صفحه 13 از 91 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

این رنکینگ معتبر نیست

لطفا منابع قابل اعتماد تری معرفی‌ کنین

پیشنهاد می‌کنم اینجارو ببینین

http://www.topuniversities.com/unive...ce-biomedicine

۱۰۰ دانشگاهه برتر آسیا در گرایش پزشکی‌ رو نشون میده

۹۲،۷۰،۵۸،۴۹،۴۶،۳۵،۳۴ نمونه‌های خوبین

قبل از رفتن همه چیز رو بسنج....عجولانه تصمیم نگیر....به هرحال می‌خوای چندین سال از عمر با ارزشت رو اونجا باشی‌

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

لطفا اول با دید باز انتخاب کن.الان وزارت بهداشت مدارک هیچ کشوری رو دیگه قبول نمیکنه.تاکید میکنم هیچ کشوری
    افرادی هم که مثل من خوندن و تمام کردند و میخوان برگردند به جز چند امتحان که باید بدی تا قبول شی باید 2سال هم درس بخونیم که واسه این 2 سال اقایون از ما 70-100 میلیون تومان شهریه خواستند که خیلی ها این پول و نداشتند بدن و عملا مدرکشون داره باد میخوره.پس با دید بار انتخاب کن شاید اگر رشته خودت رو ادامه بدی خیلی موفق تر باشی
    دوست عزیز:
    هر ساله تعداد زیادی افراد به خارج می روند و بر می گردند. لطفا مرجع این صحبت خود را بیان بفرمایید که چگونه وزرات بهداشت مدرک هیچ کشوری را قبول نمی کند در غیر اینصورت ارسال شما مطابق مقررات سایت حذف خواهد شد.

با تشکر
    ویرایش توسط Royal2009 : January 25th, 2011 در ساعت 08:51 PM

البته من این مطلب رو درباره دوستی نوشتم که دنبال دانشگاه دندان پزشکی ارزون بود و این جواب هم درباره کشورهای ارزون بود مثل اکراین ارمنستان فیلیپین .کشورهای گرون مثل کانادا امریکا مدارکشون تایید به شرط گذروندن دوره تکمیلی که الان بسیار گرون شده.
    اگر از وزارت بهداشت بپرسید به شما میگن که از 2008 به بعد قانونی گذاشته شده که مدارک این کشورهاتایید نمیشه .میتونید بپرسید واسه شما که ایران هستید فقط کافی یک زنگ به وزارت بهداشت بزنید.در ضمن من خودم در اکراین دندان پزشکی میخونم و کاملا از قوانین خبر دارم چون به خاطر وضعیت خودم با این قضیه درگیرم.تعداد افراد متقاضی هم به شدت کم شده الان در کل اکراین که من خبر دارم فقط 50 ایرانی واسه تحصیل اومده که رشته مهندسی هستند در حالی که سال 2004 که من اومدم فقط 200 نفر در دانشگاه مائوپ بود.درضمن این سیاست وزارت بهداشت هم به همین علت که تا قبل ازاین قانون خیلی ها برای تحصیل در این رشته ها به خارج می امدند و تعداد به حدی زیاد شد که صدای دانشگاهها درامد که نمیتونیم واسه دوره تکمیلی بچه ها رو قبول کنیم چون یونیت نداریم یا سهمیه ها پر.به همین علت علاوه بر شهریه وحشتناکی که برای دوره تکمیلی اعلام شد (70-100 میلیون بسته به دانشگاه)در سال 2008 .این قانون هم تایید شد
    ویرایش توسط rojin arian : January 28th, 2011 در ساعت 12:24 AM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rojin arian نمایش پست ها
    البته من این مطلب رو درباره دوستی نوشتم که دنبال دانشگاه دندان پزشکی ارزون بود و این جواب هم درباره کشورهای ارزون بود مثل اکراین ارمنستان فیلیپین .کشورهای گرون مثل کانادا امریکا مدارکشون تایید به شرط گذروندن دوره تکمیلی که الان بسیار گرون شده.
    اگر از وزارت بهداشت بپرسید به شما میگن که از 2008 به بعد قانونی گذاشته شده که مدارک این کشورهاتایید نمیشه .میتونید بپرسید واسه شما که ایران هستید فقط کافی یک زنگ به وزارت بهداشت بزنید.در ضمن من خودم در اکراین دندان پزشکی میخونم و کاملا از قوانین خبر دارم چون به خاطر وضعیت خودم با این قضیه درگیرم.تعداد افراد متقاضی هم به شدت کم شده الان در کل اکراین که من خبر دارم فقط 50 ایرانی واسه تحصیل اومده که رشته مهندسی هستند در حالی که سال 2004 که من اومدم فقط 200 نفر در دانشگاه مائوپ بود.درضمن این سیاست وزارت بهداشت هم به همین علت که تا قبل ازاین قانون خیلی ها برای تحصیل در این رشته ها به خارج می امدند و تعداد به حدی زیاد شد که صدای دانشگاهها درامد که نمیتونیم واسه دوره تکمیلی بچه ها رو قبول کنیم چون یونیت نداریم یا سهمیه ها پر.به همین علت علاوه بر شهریه وحشتناکی که برای دوره تکمیلی اعلام شد (70-100 میلیون بسته به دانشگاه)در سال 2008 .این قانون هم تایید شد
    ممنون از توضیحات شما
    منظور شما از دور های تکمیلی چیست؟ و چه رشته هایی را شامل می شود>؟ توضیحاتی در مورد جزییات دور های تکمیلی بیان بفرمایید.
    اگر لینکی هم از وزارت بهداشت دارید که این قوانین را توضیح داده باشد بسیار عالی خواهد بود.

