صفحه 14 از 91 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali777 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشيد...

آيا با مدرك كارشناسي ميكروبيولوژي دانشگاه آزاد ميشه در رشته pharmacology كه در دانشكده پزشكي هست پذيرش گرفت؟
    درود،
    بهترین منبع چک کردن سایت دانشکده یا دپارتمان مربوط است .
    به این نکته هم توجه داشته باشید که: ممکنه نوشته باشند تمام رشته های مرتبط با علوم زیستی را قبول می کنند.

شاد باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali777 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشيد...

آيا با مدرك كارشناسي ميكروبيولوژي دانشگاه آزاد ميشه در رشته pharmacology كه در دانشكده پزشكي هست پذيرش گرفت؟
    من کسایی رو که با این مدرک واسه فارماکو اپلای کردن رو دیدم. ولی خبر ندارم پذیرش گرفتن یا نه.

Junior Member

من کارشناسی ارشد برق شریف ترم دوم هستم.
    اما از رشتم متنفرم و کلا افسرده شدم و اصلا نمی تونم دیگه این رشترو بخونم.می خوام دوباره کنکنور بدم و دندون پزشکی بخونم .لطفا نظرتونو بگین .ممنون

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bita_7 نمایش پست ها
    من کارشناسی ارشد برق شریف ترم دوم هستم.
    اما از رشتم متنفرم و کلا افسرده شدم و اصلا نمی تونم دیگه این رشترو بخونم.می خوام دوباره کنکنور بدم و دندون پزشکی بخونم .لطفا نظرتونو بگین .ممنون
    دندون رشته بسیار راحت و پر درامد و باکلاسی هست. اگه حوصله دوباره کنکور دادن (و البته بوی بد دهان مردم!!) رو داری حتما امتحان کن.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    دندون رشته بسیار راحت و پر درامد و باکلاسی هست. اگه حوصله دوباره کنکور دادن (و البته بوی بد دهان مردم!!) رو داری حتما امتحان کن.
    البته امیدوارم تاپیک از بحثش منحرف نشود.
    سیل عظیمی از فارغ التحصیلان دندانپزشکی در راهند(کسانی که در هند ، اکراین ،ارمنستان و دبی و... هستند) طوری که تقریبا معادل نیمی از دندانپزشکان حال حاضر کشور! دندانپزشکی فقط بخاطر درآمدش همه جذب می شوند که این بازار هم با توجه به بالا رفتن سطح بهداشت دندان مردم و افزایش دندانپزشکی هر سال محبوبیت درامدزایی خود را از دست می دهد
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

سلام من دانشجوي تغذيه و ر‍‍‍ژيم درماني هستم فقط مي خوام پزشكي بخونم هرجاي دنيا باشه مهم نيست ايا راهي هست كه از ليسانس پذيرش بشم ممنون ميشم اگه كمكم كنيد
    کاربر عزیز:
    ارسال دو مطلب مشابه در یک تاپیک خلاف مقررات است بزودی این ارسال شما حذف خواهد شد.

با تشکر از همکاری شما
    ویرایش توسط Royal2009 : May 10th, 2011 در ساعت 06:15 PM

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    البته امیدوارم تاپیک از بحثش منحرف نشود.
    سیل عظیمی از فارغ التحصیلان دندانپزشکی در راهند(کسانی که در هند ، اکراین ،ارمنستان و دبی و... هستند) طوری که تقریبا معادل نیمی از دندانپزشکان حال حاضر کشور! دندانپزشکی فقط بخاطر درآمدش همه جذب می شوند که این بازار هم با توجه به بالا رفتن سطح بهداشت دندان مردم و افزایش دندانپزشکی هر سال محبوبیت درامدزایی خود را از دست می دهد
    به این موارد توجه کنید لطفا:
    1- اون کشور هایی که نام بردید مورد تایید وزارت بهداشت نیستن (به جز هند) و اونایی که اونجا دارن دندون می خونن نباید فکر برگشت به ایران باشن.
    2- به علت هزینه های زیاد ونیاز به مواد اولیه و ... خیلی از دانشگاههای داخل ایران دندونپزشک تربیت نمیکنن و اونهایی هم که اینکارو انجام میدن هر سال تعداد کمی دانشجو میگیرن.(نسبت به نیاز جامعه)
    3- بهبود شرایط بهداشت عمومی در جامعه به معنی افزایش نیاز به کادر پزشکی است نه کاهش آن! وقتی مردم به سلامت دندونهاشون توجه کنن ، تعداد ویزیتهای دندونپزشکی به ازای هر نفر اضافه میشه و نیاز به دندونپزشک بیشتر حس میشه. این اتفاق در حال رخ دادن است.
    4- در مقایسه با سایر رشته های گروه پزشکی دندون هنوز حرف اول رو می زنه. برای مقایسه بگم که در حال حاضر شهرهای ایران از پزشک اشباع شدن و هر کی داره پزشکی می خونه باید آینده خودشو تو روستا تصور کنه( مگه اینکه متخصص بشه که اونم دیگه در شهر های بزرگ جایی نداره و معلوم نیس 10 سال دیگه چه جوری بشه). اما هنوز برای یک دندانپزشک عمومی در خود پایتخت بازار کار هست .

