صفحه 2 از 19 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 185

موضوع: بار داخل هواپیما

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بار داخل هواپیما

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل
    ایران ایر در زمینه چک کردن وزن Carry on استثناست. چون به احتمال زیاد وزن رو هم چک می کنه، حداقل به خصوص در مورد پروازهای لندن. در مورد خود من Carry on ام رو درست دم در هواپیما ازم گرفتن و گفتن این سنگینه نمی تونی ببری داخل (18 کیلو بود ). البته کاری نکردن و جریمه ای از من نگرفتن و فقط Carry on ام رو هم فرستادن بخش بار. گرچه اخیرا من شنیدم جریمه هم میگیرن گاهی.
    سلام
    میشه بپرسم اینکه شنیدین جدیدا جریمه میگیرن، جریمه اش چه range قیمتیه؟ و اینکه برای 10-11 کیلو هم میفرستن بخش بار؟

با هواپیمایی خارجی اصلا باری رو که می خواین داخل ببرین وزن نمی کنن. من دیدم خیلی از مسافرا به اندازه چمدونشون بار بردن تو هواپیما.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

اگه باری رو که دارین می برین توی هواپیما خیلی بزرگ نباشه که توی چشم بزنه و یا اونقدر سنگین نباشه که موقع حملش به سختی حرکت کنین، هیچکس جلوی اونو نمیگیره. بنابر این کوله یا چمدانی رو که داخل هواپیما می برید نباید سایزش خیلی از سایز اعلامی بزرگتر باشه (همچین یک هوا بزرگتر موردی نداره) اونوقت می تونین تا حدود 10-11 کیلو وسایل کم حجم و سنگین و البته مجاز توش بزارین و تو هواپیما ببرین.
    بعضیها وقتی چمدون سایز متوسط با خودشون میارن و یا 20 کیلو بار داخل هواپیما می کنن معلومه بهشون گیر می دن.
    من خودم همیشه یک کوله همراه داشتم و بسته به مورد گاهی یک ساک دستی و یا یک سامسونت دنبالم بوده و تاکنون کسی بهم گیر نداده. برای آمریکا اومدن هم یک کوله کامپیوتر داشتم تقریبا 11 کیلویی بار توش بود به علاوه یک کیف دستی که 4-5 کیلو هم اون بود. از طریق لندن هم اومدم. هیچکسی هم باهام کاری نداشت.

من نمیدونم چرا اینقدر اصرار دارین بارتون رو ببرین توی هواپیما؟؟؟ خوب بزارین تو قسمت بار باشه.
    طبیعتا نمیزارن چمدون گنده با خودتون ببرین تو،بار باید به حدی باشه که توی محفظه بار بالای سر جا بشه،حالا کوله پشتی رو میشه روی پا گزاشت.

اولا وقتی اضافه بار داری نمی خوای پولم بدی خوب باید ببری تو بار دستی دیگه.
    من تجربه پرواز خیلی زیاد داشتم با ایرلاین های مختلف خصوصا این ایرلاین های ارزون که حتی بهت چیزی نمی دن بخوری حین پرواز و باید پول 1 استکان چای رو بدی اگه چای بخوای. به نظرم نه تنها به ایرلاین که حتی به کارمندی که بار رو چک می کنه هم بستگی داره. مت دم کریستمس رفتم دور اروچا بگردم واسه 15 روز چون نمی خواستم پول بار بدم همه وسایلی که تو 15 روز نیاز بود رو گزاشتم تو 1 کوله کوهنوردی با خودم می بردم تو تازه کیسه خواب و سوقاتی ها هم هر شهر اضافه می شد تو 8-9 بار هواپیما استفاده کردن فقط 2 بار ازمون خواستن بار رو ببینن 1 بار نظری گفت اشکال نداره ببر. 1 بارم اومد وزن کنه مام چند نفر بودیم همه ریختیم بارمونو رو هم که جمعش مجاز بود ولی دونه دونه بعضی هامون اضافه خیلی سخت نگیرید چیزی نمی شه مگه اینکه خودتون تابلو کنید مثلا از سنگینی کر بکشید و هی بزارید زمین یا دستتونو عوض کنید

