صفحه 17 از 91 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima66 نمایش پست ها
    ممنون که برام وقت گذاشتین
    من راستش اول که وارد این موضوع شدم همون بالینی رو بیشتر میپسندیدم ولی با خوندن نظرات و یکم تحقیق توی نت به این نتیجه رسیدم که چیزی که من میخوام در واقع دونستن علم پزشکی و تحقیق و پژوهش توی این رشتست. مثلا ادم میتونه یه دکتر جراح باشه اما مبتکر درمان یه نوعی از بیماریها باشه و روش عملش یونیک باشه و منحصر به خودش باشه . اینجوری رو بیشتر میپسندم تا یه دکتر محض توی یه کلینیک یا یه پژوهشگر محض توی آزمایشگاه

الان از نظر شما میشه این نتیجه رو گرفت که خوندن پزشکی توی ایران منتفی ، حالا من میمونم با دوتا راه دیگه : الان اقدام کنم برای پذیرش پزشکی یا بخونم برای فوق رشته های پیراپزشکی... درسته؟
    بازم باید کمکم کنید که انتخاب کنم
    بازم منتظر نظرات دوستان هستم
    یک سری رشته های phd هست که به علاقه شما نزدیکه. مثلا phd of Internal medicine-Phd of Surgery .....
    یعنی phd در تقریبا تمامی علوم بالینی مث پوست داخلی اطفال و......
    در این رشته ها شما محقق بیماری های مربوطه میشی و سعی در یافتن راههای جدید درمانی برای اون بیماران داری.
    ولی اجازه درمان یا جراحی نداری.
    متاسفانه شما هم خر رو میخوای هم خرما رو!! جراح هایی که کار پژوهشی کنن نادرن. و این عقیده که فلانی با یه روش خاص جراحی میکنه عوامانه است. تمامی پزشکها باید بر مبنای اصولی که تو کتب پزشکی نوشته شده عمل کنند و برای هر اقدام درمانیشون مدرک از داخل کتاب داشته باشن.
    ممکنه بعضی ها زیاد اصول رو رعایت نکنن ولی اگه بعدا موردی پیش بیاد نظام پزشکی پوستشون رو میکنه که کاری کردن که تو هیچ کتابی نیست.
    نتایج یک پژوهش یا مقاله علمی هرچند هم معتبر باشه تا وارد کتاب نشه قابل اجرا نیس.
    شما چهار راه داری:
    1- پذیرش فوق لیسانس بگیری که حق تجویز دارو و جراحی نداری.
    2- پذیرش پزشکی بگیری که فقط بهت یاد میدن چه جوری کار درمانی و تشخیصی انجام بدی.
    3- راه سوم پذیرش MD-PHD با هم هست که تو داشگاههای آمریکا و کانادا وجود داره ولی من زیاد از نحوه پذیرشش اطلاع ندارم.
    4-روش بعدی اینه که از کشورهایی که سیستم پزشکیشون انگلیسیه (مث هند و فیلیپین و انگلستان و...) پذیرش واسه لیسانس پزشکی یا لیسانس جراحی بگیری و سپس وارد فوق لیسانس در رشته های پژوهشی پزشکی بشی. (تو این کشورها پزشکی لیسانسه و تخصصش فوق لیسانس). با داشتن این لیسانس میتونی در آمریکا هم برای پذیرش مستقیم Phd علوم بالینی هم شرکت کنی.
    فکر کنم دو تای آخر به نظر شما نزدیکتره. البته حداقل باید 10 سال برا آخری وقت بذاری.
    این نکته رو هم بگم که هر جای دنیا پزشکی (بالینی) بخونی فقط اجازه کار در همون کشور رو داری. اگه بخوای کار بالینی در جای دیگه انجام بدی باید یک سری هفت خوان دیگه رو رد کنی که بحثش طولانیه.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

ممنون که برام وقت گذاشتین
    من راستش اول که وارد این موضوع شدم همون بالینی رو بیشتر میپسندیدم ولی با خوندن نظرات و یکم تحقیق توی نت به این نتیجه رسیدم که چیزی که من میخوام در واقع دونستن علم پزشکی و تحقیق و پژوهش توی این رشتست. مثلا ادم میتونه یه دکتر جراح باشه اما مبتکر درمان یه نوعی از بیماریها باشه و روش عملش یونیک باشه و منحصر به خودش باشه . اینجوری رو بیشتر میپسندم تا یه دکتر محض توی یه کلینیک یا یه پژوهشگر محض توی آزمایشگاه