لذا فعلا من رشته دندون رو تا حد اقل 20 سال دیگه از نظر بازار کار تضمین میکنم. دوستان دندونپزشک اگه مطلبی دارن بفرمایند!!

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    به این موارد توجه کنید لطفا:
    1- اون کشور هایی که نام بردید مورد تایید وزارت بهداشت نیستن (به جز هند) و اونایی که اونجا دارن دندون می خونن نباید فکر برگشت به ایران باشن.
    2- به علت هزینه های زیاد ونیاز به مواد اولیه و ... خیلی از دانشگاههای داخل ایران دندونپزشک تربیت نمیکنن و اونهایی هم که اینکارو انجام میدن هر سال تعداد کمی دانشجو میگیرن.(نسبت به نیاز جامعه)
    3- بهبود شرایط بهداشت عمومی در جامعه به معنی افزایش نیاز به کادر پزشکی است نه کاهش آن! وقتی مردم به سلامت دندونهاشون توجه کنن ، تعداد ویزیتهای دندونپزشکی به ازای هر نفر اضافه میشه و نیاز به دندونپزشک بیشتر حس میشه. این اتفاق در حال رخ دادن است.
    4- در مقایسه با سایر رشته های گروه پزشکی دندون هنوز حرف اول رو می زنه. برای مقایسه بگم که در حال حاضر شهرهای ایران از پزشک اشباع شدن و هر کی داره پزشکی می خونه باید آینده خودشو تو روستا تصور کنه( مگه اینکه متخصص بشه که اونم دیگه در شهر های بزرگ جایی نداره و معلوم نیس 10 سال دیگه چه جوری بشه). اما هنوز برای یک دندانپزشک عمومی در خود پایتخت بازار کار هست .

لذا فعلا من رشته دندون رو تا حد اقل 20 سال دیگه از نظر بازار کار تضمین میکنم. دوستان دندونپزشک اگه مطلبی دارن بفرمایند!!
    درود:
    من چند نفر از دوستان تازه از بلاروس تشریف آوردند و دارند در ایران تطبیق واحد می دهند و در یکی از دانشگاههای ایران به ازای پرداخت هزینه مشغول تکمیل تحصیلشون هستند و اینکه لیست دانشکده های مورد تایید وزرات را حتما در سایت وزارت می توانید پیدا کنید.
    من چند وقت پیش در یکی از دانشکده های دندانپزشکی ایران بودم و یکی از مسولین دندانپزشکی کشور در وزارت بهداشت(سمتش یادم نیست) گفته بود که سونامی از دندانپزشکان خارج از کشور در راهند(دقیقا همین عبارت) و تعدادشون را تقریبا معادل کل دندانپزشک های فعلی کشور عنوان کرده بود!(خودمم تعجب کردند البته بعیدم نیست) این مطلب را در بورد دانشکده نوشته بودند.
    واینکه رییس یکی از دپارتمان های دندانپزشکی دانشکده دندان تهران در شبکه 4 ایران با گوش خودم شنیدم گفتند: در کشور هایی از جمله سوید برخی از دانشکده های دندان بعلت افزایش سطح بهداشت دندان مردم در حال تعطیلی هستند! حرفشون هم منطقی است خوب وقتی مردم از کودکی روزی 2 بار مسواک همراه با نخ دندان همراه با دهان شویه منظم استفاده کنند میزان پوسیدگی و سایر بیمارها بسیار اندک خواهد شد ( مراجعه عمده مردم هم به دندانپزشکی بخاطر پوسیدگی و مسایل مربوطه است)!
    خوشبختانه یا متاسفانه انتخاب رشته براساس میزان درآمد در ایران دیگه جواب نمی دهد و هیچ رشته ای حاشیه امنیت ندارد.
    لینک زیر را هم ببینید:
    http://www.doctoryashil.com/articles.aspx?aid=28
    البته تاپیک از موضوع اصلی به حاشیه رفت و بزودی مدیران ارشد اخطار خواهند داد!
    ویرایش توسط Royal2009 : May 15th, 2011 در ساعت 07:43 AM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

