به نظر برای تحصیل در رشته پزشکی فقط داشتن علاقه کافی نیست و برای موفق بودن در این رشته تلاش و پشتکار فوق العاده زیادی را می طلبد تا بتوان طبیب موفقی بود و متاسفانه در جامعه ایرانی حتی ایرانی های خارج از کشور 0هم افراد تحت تاثیر فضای مسمومه موجود در جامعه و خانواده افراد بدون در نظر گرفتن استعدادهای خودشون سعی می کنن خودشون رو به هر نحوی که شده به پزشکی علاقمند نشون بدن
و بعد از ورود به این رشته متوجه سختی راه می شوند ودر ایران متا سفانه تبدیل شده به تجارت ولی در اصل طبابت ترکیبی ا زعلم و هنر است
یه نکته دیگر رو هم که باید اضافه کنم اینه پزشکی در حال گذار از حالت سنتی به سمت پزشکی مو لکولی و پزشکی مدرن است وبسیاری از فارغ التحصیلان این رشته در سراسر دنیا و حتی ایران به سمت رشته های مولکولی وپایه گرایش پیدا کرده اند تا بنوانند phd اخذ کنند
من واقعا تعجب می کنم شما که فوق لیسانس هستید و در رشته خو تون هم مقاله دادید و کتاب هم ترجمه و تالیف کردید فقط به خاطر حرف پدر محترمتون میخواهید تغیر رشته بدهید
مگه در رشته تغذیه شما چند واحد مشترک با پزشکی خوندید و تا او نجایی که من اطلا ع دارم شما با فوق لیسانس نمیتونید تخصص پزشکی بگیرید باید دوره عمومی رو بگذرانید و تا بخواهید یک تخصص پزشکی بگیرید بسته به نوع تخصص حدود 10 سال طول خواهد کشید و تا 10 سال اینده هم در ایران تمام تخصصهای پزشکی در ایران به طور کامل اشباع شده و اگر همه چیز روند عادی خودشو رو طی کنه شما نمی تونید پزشگ موفقی باشید

به نظر من رشته خودتون رو دو دستی بچسبید که اوضاع خیلی پیچیده تر از این حر فهاست