صفحه 3 از 265 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2645

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

Senior Member naeemtop آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وضعیت پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان

سلام
    ممنون از جوابت
    اینطوری که خیلی بده آخه 70 درصد course های مستر تو آلمان computational mechanics هست
    اینی که دانشگاه اشتوتگارد میده نوشته computational mechanics of materials یعنی مکانیک محاسباتی مواد ( که بحث های آنالیز تنش و مواد بیشتر توش هست) که من از این رشته خیلی بدم میاد منظورم آنالیز تنش هست ولی دانشگاه مونیخ فقط نوشته computational mechanics و حرفی از material نزده آیا این 2 تا با هم فرق دارن؟
    یعنی اونایی که توش material ننوشته با اونایی که نوشته فرق داره؟

میشه یخورده توضیح بدید؟

بعد اینکه من تو ایران گرایش طراحی کاربردی رو دوست دارم کدوم گرایش رو باید تو آلمان برم؟

و سوال بعدی در مورد مکاترونیک آیا برای اینکه ارشد بریم مکارترونیک لازم نیست پیش زمینه های قوی از برق داشته باشیم؟آخه تو سایت نوشته بود
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

Junior Member

خب برو سيلابس هاشون رو نگاه كن ببين درسهای كدومش رو بيشتر دوست داری. همون رو انتخاب كن و اپلای كن. به همين سادگی.
    مسلماً واسه مكاترونيك بايد يه مقداری از رشته برق هم اطلاعات داشته باشی ديگه. حالا يا خودت بايد بری بخونی، يا بری كلاسی چيزی

سیلابس ها رو دیدم
    ولی سوالم اینجاس که کسی که تو ایران مکانیک خونده آیا نباید حداقل 70 درصد مطالب مربوط به مستر تو آلمان رو بدونه؟
    اینطوری که بریم مکاترونیک هیچی خبر نداشته باشیم خیلی بد میشه اونوقت نمیتونیم دانشجوی خوبی باشیم
    آیا مباحثی که نوشته رو از صفر تدریس میکنن؟

خود آلمانی ها تو لیسانس مکانیکشون مباحث برق دارن؟

بعد اینکه آیا آمریکا هم همینطوره؟ یا اینکه نظام آموزشی اونجا بیشتر به ایران شبیه هست؟میشه همینجا تفاوت آلمان و آمریکا رو بگید؟

ممنون از جوابهاتون
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

Junior Member

من در مورد سيستم آموزش عالی آمريكا اطلاعات چندانی ندارم فقط به نظر من سيلابسهای رشته های مهندسيشون (حداقل توی رشته خودم) خيلی معقولتر و فكرشده تر از اروپاست. به نظر من بهتره بری توی ليست دانشجوهای فوق ليسانس و دكترا اون دانشگاه هايی كه ميخوای اپلای كنی بگردی و يك نفر رو پيدا كنی و تمام اين سؤالاتت رو با ايميل از همون بپرسی. من اين كار رو كردم و توی انتخابهام خيلی كمكم كرد.

اميدوارم رشته و دانشگاهی رو كه دوست داری پيدا كنی

شما خودت چه رشته و کدوم دانشگاه هستی؟
    شرایط اولیتون چطوری بود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop
    شما خودت چه رشته و کدوم دانشگاه هستی؟
    شرایط اولیتون چطوری بود؟
    من اميركبير خوندم. واسه فوق به احتمال خيلي زياد ميرم بايرويت. به جز يه مقاله كنفرانس و يه ثبت اختراع چيز در خور توجهي نداشتم. تافل 104 شدم. 1000 ساعت هم آلمانی كلاس رفتم و مدارك مربوطه رو هم اخذ كردم. اگر سؤال خاصي داشتيد ايميل بزنيد. تا از موضوع تاپيك منحرف نشيم.

Junior Member

سلام
    من یه grant از دانشگاه برمن آلمان دارم، می خواستم بدونم کسی می دونه چجور دانشگاهیه؟ یا اعتبارش در چه سطحیه؟ ممنون میشم اطلاعات خودتون را بگید و به سایت DAAD ارجاع ندید.

Junior Member

خب معتبرترین رنکینگ در مورد دانشگاه های آلمان رنکینگ سایت daad هست. بسیاری از رنکینگهای بین المللی در مورد دانشگاه های آلمان واقعاً کم لطفی میکنن. علتش هم بیشتر مربوط به میزان کم گرنتها و نداشتن امکانات خوابگاهی هست. اما خب از لحاظ امکانات و سطح علمی از بسیاری از دانشگاه هایی که حتی توی webometrics زیر 100 رتبه گرفتند بهتر هستند. یه توصیه، به جای اعتبار دانشگاه، بیشتر دنبال اعتبار رشته توی اون دانشگاه باشید.

در مورد مقایسه اعتبار، امکانات، نظر دانشجویان همون دانشکده در مورد ارزیابی، امتحانات، امکانات ورزشی، سطح علمی و ... باید عرض کنم که حرف هیچکدوم از بچه های فروم معتبرتر از اطلاعاتی که daad در این زمینه ها میده نیست. به همون رنکینگ اعتماد کنید.
    حالا از اونجایی که من حدس زدم رشته شما برق باشه:
    http://www.daad.de/deutschland/hochs...o=show&id=9017

به هر صورت خودتون میتونید معیارهای ارزیابی رو تعیین کنید و رنکینگ مطابق با نظر خودتون رو بدست بیارید. webometrics بیاد از آلمانیا یاد بگیره که رنکینگ یعنی چی

http://www.daad.de/deutschland/hochs...step=2&hstyp=1

Junior Member

سلام دوستان

کسی می دونه مدرک school leaving certificate معادل چه مدرک ماست؟ مدارکی که استاد از من خواسته پست کنم اینهاست: (ممنون میشم راهنماییم کنین که معادل چی هستن)

The following documents must be submitted to our address:
    school leaving certificate in the original language, and a certified translation
    list of grades and subjects in the original language, and a certified translation
    - university entrance examination/certificate (if required in your country) in the original language, and a certified copy
    - academic degree in the original language, and a certified translation
    transcript of records for each semester in the original language, plus certified translation

Junior Member

1) ریزنمرات و گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی
    2) ریزنمرات دانشگاه كه مهر تأیید آموزش دانشگاهتون باشه
    3) گواهی رتبه كنكور، كه برای لیسانس و فوق لیسانس از سازمان سنجش میتونید بگیرید
    4) اصل مدرك یا مدرك موقت لیسانس/ فوق لیسانس
    5) همون ریزنمرات این كار رو هم میكنه

توصیه میكنم خودتون به انگلیسی یه course discription برای واحدهای تخصصیتون به انگلیسی و سیلابس تدریس این دروس بنویسید و در كنار بقیه مدارك بفرستید كه استاد بدونه از هر درسی چه مباحثی رو بلدید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)