صفحه 6 از 265 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2645

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

Exclamation پاسخ : وضعیت پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط r1000 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من میخوام برای ادمه تحصیل اگه بشه برم آلمان! الان اینجا ترم 2 کارشناسی عمران آزاد مشهد میخونم!
    یعنی میخوام انصراف بدم و برم اونجا لیسانس بخونم!

رشته مد نظرم هم automotive engineering هستش! نمیدونم در آلمان رشته تاپی محسوب مشه یا نه ولی به هر حال خیلی علاقه دارم!

یه سری اطلاعات پیش زمینه کسب کردم! کسی از دوستان در مورد موقعیت من(رفتن با دیپلم) میتونه راهنمایی بکنه؟!

پذیرش برای لیسانس راحتتره یا فوق!؟

از چند نفر شنیده بودم که در بعضی از دانشگاههای آلمان میشه رایگان تحصیل کرد،در این مورد هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

با تشکر.
    دوست عزيز جواب همه سوالات شما در تاپيكهاي مربوطه موجود هست.به هر حال من كلي جواب شما رو ميدم.

شما فقط در صورتي ميتونيد با داشتن ديپلم از آلمان پذيرش بگيريد كه قبولي دانشگاه سراسري در مقطع ليسانس در دوره هاي روزانه يا شبانه رو داشته باشيد.حالا مهم نيست چه رشته اي باشه.در اين صورت ميتونيد براي كالج درخواست پذيرش كنيد و اخذ پذيرش براي دانشگاه امكان پذير نيست.پس از اتمام كالج و با توجه به عملكرد شما و علاقه تون ميتونيد وارد دانشگاه بشيد.اگر به همين راحتي بود كه همه الان در آلمان دانشجو بودند!
    اگر قبولي دانشگاه سراسري با اين شرايطي كه عرض كردم رو داريد بايد از سازمان سنجش نامه مربوطه و تاييديه اون رو بگيريد و بعد از ترجمه با ساير مدارك مربوطه براي ورود به كالج اقدام كنيد.در مورد اينكه اگر از ان قبولي مثلا يك سال يا بيشتر گذشته باشه اطلاعي ندارم كه مشكلي ايجاد ميكنه يا خير.باز هم در اين صورت بهترين حالت اين هست كه همزمان هم تحصيل فعلي تون رو ادامه بديد و هم براي كالج اقدام كنيد و بيخود انصراف نديد چون تا وقتي ويزا نگرفتيد واقعا هيچي مشخص نيست.
    در مورد دانشگاه ازاد حتي با داشتن مدرك ليسانس در صورت اخذ پذيرش ممكنه كه مجبور بشيد از ابتدا ليسانس رو بخونيد يعني اينكه ليسانس دانشگاه ازاد فقط شما رو از رفتن به كالج معاف ميكنه مگر اينكه سابقه تحصيلي خيلي خوبي داشته باشيد و مقداري از واحدهاي شما پذيرفته بشه.
    با توجه به اين موضوع بهترين حالت اين هست كه يك قبولي دانشگاه دولتي داشته باشيد و همين الان تا عمرتون بيخودي تلف نشده براي تحصيل در كالج به المان بريد كه يكي ديگر از مدارك ضروري براي اين كار گذراندن 700 ساعت آموزش زبان الماني هست.براي ليسانس و فوق هم به زبان آلماني و هم به زبان انگليسي امكان ادامه تحصيل وجود داره ولي براي ورود به كالج حتما بايد زبان الماني رو گذرونده باشيد(چون تحصيل به اين زبان هست)كه براي اخذ پذيرش و اخذ ويزا مورد نياز هست.

در مورد شهريه هم در يكي از تاپيك ها مفصل بحث شده.تحصيل در برخي ايالت هاي المان رايگان و در برخي ديگر شهريه اي معادل 500 يورو و هزينه اي هم به عنوان خدمات دانشجويي دريافت ميشه كه كلا حدود700 يورو خواهد شد.البته اون هزينه خدمات دانشجويي در همه ايالت ها اخذ ميشه و تا200 يورو هست.