الان از نظر شما میشه این نتیجه رو گرفت که خوندن پزشکی توی ایران منتفی ، حالا من میمونم با دوتا راه دیگه : الان اقدام کنم برای پذیرش پزشکی یا بخونم برای فوق رشته های پیراپزشکی... درسته؟
    بازم باید کمکم کنید که انتخاب کنم
    بازم منتظر نظرات دوستان هستم
    عزيز منم شرايطم مثل شما بود.منم اصلا به رشته دانشگاهيم علاقه نداشتم و فقط از سر اجبار رفتم.من اينجا تو دانشگاه به يه بدبختي تو رشته صنايع غذايي ليسانس گرفتم ولي هيچوقت با علاقه درس نخوندم چون با رشتم حال نميكردم من از اول عاشق دندونپزشكي بودم كه خدا رو شكر به آرزوم رسيدم وتونستم از يه دانشگاه خوب پذيرش بگيرم.به نظر شاخه هاي پزشكي زيباترين رشته هايي هستند كه تو تموم دنيا وجود داره هيچوقت زيبايي و تنوع شغلي رو كه تو پزشكي وجود داره با رشته هاي ديگه مقايسه نكن به نظر من برو دنبال علاقت.اصلا درنگ نكن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    عزيز منم شرايطم مثل شما بود.منم اصلا به رشته دانشگاهيم علاقه نداشتم و فقط از سر اجبار رفتم.من اينجا تو دانشگاه به يه بدبختي تو رشته صنايع غذايي ليسانس گرفتم ولي هيچوقت با علاقه درس نخوندم چون با رشتم حال نميكردم من از اول عاشق دندونپزشكي بودم كه خدا رو شكر به آرزوم رسيدم وتونستم از يه دانشگاه خوب پذيرش بگيرم.به نظر شاخه هاي پزشكي زيباترين رشته هايي هستند كه تو تموم دنيا وجود داره هيچوقت زيبايي و تنوع شغلي رو كه تو پزشكي وجود داره با رشته هاي ديگه مقايسه نكن به نظر من برو دنبال علاقت.اصلا درنگ نكن.
    ممنون که به پست من توجه کردین
    میشه بگین از کجا پذیرش گرفتین و چه امتیازایی داشتین که باعث شد بهتون پذیرش بدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    یک سری رشته های phd هست که به علاقه شما نزدیکه. مثلا phd of Internal medicine-Phd of Surgery .....
    یعنی phd در تقریبا تمامی علوم بالینی مث پوست داخلی اطفال و......
    در این رشته ها شما محقق بیماری های مربوطه میشی و سعی در یافتن راههای جدید درمانی برای اون بیماران داری.
    ولی اجازه درمان یا جراحی نداری.
    متاسفانه شما هم خر رو میخوای هم خرما رو!! جراح هایی که کار پژوهشی کنن نادرن. و این عقیده که فلانی با یه روش خاص جراحی میکنه عوامانه است. تمامی پزشکها باید بر مبنای اصولی که تو کتب پزشکی نوشته شده عمل کنند و برای هر اقدام درمانیشون مدرک از داخل کتاب داشته باشن.
    ممکنه بعضی ها زیاد اصول رو رعایت نکنن ولی اگه بعدا موردی پیش بیاد نظام پزشکی پوستشون رو میکنه که کاری کردن که تو هیچ کتابی نیست.
    نتایج یک پژوهش یا مقاله علمی هرچند هم معتبر باشه تا وارد کتاب نشه قابل اجرا نیس.
    شما چهار راه داری:
    1- پذیرش فوق لیسانس بگیری که حق تجویز دارو و جراحی نداری.
    2- پذیرش پزشکی بگیری که فقط بهت یاد میدن چه جوری کار درمانی و تشخیصی انجام بدی.
    3- راه سوم پذیرش MD-PHD با هم هست که تو داشگاههای آمریکا و کانادا وجود داره ولی من زیاد از نحوه پذیرشش اطلاع ندارم.
    4-روش بعدی اینه که از کشورهایی که سیستم پزشکیشون انگلیسیه (مث هند و فیلیپین و انگلستان و...) پذیرش واسه لیسانس پزشکی یا لیسانس جراحی بگیری و سپس وارد فوق لیسانس در رشته های پژوهشی پزشکی بشی. (تو این کشورها پزشکی لیسانسه و تخصصش فوق لیسانس). با داشتن این لیسانس میتونی در آمریکا هم برای پذیرش مستقیم Phd علوم بالینی هم شرکت کنی.
    فکر کنم دو تای آخر به نظر شما نزدیکتره. البته حداقل باید 10 سال برا آخری وقت بذاری.
    این نکته رو هم بگم که هر جای دنیا پزشکی (بالینی) بخونی فقط اجازه کار در همون کشور رو داری. اگه بخوای کار بالینی در جای دیگه انجام بدی باید یک سری هفت خوان دیگه رو رد کنی که بحثش طولانیه.
    شرمنده ها
    بازم سوال داشتم
    1- md-phd رو کسی تاحالا تونسته بگیره؟ من چطوری از نحوه پذیرشش اطلاعات بگیرم؟
    2- در مورد راه چهارم بعد از لیسانس که فرمودین phd بالینی هم میشه گرفت .. بعداز این phd میشه کار درمانی کرد؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

