صفحه 16 از 265 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 2645

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

اصلا به شما اونجا پذیرش ارشد نمیدن احتمالا!!! برای خروج از کشور هم صد در صد مشکل داری! چون تا اون موقع نمی تونی Testdaf بگیری و میشه پذیرش مشروط!!! پس به نظر من وقتت رو روی جاهای دیگه بزار
    Ich drucke dir die Daumen

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    اصلا به شما اونجا پذیرش ارشد نمیدن احتمالا!!! برای خروج از کشور هم صد در صد مشکل داری! چون تا اون موقع نمی تونی Testdaf بگیری و میشه پذیرش مشروط!!! پس به نظر من وقتت رو روی جاهای دیگه بزار
    اخ اخ. بدبخت شدم که.يکی اميد ميده يکی تو دل آدمو خالی می کنه.
    (شوخی بود)
    پس بايد حتما مشکل سربازيمو حل کنم.البته بگم استعداد زبانم خوبه ها.
    با استعداد خوب نميشه بعد 2 سال تو امتحان زبان آلمانی موفق بود؟

اگر تهران باشی چرا!! اگر شهرای دیگه باشی همین که یه کلاس آلمانی گیرت بیاد خدا رو باید شکر کنی!! ولی کلا آلمان با دانشگاه آزاد میونه ی خوبی نداره!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali87 نمایش پست ها

آقا ممنون از راهنماييتون.
    خودم ميدونم که برای ارشد شانسم صفر هستش امّا
    من تا زمان خروج به احتمال زياد مشکل سربازيم حل ميشه ولی اگه نشد،ميتونم پذيرشی که از اونور مياد به اسم ارشد بگيرم ولی اونور برم از ليسانس بخونم که برای خروج مشکلی پيش نياد؟
    نميدونم ميتونم منظورمو برسونم يا نه؟يعنی پذيرش برای مستر بگيرم بعد برم اونور مع آدل سازی کنم و از اول ليسانس بشينم
    تمام کسانی که مدرک testdaf یا DSH رو ندارند پذیرششون مشروط هست.یعنی اونجا باید دوره های زبان رو بگذرونند و امتحان مربوطه رو بدن.قرار نیست هر کس با کورس المانی میره اونجا این مدارک رو داشته باشه.شخصا از بین تمام کسانی که با کورسهای المانی رفتن هیچ کس رو نمیشناسم که اینجا تست داف داده باشه(ممکنه بعضی ها هم داده باشن).DSH هم که اینجا برگزار نمیشه.البته معلومه که مدرک زبانتون حتی اگر همون 700 ساعت هم هست باید معتبر باشه تا بتونید پذیرش بگیرید.میتونید با شرکت در امتحانهای سطوح مختلف گوته در هر مرحله به اعتبار مدرکتون اضافه کنید(یعنی اگر امکان شرکت در موسسه معتبری رو ندارید برید گوته و بعد از تعیین سطح امتحانهای به درد بخور شما رو بدید،البته این کار و یادگیری زبان المانی در حد حتی متوسط به زمان زیادی نیاز داره.)
    در مورد مدرک شما که ازاد هست عرض کردم اگر در اپلای دقت کنید و از همه گزینه ها استفاده کنید شانس دارید.حتما باید برای دوره مستر پذیرش بگیرید.همین جا هم خیلی از دوستان دانشگاه ازادی هستند که پذیرش مستر از المان گرفتند و رفتند،خود من هم دوستانی از این نوع دارم.در صورتی که بتونید پذیرش مستر بگیرید اونجا تصمیم گرفته میشه که چقدر از لیسانس شما رو قبول میکنند که با معدل احتمالی شما این مقدار ممکنه صفر باشه.مهم برای اونها(سفارت) پذیرش مستر هست که باید گرفته باشید و در دست داشتن پاسپورت(حالا با حل شدن مشکل سربازی از طریق معافیت یا اتمام خدمت یا وثیقه یا هر راه دیگه)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    تمام کسانی که مدرک testdaf یا DSH رو ندارند پذیرششون مشروط هست.یعنی اونجا باید دوره های زبان رو بگذرونند و امتحان مربوطه رو بدن.قرار نیست هر کس با کورس المانی میره اونجا این مدارک رو داشته باشه.شخصا از بین تمام کسانی که با کورسهای المانی رفتن هیچ کس رو نمیشناسم که اینجا تست داف داده باشه(ممکنه بعضی ها هم داده باشن)....
    واقعا از راهنمايیiceberg
    و
    maschinbau ممنونم.
    من سؤالهام زياد شد.
    فقط يه سؤال ديگه:
    دانشگاه دورتموند و بوخوم جزو دانشگاههای متوسط محسوب ميشن؟
    کلا از چه راهی بفهمم که رنکينگ دانشگاههای آلمانی در چه سطحی هست تا بتونم برای گرفتن پذيرش بهتر اقدام کنم؟
    شرمنده که 2 تا سؤال شد.