لينك زير را هم ببينيد:
    عناوين مهمش را در زير آوردم
    تاسيس پي‌درپي دانشکده دندان‌پزشکي !!
    2 سال پيش معاون آموزشي سابق وزارت بهداشت، از تحصيل بالغ بر 40 هزار ايراني در رشته‌هاي علوم‌پزشکي در دانشگاه‌هاي خارج از کشور خبر داد که بيش از دو سوم آنها مشغول به تحصيل در رشته‌ دندان‌پزشکي هستند!!
    سال‌هاست مشتاقان ناکام از تحصيل دندان‌پزشکي در داخل کشور به چهارگوشه جهان پناه مي‌برند تا بتوانند بدون کنکور ورودي و در ازاي پرداخت شهريه به تحصيل در رشته‌ دلخواه خود بپردازند.
    http://www.salamatiran.ir/NSite/FullStory/?id=41621

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    درود:
    من چند نفر از دوستان تازه از بلاروس تشریف آوردند و دارند در ایران تطبیق واحد می دهند و در یکی از دانشگاههای ایران به ازای پرداخت هزینه مشغول تکمیل تحصیلشون هستند و اینکه لیست دانشکده های مورد تایید وزرات را حتما در سایت وزارت می توانید پیدا کنید.
    من چند وقت پیش در یکی از دانشکده های دندانپزشکی ایران بودم و یکی از مسولین دندانپزشکی کشور در وزارت بهداشت(سمتش یادم نیست) گفته بود که سونامی از دندانپزشکان خارج از کشور در راهند(دقیقا همین عبارت) و تعدادشون را تقریبا معادل کل دندانپزشک های فعلی کشور عنوان کرده بود!(خودمم تعجب کردند البته بعیدم نیست) این مطلب را در بورد دانشکده نوشته بودند.
    واینکه رییس یکی از دپارتمان های دندانپزشکی دانشکده دندان تهران در شبکه 4 ایران با گوش خودم شنیدم گفتند: در کشور هایی از جمله سوید برخی از دانشکده های دندان بعلت افزایش سطح بهداشت دندان مردم در حال تعطیلی هستند! حرفشون هم منطقی است خوب وقتی مردم از کودکی روزی 2 بار مسواک همراه با نخ دندان همراه با دهان شویه منظم استفاده کنند میزان پوسیدگی و سایر بیمارها بسیار اندک خواهد شد ( مراجعه عمده مردم هم به دندانپزشکی بخاطر پوسیدگی و مسایل مربوطه است)!
    خوشبختانه یا متاسفانه انتخاب رشته براساس میزان درآمد در ایران دیگه جواب نمی دهد و هیچ رشته ای حاشیه امنیت ندارد.
    لینک زیر را هم ببینید:
    http://www.doctoryashil.com/articles.aspx?aid=28
    البته تاپیک از موضوع اصلی به حاشیه رفت و بزودی مدیران ارشد اخطار خواهند داد!
    با سلام مجدد
    لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در سایتش هست و اگه دقت کرده باشید تمام کشورهایی که به راحتی پذیرش میده رو حذف کردن!! در مورد بلاروس فقط دو دانشگاه به شکل مشروط مورد تایید است!!
    مقالات شما را هم خوندم . جالب اینه که هر دوش توسط دندانپزشکانی با موقعیت بسیار مستحکم شغلی و درامدی نوشته شدن و ابراز ترس از حجم زیاد دندانپزشک!!!!!! در یکی از همین متون اشاره شده که هنوز زیر 20 دانشکده دندون وجود داره و گله کرده بود که چرا رییس جمهور در سفرهای استانی مجوز دانشکده دندون استانهای کردستان، ايلام و کرمانشاه، اروميه، مازندران و قم داده است. ( یعنی هنوز خیلی جاها دانشکده دندون نداریم و از این لحاظ با بقیه رشته های گروه پزشکی قابل قیاس نیس. مثلا ما در زابل هم دانشکده پزشکی داریم.)
    به هر حال اگر این ابراز نگرانی ها درست باشد با نظر شما موافقم که بازار کار دندون هم در اینده خراب میشه. ولی هنوز با اینکه افزایش سطح بهداشت سبب کاهش درامد دندونپزشکا می شه رو قبول ندارم. به فرض اگر دندان هیچ انسانی پوسیده نشه (که یه رویاست) هنور نیاز به مسایلی مثل جرم گیری های دوره ای، سفید کردن ، روکش کردن و ...... وجود داره که از پوسیدگی دندان درامدزا تره و با افزایش بهداشت عمومی، نیاز بیشتری بهش احساس خواهد شد.