صفحه 2 از 91 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

samaneh_f
    Guest

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی در کانادا با مدرک لیسانس مهندسی برق

سلام

shahrouz:
    اینطور که من از پستهای شما استنباط کردم شما خیلی دوست دارید که پزشکی بخونید. دو راه هم برای ادامه این رشته به نظر من رسید:

1. تو یکی از پستهاتونم در مورد مجارستان و هزینه تحصیل در اونجا نوشته بودید. وقتی قیمتی و که گفتید دیدم از این تعجب کردم که چرا همین پزشکی و ( دکتری حرفه ای) تو ایران، شعب بین الملل دانشگاههای سراسری مثلا شهید بهشتی نمی خونید.

قیمتا به این صورته : پرداخت شهريه به ازاي هر سال که شامل دو ترم است طبق بند هاي زير مي باشد .
    مقطع دکتراي حرفه اي :
    رشته دندان پزشکي 130000000(ريال)
    رشته پزشکي 120000000(ريال)
    رشته داروسازي 120000000(ريال)

من فکر می کنم سالانه 12 میلیون بدید می ارزه تا سالی 9000 يورو هزينه تحصيل +7200 يورو خرج زندگي اونم توی مجارستان که اگه قصد بازگشت به کشور و داشته وزارت بهداشت به اونایی که از مجارستان اومدن راحت انتقالی نمی ده. بعضی از دوستای خودم که از عهده هزینه مالیش بر میومدن الان دارن همین جا ( شعبه بین الملل شهید بهشتی) دندون می خونن.

این آدرس سایت شعبه بین الملل شهید بهشتیه :

http://www.ib.sbmu.ac.ir/fa/catalog/page.asp?id=12

اینم اون صفحه ای که قیمتارو برداشتم:

http://www.ib.sbmu.ac.ir/fa/catalog/page.asp?id=168

به غیر از علوم پزشکی شهید بهشتی, علوم پزشکی تهران ( قیمتاش فرق می کنه و 1-2 میلیون ممکن ارزون تر باشه), علوم پزشکی تبریز و اهواز و ... هم این رشته ها رو دارن. البته باید کنکور سراسری بدید و مجاز به انتخاب رشته بشی.

2. یک راه حل دیگشم اینه که ( البته اگه پارتی داری یا پدر و مادرتون عضو هیات علمی هستن, پارتی هم نداشته باشی فکر کنم سماجت و پشت کار ) اینه که بری دبی یا یک کشور دیگه یکسال پزشکی یا هر رشته علوم پایه ای رو بخونی بعد تقاضای انتقالی بدی به وزارت بهداشت که منتقلت کنن به یکی از دانشکاههای سراسری تو ایران, این یکی و که می گم موردای زیادیشو از رشته های top مثل داروسازی, دندون تو خود علوم پزشکی شهید بهشتی دیدم. ولی هزینه اون یکسالو که اغلبم زیاد میشه باید خودت بدی...

Junior Member

سلام
    من هم مثل شما با یک انتخاب اشتباه خودمو بیچاره کردم
    به نظر من برتی موفقیت توی این رشته ما دیگه فرصتی توی ایران نداریم چون با هزینه های زیاد این دانشگاههای بین المللی هیچ تضمینی برای موفقیت های بعدی نیست در ضمن من پارتی و هیئت علمی... رو ندارم
    من فکر می کنم اگه عمومی رو در آمریکا یا کشور دیگه بگذرونیم درسته که اولش خیلی گرونه ولی امکان ادامه تحصیل اونجا بیشتر
    حالا من دو سئوال دارم
    به من گفتن با فوق لیسانس لازم نیست در آمریکا 7 سال درست بخونم این درسته؟ البته فوق من بیماری شناسی گیاهی
    دوم" آیا امکان گرفتن وام و فاند در ترمهای جز ترم اول در آمریکا هست؟
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

to:samaneh_f
    ممنونم. من سايتها رو كاملا چك كردم. اطلاعات كامل بود . اما منوط به گذروندن زيست دوره ديپلم و پيش دانشگاهي بود(حوصله ديپلم خوندنو ندارم ديگه! ;D) .
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

samaneh_f
    Guest

سلام

یک راه حل دیگه هم این هست. چون توی آمریکا ( البته مطمئن نیستم همه دانشگاههای به اینصورت دانشجوی پزشکی می گیرن) برای اینکه بری پزشکی بخونی باید یک bachelor توی biology, biomedical Sciences... یا رشته های اینطوری داشته باشی بعد می تونی اپلای کنید برای course های پزشکی یا داروسازی..

این و از یکی از دوستام پرسیدم. اونم لیسانس مهندسی مواد ( سرامیک) از ایران داشت. الان رفته آمریکا و می خواد pharmacy school اپلای کنه. برای گرفتن bachelor زیست شناسی گفت برای اینکه هزینش کمتر بشه community college اپلای کرده و الان اونجا داره می خونه که بعد از اتمامش برای داروسازی اپلای کنه.

