صفحه 2 از 265 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2645

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

Senior Member naeemtop آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وضعیت پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان

سلام
    تعریف دانشگاه دارماشتات darmstatdt رو خودم هم شنیدم ولی گویا سایت دانشگاه فقط به زبان آلمانی هست؟
    برای شما انگلیسی بود؟
    میشه لینک صفحه برنامه های master این دانشگاه رو بزارید؟

اینکه میگید آلمانی ها غریبه ها رو اذیت میکنن در چه سطحه؟
    کتک که نمیزنن! 8)
    آخه من میخوام 2 سال برم درس بخونم اگه مشکل خاصی نباشه عیبی نداره
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop
    سلام
    تعریف دانشگاه دارماشتات darmstatdt رو خودم هم شنیدم ولی گویا سایت دانشگاه فقط به زبان آلمانی هست؟
    برای شما انگلیسی بود؟
    میشه لینک صفحه برنامه های master این دانشگاه رو بزارید؟

اینکه میگید آلمانی ها غریبه ها رو اذیت میکنن در چه سطحه؟
    کتک که نمیزنن! 8)
    آخه من میخوام 2 سال برم درس بخونم اگه مشکل خاصی نباشه عیبی نداره
    به نکته بسیار خوبی اشاره کردی ، مساله اینه که چند ماه پیش صفحه انگلیسی ورودی سایت اینا که بقیه صفحه انگلیسی ها بش لینک شده بود مشکل پیدا کرد ولی الان درست شده دیگه ،برای دریافت بقیه لینک انگلیسی ها من بشون ایمیل زدم که این صفحه ورودی که این هست http://www.ice.tu-darmstadt.de/about/index.en.jsp مشکل داره و اونا برام با میل فرستادن که آدرس صفحه های لینک شده این هست که در اینجا در اختیارتون قرار می دم اینا هم کارای عجیب غریبی می کنندا مثل کارای اپلایشونه

http://www1.tu-darmstadt.de/aaa/bewe...organg.en.tud# صفحه انگلیسی ورودی برای اپلای

http://www.ice.tu-darmstadt.de/about/index.en.jsp صفحه ورودی گروه برق و انفورماتیک

اینم لیست دانشگاه های همکار این گروه http://www.ice.tu-darmstadt.de/about...s/index.en.jsp

Partner Institutions
    Royal Institute of Technology, School of Information Technology (KTH), Stockholm/Kista, Sweden
    Externer VerweisTallinn Technical University, Tallinn, Estonia
    Faculty of Telecommunications and Electronics, Kaunas University of Technology, Kaunas, Lithuania
    nformatics Institute, UFRGS University, Porto Alegre, Brazil
    Department of Computer Science & Engineering, The Chinese University of Hong Kong
    University of Central Florida, Orlando, USA
    Department of Microelectronics and Computer Science, Technical University of Lodz, Poland
    Technical University of Gdansk, Poland
    Faculty of Electrical Engineering, University of Ljubljana, Slovenia
    Department of Electronics and Telecommunications, Politehnica University, Bucarest, Romania
    University of Ottawa, Canada
    University of Oslo,

http://iss3.vlsi.informatik.tu-darms...d=11&lang_id=2 صفحه ورودی برای رجیستر کردن رشته مخابرات

ولی انصافا آدم میره تو سایت دانشگاه اینا کیف می کنه خیلی قشنگ دیپارتمان ها تخصصی تفکیک کردن من که دلم براش تنگ می شه ، چند تا رشته دیگه هم به انگلیسی ارائه میشد تو این دانشگاه که یادم نیست چیا بود از تو DAAD یا خود وب دانشگاه بگردید پیدا کنید.

منظور هم از اذیت کردن یکی تو ویزا دادن هست و یکی هم در مورد زبان که می گن اگه باشون انگلیسی حرف بزنی جوابتو نمی دن ، ازت انتظار دارن زبونشونو یاد بگیری ، ،از یه کسی که اونجا هست بپرسی بهتر راهنمایی می کنه ، این حرفای من هم در حد چیزایی هست که شنیدم ، شنیدن کی بود مانند دیدن

اینم جدیدا دیدم در مورد رنکینگ چون من خودم زیاد تو باغ رنکینگ بزای نبودم
    http://www.ice.tu-darmstadt.de/about...toapply.en.jsp

If you are not sure whether to apply or not
    Why iCE Master? Why TU Darmstad

A: The iCE Master program is a program of excelence founded in 2001, supported and endorsed by the DAAD. It graduated dozens of engineers who followed international careers in companies, universities and research centers all over the world. The program is offered by the Department of Electrical Engineering and Information Technology of TU Darmstadt, which is ranked among the top 3 in Germany by many publications such as Stern and WirtschaftsWoche.

