صفحه 16 از 91 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط xezelwer نمایش پست ها
    به نظر من این هوا گرفتنا الکیه مکه اختلاف سطح علمی دانشگاههای ایران با هم چقدره,بالا بریم ,زمین بیایم ما جهان سومی هستیم واین کلاس گذاشتن سر دانشگاه برای هم ,گول زدن محض خودمونه!!
    باید یه کم واقع بین باشیم و در سطح جهانی مقایسه کنیم!
    در مورد پزشکی دانشگاه آزاد به نظر من در شرایط فعلی هیچ فرقی با هم ندارن,چون تو استخدامی تا اونجایی که من دیدم فرقی بین دانشگاه سراسری ,آزاد یا حتی پیام نور نذاشتن,من خودم فارغ التحصیل دانشگاه سراسریم و چون دنبال کار هم هستم اینو به وضوح میبینم.
    در مورد اعتبار دانشگاههای خارج شما میتونی یه سری به سایت وزارت علوم بزنی ولیست اون دانشگاههایی که مورد تائید وزارت علومند با توجه به کشور مورد نظر پیدا کنی!!!!!!!
    اینم لینک لیست دانشگاههای مورد تایید وزرات علوم:
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D.../AllItems.aspx
    با عرض سلام
    من مطالب این پست را یه مرور کردم معرفی خودم این که دانشجوی ارشد نرم افزار دانشگاه تهرانم
    خدمت این دوست گرامی عرض کنم که اول رتبه تهران 2000 نیست اگر منظورت پایگاه webometricsباشه
    که این رتبه رو داده از اسمش پیداست که رتبه واسه چیه اونم منظور رتبه بندی بر اساس سایت دانشگاهاست
    تو رتبه بندی مهندسی QS در TopUniversities در رتبه 170 بود پارسال اگر هم بهتر نیست دلیلش نگرفتن دانشجو اینترنشنال که یکی از فاکتور حجم تقاضای اینترنشنال واسه دانشگاه
    نمی خوام تعصب داشته باشم فقط می خوام واقعیتی که من دیدم یه سری ندیدم بگم
    اون اینه که از دانشکده ما کلان خیل عظیمشون 70% به بالا با فاند کامل میرن
    و همین کافی که بدونین از دانشکده ما پارسال یکی رفت واسه PhD به دانشگاه M.I.T و یکی هم به دانشگاه
    CMU که تو کامپیوتر اول و می تونی تو وب UCLA و Stanford و Waterloo و Berkeley و ... به دنبال University Of Tehran بگردی که رزومه اون هایی که UT بودن ببینی .
    انقد زدن تو سر ایران گفتن دسته دوم که خودتون ام الان خودتون دسته سوم حساب می کنین.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_snake نمایش پست ها
    با عرض سلام
    من مطالب این پست را یه مرور کردم معرفی خودم این که دانشجوی ارشد نرم افزار دانشگاه تهرانم
    خدمت این دوست گرامی عرض کنم که اول رتبه تهران 2000 نیست اگر منظورت پایگاه webometricsباشه
    که این رتبه رو داده از اسمش پیداست که رتبه واسه چیه اونم منظور رتبه بندی بر اساس سایت دانشگاهاست
    تو رتبه بندی مهندسی QS در TopUniversities در رتبه 170 بود پارسال اگر هم بهتر نیست دلیلش نگرفتن دانشجو اینترنشنال که یکی از فاکتور حجم تقاضای اینترنشنال واسه دانشگاه
    نمی خوام تعصب داشته باشم فقط می خوام واقعیتی که من دیدم یه سری ندیدم بگم
    اون اینه که از دانشکده ما کلان خیل عظیمشون 70% به بالا با فاند کامل میرن
    و همین کافی که بدونین از دانشکده ما پارسال یکی رفت واسه PhD به دانشگاه M.I.T و یکی هم به دانشگاه
    CMU که تو کامپیوتر اول و می تونی تو وب UCLA و Stanford و Waterloo و Berkeley و ... به دنبال University Of Tehran بگردی که رزومه اون هایی که UT بودن ببینی .