گفتش community college مثل university میمونه ولی هزینه هاش کمتره و ضمن اینکه واحد هایی و که اونجا گذروندید بعداً می تونید به university منتقل کنید. حالا باز دوستایی که تو فروم تو آمریکا هستن در مورد این community college بیشتر می تونن کمکتون کنن.

اگه مثل این طرح جدید پذیرش پزشکی از لیسانس تو ایران باشه بعد از گذروندن bachelor ( چهار سال), 4 ساله دیگم میرید دانشکده پزشکی تا مدرک بگیرید. حالا بازم باید برید تو سایت دانشگاهها ببینید.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh_f
    سلام

یک راه حل دیگه هم این هست. چون توی آمریکا ( البته مطمئن نیستم همه دانشگاههای به اینصورت دانشجوی پزشکی می گیرن) برای اینکه بری پزشکی بخونی باید یک bachelor توی biology, biomedical Sciences... یا رشته های اینطوری داشته باشی بعد می تونی اپلای کنید برای course های پزشکی یا داروسازی..

این و از یکی از دوستام پرسیدم. اونم لیسانس مهندسی مواد ( سرامیک) از ایران داشت. الان رفته آمریکا و می خواد pharmacy school اپلای کنه. برای گرفتن bachelor زیست شناسی گفت برای اینکه هزینش کمتر بشه community college اپلای کرده و الان اونجا داره می خونه که بعد از اتمامش برای داروسازی اپلای کنه.

گفتش community college مثل university میمونه ولی هزینه هاش کمتره و ضمن اینکه واحد هایی و که اونجا گذروندید بعداً می تونید به university منتقل کنید. حالا باز دوستایی که تو فروم تو آمریکا هستن در مورد این community college بیشتر می تونن کمکتون کنن.

اگه مثل این طرح جدید پذیرش پزشکی از لیسانس تو ایران باشه بعد از گذروندن bachelor ( چهار سال), 4 ساله دیگم میرید دانشکده پزشکی تا مدرک بگیرید. حالا بازم باید برید تو سایت دانشگاهها ببینید.

سلام.
    to:samaneh_f
    واقعا ممنونم. اطلاعات مناسبي رو لطف مي كنيد. من فكر نمي كنم بتونم براي همچين رشته هايي پذيرش بگيرم آمريكا. اما براي دكتراي نانومديسين بواسطه نوع كارهايي كه انجام دادم فكر مي كنم بتونم فاند بگيرم. خوندن همچين رشته اي فكر مي كنم تو ورودم به رشته پزشكي تاثير گذار باشه. ببينيد چون اپلاي رشته هاي فاز مديكال خيلي پيچيده تر هست مجبور هستم يه جورايي خودم رو به پزشكي نزديك كنم.
    1-از دوستاني كه اطلاع دارند مي شه مدرك دكتراي يك رشته رو معادل يا درحد bacholar رشته ديگه اي قرار داد يا يه سري مزاياشو مي دونن ممنون مي شم لطف كنند اطلاعات بدهند.
    2-اصولا خوندن دو رشته همزمان تو آمريكا ممكنه؟(فرض بر اين كه رشته اول فول فاند بگيريم-هزينه رشته دوم رو پرداخت كنيم)ممنون
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

أر تکمیل صحبت دوستان
    در آمریکا لیسانس PreMedicine داریم که شما حتی در کلج هی معمولی هم می تونید بخونید ولی باید مدرک SAT داشته باشید و از لیسانس Biology یا Marine biology ,..
    میشه به Medical medicine برید البته رفتن به دانشگاهی مثل John Hopkins به نمرات بالایی نیاز داره
    بدرود
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool
    أر تکمیل صحبت دوستان
    در آمریکا لیسانس PreMedicine داریم که شما حتی در کلج هی معمولی هم می تونید بخونید ولی باید مدرک SAT داشته باشید و از لیسانس Biology یا Marine biology ,..
    میشه به Medical medicine برید البته رفتن به دانشگاهی مثل John Hopkins به نمرات بالایی نیاز داره
    بدرود
    درود
    براي رفتن به رشته هاي premedicine هم تياز هست شما يه رشته ديگه رو اول بخونيد؟ اين طور كه بوش مياد تو آمريكا يه 15-16 سالي طول مي كشه تا تازه پزشك عمومي شي!
    2- در كالج عمومي چه شرايطي براي ورود هست.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    نقل قول نوشته اصلی توسط Petersool
    أر تکمیل صحبت دوستان
    بدرود
    درود
    براي رفتن به رشته هاي premedicine هم تياز هست شما يه رشته ديگه رو اول بخونيد؟ اين طور كه بوش مياد تو آمريكا يه 15-16 سالي طول مي كشه تا تازه پزشك عمومي شي!
    2- در كالج عمومي چه شرايطي براي ورود هست.