ممنون که به پست من توجه کردین
    میشه بگین از کجا پذیرش گرفتین و چه امتیازایی داشتین که باعث شد بهتون پذیرش بدن؟
    من از دانشگاه دبرسن مجارستان پذيرش گرفتم.امتيازات كه والا بايد سطح زبانت خوب باشه و راحت بتوني يه lecture علمي به زبان انگليسي بدي.چون اين دانشگاه امتحان ورودي داشت وگرنه اگه نتوني به خوبي امتحان وروديش رو پاس كني بايد يه سال بشيني BMC بخوني .

erfan1985 آواتار ها

شرمنده ها
    بازم سوال داشتم
    1- md-phd رو کسی تاحالا تونسته بگیره؟ من چطوری از نحوه پذیرشش اطلاعات بگیرم؟
    2- در مورد راه چهارم بعد از لیسانس که فرمودین phd بالینی هم میشه گرفت .. بعداز این phd میشه کار درمانی کرد؟
    1-نمیدونم. تو سایت دانشگاههای پزشکی آمریکا و کانادا بگردی اطلاعاتش رو پیدا میکنی.
    2- اگه لیسانست پزشکی بوده، در همون کشوری که لیسانس گرفتی می تونی کار بالینی کنی. پزشکی تو دنیا بومی شده و کشورها پزشکهای هم دیگه رو قبول ندارن. به عنوان پزشک هر جا بری باید اول از سد نظام پزشکی اون کشور رد شی که گاه خیلی سخته.
    نتیجه اخلاقی: جایی پزشکی بخون که میخوای توش در اینده زندگی کنی!! در مورد مستر و phd این قانون صدق نمیکنه!!

Junior Member

با سلام. رشته لیسانس و فوق لیسانس من کاملاً نامرتبط با پزشکیه. ولی دیپلمم علوم تجربی بوده. سوالم این هست که بر فرض اگر زمانی بخوام رشته پزشکی رو در خارج از ایران ادامه تحصیل بدم باید تمام مخارج رو خودم بپردازم؟ یعنی از base به من بورس نمی دن دیگه. درسته؟ و سوال دیگه ام اینه که آیا شرط سنی داره یا بالای 30 سال می تونه پزشکی بخونه؟ ممنون میشم اگر جواب بدید. جواب دقیق سوال من در این صفحات نبود.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amloidir نمایش پست ها
    با سلام. رشته لیسانس و فوق لیسانس من کاملاً نامرتبط با پزشکیه. ولی دیپلمم علوم تجربی بوده. سوالم این هست که بر فرض اگر زمانی بخوام رشته پزشکی رو در خارج از ایران ادامه تحصیل بدم باید تمام مخارج رو خودم بپردازم؟ یعنی از base به من بورس نمی دن دیگه. درسته؟ و سوال دیگه ام اینه که آیا شرط سنی داره یا بالای 30 سال می تونه پزشکی بخونه؟ ممنون میشم اگر جواب بدید. جواب دقیق سوال من در این صفحات نبود.
    به طور معمول برای دانشجویان پزشکی هیچ بورسی وجود نداره. مگه اینکه خلافش ثابت بشه. شرط سنی رو نمیدونم!!

Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amloidir نمایش پست ها
    تقریبا هیچ جای دنیا توی این مقطع به خارجیان بورس نمیدهند !
    یک سری کشورها هستند که کلا توشون تحصیل رایگانه مثل آلمان !
    آلمان رو باید توی ایران کنکور سراسری قبول بشد پرشکی بعد آلمانی هم خوب بلد باشید تازه پروندتون میاد روی میز!
    برای هر کشوری باید اون زبونشا بلد باشید

Junior Member

من با یه لیسانس بیوتکنولوژی از دانشگاه تهران میتونم بورسیه برا پزشکی از یه دانشگاه تو امریکا (سطح بالا ) میتونم بگیرم
    دوستان یه قضیه مهمیه .... اگر میتونید یه کمک درست و حسابی بکنید