صفحه 8 از 91 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

xezelwer عزیز من هم الآن همه اینترنت و سایت سنجش و سایت وزارت بهداشت رو زیرو رو کردم ولی هیچی ندیدم!!!!!
    شما واقعا مطمئنی؟؟؟آخه واقعا این قانون خیلی مسخرست!!شما بابت تحصیلات رایگان تعهد خدمت میدی
    همین الآن من چون لیسانسم سراسری بوده مدرکم رو بهم نمیدن!چون باید برم وزارت کار و تعهد خدمت رایگانم را بهشون ادا کنم!!!
    پس هیچ بدهی ای من به اونا نخواهم داشت!!برای پزشکی هم همین طور و باید طرح بگذرونی تا جبران تحصیل رایگان بشه پس نهایتا اونا هیچ چیز رایگانی به ما حتی یک بارشم نمی دن که حالا بخوان واسه بار دوم دریغ کنن!!!در ضمن من می شناسم کسانی رو که دو تا لیسانس از دانشگاه های سراسری دارن!!
    پس ای کاش یا یک لینک و یا یک منبع معتبر برای این ادعایی که نوشتین بیارین...(حتما بگید لینکش رو چون برام خیلی خیلی مهمه!!)
    ممنون

Lightbulb پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    خوب البته تا حدی زیادی هم به سختی کار برای قبولی کنکور سراسری پزشکی ارتباط داره...من نمی دونم تا چه رتبه ای پزشکی دانشگاه های تهران قبول می شه(حدودش رو می دونید؟مثلا برای دانشگاه هایی مثل ایران یا شهید بهشتی) ولی فکر کنم زمان زیادی رو(یک سال کامل)ببره...و به علاوه 2.5سال علوم پایه مجموعا نزدیک 4سال می بره اما اگه بعدش بشه با فاند(آیا با علوم پایه خوندن می شه فاند گرفت؟؟) جاهایی مثل همون استرالیا که خودتون گفتید ادامه داد باز هم به نظر دور از عقل می آید؟و تازه کسی که اونجا پزشکی می خونه مسلما می تونه همون جا هم کار و زندگی کنه و فکر نکنم برای کار اونجا مشکلی باشه....اینها البته کاملا بسته به اینم هست که فاند برای علوم پایه می دن و اینکه چقدر برای سراسری باید وقت گذشت(چون من مدت زیادی از جو کنکور خبر ندارم و نمی دونم رقابت در چه حده الآن برای پزشکی....من برای ریاضی و فیزیک و زبان مشکلی ندارم فقط باید زیست،شیمی و دروس حفظی عمومی رو بخونم که خوب یک سال هم براش وقت باید بزارم)
    شما در مورد تهران و حتی قزوین اصلن صحبتش رو هم نکن ٬‌ جتی شیراز و مشهد و اصفهان.
    ینی احتمالش میتونه یا شایدم خیلی پایینتر از چیزی باشه که بنظر میاد .

شما اون شهرهایی که حاضری توش درس بخونی رو بورو ببین آخرین نفری که توش قبول شده رتبش چند بوده ٬‌ ببین میتونی یا نه...!!

البته ظرفیت ها همه زیاد شده و دندون پزشکی انتخاب اوله ٬ از اوضاع رتبه و نمره و اینا اصلن خبر ندارم.
    در مورد انتخاب شهرستان هم بهت بگم ٬‌اگه بخای بری خابگاه رسمن وارد یه جهنمی میشی که به احتمال زیاد خودت میدونی جحور جاییه..!!

در مورد فاند ٬ فاند همه جای دنیا سخت گرفتنش ٬ چون معمولن دنبال دانشجوی مستعد میگردن ٬‌حالا اینکه شما مثلن تو سال اول علوم پایه بتونی معدل 18 به بالا بیاری و منتقل بشی یجای بهتر (صفحه 13 دفترچه البته راههای دیگم داره..!!) ٬ بعد میتونی برای رفتن روی فاند بیشتر حساب کنی ٬‌ بگزینه زیان رو شما فراموش نکنی که اول از همه بهش گیر میدن..!!
    البته بگیر نگیر داره ٬ ولی متقاضی برای فاند هایی که مربوط به کشور های درحال توسعه میشه ٬ زیاده ٬‌چون درصد مهاجرت ازین کشور های بالاست.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

آخه حالا مشکلات من کم بود بیشتر هم شد!!!!این قضیه ای که گفتن اگه لیسانس سراسری داری دیگه نمی شه کنکور تجربی بدی و پزشکی سراسری بخونی چی شد؟؟؟شما هم چین چیزی دیدی تو دفترچه تجربی؟؟آخه اینکه واقعا ظلمه!!! یه همچین سوالی رو باید از کی بپرسیم؟؟؟سازمان سنجش؟

قانون جدیدی گذاشته باشن باید حتمن اینجا پیدا بشه ٬ من هنوز چیزی پیدا نکردم ..!

تو اون یکی تاپیک مدارک هم یک اومد یچیزی همینجوری گفت و رفت ٬ همه رو انداخت بدردسر..!!!