هر سوالی درباره تحصیل، کار وغیره تو سوئد دارید از من بپرسید / امضا مهاجر تحصیلی قدیم

سلام
    بایت اطلاعات کاملتون ممنون
    میشه لینک صفحه مستر برای مکانیک رو هم بزارید
    راستی این دانشگاه مستر به زیان انگلیسی برای مکانیک داره؟
    شرایط من واسه این دانشگاه مساعد هست؟
    دانشگاههای زیر چطورن؟ (در مورد هر کدوم اطلاعات دارید بزارید)

Stuttgart U
    Hamburg-Harburg TU
    Ravensburg-Weingarten H
    Siegen U
    Berlin TU
    Landshut H
    Ingolstadt H
    Wildau TFH
    Esslingen H
    Wuppertal U

ممنون
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

Junior Member

قابل توجه دوستان، چند روز پیش یکی از دوستان من از با معدل 16.7-8 برق مونیخ رو ریجکت شد. تافلش 95 بود و مقاله هم نداشت. اما دانشگاه سراسری ممتاز درس میخوند. به نظرم امید برای شما زیاد نیست. اما همونطور که گفتم به امتحانش می ارزه. سنگ مفت گنجشک مفت

Junior Member

راستی. در جواب سؤال آخرتون:

من مهندس برق نیستم. اما از اعتبار دانشگاه های فنی در خود آلمان و اروپا تا حدودی خبر دارم.
    اول از همه این لینک فکر میکنم به درد هر کسی که میخواد آلمان اپلای کنه بخوره. میتونین ببینید که هردانشگاه توی کدوم تخصص خیلی خوبه:
    http://en.wikipedia.org/wiki/German_...nce_Initiative

دوماً با توجه به تجربه این دانشگاه در زمینه علوم مهندسی در آلمان اعتبار خوبی دارند: (سعی کردم به ترتیب بنویسم)

TU Muenchen
    RWTH Achen
    TU Darmstadt
    Uni Karlsruhe
    Uni Stuttgart
    TU Hamburg-Harburg
    Uni Erlangen-Nurnberg
    TU Dresden

توجه کنید که نظرها و تجربه ها متفاوته. منابع من سایتهای رنکینگ مثل webometrics، QS، ISI و رنکینگ دانشگاه شانگهای و همچنین نظر دوستان و آشنایان مقیم آلمان و مهندسان آلمانی بوده.

همونطور که گفتم نمیدونم کدومشون دوره بین المللی دارن. خودتون زحمت جستجو رو بکشید و لطف کنید نتایج جستجو تون رو یه جایی توی سایت قرار بدید تا بقیه بچه های برق هم مطلع بشن.

سلام
    اینا بعضیهاشون course های بین المللی دارن مثلا stutgard
    ولی یه چیزی هست من تو بخش رشته خودم دیدم نوشته بود باید یه سری درسایی رو بلد باشین که بیاین فلان رشته بعد درسا رو دیدم 70 درصدشو ما نخوندیم
    یعنی نظام آموزشی اونجا با اینجا فرق داره؟امکان داره بریم تو درس خوندن به مشکل بربخوریم؟

بعدش یکی از دوستان من که تو آلمان درس میخونه میگفت دانشگاه مونیخ به راحتی به کسی مدرک نمیده و پوست آدمو میکنه واسه همین خیلی از ایرانیا اونجا نصفه کاره میان بیرون کسی خبر داره که شرایط چطوری هست و آیا به این سختی که تعریف میکننه؟

دیگه اینکه آیا پذیرش گرفتن از دانشگاهی مثل مونیخ با شرایط من از پذیرش گرفتن از دانشگاههای آمریک با فاندا (رنک 100 تا 150) سختتره؟

دیگه اینکه به نظرتون میارزه آدم وقت بزاره زبان آلمانی یاد بگیره بره مثلا دارمشتات؟

و سوال اصلی
    آیا فارغ التحصیل بودن از یه دانشگاه معمولی آلمان شانس آدرم رو برای phd آمریکا خیلی زیاد تر نمیکنه نسبت به اینکه مستر رو از دانشگاهی مثل خواجه نصیر یا هر دانشگاه ایرنی فارغ التحصیل بشیم؟

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop

و سوال اصلی
    آیا فارغ التحصیل بودن از یه دانشگاه معمولی آلمان شانس آدرم رو برای phd آمریکا خیلی زیاد تر نمیکنه نسبت به اینکه مستر رو از دانشگاهی مثل خواجه نصیر یا هر دانشگاه ایرنی فارغ التحصیل بشیم؟

موفق باشید
    من روی این مسئله خیلی پرس و جو کردم و از آدمای مختلف از استاد آمریکایی گرفته تا دانشجو صحبت کردم. شما اگه از دانشگاه های خوب و نسبتا خوب اروپا مستر بگیری به مراتب شانست برای PHD آمریکا بیشتره و مهم ترین دلیلش اینه که دانشگاه های ایران شناخته شده نیستند.