مطالعه تاپيكهاي زير و ديگر تاپيكهاي موجود ميتونه براي شما مفيد باشه.سوالي بود در خدمتم.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...?t=4168&page=2

http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=14282&page=2

http://www.applyabroad.org/forum/sho...?t=1885&page=7

...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان

دوستان، کسی واسه دکتری فیزیک، از آلمان جواب گرفته؟ کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه؟ یه استاد از دانشگاه کلن آلمان از من خواست که توصیه نامه بفرستم. به گفته ی استادم، گروهشون خیلی خوبه...اما حالا که توصیه نامه ها فرستاده شده، یک هفته است که اثری ازش نیست! نمیدونم باید چکار کنم...باید ازش بپرسم که نظرش چیه، یا هنوز دیر نشده؟

پیش فرض پاسخ : وضعیت پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Afsaneh نمایش پست ها
    دوستان، کسی واسه دکتری فیزیک، از آلمان جواب گرفته؟ کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه؟ یه استاد از دانشگاه کلن آلمان از من خواست که توصیه نامه بفرستم. به گفته ی استادم، گروهشون خیلی خوبه...اما حالا که توصیه نامه ها فرستاده شده، یک هفته است که اثری ازش نیست! نمیدونم باید چکار کنم...باید ازش بپرسم که نظرش چیه، یا هنوز دیر نشده؟
    بروکراسی توی آلمان زیاده ولی شمام پی گیر باش و کلن هم دانشگاه خوبیه و هم شهر خوبیه. از استاد بخواه در حد امکان تسریع کنه .و همیشه با دلیل ازش چیزی بخواه. مثلا بگو برای گرفتن ویزا زمان لازم دارم و باید سریع نامه پذیرشم رو ببرم سفارت! هر هفته هم بهش mail بزن!
    I recommend to try for some other universities too ,maybe they will send you the admission letter sooner.
    Bonn university is good too for Physics some iranian students are there too. i do not know them but i know they are there !
    Heidelberg , Stutgart and some other universities like berlin and Karlsruhe are good too, Generally Germanies Uni are good in Physics Material and theoritical Physics in all Universities, Try to get a good Fund from One of them in west cities of the country as west cities are better for iranian as there are mmore iranian there .!
    good luck.
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University West

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

سلام
    می خواستم ببینم با شرایط من احتمال فاند گرفتن چقدره؟
    معدل کارشناسی مهندسی مواد از دانشگاه فردوسی مشهد : 15.64
    معدل کارشناسی ارشد مهندسی مواد از دانشگاه تربیت مدرس تهران 16.3 بدون نمره پروژه
    4 مقاله در کنفرانس های معتبر داخلی
    زبان هنوز امتحان ندادم. دی ماه پی بی تی میدم.

سلام به دوستان
    من رشته شیمی کاربردی هستم
    لیسانس آزاد: 51/17
    فوق دولتی:78/16
    مقاله خارجی : 1
    داخلی : 2
    سمینار بین المللی: 5
    سمینار داخلی : 5

pbt: 577
    برای اپلای کردن شانسی دارم؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

نقل قول نوشته اصلی توسط chem_applied نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من رشته شیمی کاربردی هستم
    لیسانس آزاد: 51/17
    فوق دولتی:78/16
    مقاله خارجی : 1
    داخلی : 2
    سمینار بین المللی: 5
    سمینار داخلی : 5

pbt: 577
    برای اپلای کردن شانسی دارم؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    همیشه برای اپلای کردن شانس هست. باید امتحان کنید. در ضمن شرایطتون هم بد به نظر نمیرسه. البته پذیرفته شدن شما به خواسته هاتون هم بستگی داره. آیا فاند می خواید یا هزینه شخصی هم باشه مشکلی نیست. دانشگاههی هم که براش اقدام می کنید مهمه.
    به نظر من بهتره امید دشته باشید و برای رشتتون جستجو کنید. بهترین منبع هم همونطور که بارها گفته شده سایت DAAD ست. و نکته آخر هم اینکه اگه تو کشورهای دیگه هم جستجو کنید شانستون به مراتب بالاتر میره.

به امید موفقیت
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

سلام دوستان، من ارشد فیزیک هستم از دانشگاه گیلان. 1 مقاله ISI دارم و 4 کنفرانس داخلی هم مقاله دادم. البته روی 2 تا موضوع تا حد Preprint مقاله کار کردم، ولی اونقدر استادم در فرستادن کار معطل کرد که فرصت چاپشون از دست رفت. الان هم کار دیگه ای رو داریم می نویسیم. CVم رو واسه یکی از اساتید دانشگاه کلن آلمان فرستادم و اون هم ازم توصیه نامه خواسته...فرستادم. حالا میگه باید تا Dec صبر کنم، چون داره به چند درخواست از دانشجوهای مناطق اطرافشون رسیدگی میکنه...خیلی دلواپسم...فکر میکنید شانسی هست؟ دانشگاه و شهر کلن چه طور جاهایی هستند؟ البته یکی از اساتیدم که تحصیل کرده آلمانند، این گروه رو تایید کردن... کسی میدونه چه دانشگاههای دیگه ای تو آلمان واسه PhD فیزیک حالت جامد خوب کار میکنند؟

