صفحه 10 از 91 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    ممنون از لینکها...نه هزینه اش زیاده...شاید تنها گزینه دانشگاه آزاد باشه...اگر کسی دانشگاه آزاد پزشکی بخونه آیا توی خارج قبولش دارن که بعد علوم پایه apply کنه بره؟؟و اینکه اگه بر فرض کسی پزشکی عمومی رو تو دانشگاه آزاد بخونه و بخواد تو ایران بمونه آیا واقعا امیدی به قبولی تو آزمون رزیدنتی می تونه داشته باشه؟؟؟
    ببینید در مورد اعتبار دانشگاههای ایران یه چیز جالبی هست,اونم اینه که در خارج از ایران خصوصا در اروپا ,کانادا ,استرالیا و آمریکا همه دانشگاههای ایران اعم از سراسری ,آزاد,پیام نور,علمی کاربردی و... همه در یک سطح در نظر گرفته میشن!این کشورها به سطح علمی کلی کشور ایران و اینکه یه کشور جهان سومیه توجه دارند,نه اینکه شما از کدوم دانشگاه ایران فارغ التحصیل شدید.
    دانشگاه تهران که بهترین دانشگاه ایرانه در رنکینگ جهانی بالای 2000 قرار داره!!!!!!!!!
    پس از این بابت خیالت راحت باشه.
    در مورد کار برای فارغ التحصیل های پزشکی دانشگاه آزاد ,دوستم که تو بیمارستان کار میکنه میگه هیچ تفاوتی با دیگر فارغ التحصیلهای دانشگاه سراسری ندارند!
    در مورد آزمون رزیدنتی هم تنها میدونم که واقعا سخته و تقلب توش زیاده
    راستی نگفتی رشته کارشناسیت چی بود و ارشدتو تموم کردی یا دانشجوی ارشدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط xezelwer : March 10th, 2010 در ساعت 02:25 PM

واقعا؟؟؟پس چرا خیلیا مثلا تعریف می کنن و می گن اونایی که فارغ التحصیل شریف و تهرانن رو هوا می گیرنشون ولی جاهای دیگه رو نه؟
    یعنی می گین پزشکی آزاد رو هم به همون اندازه قبول دارن؟؟خوب این یه کم منو امیدوار می کنه؟ولی راستی شنیدم اگه خارج از ایران ادامه تحصیل بدیم و برگردیم ایران وزرات علوم مدرک بعضی کشور ها رو قبول نداره...مثلا من یکی رو می شناسم فرانسه درس خونده بود اومده بود ایران ادامه بده ولی وزرات علوم گفت قبولش نداره و باید از اول این جا بخونه!!!این قضیه برای پزشکی هم هست.؟؟..مثلا کلی با دردسر یکی بره ادامه بده پزشکی رو در خارج بعد اگه بیاد اینجا ممکنه اجازه طبابت بهش ندن؟؟؟
    راستی یادم رفت بگم....تقریبا آخرای ارشدم...هوافضا خوندم
    ویرایش توسط maryam_1986 : March 10th, 2010 در ساعت 06:03 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط xezelwer نمایش پست ها
    دوستان من سرچ کردم و لینک این اخبار رو پبدا کردم البته چون مال چند ماه پیش بود من در مورد معدل دوره کارشناسی و سن دختران برای ثبت نام یه خورده اشتباه کرده بودم ولی اصل ضوابط تو این لینک اومده:
    http://asp.irteb.com/news/completenews.aspx?id=7933
    و تو این لینک که سایت دانشگاه علوم پزشکیه آخرین تغییرات هم اومده:
    http://publicrelations.tums.ac.ir/ne...sp?newsID=8290