    انقد زدن تو سر ایران گفتن دسته دوم که خودتون ام الان خودتون دسته سوم حساب می کنین.
    كاربران گرامي ،
    لطفا مطالب ارساليتان در چهارچوب عنوان تاپيك باشد. مطالب نامربوط بزودي حذف خواهند شد.
    با تشكر
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

سلام دوستان
    من تمام مطالب این تاپیک رو خوندم و از نظرات دوستان خیلی استفاده کردم.من لیسانس فیزیک دارم از دانشگاه پیام نور.به رشتم زیاد علاقه ندارم.از دوران دبیرستان به پزشکی علاقه داشتم ولی بنا به دلایلی نتونستم تو رشته مورد علاقم ادامه بدم.به نظر شما من چقدر شانس دارم که کنکور بدم و پزشکی قبول بشم.با توجه به خیل عظیم مشتاقان این رشته؟
    از مشکلات این رشته کاملا با خبرم و آگاهانه میخوام این رشته رو بخونم.
    از رشته های میان رشته ای کدوم یکی رو به من پیشنهاد میکنید؟
    راستی اون قانون منع دوباره کنکور دادن شامل من که نمیشه درسته؟(چون پیام نور بودم)

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haddad1102000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تمام مطالب این تاپیک رو خوندم و از نظرات دوستان خیلی استفاده کردم.من لیسانس فیزیک دارم از دانشگاه پیام نور.به رشتم زیاد علاقه ندارم.از دوران دبیرستان به پزشکی علاقه داشتم ولی بنا به دلایلی نتونستم تو رشته مورد علاقم ادامه بدم.به نظر شما من چقدر شانس دارم که کنکور بدم و پزشکی قبول بشم.با توجه به خیل عظیم مشتاقان این رشته؟
    از مشکلات این رشته کاملا با خبرم و آگاهانه میخوام این رشته رو بخونم.
    از رشته های میان رشته ای کدوم یکی رو به من پیشنهاد میکنید؟
    راستی اون قانون منع دوباره کنکور دادن شامل من که نمیشه درسته؟(چون پیام نور بودم)
    البته اينجا را جعب به خارج بحث شده ولي:
    بين رشته اي بنظر من: فيزيك پزشكي ،بيوانفورماتيك و البته خودتون هم در گوگل سرچ كنيد و با اساتيد و دانشجويان دكترا رشته خودتون در ايران حتما حتما مشورت كنيد.
    قانون منع كنكور دوباره نمي دونم ولي مي تونيد از سازمان سنجش جويا شويد.
    در مورد شانس قبولي هم واقعا تلاش مردانه را مي خواد كه اگر انجام دهيد چرا كه نه
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

سلام دوستان
    من یه سوال مهم داشتم خدمتتون خواهش می کنم اگه دوستان اطلاع دارند خواهش می کنم راهنمایی کنند.
    دوست بنده از رشته ی خودش (مهندسی کشاورزی) انصراف داده و داره برای پذیرش ترکیه اقدام می کنه. رزومه مناسبی داره و احتمالا هر رشته ای بخواد قبول میشه. رشته ی مورد علاقش داروسازی ولی بعدش برای ادامه تحصیل حتما قصد داره که به آمریکا مهاجرت کنه.الان سوالی پیش اومده براش که چه رشته ای تو ترکیه بخونه که بتونه ادامه ی تحصیلشو تو آمریکا دنبال کنه.