متاسفـــــــــــــــانه دوستمون درست می گفت
    کسی که قبلا در دوره روزانه لیسانس داشته نمی تونه برای گروه پزشکی دوباره اقدام کنه
    لینکش توی سایت سنجش هست که نوشته:

و) با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرصت‌هاي موجود بين تمامي متقاضيان، پذيرش آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشته‌اي به اتمام رسانيده‌اند، در همان مقطع قبولي قبلي و در همان دوره (روزانه) امكان‌پذير نمي‌باشد. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل مي‌توانند براي دورة نوبت دوم (شبانه) در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دورة روزانه (به جز رشته‌هاي تحصيلي گروه آموزش پزشكي)، مي‌توانند با پرداخت شهريه همانند دانشجويان دورة نوبت دوم (شبانه)، در رشته مربوط ادامه تحصيل دهند.

چقدر تلخ....
    البته در همان دوره یعنی کسی لیسانس داره مثلا دوباره نمی تونه بره لیسانس دندون بخونه ولی اگه لیسانس داری نمی شه واسه پزشکی اقدام کرد آخه جلوش نوشته دکتری حرفه ای نه لیسانس؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط maryam_1986 : March 8th, 2010 در ساعت 09:34 PM

لیسانس دندون چیه دیگه؟!!

پزشکی دندونپزشکی دارووسازی و دامپزشکی اینا همه دکترای حرفه ای محسوب میشن..!!
    قبلن که جریان مدرک معادل برقرار بود ٬‌ دکتری جرفه ای معادل فوق لیسانس محسوب می شد ٬ ولی لطف کردن بساطشو جمع کردن..!

شما که میخای بعدن بری ٬‌همین الان بیا بورو از یحا پذیرش بگیر ٬ امتحان ورودیش رو هم بده ٬ زیست و شیمی و...و.. ٬ یه لیسانس پایه بگیر با نمرات بالا بگیر !! بعدشم خاستی واسه پزشکی اقدام کن.
    البته دقیق نمیدونم شاید حتی از associate هم بتونی اقدام کنی..!

ولی همچنان دارم مگیم تصمیمت غلطه.... یه رشته مرتبط با پزشکی بهترین گزینست ٬ که الان هم ازین رشته ها فراوونه ٬ وکمک بیشتری هم میتونی به پیشرفت کار درمانی بکنی..!!

لیسانس دندون یه لغت غیر حرفه ای بود از دهنم پرید..شرمنده
    فقط یه سوال ؟؟یعنی من برم apply کنم واسه یه رشته علوم پایه؟؟بعد برم پزشکی؟؟مگه می شه؟؟؟

Junior Member

سلام...من میخوام تو یه کشور دیگه ادامه تحصیل بدم.....به دارو خیلی علاقه داروم....اما اونجا فقط لیسانس دارو دارن و دکترای حرفه ای ندارن
    میشه بگین لیسانس دارو چطوره و بعد چطور باید ادامه تحصیل داد تا دکترا گرفت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    xezelwer عزیز من هم الآن همه اینترنت و سایت سنجش و سایت وزارت بهداشت رو زیرو رو کردم ولی هیچی ندیدم!!!!!
    شما واقعا مطمئنی؟؟؟آخه واقعا این قانون خیلی مسخرست!!شما بابت تحصیلات رایگان تعهد خدمت میدی
    همین الآن من چون لیسانسم سراسری بوده مدرکم رو بهم نمیدن!چون باید برم وزارت کار و تعهد خدمت رایگانم را بهشون ادا کنم!!!
    پس هیچ بدهی ای من به اونا نخواهم داشت!!برای پزشکی هم همین طور و باید طرح بگذرونی تا جبران تحصیل رایگان بشه پس نهایتا اونا هیچ چیز رایگانی به ما حتی یک بارشم نمی دن که حالا بخوان واسه بار دوم دریغ کنن!!!در ضمن من می شناسم کسانی رو که دو تا لیسانس از دانشگاه های سراسری دارن!!
    پس ای کاش یا یک لینک و یا یک منبع معتبر برای این ادعایی که نوشتین بیارین...(حتما بگید لینکش رو چون برام خیلی خیلی مهمه!!)
    ممنون
    دوست عزیز Maryam خانوم
    ببخشید یادم رفته بود منبع این بخشنامه رو براتون بنویسم.
    اینو از چند سال قبل تو دفترچه کنکور سراسری مینویسند,جای تاسفه چون من پارسال دلمو به این خوش کرده بودم که دوباره کنکور شرکت کنم و با یه رتبه مشت برم دندانپزشکی بخونم ولی اینو که خوندم شکه شدم حالا خوب شد که هنوز شروع نکرده بودم به خوندن اینو فهمیدم!
    شما واقعا مصممید که پزشکی بخونید؟؟؟؟,البته شک نداشته باشید برای رشته فعلیتون بهتون ویزا نمیدن همین یه ماه پیش بود که یه دانشجوی ایرانی رو به دلیل تحصیل در رشته هوا فضا از نروژ اخراج کردند.اسمش شهرام یزدانپناه بود!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cancel140 نمایش پست ها
    سلام...من میخوام تو یه کشور دیگه ادامه تحصیل بدم.....به دارو خیلی علاقه داروم....اما اونجا فقط لیسانس دارو دارن و دکترای حرفه ای ندارن
    میشه بگین لیسانس دارو چطوره و بعد چطور باید ادامه تحصیل داد تا دکترا گرفت؟
    دوست عزیز در همه کشورهای دنیا غیر ایران این رشته از لیسانس شروع میشه و در فوق لیسانس ودکتری تخصصی میشه .
    تو ایران این دکترای عمومیه و معادل فوق لیسانسه تو خارج .برای خوندن این رشته در خارج دقیقا باید برای لیسانس Apply بدی!
    هم داروسازی و هم دندانپزشکی در خارج اینجورین!