یه چیزی
    منظور شما از اینکه میگید بار بیش از حد نمیزارن ببرین تو هواپیما اینه که نمیزارن با خودتون ببرین توی بخش مسافر یا توی بخش باز هم نمی زارن؟؟
    باید بگم که من حتی در یه سفر 4 تابلوی گنده با ابعاد 1*2 با هواپیما بردم هیچ پولی هم نگرفتن.البته توی قسمت بار!!! با خودمون نبردیمش توی هواپیما!
    اگر هم منظورتون اینه که نمیزارن ببرین توی خود هواپیما،خوب اجباری نیست که ببرین توش.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

Wink پاسخ : بار داخل هواپیما

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    یه چیزی
    منظور شما از اینکه میگید بار بیش از حد نمیزارن ببرین تو هواپیما اینه که نمیزارن با خودتون ببرین توی بخش مسافر یا توی بخش باز هم نمی زارن؟؟
    باید بگم که من حتی در یه سفر 4 تابلوی گنده با ابعاد 1*2 با هواپیما بردم هیچ پولی هم نگرفتن.البته توی قسمت بار!!! با خودمون نبردیمش توی هواپیما!
    اگر هم منظورتون اینه که نمیزارن ببرین توی خود هواپیما،خوب اجباری نیست که ببرین توش.
    این تاپیک کلا مربوط به بارهایی است که با خودمون می خوایم ببریم داخل بخش مسافری هواپیما. بیشتر هم بر میگرده به کسایی که کل بارشون از حد مجازی که بشه به بخش بار داد بیشتره و یا نمی خوان اضافه بار بدن و یا با وجود یه چمدون 23 کیلویی اضافه بار، بازهم چیزایی برای بردن دارند. وگرنه وقتی آدم می تونه یه ساک رو بده به بخش بار چرا باید ترس و لرز و خفت و حمالی یه چمدون بار رو برای بردن توی هواپیما به جون بخره؟؟

Junior Member

پیش فرض وسایل مجاز برای بردن خارج از کشور

آیا مایعات هم می تونیم توی بار ببریم حالا چه داخل چه توی قسمت بار؟ مثل آب، شربت،...

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

پیش فرض پاسخ : وسایل مجاز برای بردن خارج از کشور

سلام
    من از مسئول کنترل بار که پشت دستگاه نشسته بود پرسیدم گفت:
    1-مایعات قابل شرب (غیر منفجره واسیدها و....) در بخش بار مجاز هست به شرظ اینکه ظزف مایع محکم باشه روی وسایل مردم نریزه در صورت خصارت مسولیت با شماست! و مسیولیتی در مورد ریختن نیست
    2- کنسرو 3-4 تا خوراکی موردی نداره
    3-اسپری خوش بو کننده بدن و مام 2-3 تا موردی نداره در هواپیما ببری اسپری هوا مجاز نیست به هواپیما ببرید
    4-تمام موارد فوق طرف گفت برای پرواز خارجی هم این چنین هست میگفت مدتها مسئول پرواز خارجی بوده
    در مورده کوله یک خانمی کوله همراهش بود که بزرگ بود به حدی که 1/5 جا گرفته بود! مهماندار گیرداد در نهایت قبل از بلند شدن هواپیما از رف گرفتند به جاش قبض رسید بار دادند و جالبیش این بود که دیگه وزن نکردن چون تو هواپیما بودیم مهماندار از هما بالا انداخت واسه کارگر محوطه تا بگذاره تو بار!!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط IdA09 نمایش پست ها
    سلام
    میشه بپرسم اینکه شنیدین جدیدا جریمه میگیرن، جریمه اش چه range قیمتیه؟ و اینکه برای 10-11 کیلو هم میفرستن بخش بار؟
    والا نمی دونم! وقتی یه نفر چمدون رو با دستش بلند کنه و بگه سنگینه یا قابل قبوله، دیگه نمیشه فهمید اون آدم چقدر رو حس میکنه سنگینه و چقدر رو حس میکنه قابل قبوله. به علاوه هربار آدم جدید ممکنه اونجا باشه با حس جدید و گاهی هم کسی چک نمیکنه! ولی همینجوری می تونم بگم به احتمال زیاد 10 کیلو مشکلی نداره.
    فقط من می تونم بگم من اگر لازم باشه بازهم Carry on ام رو پر می کنم و می برم و احتمال پیش نیومدن مشکل بیشتر از احتمال پیش اومدن مشکله. به خصوص که مشکل هم اگه به احتمال کم پیش بیاد مشکل لاینحل نیست، و با پرداخت جریمه حل میشه. رقم جریمه رو نمی دونم، اما اگه بخوان جریمه نرمال چمدون اضافه رو بگیرن میشه 110 هزار تومان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)