در بند الف پيشنهاد شد به مقطع كارشناسي پيوسته كليه رشته‌هاي مصوب گروه علوم پزشكي، زيست شناسي با كليه گرايشات، شيمي با كليه گرايشات و رشته ميكروب شناسي نيز افزوده شود كه شوراي عالي برنامه ريزي نيز با اين بند از پيشنهادات موافقت نمود.
    وي افزود: همچنين در بند ب پيشنهاد كليه رشته‌هاي كارشناسي پيوسته علوم تجربي و رياضي فيزيك نيز در كميته بازنگري آيين نامه مطرح شد كه با آن موافقت نشده است.
    کلن پیشنهاد رشته فنی خودش غیر منطقیه ، چون هدف این کار اینه که دانشجوی مستعد وارد این رشته بشه ، نه هرکسی با هر نوع گرایشی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    کلن پیشنهاد رشته فنی خودش غیر منطقیه ، چون هدف این کار اینه که دانشجوی مستعد وارد این رشته بشه ، نه هرکسی با هر نوع گرایشی.
    نمی دونم شاید حق با شما باشه ولی من شنیدم که الان خیلی از دانشگاههای معتبر دنیا ,از رشته های فنی هم دانشجوی پزشکی قبول میکنند, مثل MIT آمریکا ,هدفشونم اینه که پزشکی رو با علوم روز فنی و مهندسی تلفیق کنند!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    واقعا؟؟؟پس چرا خیلیا مثلا تعریف می کنن و می گن اونایی که فارغ التحصیل شریف و تهرانن رو هوا می گیرنشون ولی جاهای دیگه رو نه؟
    یعنی می گین پزشکی آزاد رو هم به همون اندازه قبول دارن؟؟خوب این یه کم منو امیدوار می کنه؟ولی راستی شنیدم اگه خارج از ایران ادامه تحصیل بدیم و برگردیم ایران وزرات علوم مدرک بعضی کشور ها رو قبول نداره...مثلا من یکی رو می شناسم فرانسه درس خونده بود اومده بود ایران ادامه بده ولی وزرات علوم گفت قبولش نداره و باید از اول این جا بخونه!!!این قضیه برای پزشکی هم هست.؟؟..مثلا کلی با دردسر یکی بره ادامه بده پزشکی رو در خارج بعد اگه بیاد اینجا ممکنه اجازه طبابت بهش ندن؟؟؟
    راستی یادم رفت بگم....تقریبا آخرای ارشدم...هوافضا خوندم
    به نظر من این هوا گرفتنا الکیه مکه اختلاف سطح علمی دانشگاههای ایران با هم چقدره,بالا بریم ,زمین بیایم ما جهان سومی هستیم واین کلاس گذاشتن سر دانشگاه برای هم ,گول زدن محض خودمونه!!
    باید یه کم واقع بین باشیم و در سطح جهانی مقایسه کنیم!
    در مورد پزشکی دانشگاه آزاد به نظر من در شرایط فعلی هیچ فرقی با هم ندارن,چون تو استخدامی تا اونجایی که من دیدم فرقی بین دانشگاه سراسری ,آزاد یا حتی پیام نور نذاشتن,من خودم فارغ التحصیل دانشگاه سراسریم و چون دنبال کار هم هستم اینو به وضوح میبینم.
    در مورد اعتبار دانشگاههای خارج شما میتونی یه سری به سایت وزارت علوم بزنی ولیست اون دانشگاههایی که مورد تائید وزارت علومند با توجه به کشور مورد نظر پیدا کنی!!!!!!!
    اینم لینک لیست دانشگاههای مورد تایید وزرات علوم:
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D.../AllItems.aspx

نمی دونم شاید حق با شما باشه ولی من شنیدم که الان خیلی از دانشگاههای معتبر دنیا ,از رشته های فنی هم دانشجوی پزشکی قبول میکنند, مثل MIT آمریکا ,هدفشونم اینه که پزشکی رو با علوم روز فنی و مهندسی تلفیق کنند!
    بله خب..! اونجا ام آی تیه..!!
    اینجاایرانه..!! که بهترین دانشگاه پزشکیش رنک بالای 2000 داره..!

خوب اینکه به نظر باید خیلی خوب بیاد...در خیلی بخش های علوم پزشکی مثلا در تحلیل جریان خون تا اونجایی که شنیدم به افرادی که کار سیالاتی کردن نیاز دارن که با نرم افزارهای تحلیل جریان بهشون کمک کنن...این به نظر من منطقیه ولی خوب اونجا MIT و پذیرش گرفتن رو ازش بعید می دونم واسه امثال من میسر باشه...کاش دانشگاه های دیگه ای هم تو دنیا بود که این جور پذیرشها رو از علوم مهندسی واسه پزشکی می داد...