    هم شیمی میتونه قبول شه و هم داروسازی.کدوم از اینها برای ادامه تحصیل تو رشته های مرتبط با داروسازی مناسبتره.اگه شیمی بهتره چه گرایشی (محض،کاربردی،آلی) بهتر اپلای کنه؟ اگه داروسازی بخونه برای ادامه دادن تو آمریکا امتحانات سختی رو نباید پشت سر بزاره؟
    مرسی از راهنماییتون

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من تک تک پست ها رو خوندم که برام مفید بود
    الان من یه شرایطی دارم که از دوستان میخام بهم کمک کنن
    اینو بگم که منم یکی از عاشقا و شیفته های رشته پزشکی هستم و اگه اگه اگه بتونم از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرم دوست دارم پزشکی مولکولی رو بخونم
    و حالا شرایط من : لیسانس مدیریت دارم (به خاطر انتخاب اشتباه و بچه گانه خودم). الان شرایطی برام محیا شده تا توی ایران برای فوق لیسانس mba بخونم(البته واسه کنکورش).... از طرفی دالمم گیره پزشکیه.... و میتونم واسه کنکور پزشکی 91 خودمو آماده کنم(چون لیسانسم غیرانتفاعی بوده میتونم پزشکی شرکت کنم)...... تازه یه چیز دیگه اینکه میخام واسه پزشکی پذیرش بگیرم
    حالا از این صد بوم و صد هوا ازتون میخام بهم کمک فکری بدین اصلا چه کنم ؟
    پیشنهاد یکی از دوستام این بود که برای رشته هایی که از لیسانس به phd توی آمریکا پذیرش میدن اقدام کنم. و بعد از گرفتن phd توی آمریکا ؛ تازه واسه پزشکی اونجا اقدام به پذیرش کنم . استدلالشم این بود که توی مدتی که دارم phd میخونم با مسایل و مشکلات زندگی و مسایل اقتصادی اونجا آشنا شدم و میتونم گلیم خودمو از آب بیرون بکشم
    البته توی همفکریاتون منابع مالی محدود منو هم در نظر بگیرین
    مشتاقانه منتظر نظرهاتون هستم
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima66 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من تک تک پست ها رو خوندم که برام مفید بود
    الان من یه شرایطی دارم که از دوستان میخام بهم کمک کنن
    اینو بگم که منم یکی از عاشقا و شیفته های رشته پزشکی هستم و اگه اگه اگه بتونم از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرم دوست دارم پزشکی مولکولی رو بخونم
    و حالا شرایط من : لیسانس مدیریت دارم (به خاطر انتخاب اشتباه و بچه گانه خودم). الان شرایطی برام محیا شده تا توی ایران برای فوق لیسانس mba بخونم(البته واسه کنکورش).... از طرفی دالمم گیره پزشکیه.... و میتونم واسه کنکور پزشکی 91 خودمو آماده کنم(چون لیسانسم غیرانتفاعی بوده میتونم پزشکی شرکت کنم)...... تازه یه چیز دیگه اینکه میخام واسه پزشکی پذیرش بگیرم
    حالا از این صد بوم و صد هوا ازتون میخام بهم کمک فکری بدین اصلا چه کنم ؟
    پیشنهاد یکی از دوستام این بود که برای رشته هایی که از لیسانس به phd توی آمریکا پذیرش میدن اقدام کنم. و بعد از گرفتن phd توی آمریکا ؛ تازه واسه پزشکی اونجا اقدام به پذیرش کنم . استدلالشم این بود که توی مدتی که دارم phd میخونم با مسایل و مشکلات زندگی و مسایل اقتصادی اونجا آشنا شدم و میتونم گلیم خودمو از آب بیرون بکشم
    البته توی همفکریاتون منابع مالی محدود منو هم در نظر بگیرین
    مشتاقانه منتظر نظرهاتون هستم
    ممنون
    دخترم
    شما یک دفعه تصمیم داری از مدیریت تغییر رشته بدهی به پزشکی؟ آن هم پزشکی ملکولی؟