ممنون
    یه امتحان خاصی هست که یادم نیست اونرو هم می خوان.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    برای پزشکی خوندن و انجام کار بالینی شما باید از صفر پزشکی بخونید. اما می شه وارد تحقیقات پزشکی شد و ضمن اینکه این روزها رشته های interdisciplinary توی علوم پزشکی زیاد شدند. من خودم دکترای کامپیوتر می شناسم که عضو هیئت علمی بخش پاتولوژی هست. اما این به اون معنا نیست که این شخص مریض می بینه یا تشخیض های پاتولوژی انجام می ده. این شخص کارهای تحقیقاتی انجام می ده که منجر به بهبود روشهای تشخیصی می شه.
    نه. اصلا به اين صورت نيست. شما تطبيق واحد انجام مي ديد و در صورت قبولي تو امتحان علوم پايه وارد بخش باليني مي شويد. البته از اين بخش باليني گريزي نيست (كه صد درصد هم كار درستيه) اما بخش باليني رو گذروندن به منزله خوندن پزشكي از صفر نيست.
    http://webapps.jhu.edu/jhuniverse/administration/
    ضمن اين برنامه در خيلي از دانشگاههاي غير مديكال هم انجام مي شه. (غير از برنامه باليني) به هرحال تو ايران براي ماهايي كه حتي لحظه انتخابمون نمي دونيم داريم چي رو انتخاب مي كنيم و به صرف اينكه معدل بالاست يا نمره هاي رياضي خوبي گرفتيم!(خودم هم نمي دونم چه ربطي داره) و محكوم به خوندن يه رشته شديم راهي به جز جلو رفتن نيست. من خودم بهتر ديدم خودم رو فريب ندم و بدونم علاقم چيه. شايد 10 سال عقب بيفتم از برنامه اطرافيانم . اما شك ندارم كه ارزشش رو داره كه پزشكي و دقيقا پزشكي باليني رو بخونم تا بتونم از اراده خودم لذت ببرم. جاش ايران نيست .
    فکر کنم کاملا منطقی است که زمینه کاریتون را به پزشکی نزدیک می کنید، اما فکر نکنم کاملا پزشکی را ادامه دادن زیاد واقع بینانه باشه. چون پزشک شدن(حدااقل به نظر من) صرفا علاقه داشتن و درس پاس کردن نیست.نمی خوام بگم ارزش بالاتری داره یا پایین تری، فقط منظورم اینه که باید تمام چیزا را دید.
    من خودم تو لیسانس چنین ایده ای داشتم، اما بعد دیدم که جمعیت پزشک ما کم نیست که من بخوام جبرانش کنم و مثل این می مونه که اول به خاطر شجاعت و لذت از اراده بزنی تو کویر، و بعد 1-2 ساعت پیاده روی به حماقتت پی ببری.( نه اینکه در کویر پیاده روی کردن امکان پذیر نیست فقط منظورم اینه که بفهمیم چه هزینه ای رو می تونیم بدیم.)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834
    فکر کنم کاملا منطقی است که زمینه کاریتون را به پزشکی نزدیک می کنید، اما فکر نکنم کاملا پزشکی را ادامه دادن زیاد واقع بینانه باشه. چون پزشک شدن(حدااقل به نظر من) صرفا علاقه داشتن و درس پاس کردن نیست.نمی خوام بگم ارزش بالاتری داره یا پایین تری، فقط منظورم اینه که باید تمام چیزا را دید.
    من خودم تو لیسانس چنین ایده ای داشتم، اما بعد دیدم که جمعیت پزشک ما کم نیست که من بخوام جبرانش کنم و مثل این می مونه که اول به خاطر شجاعت و لذت از اراده بزنی تو کویر، و بعد 1-2 ساعت پیاده روی به حماقتت پی ببری.( نه اینکه در کویر پیاده روی کردن امکان پذیر نیست فقط منظورم اینه که بفهمیم چه هزینه ای رو می تونیم بدیم.)
    همچین حق مطلب رو ادا کردی../.
    درود
    در تمام زمينه ها اين عدم علاقه است كه اين طور يك نفر رو زده از يك رشته مي كنه. من به نوبه خودم با درس خوندن و كار كردن حتي به شكل افراط گونش مشكل ندارم(چون تجربش رو داشتم) اما تا كجا مي شه به كاري ادامه داد كه به اون به هيچ عنوان علاقه اي نداري.
    در ضمن پزشكي اصلا رشته اي نيست كه موقعيت مالي نامناسبي داشته باشه وبنابراين اومدن توش به صرف علاقه باشه. اميدوارم به تاپيك يك نگاهي بندازيد و بعد راهنماييهاتون رو لطف كنيد و اسم اين تغيير در مسير زندگي رو حماقت بذاريد. ممنون( من مي ترسم اين بار هم من باشم كه ممنوع السخن بشم!)

to all: كسي در مورد تحصيل در كالج در رشته هاي پزشكي يا پيش پزشكي چيزي مي دونه؟
    انسان واقعي كسي است كه خواست ونخواست خود را مي آفريند و آنچه را كه مي خواهد به او تزريق شود را رد مي كند. او كسي است كه روياروي تمام خطرها و بدبختي هاي زندگي قرار مي گيرد . اراده او همان آزادي است. قدرت آنچه مي خواهد و قدرت آنچه نمي خواهد.<br />&quot;نيچه&quot;