صفحه 11 از 91 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

بله..البته من پزشکی رو به عنوان یک آلترناتیو هنوز دنبال می کنم....فقط باید به دنبال یک شیوه خوب گشت..نمی دونم آیا خوندنش در دانشگاه آزاد و ادامش در خارج از ایران اصلا مقدور و منطقی هست یا نه؟؟
    ممنون .

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    بله..البته من پزشکی رو به عنوان یک آلترناتیو هنوز دنبال می کنم....فقط باید به دنبال یک شیوه خوب گشت..نمی دونم آیا خوندنش در دانشگاه آزاد و ادامش در خارج از ایران اصلا مقدور و منطقی هست یا نه؟؟
    ممنون .
    این مساله به سن و سال شما هم بر می گرده. معذرت که انقدر رک و راستم اما شرط پذیرش سنی دانشگاه تهران ناچار می کنه آدم رو. دانشگاه علوم پزشکی تهران از بین فارغ التحصیل های رشته های لیسانس دانشجوی پزشکی می پذیره که شرط سنی و معدل و پذیرش در آزمون علوم پایه و اینا داره. به نظر من خوب هم هست چون دو سال و نیم آدم جلو می افته.
    اما شروع از صفر: باید واقع بین بود. پزشکی می خواین بخونین که چیکار کنین؟ فرض کنیم شما پزشکی دانشگاه آزاد تهران قبول شدی. تقریبا سی چل میلیون هزینه تحصیل می دی و اگه الان بیست دو سالت باشه در سی سالگی فارغ التحصیل می شی. بعد دو سال طرح داری که می تونی وثیقه بذاری. بعد کجا؟ امریکا با اون غول وحشتناک امتحان بورد؟ کانادا هم که امتحان بورد داره، و تازه درآمد چندانی نخواهید داشت. تنها کشوری که دورنمای درآمدی خوبی برای پزشک ها داره در حال حاضر استرالیاست که به شدت به پزشک احتیاج داره اما با این سیل جمعیت پزشک که داره از هند و چین و ایران و آمریکای جنوبی بهش سرازیر می شه به نظر می رسه امتحانهاش در هشت سال آینده وقتی شما فارغ التحصیل شده باشید بسیار دشوارتر شده باشه. نمی خوام ناامیدتون کنم ها، این صرفا دیدگاه کسیه که خودش قاطی همه ی این بازیها هست.
    اگه از اون بچه مایه دارها هستید که پول و در آمد مهم نیست و فقط به عشق پزشکی و خدمت به خلایق می خواید تغییر بدین راهتون رو البته باید بگم که بسیار به شما حسودیم می شه که "غم نان" ندارین و خب پزشکی دانشگاه آزاد رو قبول شدن که دیگه آب خوردنه بابا. سر جلسه هم نرین قبول می شین. بسم الله ش رو بگین و برین دنبال دلتون.
    موفق باشید و اگه کمک خواستین یا سوالی داشتین بنده در خدمتم

