter.y=15

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    به نظر من اطلاعاتی که دادید واقعا کامل و گویاست.
    ولی هر چیزی به امتحان کردنش میازه به خصوص تو دانشگاههای با رنک پایین.
    و دانشگاه مونیخ شهریش فقط 525 یورو برای هر ترم هست
    موفق باشید
    دوست عزیز
    هزینه ی خدمات اجتماعی هم ترمی 200 یورو میشه. پس می شه ترمی 700 یورو.!!!!
    دانشگاههایی که مورد تایید وزارت علوم هستند سطحشون بالا. مگر اینکه قید وزارت علوم رو بزنید برید سراغ فاخهوخشوله که من پیشنهاد نمی کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    این لینک کل رشته های مرتبط با Civil Engineering هست که به زبان انگلیسی و بعضا به صورت دوزبانه برای دوره مستر ارایه میشه.نتایج در دو صفحه و روی هر کدوم کلیک کنید و در صفحه جدید باز کنید میتونید اطلاعات بسیار کاملی رو مشاهده کنیدوامیدوارم مفید باشه.

http://www.daad.de/deutschland/studi...3&ipenter.y=15
    یک مرتبه من برای همین موضوع با وزارت علوم تماس گرفتم و گفتند که اگر مدرک آلمانی نداری و معدلت بالا نیست دور آلمان خط بکش. در ضمن من مستر دو زبانه رو برای کسی که آلمانی اصلا بلد نیست یه جور خودکشی می دونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)