صفحه 9 از 265 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 2645

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : وضعیت پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط esoli نمایش پست ها
    سلام. خواستم بدونم از دوستان فروم کسی اطلاعات خاصی از دانشگاه دورتموند داره؟(TU Dortmund) تو engineering وضعیتش چه جوره؟مثلا برق. پیشنهاد خاصی ندارن دوستان!؟
    دانشگاه بدی نیست !!! کلا یادتون باشه که در آلمان بین دانشگاهها فرق چندانی وجود نداره و مقایسه اش با ایران و یا آمریکا غلط !!! اونجا رنکینگ هم خیلی مهم نیست

Junior Member

من یه سرچی داشتم.رنکینگش تو مهندسی 273 هست و رنک کلیش 420. حالا این که میگین تو آلمان بین دانشگاهها فرق چندانی نیست حرفی دیگست.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sare2010 نمایش پست ها
    سلام من تا حالا 256 ساعت آموزش آلمانی رفتم و تا قبل از رفتنم 500 ساعت خواهد شد ان شالله
    زبان آلمانی تا جایی که من میدونم نیاز نیست،
    بهتره که بلد باشید، اما اگه بلد نبودید هم هیچ مسئله ای نیست، نمونه زیاد دارم که بدون آلمانی رفتن و مشکلی نداشتن.
    از طرفی منم حدود 300 ساعت کلاس رفتم 3تا کتاب Tangram رو خوندم، کتاب چهارم هم آخرشه ولیییییی وای که چقدر سخته، اصلاً مثل انگیلیسی نیست.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi jan نمایش پست ها
    Iceberg عزیز، از توضیحات مفصلتون بسیار سپاسگزارمآیا در مورد دانشگاه اشتوتگارت اطلاعاتی دارید؟ شرایط این دانشگاه تو رشته کامپیوتر چطوره؟ در ضمن من متاهل هستم. این موضوع شرایط رو عوض نمیکنه (بهتر یا بدتر؟)؟
    شنیدم تو آلمان فاند گرفتن برای Ph.d خیلی سخته و بیشتر فاندها رو به بومیهای خودشون میدن. درسته؟ درکل فاند گرفتن برای
    M.S راحتتره یا Ph.d؟ در ضمن آلمانی هم بلد نیستم. شما خودتون الان آلمان مشغول به تحصیل هستید؟
    بازم ممنونم Iceberg عزیز. دیگر دوستان هم منو از رهنمودهای ارزشمندشون محروم نکنند.
    خواهش میکنم.نخیر من هنوز برای مصاحبه نرفتم سفارت و دنبال مقدمات اون هستم.دانشگاه اشتوتگارت خب دانشگاه خوبی هست،من نمیدونم دقیقا چه اطلاعاتی میخواهید؟در زیر لینکی رو قرار میدم که Ranking Overview: Computer science
    for Universities هست.البته مثلا تو این رنکینگ که معتبر هم هست هستند دانشگاهایی که رنک خوبی دارند ولی تو لیست دانشگاه های معتبر از نظر وزارت علوم نیستند!به نظر من بیشتر به رتبه کلی دانشگاه توجه کنید اصل رو بر رفتن بگذارید،بعد انشالا اونجا بهتر میتونید گزینه تون رو عوض کنید.

http://www.daad.de/deutschland/hochs...&esb=1&hstyp=1

با کلیک بر روی اسم هر دانشگاه و دیدن صفحات متمادی میتونید اطلاعات مفیدی نیز کسب کنید.
    در مورد اینکه متاهل هستید من دقیق نمیتونم بگم چه تاثیری داره ولی چیزی که مشخصه اگر همزمان درخواست ویزا بدید شانس شما رو خیلی کم میکنه و اگر فقط شما درخواست بدید شانستون رو زیاد.چون نشون میده که شما به احتمال زیاد برمیگردید،توصیه میشه که در این موارد همسر بعدا درخواست ویزا بده و به شما ملحق بشه که البته امکان داره ویزا به ایشون ندن و تضمینی در کار نیست.
    در مورد زبان اگرچه وقتی ربان تحصیل شما فقط انگلیسی باشه نیازی به دانش المانی ندارید ولی خیلی بهتر هست که مثلا حدود200-300 ساعت دست کم زبان آلمانی رو بگذرونید چون به شما کمک زیادی خواهد کرد.برخی رشته ها هم هستند که دوزبانه یا چند زبانه هستند و برخی فقط به یک زبان.بهترین راه برای دانستن هر اطلاعاتی مراجعه به سایت اون دانشگاه مربوطه هست که البته ممکنه همه صفحاتشون به زبان انگلیسی هم ارایه نشه و شما رو دچار مشکل کنه.
    در مورد فاند اینکه گرفتن فاند بری چه مقطعی راحت تره بنده اطلاع چندانی ندارم وفقط میدونم همونطور که گفتید گرفتن فاند در المان مثلا از امریکا یا کانادا سخت تر هست.به هر حال بسته به شرایط تحصیلی شما و نظر مستقیم استاد مربوطه داره که بسیار موثر هست.
    از دوستان دیگه هم خواهش میکنم اگر اطلاعات تکمیلی دیگه ای دارند به شما کمک کنند.ضمنا در صورت تمایل ایمیلتون رو برای من با پیغام خصوصی ارسال کنید تا نمونه هایی از رشته شما که به زبان انگلیسی ارایه میشند رو براتون پیدا و ارسال کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط esoli نمایش پست ها
    سلام. خواستم بدونم از دوستان فروم کسی اطلاعات خاصی از دانشگاه دورتموند داره؟(TU Dortmund) تو engineering وضعیتش چه جوره؟مثلا برق. پیشنهاد خاصی ندارن دوستان!؟
    دورتموند هم دانشگاه و هم شهر خوبی هست.اینکه دوستمون گفتند در آلمان فرق چندانی بین دانشگاه ها نیست منظورشون اینه که اونا مثل ما نیستند و به هر حال سیستم آموزشی خوبی با کیفیت تقریبا یکسان در کل دانشگاهاشون کار میکنه.اگر در مورد رشته های مرتبط با برق میفرمایید باید عرض کنم که رنکینگ متوسطی داره دورتموند.دانشگاهایی که میشه از اونها در گرایشهای مرتبط با برق به عنوان با رنک خوب به بالا یاد کرده به عنوان مثال از این قرارند(Jacobs Univ. Bremen (priv و Uni Freiburg، Uni Karlsruhe ، Uni Magdeburg ، TU München ، Uni Stuttgart ، Uni Ulm . به نظر من اصل رو رتبه کلی دانشگاه و مورد تایید بودن وزارت علوم قرار بدید.