من وقتی به این فروم اومدم مصصم بودم که دوباره پشکی رو دنبال کنم البته فکر می کردم می تونم سراسری بدم اما بعد از راهنمایی های زیادی که شد و واقعا بهم کمک کرد البته،فهمیدم امکانش نیست و بقیه مسائل که شما خودتم می دونی...
    واقعیت اینه که من واقعا رشته الآنم رو و جایگاهی که دارم دوست دارم و به هیچ وجه به خاطر فرار از چیزی نیست که به دنبال پزشکی اومدم.همیشه به طب علاقه داشتم و گاهگاهی تو این سالا قبطه خوردم که چرا دنبال پیزی که خیلی یاد دوشست داشتم نرفتم و وقتی مدتی پیش با یکی از دوستانم(که البته چند سال از من بزرگتره)برخوردم فهمیدم که تخصص مغز و اعصاب قبول شده و الآن آخرای درسشه و کلی به آرزوهای خودم غبطه خوردم چون واقعیت علاقه من اون بود
    در ضمن من همه کتابها زیست2 دوم سوم و پیش رو خوندم قبلا(زمانی که می خواستم کنکور بدم) ولی نهایتا به خاطر مخالفت شدید خانودم با پزشکی کنکور ریاضی دادم....
    الآن دارم به این فکر می افتم که شاید باید پذیرفت و قدر حال رو دونست..
    اینکه شما برگردی عقب رو نگاه کنی و بگی باید فلان کارو میکردم یا نمی کردم ٬‌با این کار داری یه مشکل جدید واسه خودت ایجاد میکنی و ساده ترین !!! راه حلی هم که انتخاب کردی پاک کردن صورت مسله هست.شما اگه رشتت فنی نبود بحثش فرق می کرد ولی شما رو رشته ای رو خوندی که امکانات زیادی جلوی پات میذاره ٬ چه بخای ادامه بدی چه بخای زمینه کاری تو ٬ تو همین رشته عوض کنی.
    این اصلن منطقی نیست که شما توی این شرایط که حساب کتاب فرداش روشن نیست بخای از اول شروع کنی.
    پذیرش ممکنه به شما سخت بدن ولی ندادن تو کارش نیست ٬ حتی اگه جایی بهت پذیرش بدن که انگلیسی زبون نباشه در بدترین حالتش باید 1-2 سال وقت بذاری زبون اونجارو بخونی ٬ بازم صدبار بهتر از اینه که شما بخای بری پزشکی رو از اول شروع کنی ٬‌ به هیچ عنوان منطقی نیست..!
    این واقعیت رو باید قبول کنی که شما چیزی رو خوندی که بهش علاقه داشتی ٬ حالا نمیگم عاشق رشتت بودی ولی همینکه ادامه دادی نشون میده رشته خوبی تو ذهنت بوده حالا بدلیل شرایط اجتماعی داری مشکل رو منعکس میکنی روی رشته ای که خوندی.
    شما مطمئن باش شرایط توی رشته ماها صد درجه بدتر از اونی چیزی هست که شما فکر میکنی ٬‌ میگی نه بورو بپرس.

اینکه میگی علاقت به پزشکی بوده من توش کاملن شک دارم ٬ چون شما با خوند کتابهای زیست این علاقه ور پیدا کردی و باید خدمت شما عرض کنم حتی کمتر از 1درصد این دوتا بهم مربوط میشه.
    شما اگه رفته بودی کل کتابهای علوم پایه پزشکی رو فقط ورق زده بودی و بعدش میگفتی من علاقه مند شدم ٬ تازه بازم در حد علاقه بود نه در حد خاستن.
    همه به خیلی چیزا علاقه داریم ولی به اونایی میرسیم که واقعن میخایمشون.

مخالفت خونواده شما با پزشکی بخاطر این بوده که دیپلم ریاضی بودی یا دلیل دیگه داشته؟
    ویرایش توسط Astm1834 : March 18th, 2010 در ساعت 12:05 PM

مخالفت خانواده به علت این بود که صرفا از پزشکی بدشون می اومد همین...و می گفتن وضعیت کارش بده یعنی دائم باید با بیمار تماس داشته باشی و محیط بدی داره که البته به نظرم معقول نبود..شهریه پزشکی آزاد 30-40 میلیون می شه؟؟؟!! مطمئنین؟!

با سلام
    دوستان کسی در مورد مراحل پذیرش گرفتن و ملزومات برای پزشکی از دانشگاه های استرالیا (با داشتن لیسانس غیر مرتبط با پزشکی) خبر داره؟
    معمولا از امتحان MCAT صحبت شده وچه امتحانیه؟
    ممنون

Thumbs up پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

با سلام
    دوستان کسی در مورد مراحل پذیرش گرفتن و ملزومات برای پزشکی از دانشگاه های استرالیا (با داشتن لیسانس غیر مرتبط با پزشکی) خبر داره؟
    معمولا از امتحان MCAT صحبت شده وچه امتحانیه؟
    ممنون
    MCAT Home

انجمن MCAT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys نمایش پست ها
    سلام. مدرک مهندسی برقت برای پزشکی کاربردی نداره. باید از اول پزشکی بخونی. ورود به دوره های MD از آغاز کار ساده ای نیست ولی اطلاعات لازم رو از دانشکده های پزشکی کانادا می شه گرفت.