    چقدر از پزشکی و یا پزشکی ملکولی شناخت دارید؟ هدفتان از این تغییر چیست؟ و از همه مهمتر مگر شما چند سالتان هست که می خواهید به پیشنهاد دوستتان عمل کرده و phd بخوانید و بعد برای پزشکی اقدام کنید!!!!! در طول دوره pdh آنقدر تحت فشار درس و پروژه ها خواهید بود که پس از اتمام آن احتمالا از هرچه درس خواندن است سیر می شوید و تازه باید دنبال کار باشید در آن زمان نه آغاز دوره پزشکی. آنچه
    که من از پست شما دوست عزیز دستگیرم شد این است که بسیار احساسی و بدون تعمق تصمیم برای آینده خود می خواهید بگیرید که خطرناک است و همواره تاکید دارم که از تصمیم احساسی بر حذر باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SwanPrince نمایش پست ها
    دخترم
    شما یک دفعه تصمیم داری از مدیریت تغییر رشته بدهی به پزشکی؟ آن هم پزشکی ملکولی؟
    چقدر از پزشکی و یا پزشکی ملکولی شناخت دارید؟ هدفتان از این تغییر چیست؟ و از همه مهمتر مگر شما چند سالتان هست که می خواهید به پیشنهاد دوستتان عمل کرده و phd بخوانید و بعد برای پزشکی اقدام کنید!!!!! در طول دوره pdh آنقدر تحت فشار درس و پروژه ها خواهید بود که پس از اتمام آن احتمالا از هرچه درس خواندن است سیر می شوید و تازه باید دنبال کار باشید در آن زمان نه آغاز دوره پزشکی. آنچه
    که من از پست شما دوست عزیز دستگیرم شد این است که بسیار احساسی و بدون تعمق تصمیم برای آینده خود می خواهید بگیرید که خطرناک است و همواره تاکید دارم که از تصمیم احساسی بر حذر باشید.
    من دیپلمم تجربی بوده و از اول هم به خاطر پزشکی وارد این رشته شدم. ولی از بدبیاری رشته مدیریت آوردم که اونم به اسرار خانواده رفتم و از همون روز اول تا آخرش که پروژمو تحویل دادم از رشتم متنفر بودم به حدی که تمام استادام میدونستن و همشون گفتن حتما به علاقت برس
    الانم بین این فرصتهایی که هست (یعنی خوندن واسه فوق و یا پزشکی توی ایران) و رفتن و پذیرش گرفتن ؛ بدجور موندم که چه کنم
    میشه بیشتر راهنماییم کنین

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima66 نمایش پست ها
    من دیپلمم تجربی بوده و از اول هم به خاطر پزشکی وارد این رشته شدم. ولی از بدبیاری رشته مدیریت آوردم که اونم به اسرار خانواده رفتم و از همون روز اول تا آخرش که پروژمو تحویل دادم از رشتم متنفر بودم به حدی که تمام استادام میدونستن و همشون گفتن حتما به علاقت برس
    الانم بین این فرصتهایی که هست (یعنی خوندن واسه فوق و یا پزشکی توی ایران) و رفتن و پذیرش گرفتن ؛ بدجور موندم که چه کنم
    میشه بیشتر راهنماییم کنین
    شما پزشکی رو اگه میتونی برو اونور بخون. هم کیفیت آموزش بهتره هم واسه ورود بهش اذیت نمیشی.(البته اگه میخوای ایران کار کنی بهتره همین جا قبول شی)
    اینکه اول phd بگیری بعد پزشکی بخونی اشتباهه. در بهترین حالت 15 سال طول میکشه.(اونم تو آمریکا!!) و این دو زیاد هم به هم مربوط نیستن!!
    وارد پزشکی که شدی باید تا آخرش بری. بدون تخصص یا فوق تخصص تو ایران وضعت بهتر از الان که مدرک مدیریت داری نمیشه.(اینم حدود 10-15 سال وقت میبره)
    بر خلاف تصور عمومی، پزشکی زیاد هم رشته زیبایی نیس! آخه کجاش قشنگه که تو یه جا بشینی و آدمهای مختلف بیان پیشت بگن اینجام درد میکنه، اسهال دارم، یبوست دارم،رنگ ادرارم عوض شده و مسایل دیگه که اینجا جاش نیس!! البته هنوز اسم دکتر طرفدار زیاد داره!!