دانشگاه های آلمان معمولا در یک سطح هستند. ولی این دوتا جزو دانشگاه های بالا هستند!!!! من اگر الان دوباره می خواستم انتخاب کنم دیگه آلمانی نمی خوندم. شما می تونید خیلی راحت تر با خوندن مثلا روسی برید اکراین یا روسیه که دیگه گیر ویزا و این قر و فر ها رو هم ندارند.
    درضمن: یه راهنمایی برای تمام دوستان: به من پی ام داده بودند که اینجا توضیح می دم: اگر تا حالا حداقل 500 ساعت آلمانی نخوندید کورس دو زبانه و یا آلمانی انتخاب نکنید!!! چون نه تنها سفارت گیر میده بلکه تازه 2 سال مشکل دارید تا اونجا تا آلمانی یاد بگیرید!!! یعنی میشه یه فوق لیسانس 4 ، 5 ساله!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali87 نمایش پست ها
    واقعا از راهنمايیiceberg
    و
    maschinbau ممنونم.
    من سؤالهام زياد شد.
    فقط يه سؤال ديگه:
    دانشگاه دورتموند و بوخوم جزو دانشگاههای متوسط محسوب ميشن؟
    کلا از چه راهی بفهمم که رنکينگ دانشگاههای آلمانی در چه سطحی هست تا بتونم برای گرفتن پذيرش بهتر اقدام کنم؟
    شرمنده که 2 تا سؤال شد.
    ببینید در مورد رنکینگ مثلا برای رشته عمران این لینک رو ببینید:

http://www.daad.de/deutschland/hochs...=&order_left=1

این لینک اولا رنکینگ دانشگاهایی رو نشون میده که رشته عمران رو ارایه میکنند.دوما با کلیک بر روی هر کدوم از دانشگاها میتونید اطلاعت مفیدی در مورد ارایه این رشته و یه سری اطلاعت کلی پیدا کنید.اینکه مثلا اینجاTU München رنکینگ خوبی نداره معنیش این نیست که دانشگاه خوبی نیست بلکه از بهترین دانشگاهای دنیا هست ولی با توجه به موارد و ایتم های مختلفی اینجا واسه عمران رنک متوسطی داره.

موضوع دیگه ای که باید بش توجه کنید انتخاب ایالت و شهر هست.به هر حال مثلا برلین،مونیخ،اشتوتگارت،اکث ر شهرهای ایالت وست فالن(که در غرب المان و منطقه خوش اب وهوایی هستند) و برخی جاهای دیگه همیشه مورد استقبال شدید هستند و میشه گفت اینجاها اصلا شانسی ندارید(با توجه به شرایط شما).اینگونه دانشگاها چه شهریه داشته باشند یا نداشته باشند بسیار مورد توجه مخصوصا دانشجویان خارجی هستند و رقابت با اونها کار ساده ای نیست.در مرحله بعد انتخاب دانشگاهایی که شهریه ندارند و رایگان هستند هم ممکنه باعث بشه تو صف انبوه متقاضیان بمونید.(در مورد ایالت هایی که شهریه دارند یا رایگان هستند تو تاپیک زندگی در المان فکر میکنم توضیحاتی دادم).خب پس بهترین گزینه برای شما انتخاب دانشگاهایی هست که شهریه دریافت میکنند و از طرفی در شهرهای پرطرفدار نیستند.مثلا اگه برای ده تا گزینه میخواهید اپلای کنید فقط دو یا سه تای اون رو به دانشگاهای رایگان اختصاص بدید و اگه برای 5 تا میخواهید اقدام کنید فقط یکی رو به رایگان اختصاص بدید.جاهایی که من توصیه میکنم حتما براشون اقدام کنید اینها هستند:Uni Wuppertal (اگرچه تو لیست وزارت علوم اشاره شده که برای رشته های فنی توصیه نمیشه ولی دارن پیگیری میکنن که مشکل رو حل کنن،مشکل هم مثل ایمکه فقط یه لج و لج بازی هست که فکر نمیکنم جنبه فنی داشه باشه)،TU Dresden ،Uni Siegen ،Uni Weimar ،Uni Kassel ،TU Braunschweig .از بین اینها هم میتونید برای همه یا برخی شون اقدام کنید که البته شانس کمتری دارید:Uni Karlsruhe ،Uni Bochum ،TU Darmstadt ،Uni Hannover ،TU Kaiserslautern ،TU Dortmund . به هر حال اپلای درسته هزینه بر هست ولی سعی کنید از همه شانسی که دارید استفاده کنید.همه اینهایی که عرض کردم مورد تایید وزارت علوم هستند و دانشگاه بد در بینشون نیست(حالا ممکنه یکی تو یه جای بد اب و هوا یا تو المان شرقی قدیم باشه که اتفاقا همین باعث میشه شانس شما بیشتر بشه). و امیدوارم از بین این همه لااقل برای یکیشون شانسی برای شما وجود داشته باشه.اینها دانشگاهایی بودن که مستقیما رشته عمران رو ارایه میدهند.ممکنه شما بتونید گرایشهای دیگه ای هم رو مثل رشته هایی که در مورد مواد اولیه و انرژی هستند انتخاب کنید که بنده اطلاع دقیقی در این زمینه ندارم.منظور اینکه شما محدود به فقط همین دانشگاها یا رشته عمران صرف نیستید اگرچه چون دانشگاه ازادی هستید حق ندارید به کلی تغییر رشته بدید.
    برخی از دانشگاه ها هم ممکنه زیر نظر موسسه uni asisst باشن که شما باید مدارکتون رو برای این موسسه ارسال کنید.(در این مورد تو تاپیکهای دیگه توضیح داده شده).
    دقت در مواردی مثل کامل بودن همه مدارک لازم(مثل فرمهایی که باید تکمیل بشه،مدرک مورد نظر زبان،ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز با مهر های دادگستری،وزارت خارجه و سفارت و...)،زمان اپلای و ارسال به موقع مدارک،اینکه مدارک دقیقا باید به کجا ارسال بشه،سابقه تحصیلی مناسب و خیلی از ریزه کاریهای دیگه باعث میشه که روند درخواست پذیرش شما به درستی انجام بشه و شانس بیشتری رو برای شما به همراه بیاره.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

