صفحه 14 از 265 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 2645

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    یک مرتبه من برای همین موضوع با وزارت علوم تماس گرفتم و گفتند که اگر مدرک آلمانی نداری و معدلت بالا نیست دور آلمان خط بکش. در ضمن من مستر دو زبانه رو برای کسی که آلمانی اصلا بلد نیست یه جور خودکشی می دونم.
    این لیستی که دوستمون گذاشته همشون انگلیسی تدریس می شن و فقط بعضیاش مشترک آلمانی و انگلیسی هستن و توی لینک هر رشته توضیحات کامل رو در این زمینه داده.
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

درسته. پس شما اپلای کن. امیدوارم موفق باشی. ولی از من میشنوی یه جای بالا مثل مونیخ یا اشتوتگارت رو بزن که سفارتیا فکر نکنن می خای بری به بهانه ی درس خوندن اونجا کار کنی.
    در ضمن: با تمام این تفاسیر، باز هم عقیده ی من اینه که باید آلمانی رو یاد بگیرید وگرنه تو آلمان بدون دونستن آلمانی اونقدری که استحقاق دارید رو بش نمی رسید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    درسته. پس شما اپلای کن. امیدوارم موفق باشی. ولی از من میشنوی یه جای بالا مثل مونیخ یا اشتوتگارت رو بزن که سفارتیا فکر نکنن می خای بری به بهانه ی درس خوندن اونجا کار کنی.
    در ضمن: با تمام این تفاسیر، باز هم عقیده ی من اینه که باید آلمانی رو یاد بگیرید وگرنه تو آلمان بدون دونستن آلمانی اونقدری که استحقاق دارید رو بش نمی رسید
    مرسی دوست من از لطفت. من اتفاقا می خوام برای دانشگاه فنی مونیخ فقط اپلای کنم
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    موفق باشی دوست عزیز. دیشب با دوستم که اشتوتگارت می خونه حرف زدم گفت اگر یه مستر داشته باشی خیلی ساده تر بهت پذیرش می دن و پس خیال شما راحت. در ضمن، مونیخ یه درش به MIT باز میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    خب این کار اشتباهه!از همین الان رد شده هستید.من که عرض کردم شانستون رو برای دانشگاهای متوسطی که مورد تایید وزارت علوم هستند امتحان کنید.اونهم نه یه دونه!
    اینکه شما چه دانشگاهی میرید نشون نمیده که میخواهید برای کار برید یا خیر.این حرفها اصلا درست نیست.مگه همه برلین یا مونیخ یا اشتوتگارت میرن که اگر کسی اینجاها نرفت بش ویزا ندن؟!قضیه خیلی سادست،شما برای یه سری دانشگاه اقدام میکنید و در صورتی که پذیرش گرفتید میرید برای مصاحبه.هیچ کس از قبل نمیتونه بگه که شما ویزا میگیرید یا نمیگیرید.دوستومن هم درست میگند به هر حال المانی دونستن خیلی خوبه و به شما کمک میکنه مخصوصا اگر قصد داشته باشید مدت زیادی بمونید که مجبور هستید بلد باشید.ولی من شاید ده نفر رو میشناسم که برای کورسهای انگلیسی رفتند و اکثرا 4-5 ترم المانی خونده بودن اونهم به خاطر خودشون وگرنه الزامی نیست.حالا هر چقدر بیشتر المانی بلد باشید چه بهتر.
    اینکه تو وزارت علوم چی گفتند و چی میگن خیلی مهم نیست.درسته شما ممکنه شرایط متوسطی داشته باشی ولی اینطور نیست که بشه گفت شما اصلا اقدام نکن چون شانسی نداری.به عنوان مثال من فردی رو دیدم که برای همین رشته عمران با معدل 14-15 از دانشگاه وایمار پذیرش گرفت.چند ترم هم بیشتر المانی نخونده بود.معلومات المانی اصلا در پروسه پذیرش وقتی زبان شما انگلیسی هست نقشی نداره.در نهایت نظر من این هست که به فکر دانشگاه های سطح بالا نباشید و برای چند دانشگاه متوسط اپلای کنید.ضمن اینکه اپلای فقط هزینه مالی داره و کسی رو به خاطرش محاکمه نمیکنند پس میتونید برای دانشگاه های خیلی خوب هم اپلای کنید ولی میشه گفت نتیجه از الان معلومه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    خب این کار اشتباهه!از همین الان رد شده هستید.من که عرض کردم شانستون رو برای دانشگاهای متوسطی که مورد تایید وزارت علوم هستند امتحان کنید.اونهم نه یه دونه!
    اینکه شما چه دانشگاهی میرید ...
    مرسی دوست من. می دونم که شانس کمیه ولی من برای چند تا کشور دیگه هم اقدام کردم و الان پذیرش از delft هلند رو هم گرفتم. ولی برای آلمان راستش فقط اگر از مونیخ بتونم پذیرش بگیرم می رم و گرنه جاهای دیگه رو دارم که برم.
    ویرایش توسط reza.bahmaniar : January 29th, 2010 در ساعت 06:36 PM

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

سلام

من با معدل کاردانی ۱۷،۳۰ و کارشناسی ۱۵،۷۵ کامپیوتر ،تافل ۵۳۰ و بدون سابقه کار،اصلا شانسی برای آلمان دارم؟؟نمره زبانم قابل قبوله برای آلمان؟؟ددلاین‌هاشون معمولاً کی‌ هست؟؟