با سلام
    من هم مهندسی‌ متالورژی میخونم و می‌خوام توی رشتهٔ پزشکی‌ در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم
    خواستم بدونم کسی‌ هست این کارو کرده باشه؟لطفا راهنمایی کنین(البته این پاسخ نیست اما جایی‌ برای سوال نوشتن پیدا نکردم عذر می‌خوام)

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام...
    عجب تاپیک عجیب غریبی!!
    من تمام پستهای این تاپیک رو خوندم... خیلی واسم جالب بود... بد نیست کمی از تجربه خودم بگم شاید واسه دوستان مفید باشه...من کارشناسی ارشد فیزیک دارم و واقعا این رشته رو دوست داشته و دارم و با علاقه 100% این رشته رو انتخاب کردم...خیلی دوست داشتم از رشته ام تو درمان بیماری ها (کارهای انسان دوستانه) استفاده کنم... اول فکر می کردم باید به پزشکی سویچ کنم... بعدش که از طریق یکی از دوستان پزشکم از نزدیک با این رشته و درسهایی که می خونن آشنا شدم، دیدم کاملا اشتباه می کردم... با معذرت از دوستان پزشک: به نظر من پزشکی تو ایران علم نیست... فقط تجربه است... تو پزشکی (لا اقل در ایران) خبری از تحقیق نیست... و پزشک نقش یه دایره المعارف داره... پس از کلی تحقیق فهمیدم چیزی که من می خوام رشته هایی هستند مثل نورولوژی، رادیوتراپی، ... . با خوندن course های این رشته ها که بعضی اش تو اینترنت، مثلا OCW (Open Course Ware...MIT( حدسم به یقین کامل تبدیل شد... شروع به اپلای کردن برای پذیرش تو مقطع دکتری این رشته ها کردم و در حال حاضر از 2 جا واسه عصب شناسی (Neurobiology) در ایتالیا و علوم اعصاب (Neuroscience) (آلمان) پذیرش با فاند گرفتم. جالب اه این هم بگم تو ایتالیا یک فلوشیپ تحقیقاتی وجود داره که هر ساله با توجه به رزومه و فیلد تحقیقی متقاضیان، به برنده تعلق می گیره.. با وجود این که من تنها عضو غیر پزشک گروه تحقیقاتی بودم، این فلوشیپ به من تعلق گرفت..
    قبلا هم از quebec Univ تو رشته رادیو تراپی پذیرش داشتم که به دلایل مشکلات صدور ویزا، اونو کنسل کردم...راستی، غیر از این 3 جا از freiburg Univ هم واسه دکتری پذیرش با فاند داشتم که به دلیل عدم صدور ویزا در موعد مقرر کنسل شد...

منظورم اینه که اگه شما هم اهدافی مثل من دارید.. واسه این جور رشته ها اپلای کنید.. چون رشته پزشکی به هیچ عنوان خواسته علمی ما را برآوده نمی کنه...
    ویرایش توسط erfan1985 : April 30th, 2013 در ساعت 06:34 AM
    اگر یک فلج مادر زاد قهرمان کوهنوردی نمی شود مقصر خودش است. ژان پل سارتر