سلام

با توجه به اینکه این بحث در حال خروج از چارچوب این موضوعه، لطفا در موضوع مربوطه بحث رو پیگیری کنید.

موفق باشید.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

Thumbs up پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

سلام
    طی مکاتبه ای که با دانشگاه : Clausthal University of Technology داشتم ( رزومه + نمره تافل+ نمراتمو با ایمیل فرستاده بودم و خواسته بودم یه نگاهی بندازند و شانس قبولیم رو بگن) که اینو امروز جوابیه زده:

Dear ,

You have all requirements, but your grades are not so good. That’s why your chances will be not so good.

But here all information:
    ...
    There you can find an information about our minimum requirements with examples for minimum grades for some grading systems to give you an idea if there is a chance to get admission.
    (www.ite.tu-clausthal.de/fileadmin/user_upload/Dateien_ITE/Studenten_Downloads/minimum_requirements.pdf)

و دانشگاه TU Bergakademie Freiberg برای استادی که سال پیش اومده دانشگاهمون و با هم یه صحبتی داشتیم که کارتشم داد ه بود بهم ایمیل زدم البته رو این حساب که توی یه انجمن تحقیقاتی عضوه و کارش هم نزدیک به کار من بوده و اینم جوابش:
    Dear ,

Good to hear from you and thanks for your cv. If you want to receive your M.Sc. in Freiberg, you have to proof knowledge of the German Language. TU Freiberg offers 1-year intensive courses of German. If you pass successfully you can study in master programs.

The only two courses taught completely in English are in the field of business administration.

You should contact Mrs. Manuela Junghans (Manuela.Junghans@iuz.tu-freiberg.de) who is managing our foreign student affairs.

Best regards

حالا بچه ها اولیه میگه نمراتت رو مرزه و واسه همین شانست کمه با این وجود میتونی اپلای کنی و یه 40 Euro هم هزینه اپلایت میشه ، البته هیچ بورسی هم نداره(تاکیدا گفته). با اینکه اکثر دانشگاه ها تا سال اول برای ارشد کمک هزینه ندارن ولی گاها یه بورسی برای نجبه ها که ما باشیم میدن
    برای دومی هم باید زبان بلد باشیم

من میخواستم بدونم این جریانه نمره چقدر جدیه؟؟؟
    راستی امروز یه letter of offer از استرالیا برام اومده، ولی هزینه هاش سر به آسمون میذاره
    ارشد یک و نیم ساله میشه به پوله ما نزدیک: 36 میلیون تومن که بدون بورس پنچره (تازه گرفتن PVA و غیره پیشکش ...)

اینم کلیات شرح حال منه :
    رشته تحصیلی: مهندسی شیمی
    معدل: 15.41
    دانشگاه: Sahand Universiity of Technology همون دانشگاه صنعتی سهند خودمون که تو تبریزه
    مقاله: یه دونه توی کنفرانس بین المملی کیش امسال داریم ( که اسم من نفر آخره)
    یه ثبت اختراع و مقاله که در حال submitting هست نوشتم تو رزومه

recommendations: از سه جا که بودم نامه گرفتم: یک مرکز تحقیقات کاتالیست دانشگامون که رییس دانشکدمون مدیرش بود
    از یک پروفسور ایرانی که باهاشون یه 4 ماهی مشغول بودیم
    و یکی هم از پژوهشگاه صنعت نفت ( واحد نانوتکنولوژی)

نمره زبان: IBT Overal 81, reading: 18, Listening: 23, Speaking: 20 , Writing : 20

من تو رزومه نرم افزارهایی که دورشون رو گذرونده بودم نوشتم هرچند تو بعضیا خیلی ماهر نیستم ولی تا رفتن در صورت پذیرش میشه حلش کرد

13 تا مدرک کارگاه آموزشی و 2 تا هم گواهی عضویت در انجمن مهندسی شیمی و انجمن کوهنوردی دانشگاه

من زمینه کاریم بیشتر در خصوص نانو مواد- کاتالیستها هستش

سپاس

من فکر می کنم آلمان هم حدود 25 ملیون پات در بیاد.!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)