Junior Member

و سوال اصلی
    آیا فارغ التحصیل بودن از یه دانشگاه معمولی آلمان شانس آدرم رو برای phd آمریکا خیلی زیاد تر نمیکنه نسبت به اینکه مستر رو از دانشگاهی مثل خواجه نصیر یا هر دانشگاه ایرنی فارغ التحصیل بشیم
    ؟
    متأسفانه امسال به خاطر بحران اقتصادی موجود کسی رو ندیدم که تجربه بورس گرفتن رضایت بخشی داشته باشه. به خاطر پولی شدن دانشگاه های سوئد و ادامه بحران اقتصادی تا دو سه سال آینده احتمالا آلمان به مناسبترین گزینه برای اشخاصی با رزومه متوسط به پایین تبدیل بشه. دانشگاه معمولی آلمان رنکش 200 تا 500 هست. راستش رو بخواین توی دانشگاه های آلمان مونیخ خیلی سخت پذیرش میده. اما واسه بقیه دانشگاه هایی که گفتم نه، از آمریکا آسونتره. لابد خودتون میدونید که برق دانشگاه صنعتی شریف جقدر توی دنیا معروفه. به نظر من اگه فوق شریف قبول شدید حتماً برید شریف (با توجه به اینکه به خاطر بحران اقتصادی شانس بورس گرفتن زیاد نیست و معمولا بورسها رو به GPAهای بالای 3 یعنی همون 15 خودمون میدند.) بعدش واسه یه دانشگاه ممتاز آمریکایی واسه دکترا اپلای کنید.
    اگر قصدتون واقعاً رفتن به آمریکاست و قطعی هست، ارزش نداره آلمانی رو به خاطرش یاد بگیرید. بهتره وقتتون رو واسه بهبود معدلتون بذارید. چون حداقل دوسال باید سه روز در هفته کلاس برید. اما اگه میخواهید توی یکی از کشورهای آلمانی زبان کار کنید و زندگی کنید، این کار رو حتماً انجام بدید. (خودم هم همین کار رو کردم و از یه دانشگاه آلمانی زبان پذیرش گرفتم.)

سلام
    ممنون
    در مورد گرايش ها اطلاعي نداريد؟
    چرا گرايش هاي ارشد براي مكانيك تو آلمان با ايران فرق داره؟
    مثلا ما اينجا گرايشي به اسم computational mechanics نداريم

موفق باشيد

Junior Member

اتفاقاً اين مورد خاص رو خودم اطلاع دارم فكر كنم منظورتون دانشگاه شتوتگارت باشه، اسم كامل رشته مكانيك محاسباتی مواد هستش. اتفاقاً از بچه های دانشگاه ما (اميركبير) چند نفر همين الان توی همون رشته دارن درس ميخونن. درسته كه توی ايران گرايشی به اون اسم نداريم، اما اين رشته، پيشرفته يكی از كارهاييه كه مهندسان مكانيك جامدات همشون بلد هستند. آناليز تنش و ديناميك سيالات و ... كه اكثراً با رياضيات عددی پيشرفته انجام ميشه. هدف اون رشته هم اينكه اينجور تواناييها رو در مهندس مكانيك پرورش بده.

اكثر مغايرتهايی كه شما در اسم گرايشهای مختلف در دانشگاههای خارجی با ايرانی ميبينيد، به خاطر اينكه اونها يكی از درسها رو بر ميدارن، مباحث مربوط به همون رو تا حد پيشرفته تدريس ميكنن و سيلابسشون رو بر مبنای اون درس خاص بنا ميكنند.
    بعنوان مثال حتماً اين رشته ها رو واسه فوق ليسانس زياد ديديد:

مثلاً كنترل پروژه يا كنترل كيفيت برای مهندسی صنايع
    مثلاً اتوماسيون و كنترل برای مهندسی برق
    مثلاً طراحی رآكتور برای مهندسی شيمی

زياد روی اسم رشته ها حساسيت نداشته باشيد. فقط دقت كنيد ببينيد از چه رشته هايی دانشجو ميگيرند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)