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Werner.Melzer نمایش پست ها
    سلام...
    عجب تاپیک عجیب غریبی!!
    من تمام پستهای این تاپیک رو خوندم... خیلی واسم جالب بود... بد نیست کمی از تجربه خودم بگم شاید واسه دوستان مفید باشه...من کارشناسی ارشد فیزیک دارم و واقعا این رشته رو دوست داشته و دارم و با علاقه 100% این رشته رو انتخاب کردم...خیلی دوست داشتم از رشته ام تو درمان بیماری ها (کارهای انسان دوستانه) استفاده کنم... اول فکر می کردم باید به پزشکی سویچ کنم... بعدش که از طریق یکی از دوستان پزشکم از نزدیک با این رشته و درسهایی که می خونن آشنا شدم، دیدم کاملا اشتباه می کردم... با معذرت از دوستان پزشک: به نظر من پزشکی تو ایران علم نیست... فقط تجربه است... تو پزشکی (لا اقل در ایران) خبری از تحقیق نیست... و پزشک نقش یه دایره المعارف داره... پس از کلی تحقیق فهمیدم چیزی که من می خوام رشته هایی هستند مثل نورولوژی، رادیوتراپی، ... . با خوندن course های این رشته ها که بعضی اش تو اینترنت، مثلا OCW (Open Course Ware...MIT( حدسم به یقین کامل تبدیل شد... شروع به اپلای کردن برای پذیرش تو مقطع دکتری این رشته ها کردم و در حال حاضر از 2 جا واسه عصب شناسی (Neurobiology) در ایتالیا و علوم اعصاب (Neuroscience) (آلمان) پذیرش با فاند گرفتم. جالب اه این هم بگم تو ایتالیا یک فلوشیپ تحقیقاتی وجود داره که هر ساله با توجه به رزومه و فیلد تحقیقی متقاضیان، به برنده تعلق می گیره.. با وجود این که من تنها عضو غیر پزشک گروه تحقیقاتی بودم، این فلوشیپ به من تعلق گرفت..
    قبلا هم از quebec Univ تو رشته رادیو تراپی پذیرش داشتم که به دلایل مشکلات صدور ویزا، اونو کنسل کردم...راستی، غیر از این 3 جا از freiburg Univ هم واسه دکتری پذیرش با فاند داشتم که به دلیل عدم صدور ویزا در موعد مقرر کنسل شد...

منظورم اینه که اگه شما هم اهدافی مثل من دارید.. واسه این جور رشته ها اپلای کنید.. چون رشته پزشکی به هیچ عنوان خواسته علمی ما را برآوده نمی کنه...
    سلام ،
    منم کاملا با شما موافقم . واقعا پزشکی به اون مفهومی که در ذهن برخی از دوستان است نیست. و پزشکی مولکولی و حوزه های مرتبط امروز ه در دنیا حرف اول را میزند .من از دوستان خواهش می کنم که اینهمه لیسانس خوانده اید به توصیه این دوست خوبمون گوش کنند و از تجربیات گرانبهای دیگران استفاده کنند.
    پزشکی از لیسانس یک رشته دیگر واقعا وقت شما را هدر می دهد . البته بایستی به علاقه دوستان همه احترام گذاشت اما به نظر من ،این بیشتر تب بالای پزشکی در جامعه است که به نظر میرسه این تب هنوز پایین نیومده!
    همگی موفق باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

دوستان سلام.
    من تمام مطالب اين تايپيك رو خوندم والبته خيلي هم مفيد بود.
    من دانشجوي مترجمي زبان فرانسه ترم 5 هستم كه علاقه اي به رشته ام ندارم ودارم يه جورايي تاوان انتخاب اشتباهم در گذشته رو پس ميدم.
    واقعادوست داشتم كه داروسازي رو ازاول شروع كنم اما بااين قانون سازمان سنجش اين قضيه منتفيه.
    پس فقط دوحالت براي تحصيل اين رشته ميمونه:1-دانشگاه ازاد2-خارج از كشور
    اينطور كه من فهميدم اين رشته همه جا به غير از ايران باليسانس شروع ميشه ودكتري نيستش.اين يعني اپلاي براي ليسانس.......كسي از شرايط پذيرش داروسازي اونم براي ليسانس خبري داره؟ميشه به فاند اميدوار بود؟