باتشکر
    ویرایش توسط Royal2009 : January 28th, 2011 در ساعت 01:32 AM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

دوست عزیز شما هیچ منبعی هم نمیگین همینجوری رگباری میگین هیچ کشوری!!!!!!!!!!!!

این کشوری که شما تشریف دارین (اوکراین) از همون اول مشروط بوده تا اینکه ساله ۲۰۱۰ کلا غیر معتبر می‌شه

تازه فقط ۲ تا از دانشگاهش به نامه بوگومولتس و P.L. Shupyk مشروط بودن یعنی‌ اون دانشگاهی که شما تشریف داشتین یا دارین مائوپ کلا غیر معتبر بوده

ضمنا فقط دانشجوهایی که در دانشگاههای کشورهای ارمنستان,اسلواك,اوكراين,چك, روسيه,بلاروس,لهستان,مجارست ن,يوكسلاوي تحصیل کردن بعد از وارد شدن به کشور باید دورهٔ تکمیلی رو بگذرونن

دانشگاههای کشور هند اکثرا مورد تائید هستن و فیلیپین هم تا ساله ۲۰۱۰ مورد تائید بود اما الان فقط ۲تا از دانشگاهش مورد تائید هست

http://behdasht.gov.ir/index.aspx?si...1&pageid=11041

و دلیل این همه تحریم دانشگاههای کشورای دیگه برمیگرد به تأسیس شعبه بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی‌.
    ویرایش توسط Mr.badshans : January 28th, 2011 در ساعت 02:13 PM

من عرض کردم دانشگاهها ی ارزان. نه هند.(هرچند که الان اکراین هم سالانه 15000 دلار اب میخوره کلا)
    وقتی میگن دانشگاهی مورد تایید یعنی وقتی درست تمام شد و برگشتی به شما اجازه مطب بدند که الان عملا واسه هیچ کشوری این اتفاق نمی افته و شما از هر جا که برگردی باید تکمیلی بگذرونی حتی اگر شده 1 ترم.از 2008 به بعد هم کلا این قانون برداشته شده و بنا شده هر کس از هرجا که امد امتحان ملی بده اگر قبول شد مدرکش تایید شه.که این الان واسه هیچ کس اتفاق نیافتاده چون هنوز کسی از این گروه فارغ التحصیل نشده.درباره باقی کشورها هم باید بگم دوست خودم از امریکا برگشته الان داره دانشگاه اصفهان تکمیلی میگذرونه تنها فرق کشورهایی که مشروط نبودند با ما که مشروط بودیم اینه که اونها 2 امتحان نمیدند اما تکمیلی را به هر قیمتی وزارت بهداشت تحمیل میکنه چون باید پول سنگین واسش داد امیدوارم خوب توضیح داده باشم که دوباره سو تفاهم نشه
    2-دوره تکمیلی:دوره ای که دندان پزشکانی که از خارج از ایران امدند پس از قبولی در 2 امتحان باید بگذرونند شامل 44 واحد معادل 4 ترم است که 1 ترم ان پایان نامه هست دانشگاهها برای اینکه اجازه بدن شما این دوره رو بگذرونید شهریه ای معادل 100 -70 میلیون طلب میکنند بسته به دانشگاه. که هر سال هم 10 درصد به این مبلغ اضافه میشه واسه تخصص ها 150 میلیون هست و دوره اش 1 سال.
    واسه پزشکی ها هم این دوره وجود داره اما نامش فرق میکنه.

در ضمن من مائوپ نبودم عرض کردم از مائوپ خبر دارم.(این به معنی تحصیل در مائوپ نیست)مدرک من جز مدارک تایید بود.
    2- فیلیپین هم تکمیلی داره و هند هم همینطور. از دوستانی که در دوره تکمیلی هستند از هر 2 کشور حضور دارند
    3-شوپیکا تایید نبوده ( جز تخصص ) اون دانشگاه پولتاوا بوده که مورد تایید بود(هرچند که در لیست وزارت بهداشت
    نوشته نشده)
    ویرایش توسط rojin arian : January 29th, 2011 در ساعت 12:10 AM