Junior Member

راستی یه سوال!
    البته نمیخوام تو رو از هدفت که پزشکیه مایوس کنم یا تو رو منصرف کنم و نمیخوام درمورد تصمیمت قضاوتی داشته باشم ,تنها میخوام بدونم,تو چرا میخوای پزشکی بخونی؟؟؟
    اگه واقعا محتوی علوم پزشکی برات مهمه, تو میتونی خیلی راحت بری و در فیلدهای میان رشته ای که علوم پزشکی و رشته های مهندسی رو به هم ارتباط میده رو ادامه بدی ,مثل رشته هایی که دوستان معرفی کردن!
    اگر هم واقعا به خود اسم رشته پزشکی علاقه داری,و میخوای تو رو دکتر صدا بزنند این یه مسئله دیگه ست !
    نمی خوام تو رو ناراحت کنم,وقتی مسائل قشنگ تحلیل بشن,آدم رو بهتر میتونه در انتخاب یه تصمیم درست راهنمایی کنه!
    بزار یه مثال برات بیارم ,مثلا خودم رو تصور کن:
    من از وقتی که یادم میاد همیشه به علوم طبیعی علاقه داشتم ,به دلیل مطالعات غیر درسی که در مورد زیست,و زمین شناسی و یه کم شیمی داشتم,همیشه از هم کلاسیهام در این دروس جلوتر بودم,چون واقعا درک این مسائل برای ذهنم راحت تر بودند و دوست داشتم این مسائل رو دنبال کنم,نمی خوام بگم ,که مخ بودم(یه دلیل که مخ نیستم اینه که گیرایی ریاضیم زیاد خوب نیست !!),تنها میخوام بگم که به این مسائل علاقه داشتم .
    ولی برخلاف انتظارم وبدلیل یک سری مسایل در هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری سر از دانشکده ی علوم انسانی و در یک رشته مالی در آوردم و بنا بر شرایط خانوادگی و ترسی که از دنبال کردن خواسته هایم داشتم ,این رشته رو ادامه دادم و تموم کردم.والان که به گذشته نگاه میکنم, ناراحتم برای هدر دادن زندگیم و ناراحتم از همه چیز........
    با وجود اینکه من اینو شکست میدونم,ولی بهش می بالم ,درسته که من گذشتمو از دست دادم ولی به جای اون خیلی چیزا گرفتم.
    (قانون جالبیه وقتی بخوای چیزی رو بدست بیاری حتما باید عوضش چیزی رو بدی, در مواردی گرانبهاتر از اون چیزی که بدست میاری!! )
    به هر حال من به خاطر علاقه,عنوان و درآمد به دندانپزشکی نگاه می کردم ولی حالا که نمی توم این رشته رو ادامه بدم باید به دنبال رشته دیگه ای بگردم که منو از نظر ذهنی ارضا کنه!!
    فکر نکنم تا حالا زیست خونده باشی ولی یه بار کتابهای زیست شناسی رو بخون ببین باهاش راحتی یا نه!
    حیفه 7 ,8 سال زندگیتو به خاطر یک علاقه کاذب به باد بدی,مگه آدم چقدر عمر میکنه؟؟ دوست خوبمون1843 Astm خیلی خوب اینو برامون توضیح داد که!

من وقتی به این فروم اومدم مصصم بودم که دوباره پشکی رو دنبال کنم البته فکر می کردم می تونم سراسری بدم اما بعد از راهنمایی های زیادی که شد و واقعا بهم کمک کرد البته،فهمیدم امکانش نیست و بقیه مسائل که شما خودتم می دونی...
    واقعیت اینه که من واقعا رشته الآنم رو و جایگاهی که دارم دوست دارم و به هیچ وجه به خاطر فرار از چیزی نیست که به دنبال پزشکی اومدم.همیشه به طب علاقه داشتم و گاهگاهی تو این سالا قبطه خوردم که چرا دنبال پیزی که خیلی یاد دوشست داشتم نرفتم و وقتی مدتی پیش با یکی از دوستانم(که البته چند سال از من بزرگتره)برخوردم فهمیدم که تخصص مغز و اعصاب قبول شده و الآن آخرای درسشه و کلی به آرزوهای خودم غبطه خوردم چون واقعیت علاقه من اون بود
    در ضمن من همه کتابها زیست2 دوم سوم و پیش رو خوندم قبلا(زمانی که می خواستم کنکور بدم) ولی نهایتا به خاطر مخالفت شدید خانودم با پزشکی کنکور ریاضی دادم....
    الآن دارم به این فکر می افتم که شاید باید پذیرفت و قدر حال رو دونست..

Junior Member

خب واقعیتش جایگاه شما در رشته الانتون بد نیست ,تنها مشکل نوع اجتماع ماست که کار رو برای خانومها در رشته های مهندسی سخت کرده,اینم یه واقعیت دیگه ست که باید پذیرفت!