    اگه جای شما بودم سعی میکردم واسه فوق امتحان بدم. حداقل تو یه رشته ای که به سلایقم نزدیک بود. شما میتونی تو کنکور رشته های فوق مربوط به پزشکی شرکت کنی. تو اون دو سال میتونی بهتر تصمیم بگیری. هم با پزشکی آشنا شدی و هم یک درجه ارتقا مدرک گرفتی.
    ضمنن پزشکی مولکولی کاملا با پزشکی متفاوته. شما باید بدونی دنبال کدوم هستی؟ ریسرچ و کار آزمایشگاهی یا کار بالینی و تماس مستقیم با بیمار؟
    ویرایش توسط erfan1985 : June 27th, 2011 در ساعت 01:40 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    شما پزشکی رو اگه میتونی برو اونور بخون. هم کیفیت آموزش بهتره هم واسه ورود بهش اذیت نمیشی.(البته اگه میخوای ایران کار کنی بهتره همین جا قبول شی)
    اینکه اول phd بگیری بعد پزشکی بخونی اشتباهه. در بهترین حالت 15 سال طول میکشه.(اونم تو آمریکا!!) و این دو زیاد هم به هم مربوط نیستن!!
    وارد پزشکی که شدی باید تا آخرش بری. بدون تخصص یا فوق تخصص تو ایران وضعت بهتر از الان که مدرک مدیریت داری نمیشه.(اینم حدود 10-15 سال وقت میبره)
    بر خلاف تصور عمومی، پزشکی زیاد هم رشته زیبایی نیس! آخه کجاش قشنگه که تو یه جا بشینی و آدمهای مختلف بیان پیشت بگن اینجام درد میکنه، اسهال دارم، یبوست دارم،رنگ ادرارم عوض شده و مسایل دیگه که اینجا جاش نیس!! البته هنوز اسم دکتر طرفدار زیاد داره!!
    اگه جای شما بودم سعی میکردم واسه فوق امتحان بدم. حداقل تو یه رشته ای که به سلایقم نزدیک بود. شما میتونی تو کنکور رشته های فوق مربوط به پزشکی شرکت کنی. تو اون دو سال میتونی بهتر تصمیم بگیری. هم با پزشکی آشنا شدی و هم یک درجه ارتقا مدرک گرفتی.
    ضمنن پزشکی مولکولی کاملا با پزشکی متفاوته. شما باید بدونی دنبال کدوم هستی؟ ریسرچ و کار آزمایشگاهی یا کار بالینی و تماس مستقیم با بیمار؟
    ممنون که برام وقت گذاشتین
    من راستش اول که وارد این موضوع شدم همون بالینی رو بیشتر میپسندیدم ولی با خوندن نظرات و یکم تحقیق توی نت به این نتیجه رسیدم که چیزی که من میخوام در واقع دونستن علم پزشکی و تحقیق و پژوهش توی این رشتست. مثلا ادم میتونه یه دکتر جراح باشه اما مبتکر درمان یه نوعی از بیماریها باشه و روش عملش یونیک باشه و منحصر به خودش باشه . اینجوری رو بیشتر میپسندم تا یه دکتر محض توی یه کلینیک یا یه پژوهشگر محض توی آزمایشگاه

الان از نظر شما میشه این نتیجه رو گرفت که خوندن پزشکی توی ایران منتفی ، حالا من میمونم با دوتا راه دیگه : الان اقدام کنم برای پذیرش پزشکی یا بخونم برای فوق رشته های پیراپزشکی... درسته؟
    بازم باید کمکم کنید که انتخاب کنم
    بازم منتظر نظرات دوستان هستم