Junior Member

سلام دوستان
    خوشحال میشم اگه کسی بتونه واقعا راهنماییم کنه. من فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه صنعتی شریف هستم و الان در کانادا زندگی میکنم،به دلایلی به زودی به امریکا خواهم رفت.مثل سایر دوستان،علاقه ای به رشته ام ندارم و به دلایل خودم میخوام پزشکی ادامه بدم، یا حتی از ابتدا تحصیلاتم رو شروع کنم . در این مورد شکی ندارم و هیچ گونه بحثی نیست . منابع مالی بنده هم شکره خدا نسبتا خوبه و نمره ی تافل ۹۵ دارم. حال دوستانی ک از تحصیل پزشکی در امریکا اطلاعتی دارن یا کسی با شرایطه من میشناسن که پزشکی خونده لطفآ به من کمک کنن.
    ۱) میدونم که میشه با لیسانس ام برای دوره ی pre _med اقدام کنم، البته دانشگاههای محدودی دانشجوی غیره citizen میگیرن ، بعد از ان باید برای medical school اپلی کنم ،که میدونم باز هم شرایط ساختار میشه،و احتمال اینکه دوره ی لیسانس من که خارج از امریکا بوده پذیرفته بشه کمتر هم میشه .آیا این گفتها درسته ؟ یعنی ممکنه من ۲ سال برایpre _med وقت صرف کنم و در انتها مدرکی بیفایده داشته باشم ؟
    ۲) راه دوم اینه که تحصیلاتم رو از ابتدا یعنی لیسانس شروع کنم که در این صورت اولا نمیدونم چه رشته ای مناسبتره و دوم این اگر لیسانس ام رو از امریکا بگیرم آیا شرایطم رو واقعا برای ورود بهmedical school بهتر میکنه یا ارزشه ریسک کردن رو نداره ؟
    میخوام مطمئن ترین راه ممکنه رو انتخاب کنم. ولی مساله ی غیره سیتیزن بودن و همچنین نداشتن لیسانس از یک دانشگاه آمریکایی دو مساله ی اساسی هستن.
    ممنون میشم از راهنماییهای مفیدتون

Lightbulb پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sunnynaz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خوشحال میشم اگه کسی بتونه واقعا راهنماییم کنه. من فوق لیسانس ریاضی از دانشگاه صنعتی شریف هستم و الان در کانادا زندگی میکنم،به دلایلی به زودی به امریکا خواهم رفت.مثل سایر دوستان،علاقه ای به رشته ام ندارم و به دلایل خودم میخوام پزشکی ادامه بدم، یا حتی از ابتدا تحصیلاتم رو شروع کنم . در این مورد شکی ندارم و هیچ گونه بحثی نیست . منابع مالی بنده هم شکره خدا نسبتا خوبه و نمره ی تافل ۹۵ دارم. حال دوستانی ک از تحصیل پزشکی در امریکا اطلاعتی دارن یا کسی با شرایطه من میشناسن که پزشکی خونده لطفآ به من کمک کنن.
    ۱) میدونم که میشه با لیسانس ام برای دوره ی pre _med اقدام کنم، البته دانشگاههای محدودی دانشجوی غیره citizen میگیرن ، بعد از ان باید برای medical school اپلی کنم ،که میدونم باز هم شرایط ساختار میشه،و احتمال اینکه دوره ی لیسانس من که خارج از امریکا بوده پذیرفته بشه کمتر هم میشه .آیا این گفتها درسته ؟ یعنی ممکنه من ۲ سال برایpre _med وقت صرف کنم و در انتها مدرکی بیفایده داشته باشم ؟
    ۲) راه دوم اینه که تحصیلاتم رو از ابتدا یعنی لیسانس شروع کنم که در این صورت اولا نمیدونم چه رشته ای مناسبتره و دوم این اگر لیسانس ام رو از امریکا بگیرم آیا شرایطم رو واقعا برای ورود بهmedical school بهتر میکنه یا ارزشه ریسک کردن رو نداره ؟
    میخوام مطمئن ترین راه ممکنه رو انتخاب کنم. ولی مساله ی غیره سیتیزن بودن و همچنین نداشتن لیسانس از یک دانشگاه آمریکایی دو مساله ی اساسی هستن.
    ممنون میشم از راهنماییهای مفیدتون
    مورد مشابه شما اینجا دیگه روتین شده ، براتون یه لینک میفرستم اطلاعات خوبی داره ،

فقط جهت کنجکاوی خودم می پرسم ، اگه فوضولی نباشه ، از چه لحاظ مطمئن شدین و هیچ شکی ندارین که حتمن میخاین پزشکی بخونین ؟
    شما فوق لیسانس ریاضی از شریف دارین ، البته من خودم هم دیپلم ریاضی دارم ، مطمئنین رشته های دیگه ای که زمینه تحصیلی شما در اون کاربرد داره و هم با علوم زیستی مرتبط هست ، نمیتونن انتظار شمارو برآورده کنن ؟ منظورم گزینه هایی مثله بیوتکنولوژی هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Of Microbiology

سلام و خسته نباشيد...

آيا با مدرك كارشناسي ميكروبيولوژي دانشگاه آزاد ميشه در رشته pharmacology كه در دانشكده پزشكي هست پذيرش گرفت؟