من یه دوست آلمانی دارم که نخبه هم هست و درسش رو توی شهر خودشون می خونه، منظورم این حرف دوستم هست که می گه ما توی شهر خودمون درس می خونیم چون فرق چندانی بین دانشگاهها نیست. از این دانشگاه هایی که گفتید دانشگاه یاکوب مورد تایید وزارت علوم نیست، ماگدبورگ هم کلا ضعیف ولی بقیه موارد فوق العاده هستند. من می گم RWTH AACHEN بهتر از همه ی این دانشگاههاست
    البته به نظر دوست خوبم ایس برگ هم احترام می زارم

Junior Member Sat آواتار ها

دوستان حتما میدوند که آلمان جمهوری فدراله...ایالتهای این کشور در بسیاری از امور دارای حق تصمیم گیری برای خودشون هستند از جمله موارد آموزشی در ضمن درامدهای هر ایالت هم واسه خودشه (مثل اینجا نیست که آبادان کل ایرانو غذا میده ولی خودش آب نداره!) این باعث میشه که اختلافات خیلی کم باشه چون هر ایالت سعی میکنه خودشو در سطح مطلوبی نگه داره...البته مطمئنا رتبه بندی وجود داره...به نظر من بجز صنعتی مونیخ و rwth که دانشگاههای قوی هستن بقیه زیاد با هم فرق ندارن(به این موضوع هم توجه داشته باشین که آلمانیها توی دنیا به کیفیت مشهور)....در ضمن این سیستم وزارت علوم واسه دانشگاههای خارجی به درد.....میخوره...مثلا دانشگاههای اوکراین و قزاقستانو تاجیکستان توش ممتازن ولی دانشگاه صنعتی پراگ اصلا اسمی ازش نیست!!!!!

سلام
    كسي از رنكينگ دانشگاه ووپرتال آلمان اطلاعي داره!؟
    اگر كسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم راهنماييم كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    من یه دوست آلمانی دارم که نخبه هم هست و درسش رو توی شهر خودشون می خونه، منظورم این حرف دوستم هست که می گه ما توی شهر خودمون درس می خونیم چون فرق چندانی بین دانشگاهها نیست. از این دانشگاه هایی که گفتید دانشگاه یاکوب مورد تایید وزارت علوم نیست، ماگدبورگ هم کلا ضعیف ولی بقیه موارد فوق العاده هستند. من می گم RWTH AACHEN بهتر از همه ی این دانشگاههاست
    البته به نظر دوست خوبم ایس برگ هم احترام می زارم
    در مورد دانشگاه یاکوب درست فرمودید.من تو یکی دیگه از تاپیکها در جواب دوست دیگری گفته بودم مورد تایید نیست و همچنین تو یه تاپیک دیگه درجواب دوستی که در مورد رنکینگ رشته های مرتبط با کامپیوتر سوال کردند باز هم به این نکته اشاره کردم که دانشگاههایی هستند که از نظر اونها رنکینگ بالایی دارند ولی تو لیست مورد تایید وزارت علوم نیستند!به هر حال باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاهیی که انتخاب میشه مورد تایید باشه.در مورد ماگدبورگ هم اطلاع دقیقی ندارم که چه کیفیتی داره ولی به هر حال اینها جزو خوبها در رشته کامپیوتر از نظر سایت DAAD بودند.برای برسی دقیق تر لینک مربوطه رو قرار میدم.باز هم عرض میکنم به نظر من اصل رو رتبه کلی دانشگاه و مورد تایید بودن وزارت علوم قرار بدید.

Ranking Overview: Electrical Engineering and Information Engineering
    for Universities

http://www.daad.de/deutschland/hochs...&esb=9&hstyp=1

نقل قول نوشته اصلی توسط amir13842010 نمایش پست ها
    سلام
    كسي از رنكينگ دانشگاه ووپرتال آلمان اطلاعي داره!؟
    اگر كسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم راهنماييم كنيد
    wuppertalحدود 800 باید باشه ولی وزارت علوم برای مهندسی ها قبولش نداره!!! این ملاکهاشون مسخرست !!! ولی خوب اگر از این دانشگاه پذیرش بگیری ولی اجازه ی خروج از کشور بهت ندن بازم فایده نداره!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)