ممنون
    ویرایش توسط reza.bahmaniar : January 28th, 2010 در ساعت 07:16 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim65 نمایش پست ها
    سلام

من با معدل کاردنی ۱۷،۳۰ و کارشناسی ۱۵،۷۵ کامپیوتر ،تافل ۵۳۰ و بدون سابقه کار،اصلا شانسی برای آلمان دارم؟؟نمره زبانم قابل قبوله برای آلمان؟؟ددلاین‌هاشون معمولاً کی‌ هست؟؟

ممنون
    از کدام دانشگاه لیسانس گرفتید؟
    فکر میکنم حداقل نمره تافل 580 باشه.ضمن اینکه حتما باید نمره لازم رو از سایت خود دانشگاه دید.بعضی ها ممکنه حداقل رو بخواهند و بعضی ها هم ممکنه نمره بیشتری رو درخواست کنند.به هر حال دوستانی که تجربه و اطلاعات کافی در این زمینه دارند باید راهنمایی کنند.
    معمولآ برای ترم تابستانی تا 15 ژانویه و برای ترم زمستانی تا 15 جولای فرصت هست که مدارک به دستشون رسیده باشه.این یه تاریخ کلی برای دانشگاه های المان هست ولی برخی از اونها تاریخهای مشخصی رو خودشون اعلام میکنند که باید با مراجعه به قسمت Application از اونها مطلع باشید.ضمن اینکه سابقه کار نقش چندانی برای اخذ پذیرش در مقطع فوق نداره و بیشتر از هر چیز سابقه تحصیلی (از دبیرستان به بعد) مهم هست.
    اگر دانشگاه سراسری باشید میشه گفت شانس دارید به شرطی که با دقت و برای چند دانشگاه نه خیلی سطح بالا اپلای کنید.اگر هم دانشگاه ازاد هستید چون زبانتون انگلیسی هست خب شانس کمتری دارید و در صورت اخذ پذیرش هم حتما اطلاع دارید که به احتمال زیاد باید لیسانس رو از ابتدا بخونید(اگر زبانتون المانی بود چون گزینه های بیشتر و متنوع تری وجود داره شانس بیشتری هم داشتید،ضمن اینکه رقابت برای رشته هایی که به زبان انگلیسی ارایه میشوند خیلی بیشتر هست) ولی برای اینکه بتونید ویزا بگیرید باید برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنید(اونجا خودشون میدونن و به شما پذیرش فوق میدن که ویزا بگیری و بعد میگن احتمالا از ابتدا باید بخونید).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- علم و فرهنگ

سلام دوستان
    شرایط من به شرح زیر هستش؛
    رشته : مهندسی صنایع - تجزیه و تحلیل سیستم ها
    معدل: 15.92
    دانشگاه: علم و فرهنگ (تهران )- غیرانتفاعی
    مقاله: 1 کنفرانس بین المللی داخلی (معتبر)
    تالیفات: 1 کتاب
    پژوهش: به وفور در زمینه های مختلف
    سابقه: 3 ترم دستیار استاد در درس طرح ریزی واحدهای صنعتی - 2 تا 3 سال کار در زمینه های مختلف تخصصی
    مدارک و رزومه: 3 مدرک بین المللی تخصصی معتبر
    زبان: 600 ساعت زبان آلمانی، اردیبهشت هم امتحان آیتس دارم
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم از دوستان که با اطلاعاتشون راهنماییم کنن
    قصد ادامه تحصیل در مستر تو رشته اتوماسیون رو دارم،
    به نظرتون اولا شرایطم رو چطور ارزیابی می کنن؟ و بعدشم چقد شانس دارم که بتونم این تغییر رشته رو تو آلمان و مستر بدم؟
    و به نظرتون میتونم به فاند هم امیدوار باشم؟

Unhappy پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط vnokhbeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شرایط من به شرح زیر هستش؛
    رشته : مهندسی صنایع - تجزیه و تحلیل سیستم ها
    معدل: 15.92
    دانشگاه: علم و فرهنگ (تهران )- غیرانتفاعی
    مقاله: 1 کنفرانس بین المللی داخلی (معتبر)
    تالیفات: 1 کتاب
    پژوهش: به وفور در زمینه های مختلف
    سابقه: 3 ترم دستیار استاد در درس طرح ریزی واحدهای صنعتی - 2 تا 3 سال کار در زمینه های مختلف تخصصی
    مدارک و رزومه: 3 مدرک بین المللی تخصصی معتبر
    زبان: 600 ساعت زبان آلمانی، اردیبهشت هم امتحان آیتس دارم
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم از دوستان که با اطلاعاتشون راهنماییم کنن
    قصد ادامه تحصیل در مستر تو رشته اتوماسیون رو دارم،
    به نظرتون اولا شرایطم رو چطور ارزیابی می کنن؟ و بعدشم چقد شانس دارم که بتونم این تغییر رشته رو تو آلمان و مستر بدم؟
    و به نظرتون میتونم به فاند هم امیدوار باشم؟
    شانست برای کورس آلمانی 100 درصد. نگران نباش. فقط اول باید تو آلمان مدرک بگیری که چون 600 ساعت خوندی فکر کنم 6 ماهه بتونی بگیری. فاند هم آلمان به کسی نمی دن !!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)