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Afsaneh نمایش پست ها
    سلام دوستان، من ارشد فیزیک هستم از دانشگاه گیلان. 1 مقاله ISI دارم و 4 کنفرانس داخلی هم مقاله دادم. البته روی 2 تا موضوع تا حد Preprint مقاله کار کردم، ولی اونقدر استادم در فرستادن کار معطل کرد که فرصت چاپشون از دست رفت. الان هم کار دیگه ای رو داریم می نویسیم. CVم رو واسه یکی از اساتید دانشگاه کلن آلمان فرستادم و اون هم ازم توصیه نامه خواسته...فرستادم. حالا میگه باید تا Dec صبر کنم، چون داره به چند درخواست از دانشجوهای مناطق اطرافشون رسیدگی میکنه...خیلی دلواپسم...فکر میکنید شانسی هست؟ دانشگاه و شهر کلن چه طور جاهایی هستند؟ البته یکی از اساتیدم که تحصیل کرده آلمانند، این گروه رو تایید کردن... کسی میدونه چه دانشگاههای دیگه ای تو آلمان واسه PhD فیزیک حالت جامد خوب کار میکنند؟
    سلام به afsaneh، اگر profile کار استاد با تز و مقاله اي که شما کار کرديد هم راستا باشه تا در صد خيلي بالايي شانس گرفتن پذيرش داريد. فاکتورهاي ديگه اي هم نقش دارن مثلا GPA يا TOEFL Score. دانشگاه Köln هم در مجموع جز دانشگاههاي کاملا متوسط آلمان که خودش مي تونه يه امتياز مثبتي باشه که شانس گرفتن پذيرش شما رو زياد کنه.
    در مورد جاهايي که خوب روي Solid-state Physics کار مي کنند اگر زمينه کاري تون رو دقيق تر بگين مي تونم بهتر راهنمايي تون کنم... چون Solid-state Physics خيلي کليه... شما ممکنه از Biophysics(Soft Cond. Matt.) هيچي بلد نباشين ولي خداي Quantum dot باشين. يا Experimental روي لايه نشاني کار کرده باشين و زياد از تئوري اون سر در نيارين. پس دقيق field کاريتون رو بگين تا بهتر بتونيم راهنمايي تون کنيم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Werner.Melzer نمایش پست ها
    سلام به afsaneh، اگر profile کار استاد با تز و مقاله اي که شما کار کرديد هم راستا باشه تا در صد خيلي بالايي شانس گرفتن پذيرش داريد. فاکتورهاي ديگه اي هم نقش دارن مثلا GPA يا TOEFL Score. دانشگاه Köln هم در مجموع جز دانشگاههاي کاملا متوسط آلمان که خودش مي تونه يه امتياز مثبتي باشه که شانس گرفتن پذيرش شما رو زياد کنه.
    در مورد جاهايي که خوب روي Solid-state Physics کار مي کنند اگر زمينه کاري تون رو دقيق تر بگين مي تونم بهتر راهنمايي تون کنم... چون Solid-state Physics خيلي کليه... شما ممکنه از Biophysics(Soft Cond. Matt.) هيچي بلد نباشين ولي خداي Quantum dot باشين. يا Experimental روي لايه نشاني کار کرده باشين و زياد از تئوري اون سر در نيارين. پس دقيق field کاريتون رو بگين تا بهتر بتونيم راهنمايي تون کنيم.
    سلام دوست من Werner. از لطفت ممنون. من به طور تئوری در زمینه spintronics و quantum transport کار کردم. بعد از تزم هم همین کار مقاله شد. و در ادامه روی خواص الکترونیکی graphene و nanotubes مطالعه و کار کردم، که گفتم، متاسفانه به چاپ نرسید. الان هم در مورد به کارگیری مواد organic، با پایه کربن، در سیستمهای الکترونیکی-اسپینترونیکی کار میکنم. کارم برنامه نویسیه و تا حدی هم با DFT و کار با کد آشنا هستم. در ضمن، معدلم هم 16 است

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

خواهش مي کنم... عاليه. همين يک مقاله مي تونه به طور چشمگيري تو پذيرش شما تو هر فيلد نظري nano material و spintronics کافي باشه. GPA هم کاملا راضي کننده است. از جايي که من در حال حاضر اطلاع چنداني در مورد دپارتمانهايي که روي اين زمينه ها تو آلمان کار مي کنند ندارم، در حال حاضر متاسفانه نمي تونم جايي رو واستون معرفي کنم... ولي اگه مايل بوديد ايميل تون رو بديد تا اگه position مناسبي ديدم لینکش رو واستون بفرستم.

موفق باشيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)